Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις το πηρα στα χερια μου το κινητο τα σπαει η οθονη περιστρεφετε ταχυτατα η ταχυτητα ειναι αψογη.το wifi συνδεθηκε αμεσως σε ρουτερ την hol με αψογο σημα και καλη ταχυτητα οταν το ανοιξα η μπαταρια ηταν στο 50% να το αφησω να παει στο 20% και μετα να το φορτισω? υπαρχει καποιο θεμα με myst have προγραμματα για ανδροιντ καποιοσ που 3ερει και δεν βαριεται μπορει να βαλει στην 1η σελιδα τα προγραμματα και διαφορα tips για ροοτ και τετοια?ειναι το πρωτο μου android και προερχομαι απο wm αμα ηξερα θα το εκανα εγω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εεε............

 

Δες τα δικά μου ποστ πριν - τις ίδιες απορίες είχα! ;)

 

Βάλε! Θες πάρε σαν αυτήν που πήρα έχω - δουλεύει άψογα!

Τα 2GB ενσωματωμένα μόνο σαν αποθηκευτικό χώρο θα βλέπεις, άλλα ταχύτητα εγγραφής εκεί είναι πολύ πιο αργεί.

Βάλε τα 8GB και ξέχασε τα 2! :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ??εχω παρει και εγω το κινητο 2-3 εβδομαδες το πρωτο μου smartphone ,πιστευω οτι ειναι πολυ καλο και θα ηθελα επειδη δεν τα εχω κανει ποτε να με βοηθησει καποιος σε 2-3 πραγματακια που δεν καταλαβαινω αν και εχω διαβασει ολο το ποστ. θελω να παραγγειλω μια θηκη απο το ebay αλλα δεν ξερω πως;;γινεται με αντικαταβολη;; αν οχι τοτε πως;;και κατι αλλο τι ειναι το root και σε τι θα με βοηθησει ;;;;;;

Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος;;;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος;;;

 

με αντικαταβολη δεν γινεται βγαλε μια προπληρωμενη καρτα εγω εβγαλα της τραπεζας κυπρου (5 ευρο) και με αυτη μπορεις να κανεις αγορες απο ebay πας στην τραπεζα κανεις μια φορτιση στην καρτα (βαζεις λεφτα μεσα) και κανεις τις αγορες που θελεις απο οπουδηποτε κανε και μια εγραφη στην pay pal εαν θες ειναι ενδιαμεσος για αγορες με καλη ασφαλεια και την πρωτη σου αγορα μεσω pay pal σου κρατα 1.50 ευρο νομιζω σαν συνδρομη ολλα τα ξενα σαιτ εχουν πληρωμη με visa - pay pal κ.λ.π καθε φορα που φορτιζεις την καρτα η τραπεζα κρατα 1 ευρο εαν θες να βαλεις 100 ευρο για να αγορασεις κατι θα βαλεις 101 μεσα .......:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

i did! δουλευει μια χαρα και με usb αλλα και με wifi, και ειμαι και με custom rom ^^

 

ειναι πολυ χρησιμο προγραμμα!!

 

Πέρασες πρώτα το USB Driver ή δεν τον χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

new manager για το τηλέφωνο απο την Huawei.

http://www.huaweidevice.com/resource/mini/201105239635/hi_suite_en/index.html

κάνει ότι χρειαζόμαστε ακόμη και screenshots!

 

Μια χαρά δουλεύει η εφαρμογή και μάλιστα συνδέεται και με WiFi. Δεν έχει όμως file browser και γι' αυτό μου είναι λιγάκι άχρηστη.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες πρώτα το USB Driver ή δεν τον χρειάζεται;

 

δεν το περασα. ο usb driver πρεπει να ειναι ο ιδιος με αυτον που εχει μεσα το κινητο οποτε ουσιαστικα ηταν περασμενος ;)

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή για φόρτιση στο αυτοκίνητο έχει πάρει κάποιος? Έχετε να προτείνεται κάτι?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει η εφαρμογή και μάλιστα συνδέεται και με WiFi. Δεν έχει όμως file browser και γι' αυτό μου είναι λιγάκι άχρηστη.

