Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

353 mb εγω

Και εγώ το ίδιο που τα είδαν οι άλλοι τα 512ΜΒ που λένε ?????:confused:

 

Μάλλον η wind μας κοροϊδεύει, όλος ο κόσμος το έχει με 512ΜΒ και εμείς με 353ΜΒ.

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ το ίδιο που τα είδαν οι άλλοι τα 512ΜΒ που λένε ?????:confused:

 

Μάλλον η wind μας κοροϊδεύει, όλος ο κόσμος το έχει με 512ΜΒ και εμείς με 353ΜΒ.

 

353 και εγω. τα υπόλοιπα δεν είναι για την rom;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για την ελευθερη ram αλλά για την συνολική. Παρακαλώ κάποιος να με ενημερώση υπεύθυνα εαν το τηλ του έχει 512MB ή 350MB RAM

 

Κ εγώ για τη συνολική λέω...

 

Και εγώ το ίδιο που τα είδαν οι άλλοι τα 512ΜΒ που λένε ?????:confused:

 

Μάλλον η wind μας κοροϊδεύει, όλος ο κόσμος το έχει με 512ΜΒ και εμείς με 353ΜΒ.

 

Οι άλλοι μάλλον μπερδεύτηκαν με την μνήμη του κινητού που είναι 500κάτι...

 

Τώρα ή όντως έχει 353 ή κάτι έχει κλειδωθεί όπως με το Blade ή απλά δεν φαίνονται όπως σε κάποια άλλα android...

Link to comment
Share on other sites

353 και εγω. τα υπόλοιπα δεν είναι για την rom;

Όχι η μνήμη που καταλαμβάνει τα σύστημα αφαιρείται από αυτά τα 353

 

και επισης πως μπορω να το κανω root? με το universal androot που δοκιμασα δεν πετυχε.καμια βοηθεια?

 

με το z4root

Edited by navi55
συνεχόμενα ποστ
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη θα βαλω ωστε να απενεργοποιησω αυτα που ξεκινουν αυτοματα με το που ανοιγω το κινητο

ωστε να ελευθερωσω RAM?

Link to comment
Share on other sites

στο user guide διάβασα ότι τα 2GB είναι eMMC κάρτα

είναι όμως ενσωματωμένη στο κινητό;

 

και τα 2gb που λεει δεν ειναι σε μορφη καρτας αλλα ενσωματωμενα

βαζεις αμα θες και καρτα εξτρα

 

οχι ειναι καρτα ενσωματωμενη οπως ανεφεραν και οι αλλοι.

δεν ειναι nand flash οποτε εχει μουφα ταχυτητες.

 

ξαναρωταω λοιπον απο τα 590MB συνολο ποσα ειναι ελευθερα σε stock?

Link to comment
Share on other sites

ξαναρωταω λοιπον απο τα 590MB συνολο ποσα ειναι ελευθερα σε stock?

 

Και τα 590

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω ένα πρόβλημα που με κάνει να νιώθω χαζός.

 

Στις επαφές δεν δείχνει ποτέ τίποτα. Μόνο στα Αγαπημένα. Όταν φτιάχνω μια επαφή από το τηλέφωνο, τότε την βλέπω κανονικά στο gmail, αλλά για να την βρω στο τηλέφωνο πρέπει να πατήσω "Αναζήτηση σε όλες τις επαφές".

 

Καμιά βοήθεια?

 

Edit: Άκυρο, το βρήκα. Έπρεπε να πάω Ρυθμίσεις>Επιλογές Προβολής και να διαλέξω το System Group: My Contacts από τον gmail λογαριασμό μου. Κάποια στιγμή θα το είχα ξετικάρει προφανώς. Ρε πως μπορεί να την πατήσει κανείς :D

Edited by Giannakis
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=oYPFkFoKYTg

Να ενα videaki σημερα το πρωι απο το κινεζακι .... no bad ε ?

Πολυ καλο και ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ για τα χρηματα του ... ταχυτατο και χωρις κανενα κολημα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μόνο του μειονέκτημα, ένα (ίσως) λάθος στη συναρμογή του κρυστάλλου με το σώμα του κινητού δημιουργεί, στις δύο κάτω γωνίες (που γειτνιάζουν με τον φωτισμό των capacitive πλήκτρων), δύο "χαραμάδες" μέσα από τις οποίες περνάει λίγο φως από τον φωτισμό αυτόν. Αν και νομίζω ότι είναι ανάξιο λόγου για να το επιστρέψω, θέλω να σας ρωτήσω: έχει συμβεί και σε άλλους;

 

Κανένας άλλος;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος της συσκευής απο χθες!!!Τα αξίζει τα λεφτά του!Που πρέπει να παω για να κατεβάσω και να ενεργοποιήσω τους χάρτες?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος της συσκευής απο χθες!!!Τα αξίζει τα λεφτά του!Που πρέπει να παω για να κατεβάσω και να ενεργοποιήσω τους χάρτες?

