Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούμε να κάνουμε overclocking στο κινητό;

 

 

ναι... αμα του εχεις περάσει ROM με ξεκλειδώτη CPU.

Εμένα στα 1100 περίπου τρέχει μια χαρουλα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποιος θελει το αλλαζει οποιος δεν θελει το αφηνει ετσι.

 

Δεν θα είχα αντίρρηση να το ζητήσω, αλλά νομίζω ότι τελικά δεν θα μου το αλλάξουν, και πρέπει να έχει μεσολαβήσει η εξής διαδικασία: να το πάω εντός 7 ημερών στο κατάστημα αγοράς, και ακόμα κι αν είναι κάτι εμφανές αυτοί θα πρέπει να το στείλουν στην Αθήνα, και μόνο αν από εκεί τους δώσουν το ΟΚ, τότε και μόνο τότε δίνει το κατάστημα καινούργιο. Και μάλιστα, σε περίπτωση που δεν εγκριθεί η αντικατάσταση (το πιθανότερο), το κινητό θα έχει κάνει άσκοπα 2 ταξίδια, θα έχει περάσει από τόσα χέρια, και δεν ξέρω καν, τελικά, σε τι κατάσταση θα μου επιστραφεί.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

ναι... αμα του εχεις περάσει ROM με ξεκλειδώτη CPU.

Εμένα στα 1100 περίπου τρέχει μια χαρουλα...

 

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος εκτός της custom rom;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είχα αντίρρηση να το ζητήσω, αλλά νομίζω ότι τελικά δεν θα μου το αλλάξουν, και πρέπει να έχει μεσολαβήσει η εξής διαδικασία: να το πάω εντός 7 ημερών στο κατάστημα αγοράς, και ακόμα κι αν είναι κάτι εμφανές αυτοί θα πρέπει να το στείλουν στην Αθήνα, και μόνο αν από εκεί τους δώσουν το ΟΚ, τότε και μόνο τότε δίνει το κατάστημα καινούργιο. Και μάλιστα, σε περίπτωση που δεν εγκριθεί η αντικατάσταση (το πιθανότερο), το κινητό θα έχει κάνει άσκοπα 2 ταξίδια, θα έχει περάσει από τόσα χέρια, και δεν ξέρω καν, τελικά, σε τι κατάσταση θα μου επιστραφεί.

 

δεν είναι πρόβλημα, όλα το έχουν αυτό...η φωτογραφία λόγο υπερέκθεσης το τονίζει αρκετά...

 

ορίστε..

 

http://img696.imageshack.us/img696/3741/ss20110507012957.jpg

Edited by sfortis
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η WIND!

Το έχω παραγγείλει εδώ και μια εβδομάδα και ακόμη στο περίμενε! :mad:

 

Ερώτηση: Ισχύει το παρακάτω που διάβασα στο unwired ;

In addition to the main microphone on the bottom of the device, the X5 has a second microphone on the back, close to the camera. This dual microphone combination is used for noise cancelation which works fairly well!

Έχει όντως δύο μικρόφωνα ή πρόκειται για άλλη έκδοση του κινητού;

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχα καταλαβει λαθος εγω...

στο δικο μου δεν εχει καθολου φως σαυτα τα σημεια που δειχνεις...

απο αυτο γραφω τωρα μεσα στο σκοταδι!

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι καρτα ενσωματωμενη οπως ανεφεραν και οι αλλοι.

δεν ειναι nand flash οποτε εχει μουφα ταχυτητες.

Εχμ, λάθος! Η ενσωματωμένη μνήμη τι νομίζεις ότι είναι, NAND flash είναι κι αυτή! eMMC είναι το interface με το οποίο την βλέπει το κινητό.

 

Κανένας άλλος;

Στο δικό μου δεν παρατηρώ τίποτα σχετικό.

 

το πρώτο bug...

 

Market -> Apps -> All applications --> Just in --> scrool down --> !CRASH!

+1.

 

Βγάζει το εξής μήνυμα λάθους:

 

Λυπούμαστε!

Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Market (διαδικασία com.android.vending). Προσπαθήστε ξανά.

 

Έχει όντως δύο μικρόφωνα ή πρόκειται για άλλη έκδοση του κινητού;

Υπάρχει η τρύπα στη πίσω όψη, πάνω αριστερά κι απ'ότι βλέπω η θήκη που παρήγγειλα έχει ανάλογη τρύπα εκεί, αλλά στις οδηγίες δεν διάβασα τίποτα σχετικό.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Εχμ, λάθος! Η ενσωματωμένη μνήμη τι νομίζεις ότι είναι, NAND flash είναι κι αυτή! eMMC είναι το interface με το οποίο την βλέπει το κινητό.

