Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στα προηγουμενα posts ηδα οτι καποιος ανεφερε οτι οταν παη στο youtube και επιλεγη το video σε HQ του διχνι μια πρασινιλα αυτο το προβλημα το εχετε ολοι?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είναι στα settings --> Location & Security setings --> tick το Use Quick GPS

/QUOTE]

 

Αυτό το έχω δει, αλλά μιλούσε για χρέωση δεδομένων και υπέθεσα ότι θα συνδέεται με κάποιον διακομιστή ΚΑΘΕ φορά που θα ψάχνει για δορυφόρο. Είναι έτσι ή όχι;;

 

Στο ΗΡ ipaq 614c που είχα μέχρι πρότινος, έπιανε σήμα μέσα σε 4-5 δευτερόλεπτα με το agps χωρίς καμιά χρέωση δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Οταν αποθηκευω ενα τηλεφωνο στις επαφες....μετα δεν υπαρχει στις επαφες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπορει να μου εξηγησει κανενας γιατι ?

 

Επισης χρειαζομαι εναν καλο phone manager...κανενας καλος ?

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Στο ΗΡ ipaq 614c που είχα μέχρι πρότινος, έπιανε σήμα μέσα σε 4-5 δευτερόλεπτα με το agps χωρίς καμιά χρέωση δεδομένων.

 

όντως κατεβάζει μερικά kB κάθε φορά που συνδέεται. aGPS χωρίς χρέωση δεδομένων δεν υπάρχει. Η λειτουργία του aGPS είναι στηριγμένη στο ότι μέσω των δεδομένων που κατεβαίνουν ενημερώνεται το πρόγραμμα για τις θέσεις των δορυφόρων... Όχι data, όχι aGPS.

 

 

Το myphone explorer ήταν το καλύτερο πρόγραμμα διαχείρισης για το παλιό proprietary λογισμικό της SonyEricsson και πολύ χαίρομαι που επεκτάθηκε και στο android.

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

 

όντως κατεβάζει μερικά kB κάθε φορά που συνδέεται. aGPS χωρίς χρέωση δεδομένων δεν υπάρχει. Η λειτουργία του aGPS είναι στηριγμένη στο ότι μέσω των δεδομένων που κατεβαίνουν ενημερώνεται το πρόγραμμα για τις θέσεις των δορυφόρων... Όχι data, όχι aGPS.

.

 

Κι όμως, ποτέ δεν είδα χρέωση έστω και μερικών ΚΒ στην αναλυτική της cosmote...

Δεν θέλω όμως να ξεφύγω από το θέμα.

 

Θα δοκιμάσω αύριο την επιλογή quick gps που μου προτείνατε και θα επανέλθω. έστειλα πριν λίγες ώρες και ένα email στο support@sicomm.gr

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εγω...

Ειναι η πρωτη εμπειρια με τετοιου ειδους κινητα (smartphones, touchscreen κτλ)...

Κατεβασα και εγκατεστησα και τους χαρτες αλλα δεν μπορω να βρω σημα στο GPS με τιποτα...εβαλα και το GPS TEST και εκει βρισκει σημα! Καμια ιδεα? Μηπως παιζει ρολο η μπαταρια που ηταν κατω απο 25-30%? (αλλα στο GPS TEST με την ιδια αυτονομια εβρισκε σημα...περιεργο..)..Μηπως το οτι δεν ειχα sim μεσα (καμια σχεση λογικα (!)...)

Παιδευτηκα και λιγο με τις επαφες της sim μεχρι να τις βρω...το βρηκα τελικα το κολπο με την εισαγωγη/εξαγωγη...

Γενικα πολυ καλο και γρηγορο smartphone, ευχαρηστημενος και απο την ποιοτητα γενικα...

Για πειτε και μερικες "must" εφαρμογες που θα πρεπει να βαλω...

