Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα κ αυτό αλλά τίποτα!

πας να το βρεις με την αντιστοιχεια σε καθε επαφη η αλλαζεις απλα τον γενικο ηχο κλησης? δοκιμασε το δευτερο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πας να το βρεις με την αντιστοιχεια σε καθε επαφη η αλλαζεις απλα τον γενικο ηχο κλησης? δοκιμασε το δευτερο

 

Πηγαινω ρυθμίσεις και πάω ν αλλάξω από εκεί τον ήχο ειδοποίησης αλλά τπτ. Στο ξυπνητήρι ούτε εκεί μου βγάζει τους ήχους που έχω περάσει στο φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινω ρυθμίσεις και πάω ν αλλάξω από εκεί τον ήχο ειδοποίησης αλλά τπτ. Στο ξυπνητήρι ούτε εκεί μου βγάζει τους ήχους που έχω περάσει στο φάκελο.

εαν τους βρησκει απο την μουσικη κανε μια επανεκινηση και δοκιμασε ξανα

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινω ρυθμίσεις και πάω ν αλλάξω από εκεί τον ήχο ειδοποίησης αλλά τπτ. Στο ξυπνητήρι ούτε εκεί μου βγάζει τους ήχους που έχω περάσει στο φάκελο.

 

Εγω τους δημιουργησα τους φακελους media κ μεσα σε αυτον τον φακελο audio! Εσυ ετσι το εκανες?

Εμενα ειναι ενταξει πλεον, ολα ειναι μεσα!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση!Στις ρυθμισεις-εφαρμογες εχει μια επιλογη υπηρεσιες που εκτελουντε, εκει μεσα πρεπει να απενεργοποιησουμε κατι?

Αν εχει απαντηθει κ αν μπορειτε πειτε μου σε ποια σελιδα να κοιταξω!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους δημιουργησα τους φακελους media κ μεσα σε αυτον τον φακελο audio! Εσυ ετσι το εκανες?

Εμενα ειναι ενταξει πλεον, ολα ειναι μεσα!

Τελικά ήθελε επανεκκίνηση φίλε.Σ ' ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήθελε επανεκκίνηση φίλε.Σ ' ευχαριστώ πολύ!!

 

Ε, να βοηθησω κ γω οσο μπορω αλλα να κανω κ μια ερωτηση ακομα,χεχε!

Καποιες εφαρμογες που εχω κατεβασει απο market κ απο το pc (battery calibration,z4root,quadrant advanced) γιατι δεν μετακινουντε στην καρτα μνημης με το app2sd?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεις να μας πεις απο που ακριβως και ποια μπαταρια πηρες για να αγορασω και εγω μια. εχω βρει 2-3 μπαταριες αλλα δεν ξερω αν κανουν ....ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έγινα και εγώ κάτοχος του ideos x5 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...θα ήθελα να μου προτείνεται κάποια καλή θήκη για το κινητό,screen protector, κάποια extra μπαταρία ώστε όταν τελειώνει να βάζω αυτήν.και γενικά οτιδήποτε "accesories" υπάρχουν για το ideos x5.

Eπίσης πως μπορώ να το κάνω root ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιες εφαρμογές που θέλω...

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Για θήκες μπαταρίες και άλλα αξεσουάρ, δύσκολο να βρεις από ελλάδα, η καλύτερη και φθηνότερη λύση είναι από ebay. Κάνοντας κλικ στο "αναζήτηση στο θέμα" και βάζοντας θήκη π,χ, θα βρεις αρκετές αναφορές και λινκς.

Όσον αφορά το root μπορείς να το κάνεις με την εφαρμογή z4root:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έγινα και εγώ κάτοχος του ideos x5 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...θα ήθελα να μου προτείνεται κάποια καλή θήκη για το κινητό,screen protector, κάποια extra μπαταρία ώστε όταν τελειώνει να βάζω αυτήν.και γενικά οτιδήποτε "accesories" υπάρχουν για το ideos x5.

Eπίσης πως μπορώ να το κάνω root ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιες εφαρμογές που θέλω...