 

συνδεουμαι το κινητο με τον υπολογιστη και τρεχουμαι το εχε.σωστα?οπως και στα wm

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή για φόρτιση στο αυτοκίνητο έχει πάρει κάποιος? Έχετε να προτείνεται κάτι?

 

μπορεις να παρεις εναν ανταπτορα που κανει τον φορτιστη του αυτοκινητου usb και μετα να χρησιμοποιησεις οποιοδηποτε καλωδιο :)

Link to comment
Share on other sites

δεν το περασα. ο usb driver πρεπει να ειναι ο ιδιος με αυτον που εχει μεσα το κινητο οποτε ουσιαστικα ηταν περασμενος ;)

Thanks !

 

Φορτιστή για φόρτιση στο αυτοκίνητο έχει πάρει κάποιος? Έχετε να προτείνεται κάτι?

 

Κάτι τέτοιο - Quality Line microUSB Car Charger like DC-6

Το βρήκα εδώ Φορτιστές Κινητών Τηλεφώνων!

Δεν έχω πάρει, αλλά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα ....

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε και το συγχρονιζετε απροβληματιστα με outlook χρησιμοποιωντας το παραπανω; Εγω εχω προβλημα παντως καθως κολλαει οταν ξεκινησω τη διαδικασια

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παρεις εναν ανταπτορα που κανει τον φορτιστη του αυτοκινητου usb και μετα να χρησιμοποιησεις οποιοδηποτε καλωδιο :)

Ναι ευχαριστω, απλα μερικοι ανταπτορες που ειδα γραφουν out 500mAh αλλοι γραφουν 1000mAh. Πηγα σε ενα καταστημα και μου ζητησε τον φορτιστη του τηλεφωνου για να δει την ταση ρευματος λεγοντας μου οτι μεγαλητερη ταση μπόρει να προκαλεσει προβλημα(λογικο) στο τηλεφωνο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστω, απλα μερικοι ανταπτορες που ειδα γραφουν out 500mAh αλλοι γραφουν 1000mAh. Πηγα σε ενα καταστημα και μου ζητησε τον φορτιστη του τηλεφωνου για να δει την ταση ρευματος λεγοντας μου οτι μεγαλητερη ταση μπόρει να προκαλεσει προβλημα(λογικο) στο τηλεφωνο.

 

λογικο το βρίσκω αυτο που σου είπε. οταν μαθεις πες μας και εμας ποια ταση βολεύει :)

Link to comment
Share on other sites

οσο μεγαλυτερη τοσο το καλυτερο γιατι ετσι φορτιζεται πιο γρηγορα. φυσικα το οριο ομως ειναι ΜΕΧΡΙ την ταση που αναφερει ο official φορτηστης του! συγκεκριμενα 1A (η 1000mAh).
Link to comment
Share on other sites

οσο μεγαλυτερη τοσο το καλυτερο γιατι ετσι φορτιζεται πιο γρηγορα. φυσικα το οριο ομως ειναι ΜΕΧΡΙ την ταση που αναφερει ο official φορτηστης του! συγκεκριμενα 1A (η 1000mAh).

Ωραιος ο παικτης! Αυτο ειχα καταλαβει και εγω με το χρονο φορτησης της μπαταριας.... και οντως ο φορτιστης γραφει 1000mAh αλλα η μπαταρια ειναι μεγαλητερη και εκει εφαγα το κολλημα.

Ευχαριστω :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

οσο μεγαλυτερη τοσο το καλυτερο γιατι ετσι φορτιζεται πιο γρηγορα. φυσικα το οριο ομως ειναι ΜΕΧΡΙ την ταση που αναφερει ο official φορτηστης του! συγκεκριμενα 1A (η 1000mAh).

 

με ποιο αργή φόρτιση π.χ απο usb (λέγε με και λιγότερα mA) φαίνεται να κρατάει λίγο καλύτερα η μπαταρία από ότι με τις "βεβιασμένες" 1Α

 

@iakoboss για το overall rank που με είχες ρωτήσει, 451.