 

σιγουρα? γιατι μπορει να ειναι ενσωματωμενη καρτα οπως ειναι στα windows phones!

δε σημαινει απαραιτητα οτι ειναι nand flash

 

δηλαδη το κινητο εχει 2 nand flash, μια 590MB και μια 2GB? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα, να πω τη γνώμη μου για το τηλέφωνο και εγώ.

Καταρχήν το πήρα για δεύτερο τηλέφωνο για χρήση internet(λογο flash!), gps και για να δω και εγώ το Android.

Η ποιότητα κατασκευής του είναι ανώτερη από αυτή που περίμενα να δω στα 200 ευρώ.

Της πρώτες μέρες έβαλα καρτοκινητό και μερικές κλήσεις που έκανα το ακουστικό ήταν δυνατό και αξιοπρεπέστατο.

Το gps κλειδώνει σχεδόν ακαριαία!

Το wi-fi καλό, παρατήρησα όμως ότι αν το αφήσω από τα χεριά μου λίγη ώρα και μετά πάω να συνεχίσω την περιήγηση έχει χαθεί η σύνδεση την οποία με οποιοδήποτε πάτημα την ξαναβρίσκει! Μήπως το κάνει για εξοικονόμηση? Παντός ΔΕΝ είναι πρόβλημα.

Σε σελίδες στο internet δεν αντιμετώπισα πρόβλημα! Παίζει ζωντανά παιχνίδια ποδόσφαιρου από τα γνωστά σαιτ!

Το μενού είναι γρήγορο !

Εβαλα μια κάρτα sim 1gb/μηνα για να έχω ιντερνέτ όπου δεν υπάρχει wi-fi.

Το σήμα είναι όπως και στο satio μου έχω της ίδιες γραμμές σήμα και με τα δυο(στο ίδιο δίκτυο)

Για την μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμη γιατί το κλείνω τα βράδια και το ανοίγω 2-3 ώρες το πρωί και 6-7 ώρες το απόγευμα πάντα για σύνδεση στο ιντερνέτ. Έτσι μεγάλωσε η διάρκεια της μπαταριάς στο πρώτο μου τηλέφωνο.

Με την κάμερα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.

 

Android system info:

internal memory max590.56mb free336.14mb

ram 353mb free 205mb

 

Android Assistant

Memory info

used: 151.07mb

free202,76mb

total mem. 353.71

 

sd εβαλα 8gb class4

 

Το τηλέφωνο είναι αξιοπρεπέστατο για αυτά που κάνει και με βάση την τιμή που έχει κοιτάζει άνετα στα μάτια ποιο ακριβά τηλεφωνά!

 

Όλα τα παραπάνω που έγραψα είναι προσωπική εκτίμηση και δεν ''ψάχνομαι'' με κανέναν ο όποιος έχει διαφορετική γνώμη και άποψη, όλες οι απόψεις είναι αποδεκτές και σεβαστές.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το wi-fi καλό, παρατήρησα όμως ότι αν το αφήσω από τα χεριά μου λίγη ώρα και μετά πάω να συνεχίσω την περιήγηση έχει χαθεί η σύνδεση την οποία με οποιοδήποτε πάτημα την ξαναβρίσκει! Μήπως το κάνει για εξοικονόμηση? Παντός ΔΕΝ είναι πρόβλημα.

 

Ναι το wifi κλεινει για εξοικονομηση.Αν δεν θες να κλεινει και να μενει συνεχεια ανοιχτο(χρησιμο για notifications,emails,chat κτλ.) τοτε βαλε αυτη την εφαρμογη δωρεαν απο το μαρκετ. https://market.android.com/details?id=jp.miraidou.regpon.wifi&feature=search_result

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω,"ξυπνααει" και εσας το τηλεφωννο με τα πληκτρα ρυθμισης εντασης της φωνης στο πλαι?? ρωταω γιατι εμενα μολις τα παταω ανοιγει για ξεκλειδωμα κανονικα οπως οταν πατας το κουμπι στο πανω μερος,και φοβαμαι μην μενει ξεπνιο το κινητο απο καποια εφαρμογη και τρωει τζαπα μπαταρια.αν μπορειτε απαντηστε...
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω,"ξυπνααει" και εσας το τηλεφωννο με τα πληκτρα ρυθμισης εντασης της φωνης στο πλαι?? ρωταω γιατι εμενα μολις τα παταω ανοιγει για ξεκλειδωμα κανονικα οπως οταν πατας το κουμπι στο πανω μερος,και φοβαμαι μην μενει ξεπνιο το κινητο απο καποια εφαρμογη και τρωει τζαπα μπαταρια.αν μπορειτε απαντηστε...