Ευχαριστώ!

Κατέβασε το nDrive και από το μενού του αν πας να τους αγοράσεις σου λέει πως τους έχεις είδη αγοράσει και τους κατεβάζεις δωρεάν.

Υπάρχει κάποια pcsuite για το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Κανένας άλλος;

 

 

εγω τουλαχιστον δεν βλεπω κατι ή απλα δεν καταλαβα καλα τι εννοεις...

αν θες τραβα μια φωτο να μας δειξεις ή απλα απο μια φωτο του νετ κυκλωσε τα σημεια που εννοεις ωστε να τσεκαρουμε και εμεις...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια pcsuite για το κινητό;

 

Η "Hi Suite", από το site της Huawei. Αφού την εγκαταστήσεις, μπορείς να συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του USB καλωδίου ή μέσω του WiFi δικτύου σου. Εγώ χρησιμοποίησα την πρώτη μέθοδο -με παίδεψε κανα μισαωράκι, γιατί έπρεπε να κατεβάσει (αυτόματα) στο κινητό και έναν driver/daemon για τη σύνδεσή του με τη σουίτα-, αλλά άξιζε τον κόπο γιατί μου έκανε μια χαρά συγχρονισμό των επαφών με το Outlook χωρίς να χρειάζεται να μπλέξω με Gmail contacts.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

αν θες τραβα μια φωτο να μας δειξεις ή απλα απο μια φωτο του νετ κυκλωσε τα σημεια που εννοεις ωστε να τσεκαρουμε και εμεις...

 

Θα προσπαθήσω να τραβήξω φωτό, το βράδυ ή αύριο. Για να το περιγράψω καλύτερα όμως, φαντάσου το σημείο όπου το τζάμι "εφάπτεται" με το πλαίσιο (σώμα) του κινητού, ειδικά στις δύο κάτω γωνίες (αριστερά και δεξιά), εκατέρωθεν των capacitive πλήκτρων που φωτίζονται εσωτερικά. Εκεί λοιπόν, η "χαραμάδα" (κάποιων μm ή ίσως και... nm) που υπάρχει μεταξύ τζαμιού/πλαισίου φωτίζεται (αφήνει και περνάει φως δηλαδή) όταν φωτίζονται τα πλήκτρα. Επαναλαμβάνω, δεν είναι κάτι το ενοχλητικό, ούτε καν στο ημίφως, απλώς φαίνεται λίγο (σε δωμάτιο με τεχνητό φωτισμό) και ήθελα να δω αν φαίνεται και σε άλλους. Με φυσικό φωτισμό σε κλειστό χώρο δεν ξέρω αν φαίνεται καν, ενώ σε εξωτερικό χώρο σίγουρα δεν θα φαίνεται.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να τραβήξω φωτό, το βράδυ ή αύριο. Για να το περιγράψω καλύτερα όμως, φαντάσου το σημείο όπου το τζάμι "εφάπτεται" με το πλαίσιο (σώμα) του κινητού, ειδικά στις δύο κάτω γωνίες (αριστερά και δεξιά), εκατέρωθεν των capacitive πλήκτρων που φωτίζονται εσωτερικά. Εκεί λοιπόν, η "χαραμάδα" (κάποιων μm ή ίσως και... nm) που υπάρχει μεταξύ τζαμιού/πλαισίου φωτίζεται (αφήνει και περνάει φως δηλαδή) όταν φωτίζονται τα πλήκτρα. Επαναλαμβάνω, δεν είναι κάτι το ενοχλητικό, ούτε καν στο ημίφως, απλώς φαίνεται λίγο (σε δωμάτιο με τεχνητό φωτισμό) και ήθελα να δω αν φαίνεται και σε άλλους. Με φυσικό φωτισμό σε κλειστό χώρο δεν ξέρω αν φαίνεται καν, ενώ σε εξωτερικό χώρο σίγουρα δεν θα φαίνεται.

 

κοιτα το μονο που βλεπω (ειμαι σε μεγαλο χωρο που εχει φυσικο και τεχνητο φως ειναι πανω απο το "πληκτρο" back και home οταν το κοιταω απο πανω κατακορυφα να αχνοφαινεται ελαχιστο φως που απο τα αλλα 2 κουμπια δε φαινεται σχεδον καθολου...

 

μονο ετσι δηλαδη βλεπω κατι...