 

Τελος ετοιμαστειτε για αρκετες ακομα ερωτησεις οσο το "ψαχνω" περισσοτερο...

εφαρμογες <gps status> σου δειχνει ποσους δορυφορους κλειδωνει το στιγμα που βρισκεσαι κ.λ.π android system info> λεει για τις λειτουργειες apk-μνημη ram-batery ποσο τα% εχεις ποση ram ποση sd -internal memory-ip address κ.λ.π 3g watch dog > μετραει ποσα δεδομενα τραβαει το τηλεφωνο οταν εισαι συνδεδεμενος με τον παροχο εκτος wifi κ.λ.π wifi analyzer >δειχνει σημα απο διαθεσημα wifi γυρω σου tunein radio > με σταθμους πολλους εληνξκους και ξενους δουλευει μονο με internet πολυ καλο>speed test > μετραει την ταχυτητα dawonload -uplowad του τηλεφωνου spb tv >πολλα καναλια live ξενα και ert word-ρικ κυπρου mad tv και πολλα αλλα ......ειναι και αλλες πολλες ακομα αυτες τωρα και εδω ειμαστε καλοριζικα παιδια εγω το περιμενω αυτη τη βδομαδα....:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

στα προηγουμενα posts ηδα οτι καποιος ανεφερε οτι οταν παη στο youtube και επιλεγη το video σε HQ του διχνι μια πρασινιλα αυτο το προβλημα το εχετε ολοι?

 

music video σε hq και sq κανένα πρόβλημα...

 

λοιπόν μάγκες ακολουθεί συμπέρασμα από τυχαίο crash test της συσκευής

έπεσε με το "πάνω" μέρος από 1m ύψος σε μάρμαρο. ακούστηκε λες και έπεσε ένα βαρύ συμπαγές αντικείμενο.

(ακολούθησαν γαλλικά από μένα επιπέδου dalf-c2)

 

παρόλα αυτά το κινητό δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά ή χτύπημα.είναι "γυμνό" και το μόνο που φοράει την ζελατίνα στην οθόνη όπως το πήρα απο την wind.όλα λειτουργούν ok. ούτε τριγμοί ούτε τίποτα.

παρήγγειλα όμως θήκη απο ebay γιατί είμαι επικύνδυνος τελικά. :X

Edited by pananton
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ προς γνώστες του android: διάβασα πως δεν χρειάζεται να χρησιμοποιούμε κάποιο task manager π.χ. ATK. εσείς τι προτείνετε? συγκεκριμένα ο ATK καταναλώνει πολύ μπαταρία? έλεγα να τον χρησιμοποιώ μόνο με το ειδικό widget και ανα 3ωρο πχ να κάνω ένα task killing.

 

Ας προσπαθήσουμε να κρατήσουμε το section αποκλειστικά και μόνο σε ερωτήσεις για το κινητό, γενικές ερωτήσεις για το android θα μπορούσαν να γίνουν στο αντίστοιχο θέμα. Οι νέοι φίλοι ας διαβάσουν λίγο τα θέματα που υπάρχουν για το android γενικά, σίγουρα θα λυθούν πολλές απορίες τους.

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο εχει radio?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Έχω πιάσει στα χέρια μου το wildfire και τραβαγε ικανοποιητικές και τη νύχτα.Το Χ5 σε σχέση με το wildfire τραβάει ίδιας ποιοτήτα φωτό και καλύτερα βίντεο(λόγω 720π)?και το φλας του είναι δυνατό για νυχτερίνες φωτό και λήψεις βίντεο???
Link to comment
Share on other sites

εχω στο τηλεφωνο 2 gps το ndrive και το navigon με χαρτες ολης της ευρωπης και για τα 2 και δουλευουνε αψογα και τα 2....:up::up:

 