 

δε ξερω αν ειναι απο εφαρμογη (καθοτι καινουργιος στο android) αλλα και εμενα το κανει.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η WIND!

Το έχω παραγγείλει εδώ και μια εβδομάδα και ακόμη στο περίμενε! :mad:

 

Ερώτηση: Ισχύει το παρακάτω που διάβασα στο unwired ;

 

Έχει όντως δύο μικρόφωνα ή πρόκειται για άλλη έκδοση του κινητού;

 

έχει ναι... το πίσω είναι για noise cancelation

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν μπορω να το κανω root? βαζω το z4 root και ενω λεει οτι γινεται κανονικα οταν παω να ανοιξω εφαρμογη που θελει root μου λεει οτι δεν ειμαι.βοηθηστε...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! εγινε:)

Παιδια αυτο τι θελει να πει ''You NEED to install make sure the Android drivers for your phone are installed(Θα πρέπει να εγκαταστήσετε βεβαιωθείτε ότι έχουν εγκατασταθεί τα προγράμματα οδήγησης για Android κινητό σας τηλέφωνο)''

πρεπει να εγκαταστησω ή να κανω κατι πριν κανω τη διαδικασια?

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το usb debugging, και να έχεις εγκαταστήσει τους οδηγούς από το "cd" που σου κάνει mount στα windows, ώστε να βλέπεις το πιο κάτω στην διαχείριση συσκευών. (Το οποιο "CD" μόλις συνειδητοποίησα ότι η Β158 του κινέζου το έστειλε για βρούβες.. :( )

 

οπότε όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη και το έχει ΣΤΟΚ το κινητό ας κρατήσει ένα backup με αυτό και ας host-άρει κάπου το cust.img που θα του κρατήσει

 

edit: τελικά για τους οδηγούς ΔΕΝ έφταιγε (άμεσα) η custom rom.. το Wipe Data/factory reset τους εξαφάνισε.. (έκανα restore παλιότερο backup χωρίς το wipe, και υπήρχαν κανονικά, με το wipe ..πουφ..)

Edited by papatsonis
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν μπορω να το κανω root? βαζω το z4 root και ενω λεει οτι γινεται κανονικα οταν παω να ανοιξω εφαρμογη που θελει root μου λεει οτι δεν ειμαι.βοηθηστε...

 

απο το z4root φτιαχνεται και ενα αλλο εικονιδιο το "πειρατικο" που εκει μεσα αν θελεις να μπορει να κανεις μια εφαρμογη να εχει δικαιωματα su ή οχι...

ενα πατημα ειναι αν θελεις να το ενεργοποιεις ή να το απενεργοποιεις...

και εγω στην αρχη κολλησα αλλα μετα προσεξα το καινουργιο εικονιδιο και ολα οκ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί κάποιος να πεί τι ακριβώς κάνουμε με το gps?Κατέβασα το ndrive10 αλλά λέει κατέβασε τον χάρτη δωρεάν για 7 ημέρες. Από να τους κατεβάσω τους χάρτες; Θέλει κάποια άλλη εφαρμογή μετά ή θα μπαίνω απ το ndrive?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ τελικά σήμερα :)

 

Το μοναδικό θέμα που αντιμετώπισα είναι λάθος γραμματοσειρά σε εφαρμογές που κατέβασα τυχαία (NDrive 10 και Google Goggles).. Βγάζει κουτάκια αντί γράμματα! Γιατί ξέρει κανείς; Είναι κάποια ρύθμιση άραγε;

"ξυπναει" και εσας το τηλεφωνο με τα πληκτρα ρυθμισης εντασης της φωνης στο πλαι??

Και σε μένα έτσι κάνει..

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει κατεβασει κανεις το google skymaps?

 

Γιατι οταν το κουνας για περιηγηση στον ουρανο κανει σαν σεισμοπληκτο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Θα ηθελα αν καποιος ξερει ,πως διαλεγουμε που αποθηκευονται (σε ποια καρτα) και αν μεταφερονται αρχεια απο την μια στην αλλη.Παρατηρησα επισης το εξης , ειχα κατεβασει τους χαρτες και μετα που εβαλλα προσθετη καρτα χρειαστηκε να τους ξανακατεβασω(υπαρχουν τα αρχεια και στισ 2 καρτες) δεν ξερω βεβαια αν ηταν απαραιτητο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω 2η μπαταρία και έχω κοιτάξει στο ebay αλλά με προβληματίζει πως στις photos των μπαταριών αναγράφεται σαν ημερομηνία 2009-..-.. δηλαδή 2 ετών μπαταρία..είναι λογικό? θα με συμβουλεύατε να κοιτάξω αλλού? καμία πρόταση? δέχομαι και πμ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...