αν το θυμηθω το βραδυ θα το τσεκαρω ξανα να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να τραβήξω φωτό, το βράδυ ή αύριο. Για να το περιγράψω καλύτερα όμως, φαντάσου το σημείο όπου το τζάμι "εφάπτεται" με το πλαίσιο (σώμα) του κινητού, ειδικά στις δύο κάτω γωνίες (αριστερά και δεξιά), εκατέρωθεν των capacitive πλήκτρων που φωτίζονται εσωτερικά. Εκεί λοιπόν, η "χαραμάδα" (κάποιων μm ή ίσως και... nm) που υπάρχει μεταξύ τζαμιού/πλαισίου φωτίζεται (αφήνει και περνάει φως δηλαδή) όταν φωτίζονται τα πλήκτρα. Επαναλαμβάνω, δεν είναι κάτι το ενοχλητικό, ούτε καν στο ημίφως, απλώς φαίνεται λίγο (σε δωμάτιο με τεχνητό φωτισμό) και ήθελα να δω αν φαίνεται και σε άλλους. Με φυσικό φωτισμό σε κλειστό χώρο δεν ξέρω αν φαίνεται καν, ενώ σε εξωτερικό χώρο σίγουρα δεν θα φαίνεται.

 

και στο δικό μου υπάρχει ένα μικρό bleeding εκεί... φαίνεται σε μαύρο φόντο και αρκετά σκοτάδι...ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!!! το κινητάκι είναι super!

Link to comment
Share on other sites

Κανένας άλλος;

Συμβαίνει και στο δικό μου αλλά είναι πολύ δύσκολο να το δεις, αν δεν έγραφες αναλυτικά τις οδηγίες δεν θα το έβλεπα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια (για τους ποιο ειδικους)

α) πως παιρνουμε screen shots ??? το home+back δεν ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ

β) το κινεζακι γινεται root ??

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Το μοvο που του εχω κανει ειναι root (z4root)

 

μόλις 2 σελίδες πίσω...

για screens έχει ΠΑΡΑ πολλά προγράμματα, γιατί δεν χτυπάς μία αναζήτηση στο google?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά οι χάρτες ndrive δίνονται μόνο αν κάνει κάποιος συμβόλαιο? αν θέλει να αγοράσει σκέτο το κινητό δηλαδή πρέπει να πληρώσει επιπλέον τους χάρτες? τουλάχιστον αυτό μου είπαν από ένα κατάστημα wind, αλλα από όσα διαβάζω εδώ μέσα δεν είμαι και τόσο σίγουρος για αυτό. όσοι το αγοράσατε το πήρατε με συμβόλαιο?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά οι χάρτες ndrive δίνονται μόνο αν κάνει κάποιος συμβόλαιο? αν θέλει να αγοράσει σκέτο το κινητό δηλαδή πρέπει να πληρώσει επιπλέον τους χάρτες? τουλάχιστον αυτό μου είπαν από ένα κατάστημα wind, αλλα από όσα διαβάζω εδώ μέσα δεν είμαι και τόσο σίγουρος για αυτό. όσοι το αγοράσατε το πήρατε με συμβόλαιο?

 

Όχι, δεν είναι έτσι. Παπάτζες σού είπαν, για προφανείς λόγους. Εγώ δεν έχω καν συμβόλαιο Wind, και μια χαρά κατέβασε τους χάρτες. Προφανώς στην NDrive έχουν δοθεί τα ΙΜΕΙ των Χ5 που θα πουληθούν μέσω Wind, και με βάση αυτά το αναγνωρίζει και σου δίνει άδεια χρήσης.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέτη συσκευή πήρα εχθές και μια χαρά το έβαλα το Ndrive:

 

1) Ψάξτε npromo στο μάρκετ και εγκαταστήστε την εφαρμογή του Ndrive.

2) Όταν εγκατασταθεί η εφαρμογή επιλέξτε τους χάρτες Ελλάδας και πατήστε αγορά. Θα γράψει πως έχει ήδη άδεια χρήσης για αυτό το προϊόν και θα τους κατεβάσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ για τη συνολική λέω...

 

 

 

Οι άλλοι μάλλον μπερδεύτηκαν με την μνήμη του κινητού που είναι 500κάτι...

 

Τώρα ή όντως έχει 353 ή κάτι έχει κλειδωθεί όπως με το Blade ή απλά δεν φαίνονται όπως σε κάποια άλλα android...

 

Μάλλον έχει 512 αλλά ένα ποσό είναι δεσμευμένο από την ενσωματωμένη κάρτα γραφικων.

Έτσι τουλάχιστον διάβασα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1065269

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...