φίλε το navigon είναι δωρεάν και να το κατεβάσεις και να το λειτουργήσεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα θέλω μια βοήθεια το κιν το έχω παραγγείλει από την wind από την προηγούμενη παρασκευή ( 29 Απριλίου ) και μου λένε όλο την Πέμπτη ή την Τρίτη να ρωτήσω κάτι το έχει παραγγείλει κανείς την προηγούμενη εβδομάδα από κατάστημα που δεν ήταν διαθέσιμο και του το έχουν φέρει?? γιατί εμένα μου είπαν να περιμένω ακόμα μια εβδομάδα ...δλδ έλεος και θέλω να ξέρω πριν πάρω κάπου τηλέφωνο ..
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παει στο mall την τεταρτη δε το ειχαν και μου ειπαν για δευτερα οποτε και με πηραν τηλεφωνο αλλα εγω το ειχα βρει απο αλλου (κεντρικα wind στη κηφισιας που εχει ενα καταστημα στο ισογειο)...

οποτε στι mall παρε ενα τηλεφωνο μηπως το εχουν...

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παει στο mall την τεταρτη δε το ειχαν και μου ειπαν για δευτερα οποτε και με πηραν τηλεφωνο αλλα εγω το ειχα βρει απο αλλου (κεντρικα wind στη κηφισιας που εχει ενα καταστημα στο ισογειο)...

οποτε στι mall παρε ενα τηλεφωνο μηπως το εχουν...

 

ωραίος θα δω τι θα κάνω με τους άχρηστους που μπλέξαμε !! σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

 

φίλε το navigon είναι δωρεάν και να το κατεβάσεις και να το λειτουργήσεις?

 

οχι δεν ειναι δωρεαν στο μαρκετ ειναι traial για λιγες μερες μετα το αγοραζεις ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εχουν φέρει στο κατάστημα αμφιθεας στο π. φάληρο
Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι με το wifi. Βασικα μια χαρα δουλευει και συνδεθηκα και με αυτο στο hotspot της wind απλα στο σπιτι μ που εχω CYTA παρολο που βαζω τον κωδικο δεν συνδεεται και συνεχιζει να εμφανιζει ( ασφαλισμενο με WPA/WPA2 PSK). Μπορει καποιος να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις:

-Μπαταρία 36 ώρες με μέτριο σκάλισμα και κατέβασμα εφαρμογών. Ξενέρωμα σε σχέση με τις 4-5 μέρες που κρατούσε το Ν79, αλλά στα επίπεδα που περίμενα διαβάζοντας για τέτοιες συσκευές. Λογικά θα καλυτερέψει η μπαταρία, αλλά σαν μέσος όρος σημαίνει ότι θα πρέπει να πάρω έναν φορτιστή αυτοκινήτου και να βάλω και μιά πρίζα στην μοτοσικλέτα.

-Οθόνη πολύ καλή! Καλή αναγνωσιμότητα στην λιακάδα, καλή απόκριση στην αφή, δεν με δυσκόλεψε καθόλου. Και το πληκτρολόγιο που έχει (το μαμά υποθέτω) επίσης συνηθίζεται εύκολα.

-Wifi καλό και ικανοποιητικό σήμα, εξίσου καλή λήψη με το netbook μου, καλύτερη από το Ν79.

-Σήμα συσκευής καλό, εξίσου καλό με το Ν79 μου. Ότι είχα πριν σε "μπάρες", έχω και τώρα.

-Bluetooth μιά χαρά σε σύνδεση με ακουστικό, δεν το δοκίμασα ακόμα με άλλο τηλέφωνο να μεταφέρω αρχεία.

-Δυνατό ακουστικό στο αυτί και αξιοπρεπές ηχείο.

-Μου άρεσε και ο "μαμά" browser, εμπειρία πλοήγησης στο ίντερνετ σχεδόν ίδια με υπολογιστή... Καμμία σχέση με το παλιό μου Νόκια (λογικό).