Link to comment
Share on other sites

οντως με αργη φορτιση κραταει παραπανω (το ειχα διαβασει καπου αυτο)! αλλα με μονο 500mAh και με ανοιχτο προγραμμα πλοηγησης (μιας και μιλαμε για car) το κινητο δεν θα φορτιζει αλλα θα ξεφορτιζει σιγα σιγα γιατι η καταναλωση θα ειναι μεγαλυτερη απο την φορτωση!
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]21168[/ATTACH]

 

με την τελευταια custom rom (b137 V8.2) του genokolar ;)

 

1,8ghz δεν το εχω παει (δεν εχω καν βαλει τον kernel που παει μεχρι τοσο) γιατι το φοβαμαι! 1,5 το εχω παει για ελαχιστα λεπτα μονο για 3-4 benches. παιζω στο 1ghz ΜΟΝΟ μιας και για τοσο εχει φτιαχτει ο cpu του.

 

α το overall (για ολες τις συσκευες) rank μου ειναι 618! αν το τρεξετε θα δειτε πως στα 1000 δεν μπαινεις ευκολα ;)

 

το μονο που μου την σπαει σε αυτο το κινητο ειναι ο αθλιος sd card controller... δεν μπορει με τιποτα να εκμεταλλευτει σωστα την 8gb class 10 kingston που του εχω βαλει :(

το write σερνετε καπου στα 6mb/s (στις καλες του, αλλιως παει και στα 3...) ενω το read τα παει καπως καλυτερα καπου στα ~15+ (αποτελεσματα απο benches).

σε μεταφορες με usb ομως σε write ειναι καπου στα 2,1mb/s και read ~10mb/s (μεγαλα αρχεια φυσικα). αχ αυτο το write :p

 

Ερώτηση:Θέλω να βάλω custom rom αλλα πως θα κάνω backup την υπάρχουσα???

O rom manager (clockworkmod) δεν έχει στη λίστα του το δικό μας μοντέλο ακόμα.

Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα ωστε αν γίνει τιποτα λάθος να μπορώ να επαναφέρω την παλιά??

www.askisi-diatrofi.gr
Link to comment
Share on other sites

θα περασεις ενα κανουργιο recovery image με τις κλασσικες διαδικασιες που περιγραφονται στο αλλο thread του modding και μεσα απο αυτο πριν περασεις μια αλλη rom θα πας στις επιλογες που εχει και θα επιλεξεις ενα full backup...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:Θέλω να βάλω custom rom αλλα πως θα κάνω backup την υπάρχουσα???

O rom manager (clockworkmod) δεν έχει στη λίστα του το δικό μας μοντέλο ακόμα.

Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα ωστε αν γίνει τιποτα λάθος να μπορώ να επαναφέρω την παλιά??

 

http://android.modaco.com/content/huawei-u8800-ideos-x5-u8800-modaco-com/341011/ultimate-guide-to-the-huawei-u8800/

 

τον rom manager δεν τον χρειαζεσαι.

 

δεν εισαι αναγκασμενος φυσικα να βαλεις την παρακατω rom, αλλα την προτεινω ανεπιφύλακτα!!! λειτουργει αψογα και ο dev της βγαζει συχνα updates! περιμενουμε ενα σημερα κιολας.

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4212131&postcount=354

 

κατεβασε απο εδω ομως την τελευταια εκδοση της rom που αναφερω εκει! http://www.megaupload.com/?d=3DOP0APD (χρησιμοποιησε τα google apps της V8 στην v8.2 μιας και δεν τα ανεβασα ξεχωριστα ξανα :p (ειναι τα ιδια) )

 

(θα σου εστελνα και τα link απο το site που τα ανεβαζει αλλα ειναι κινεζικο και αντε βγαλε περα :p)

Edited by iakoboss7
Link to comment
Share on other sites

Mια εγκυκλοπεδικη πληροφορια αχρειαστη σε ολους ευχομαι!

 

Οποιος την πατησει και του σπασει η οθονη θα πρεπει μετα να δωσει 104 ευρω για επισκευη!

