Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

δεν έχει κανένα πρόβλημα με 32gb,αλλά θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω για την

γνησιότητα της κάρτας σ'αυτήν την τιμή,από Κίνα.Κυκλοφορούν πολλές fake,που

συνήθως είναι 2gb.και με 13 πράξεις στο ebay που είναι και αγορές???

αλήθεια, πάτησες πάνω στο 13 να δεις όλα τα feedback?από που προκύπτει το 100%?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει κανένα πρόβλημα με 32gb,αλλά θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω για την

γνησιότητα της κάρτας σ'αυτήν την τιμή,από Κίνα.Κυκλοφορούν πολλές fake,που

συνήθως είναι 2gb.και με 13 πράξεις στο ebay που είναι και αγορές???

αλήθεια, πάτησες πάνω στο 13 να δεις όλα τα feedback?από που προκύπτει το 100%?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ήθελα να μάθω αν θα αντιμετωπίσω προβλήματα με τα 32gb. Υποψιάστηκα ότι μπορεί να ειναι ψέυτικη και την ανέφερα ως παράδειγμα. Kοντά σε αυτή τη τιμή υπάρχουν και αξιόλογοι πωλητές αλλά φυσικά με μικρότερη class.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ήθελα να μάθω αν θα αντιμετωπίσω προβλήματα με τα 32gb. Υποψιάστηκα ότι μπορεί να ειναι ψέυτικη και την ανέφερα ως παράδειγμα. Kοντά σε αυτή τη τιμή υπάρχουν και αξιόλογοι πωλητές αλλά φυσικά με μικρότερη class.

+1000 xnikos σε αυτα που γραφεις.

 

JOHN_ONLY δες εδω http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=32GB+Class+10+Micro+SD+Card&x=0&y=0

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει με 32Gb SDHC. Εγώ θα σου πρότεινα τη samsung class 10. Είναι πολύ γρήγορη σε sequential transfer (όπως όλες οι class 10) αλλά είναι εξαιρετική και σε 4k trasfer εκεί δηλαδή που σχεδόν όλες οι class 10 πατώνουν (μερικές φορές είναι και χειρότερες απο class 4 εκεί).

 

Δες αυτό το thread

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=15269669#post15269669

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει με 32Gb SDHC. Εγώ θα σου πρότεινα τη samsung class 10. Είναι πολύ γρήγορη σε sequential transfer (όπως όλες οι class 10) αλλά είναι εξαιρετική και σε 4k trasfer εκεί δηλαδή που σχεδόν όλες οι class 10 πατώνουν (μερικές φορές είναι και χειρότερες απο class 4 εκεί).

 

Δες αυτό το thread

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=15269669#post15269669

Την πρωτη απο το amazon που ποσταρα στο προηγουμενο?

Την εχω δει που την ποσταρουν στα τοπικ του sgsii και iii γραφοντας καλα λογια για αυτην οπως και εσυ, η τιμη της αν θυμαμαι εχει πεσει κανα 5νταευρω τον τελευταιο μηνα.

 

aiolos ευχαριστω και για της πληροφοριες με πμ για τον εξωτερικο φορτιστη ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη απο το amazon που ποσταρα στο προηγουμενο?

Την εχω δει που την ποσταρουν στα τοπικ του sgsii και iii γραφοντας καλα λογια για αυτην οπως και εσυ, η τιμη της αν θυμαμαι εχει πεσει κανα 5νταευρω τον τελευταιο μηνα.

 

aiolos ευχαριστω και για της πληροφοριες με πμ για τον εξωτερικο φορτιστη ;)

 