-Ποιοτικά μου αρέσει. Βαρύ όσο πρέπει για να μην μοιάζει ψεύτικο, δεν τρίζει, δεν κουνιέται. Το θέμα με το light bleeding υπάρχει ίσα ίσα που διακρίνεται στην μία γωνία, αλλά νομίζω ότι είναι φαινόμενο διάθλασης από το γυαλί και όχι κενό στην συναρμογή. Με τίποτα δεν είναι σαν τις φωτογραφίες που ανέβηκαν.

-Κακή ακουστική στον συνομιλητή. Όλοι μου λένε ότι "μικροφωνίζει", το οποίο δείχνει ότι μάλλον το σύστημα ακύρωσης θορύβων περιβάλλοντος θέλει δουλειά. Υποθέτω ότι δεν έχει βρεθεί τρόπος να το "κλείσουμε", δεν βρήκα και κάποιο μενού που να το επιτρέπει. Κλείνοντας το πίσω μικρόφωνο με το δάχτυλο νομίζω ότι διορθώθηκε λίγο η κατάσταση αλλά δεν είναι φυσικός τρόπος να κρατάς το τηλέφωνο.

-Το εργοστασιακό πρόγραμμα για SMS είναι "σκουπίδι". Σκληρή έκφραση, αλλά κατέβασα το handcent για το οποίο διάβασα σε άλλο thread και είναι η μέρα με τη νύχτα.

 

Τώρα θέλω ζελατίνες για την οθόνη και κάποια θηκούλα/"πορτοφόλι". Οι σιλικόνες κλπ είναι σούπερ από προστασία, αλλά δεν μ'αρέσουν γιατί παχαίνουν την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι με το wifi. Βασικα μια χαρα δουλευει και συνδεθηκα και με αυτο στο hotspot της wind απλα στο σπιτι μ που εχω CYTA παρολο που βαζω τον κωδικο δεν συνδεεται και συνεχιζει να εμφανιζει ( ασφαλισμενο με WPA/WPA2 PSK). Μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

βαζεις το σωστο κωδικο του router???? οταν βαζεις εναν κωδικο απο το τηλ. για καποιο wifi και πατας συνδεση δεν σου βγαζει ληψη διευθυνσης ??? εκτος και αν εχεις στο router απενεργοποιησει το vireles αλειως πρεπει να συνδεθει κανονικα για τσεκαρισετο:worry:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι με το wifi. Βασικα μια χαρα δουλευει και συνδεθηκα και με αυτο στο hotspot της wind απλα στο σπιτι μ που εχω CYTA παρολο που βαζω τον κωδικο δεν συνδεεται και συνεχιζει να εμφανιζει ( ασφαλισμενο με WPA/WPA2 PSK). Μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

εγω θα προτεινα να το πατησεις και στις επιλογες να επιλεξεις σβησιμο απο μνημη και μετα κλεισιμο του wifi και μετα ενεργοποιηση παλι ωστε να το ξαναβρει το δικτυο και μετα να ξαναβαλεις το pass μηπως και ειχει κολλησει...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι με το wifi. Βασικα μια χαρα δουλευει και συνδεθηκα και με αυτο στο hotspot της wind απλα στο σπιτι μ που εχω CYTA παρολο που βαζω τον κωδικο δεν συνδεεται και συνεχιζει να εμφανιζει ( ασφαλισμενο με WPA/WPA2 PSK). Μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Μηπως τν παθαινεις κι εσυ σαν και μενα? Τα κεφαλαια του key βαλτα κεφαλαια στο κινητο και τα μικρα μικρα..

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ειναι τωρα και συνδεθικα με WiFi. Μου εβγαλε κανονικα ληψη σηματος και σερφαρα. Βεβαια μετα απο 4-5 λεπτα εκλεισε ι συσκευη αλλα αφου την ανοιξα δεν μου ξαναεκανε κατι παρομοιο. Τωρα παει σφερα και σε ιντερνετ και σε αλλες εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...