Edited by gp30169

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστω, απλα μερικοι ανταπτορες που ειδα γραφουν out 500mAh αλλοι γραφουν 1000mAh. Πηγα σε ενα καταστημα και μου ζητησε τον φορτιστη του τηλεφωνου για να δει την ταση ρευματος λεγοντας μου οτι μεγαλητερη ταση μπόρει να προκαλεσει προβλημα(λογικο) στο τηλεφωνο.

 

A maximum of 5 unit loads (500 mA) can be drawn from a port in USB 2.0, which was raised to 6 (900 mA) in USB 3.0.

 

Οι θύρες USB 2.0 που βρίσκονται σε υπολογιστές δεν μπορούν να μεταφέρουν παραπάνω απο 0.5Α.Ο φορτιστής του κινητού λειτουργεί στο 1Α παρόλα αυτά.Οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα οποίο και να διαλέξεις.Απλά θα φορτίζει πιό αργά με τον 0.5Α.

Θα σου πρότεινα όμως να αγοράσεις έναν αντάπτορα που να μετατρέπει τον αναπτήρα σε USB για να μπορείς να βάζεις ότι θες πάνω,και όχι φορτίστή με micro-usb βύσμα μόνο.

Δες αυτά π.χ.

 

http://www.dealextreme.com/p/universal-usb-power-car-adapter-1000ma-688

http://www.dealextreme.com/p/usb-4-port-car-adapter-2085

 

Επίσης μία ανορθόδοξη λύση,είναι να συνδέσεις το κινητό σου,με το CD του αυτοκινήτου σου, αν έχει USB. Το έχω δοκιμάσει με το Ipod μου και όχι μόνο φορτίζει αλλά διαβάζει και την μουσική και την παίζει μια χαρά.Δεν είναι ιδανικό για το κινητό αλλά μπορει να σε σώσει κάποια φορά,αν βρεθείς στο δρόμο χωρίς μπαταρία.

 

Τέλος, αν δεν σε πειράζει να αγοράσεις απο πλανόδιους, και δεν φοβάσαι την ποιότητα κατασκευής τους, ο πατέρας μου έχει πάρει ενα φορτιστή,που έχει βυσμά για μπρίζα τοίχου, αλλά και αναπτήρα αυτοκινήτου και βγάζει USB στο οποίο συνδεέται καλώδιο που έχει 10 βύσματα για να φορτίζεις ότι θες.Απο PSP και Iphone,μέχρι Νοκια 3210.

 

καλησπερα και απο μενα ??εχω παρει και εγω το κινητο 2-3 εβδομαδες το πρωτο μου smartphone ,πιστευω οτι ειναι πολυ καλο και θα ηθελα επειδη δεν τα εχω κανει ποτε να με βοηθησει καποιος σε 2-3 πραγματακια που δεν καταλαβαινω αν και εχω διαβασει ολο το ποστ. θελω να παραγγειλω μια θηκη απο το ebay αλλα δεν ξερω πως;;γινεται με αντικαταβολη;; αν οχι τοτε πως;;και κατι αλλο τι ειναι το root και σε τι θα με βοηθησει ;;;;;;

 

Κατά καιρούς όταν υπάρχει ζήτηση για κάτι μπορεί να γίνει μαζική παραγγελία απο κάποιον χρήστη του φόρουμ και να εξυπηρετήσει όσους ενδιαφέρονται.Ίσως γίνει και για τις θήκες.

Αν δεν γίνει κάτι τέτοιο,μπορώ να σου παραγγείλω εγώ όταν πάρω και την δική μου,αλλά θα αργήσω να την παραγγείλω.Πάντως αξίζει να κοιτάξεις το ebay,και πως να παραγγέλνεις απο εξωτερικό.Θα γλυτώσεις αρκετά λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]21168[/ATTACH]...sd card controller... δεν μπορει με τιποτα να εκμεταλλευτει σωστα την 8gb class 10 kingston που του εχω βαλει :(

το write σερνετε καπου στα 6mb/s (στις καλες του, αλλιως παει και στα 3...) ενω το read τα παει καπως καλυτερα καπου στα ~15+ ...

 

Δοκιμασε απο το μαρκετ το "SD Speed Increase".Με μια 4αρα class4(με επιφυλαξη) και ρυθμιση στα 1024Kb,write 7.3mb/s-read 14.4mb/s.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...