Ναι αυτή είναι. Έχει πέσει βλέπω, μια χαρά τιμή έχει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω λιγο καιρο το κινητο και ψαχνω απεγνωσμενα καποια εφαρμογη radio χωρις να συνδεεται σε internet..μηπως μπορει καποιος να βοηθησει??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια . Εχθες λοιπον εκανα μια τεραστια μ@λ@κια .Χωρις να κανω back up και χωρις να το εχω ψαξει εκανα αναβαθμιση στην sd card . Φυσικα τα εχασα ολα ,επαφες και apps ΑΛΛΑ για ενα περιεργο λογο οχι φωτος και μουσικη . Επιπλεον ο χωρος στην καρτα παραμενει ιδιος με πριν . Ξερει κανεις τι γινεται ; Τουλαχιστον η χωρητικοτητα δεν θα επρεπε να εχει αυξηθει ;Να διευκρινησω οτι η μουσικη και οι φωτος που εμειναν δεν δικαιολογουν τα 450mb που εχω ελευθερα. Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια . Εχθες λοιπον εκανα μια τεραστια μ@λ@κια .Χωρις να κανω back up και χωρις να το εχω ψαξει εκανα αναβαθμιση στην sd card . Φυσικα τα εχασα ολα ,επαφες και apps ΑΛΛΑ για ενα περιεργο λογο οχι φωτος και μουσικη . Επιπλεον ο χωρος στην καρτα παραμενει ιδιος με πριν . Ξερει κανεις τι γινεται ; Τουλαχιστον η χωρητικοτητα δεν θα επρεπε να εχει αυξηθει ;Να διευκρινησω οτι η μουσικη και οι φωτος που εμειναν δεν δικαιολογουν τα 450mb που εχω ελευθερα. Ευχαριστω εκ των προτερων

 

επειδή είναι λίγο δύσκολο να καταλάβει κάποιος τι ακριβώς λές:

1.τι ακριβώς αναβάθμιση έκανες?

2.γιατί να χαθούν φωτος και μουσική στην κάρτα από οποιαδήποτε αναβάθμιση?

3.δεν έχεις gmail με τις επαφές σου εκεί?

4.γιατί να αυξηθεί η χωρητικότητα στην κάρτα?Αν μιλάμε για αναβάθμιση στην rom,

καμμία αλλαγή στην sd δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμισεις επελεξα αναβαθμιση λογισμικου και αναβαθμιση sd card . Ετσι ακριβως το ελεγε. Για το gmail δεν ξερω να σας πω σιγουρα δεν το χρησιμοποιω συχνα και δεν ειχα συγχρονισει τις επαφες.Εγω περιμενα αφου χαθηκαν τα παντα να αδειασει ο χωρος αλλα τελικα δεν εγινε κατι τετοιο. Εν πασει περιπτωσει καποιες εφαρμογες τις ξαναπερασα , αλλα ακομα δεν καταλαβα τι σκατα αναβαθμιση εκανα και γιατι εμειναν τα μισα δεδομενα.Ασχετο για το 8800 pro θα βγει η 4,0 ???
Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται αναβάθμιση σβήνονται όλα τα δεδομένα που βρίσκονται στη μνήμη του τηλεφώνου. Η κάρτα μνήμης δε σβήνεται, ούτε οι ρυθμίσεις του λογαριασμού gmail και ότι έχει αποθηκευθεί εκεί(επαφές, ραντεβού..). Επίσης δε σβήνονται αρχεία ρυθμίσεων των εφαρμογών οι οποίες αποθηκεύουν κάποια δεδομένα σε αντίστοιχους φακέλους στην κάρτα μνήμης.

Αναβάθμιση για το pro θα γίνει, όπως έχει ανακοινωθεί από τη huawei, το τελευταίο τρίμηνο του `12(αν θυμάμαι καλά)

Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται αναβάθμιση σβήνονται όλα τα δεδομένα που βρίσκονται στη μνήμη του τηλεφώνου. Η κάρτα μνήμης δε σβήνεται, ούτε οι ρυθμίσεις του λογαριασμού gmail και ότι έχει αποθηκευθεί εκεί(επαφές, ραντεβού..). Επίσης δε σβήνονται αρχεία ρυθμίσεων των εφαρμογών οι οποίες αποθηκεύουν κάποια δεδομένα σε αντίστοιχους φακέλους στην κάρτα μνήμης.

Αναβάθμιση για το pro θα γίνει, όπως έχει ανακοινωθεί από τη huawei, το τελευταίο τρίμηνο του `12(αν θυμάμαι καλά)

 

dancer_69, πριν καιρό είχες υποδείξει μια λύση για τα χαμένα widget μετά από restart.

τελικά δουλεύει?έχεις την καλοσύνη να την επαναλάβεις?