 

Root θα κανεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306360 θα κατεβασεις το z4root,αλλα επειδη εχω την εντυπωση οτι ειναι χαλασμενο το link προσπαθησε να το κατεβασεις απο αλλου!

Για αξεσουαρ του κινητου δε ξερω κ πολλα αλλα στο ebay θα βρεις πολλα!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για θήκες μπαταρίες και άλλα αξεσουάρ, δύσκολο να βρεις από ελλάδα, η καλύτερη και φθηνότερη λύση είναι από ebay. Κάνοντας κλικ στο "αναζήτηση στο θέμα" και βάζοντας θήκη π,χ, θα βρεις αρκετές αναφορές και λινκς.

Όσον αφορά το root μπορείς να το κάνεις με την εφαρμογή z4root:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

 

ναι ξεχασα να αναφερω πως εννοω απο το e-bay αλλα θελω να μου προτινετε καποια που ειναι σίγουρα καλα και επισης αν γινεται ενας οδηγος με λεπτομεριες για το ροοτ στα ελληνικα.

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

ναι ξεχασα να αναφερω πως εννοω απο το e-bay αλλα θελω να μου προτινετε καποια που ειναι σίγουρα καλα και επισης αν γινεται ενας οδηγος με λεπτομεριες για το ροοτ στα ελληνικα.

 

Απλα κατεβασε την εφαρμογη κ εγκατεστησε τη, τα υπολοιπα ειναι ευκολα! Το πατημα ενος κουμπιου ειναι ολη η ιστορια!

Καλυτερα ομως πηγαινε κ συζητησε το στο link που σου εστειλα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306360 γιατι εδω δεν επιτρεπεται να μιλαμε για το moding της συσκευης!

Δες κ κανα βιντεο στο youtube κ θα σε βοηθησει!

 

Καποιες εφαρμογες που εχω κατεβασει απο market κ απο το pc (battery calibration,z4root,quadrant advanced) γιατι δεν μετακινουντε στην καρτα μνημης με το app2sd?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καποιες εφαρμογες που εχω κατεβασει απο market κ απο το pc (battery calibration,z4root,quadrant advanced) γιατι δεν μετακινουντε στην καρτα μνημης με το app2sd?

 

Είναι θέμα προγράμματος. Χωρίς να είμαι ειδικός μάλλον ο προγραμματιστής δεν το επέτρεψε. Βέβαια σε κάποια προγράμματα αναφέρεται ότι δεν δουλεύουν καλά αν μεταφερθούν στην sd. Τα προγράμματα που αναφέρεις είναι πολύ μικρά και δεν σου τρώνε πολύ μνήμη ούτως ή άλλως.

Νομίζω ότι μόνο με άλλη rom ενεργοποιείται πλήρως η δυνατότητα αυτή.

Υπάρχει ακόμα η δυνατότητα να επανακαθορίσεις την εσωτερική μνήμη του Χ5 κλέβοντας χώρο από την εσωτερική sd.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γινεται να βγαλω τις διαφιμισεις απο τισ εφαρμογες χωρίς να κανω ροοτ?

 

Δεν γίνεται.

 

(Μόνο αν rootάρεις τη συσκευή σου).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση!Στις ρυθμισεις-εφαρμογες εχει μια επιλογη υπηρεσιες που εκτελουντε, εκει μεσα πρεπει να απενεργοποιησουμε κατι?

Αν εχει απαντηθει κ αν μπορειτε πειτε μου σε ποια σελιδα να κοιταξω!

 

Γι αυτο μπορει να μου απαντησει κανεις?

Φυσικα εχω απενεργοποιημενο το 3g αλλα σε μια περιπτωση που χρειαστει να το ανοιξω θα ηταν καλο να ξερω ποιες εφαρμογες να απενεργοποιησω τις ενημερωσεις τους!