καθότι γύρισα στην 522,μιας και στην 526 είχα σοβαρότερα προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύτηκα λίγο να βρω το σχετικό νήμα, το οποίο βρίσκεται εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3935439#post3935439

Σε μένα είχε δουλέψει, αν και κάποιες φορές χρειάστηκε να επαναλάβω τη διαδικασία, αφού το πρόβλημα εμφανίστηκε ξανά σε κάποιο reboot.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση και την βοηθεια :)

 

συγνωμη αν γινομαι κουραστικος , αλλα μηπως ξερετε η αναβαθμιση που εκανα σε τι αποσκοπουσε ; εννοω δεν εχω δει καμια διαφορα στη λειτουργια του τηλεφωνου μου . Ευχαριστω και παλι :ninja:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση και την βοηθεια :)

 

συγνωμη αν γινομαι κουραστικος , αλλα μηπως ξερετε η αναβαθμιση που εκανα σε τι αποσκοπουσε ; εννοω δεν εχω δει καμια διαφορα στη λειτουργια του τηλεφωνου μου . Ευχαριστω και παλι :ninja:

 

 

επειδή στην πραγματικότητα δεν έκανες καμία αναβάθμιση!

εκτός κι αν κατέβασες το αρχείο της αναβάθμισης από το site της εταιρίας,το έβαλες στην sd κλπ. Αλλά από ότι εγώ τουλάχιστον κατάλαβα,δεν έπραξες έτσι.

Ή δεν κατάλαβα σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κατεβασα κατι .Μεσω κινητου και ενω ειχα ανοιχτο wifi πηγα στις ρυθμισεις , επελεξα αναβαθμιση λογισμικου και αναβαθμιση sd card . Μου εγραψε οτι συνισταται να κανω back up ,εγω σαν ηλιθιος δεν εκανα και μετα ξεκινησε η υποτιθεμενη ενεργεια.Εκανε και reboot μονο του (εμφανισε μια φουξια μπαρα ) και μετα οι apps και οι επαφες παπαλα
Link to comment
Share on other sites

Αυτή ακριβώς που γράφει στην ετικέτα. Είναι αρχικά για το pro, και είναι η έκδοση 4(ICS) που είχε ανακοινώσει η huawei ότι θα κυκλοφορήσει, αυτή την εποχή. Το απλό μοντέλο δεν θα αναβαθμιστεί σε android 4 πάντως
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενας ευκολος οδηγος να περασω την AURORA ICS υπαρχει ?

Στα ελληνικα ?

 

Edit : Καλα ειστε τρομεροι....

Μολις βρηκα μια εδω στο forum

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=330582

Edited by alexis1044
Link to comment
Share on other sites

την ιδια ερωτηση εχω κανει και στο mooding αλλα κανεις δεν με εχει βοηθησει και για αυτο postarw και εδω.εχω προβλημα με το κινητο μου και πρεπει να το στειλω οπωσδηποτε για service.εχω μια μπαχαντελα τωρα και δεν τη παλευω.στο θεμα μας λοιπον.θελω να το κανω οπως το πηρα.δηλαδη rom της wind και unroot.μπορει καποιος να με βοηθησει?κριμα ειναι περιμενω ποσες μερες και απαντηση δεν εχω παρει.ρε παιδια αν δεν βαριεται καποιος ας απαντησει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν εκτός από το να περιμένεις έκανες και μια αναζήτηση στο φόρουμ και στο google, θα ήξερες ήδη τι να κάνεις.

Αν φλασάρεις μια επίσημη ρομ(αναφορές και λινκς πολλά στο φόρουμ, ενώ υπάρχει ή επίσημη ρομ και στο site της huawei), η εγγύηση ισχύει και unroot γίνεται η συσκευή αυτόματα με την αναβάθμιση στην επίσημη ρομ. Τώρα η ρομ της wind απ' όσο ξέρω δεν έχει βγει ποτέ. Υπαρχει στο διαδίκτυο βέβαια ως backup αρχείο από κάποια συσκευή. Αν βέβαια είχες κρατήσει το φάκελο Image πριν προβείς σε οποιοδήποτε πείραγμα της συσκευής, θα μπορούσες αφού φλασάρεις κάποια επίσημη 2.2 ρομ(υπάρχει νομίζω Link στο site της huawei), να μετάφέρεις τα αρχεία του φακέλου image(με τη ρομ της wind) στον αντίστοιχο φάκελο στη συσκευή. Φαντάζομαι όμως ότι δεν θα το έχεις κάνει, όπως και οι περισσότεροι, οπότε αν δεν τα βρεις από κάποιο μέλος, κάνεις αυτό που ανέφερα αρχικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...