Τωρα τελευταια το quadrant advanced μου βαθμολογει το τηλεφωνο οχι κ τοσο καλα οσο στην αρχη που το εβγαζε πρωτο,γιατι αυτο? Εχει να κανει με set cpu που το πειραξα λιγακι?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεις να μας πεις απο που ακριβως και ποια μπαταρια πηρες για να αγορασω και εγω μια. εχω βρει 2-3 μπαταριες αλλα δεν ξερω αν κανουν ....ευχαριστω

 

http://www.ebay.com/itm/160581418048?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σε καποιες εφαρμογεσ μετα απο αναβαθμιση δεν τρεχουν και αν παω να τις επαναγκαταστησω μου λεει οτι δεν ειναι συμβατες με το ideos( η μια ειναι το diversion και η αλλη go weather widget). εχω την void περασμενη αν αυτο παιζει καποιο ρολο. μπορει καποιος να δοκιμασει να τις εγκαταστασει και να πει τι βγαζει σε αυτον( ειδικα καποιος με την τελευταια void).

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το βίντεο:

όσον αφορά την εγγραφή, υπάρχει τρόπος να γράφω βίντεο σε 30fps έστω και χαμηλότερη ανάλυση (VGA ίσως; )

 

σχετικά με την αναπαραγωγή: υπάρχει κάποιος player που να υποστηρίζει το hardware acceleration του Ideos X5; εχω δοκιμάσει διάφορα βιντεάκια που έπρεπε να παίζουν κανονικά, αλλά κολλάνε!!

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το βίντεο:

όσον αφορά την εγγραφή, υπάρχει τρόπος να γράφω βίντεο σε 30fps έστω και χαμηλότερη ανάλυση (VGA ίσως; )

 

σχετικά με την αναπαραγωγή: υπάρχει κάποιος player που να υποστηρίζει το hardware acceleration του Ideos X5; εχω δοκιμάσει διάφορα βιντεάκια που έπρεπε να παίζουν κανονικά, αλλά κολλάνε!!

 

lgcamera από το market θα το δοκίμασες υποθέτω...

 

Το arcmedia παίζει αρκετά φορμάτ.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

 

αν δειτε γραφει οτι η μπαταριες εχουν ημερομηνια κατασκευης

απριλιο κ μετα.αρα δεν υπαρχει θεμα παλιων μπαταριων,μαλλον

αν καποιος εχει παρει ας μας πει την ημερομηνια.

επισηε αν μπορει καποιος που πηρε μαλακη θηκη να μου πει αν

το πισω μερος της θηκης γλυστραει ειναι δηλ. γυαλιστερο

θελω να μπαινει ευκολα στην τσεπη κ οχι να κολλαει λογω τριβης

υ.γ.το κινητο μου εχει κρατησει μια μερα την μπαταρια οπως ηρθε

με αρκετο ψαξιμο ιντερνετ 3g κ

λιγη ομιλια.

πως μπορω να μεταφερω τις επαφες απο την σιμ στο τηλ

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει γινει κατι με το ραδιο?

σαν τι να γινει δηλαδη;;;

καποιο μαγικο;

 

Tapatalked from Φώτης ο...Άνετος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το βίντεο:

όσον αφορά την εγγραφή, υπάρχει τρόπος να γράφω βίντεο σε 30fps έστω και χαμηλότερη ανάλυση (VGA ίσως; )

 

σχετικά με την αναπαραγωγή: υπάρχει κάποιος player που να υποστηρίζει το hardware acceleration του Ideos X5; εχω δοκιμάσει διάφορα βιντεάκια που έπρεπε να παίζουν κανονικά, αλλά κολλάνε!!

 

Με το mobo player χωρίς acceleration παίζει μέχρι και 720p matroska. Δεν τα παίζει και πολύ καλά, αλλά είναι και παράλογο να θες να δείς κάτι που έχει μεγαλύτερη ανάλυση απο την οθόνη του κινητού. Όλα τα υπόλοιπα τα παίζει τέλεια οπότε δεν χρειάζεσαι acceleration. Έτσι για την ιστορία, οτι δοκίμασα με acceleration δεν έπαιζε σωστά σε κανένα player.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...