Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολλα προβληματα του λειτουργικου ειδα πολλα. ακομα και στο βιντεο αν το παρατηρησετε εκανε μικροσπασιματα.....:rolleyes:

 

κα ρωταει ο αλλος αν αξιζει αυτο η το LG optimus 7.....:lol:

 

Αποψη μου. Το τηλεφωνο απλα τα σπάει... Προβληματα υπηρχαν υπαρχουν και θα υπαρχουν σε ολες τις συσκευες. Το θεμα ειναι στην κατηγορια τιμης οχι απλα δεν υπαρχει αλλο αλλα συναγωνιζεται στα ισα πολυ ακριβότερα τηλεφωνα. Και απο εμφάνιση σκίζει...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από 1 βδομάδα στα χέρια μου μπορώ να πω ότι το κινητό είναι value for money. Κανένα πρόβλημα ως τώρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν με το πληκτρολόγιο που έχει πώς μπορούμε να βάλουμε τόνους ;

Ή πρέπει να εγκαταστήσω άλλο και αν ναι, ποιο ?

Παρατήρησα ότι αν του ενεργοποιήσω να μου προτείνει λέξεις από το λεξικό βάζει τους τόνους αλλά το έχω απενεργοποιήσει γιατί δεν μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,πήρα στο τηλέφωνο που αναφέρετε στο φυλλάδιο της Wind και μου είπαν πως το ΙΜΕΙ μου δεν είναι στην λίστα της Wind που δικαιούσαι χάρτες :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 βδομάδα στα χέρια μου μπορώ να πω ότι το κινητό είναι value for money. Κανένα πρόβλημα ως τώρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν με το πληκτρολόγιο που έχει πώς μπορούμε να βάλουμε τόνους ;

Ή πρέπει να εγκαταστήσω άλλο και αν ναι, ποιο ?

Παρατήρησα ότι αν του ενεργοποιήσω να μου προτείνει λέξεις από το λεξικό βάζει τους τόνους αλλά το έχω απενεργοποιήσει γιατί δεν μου αρέσει.

Μεγιά

Κράτα πατημένο το γράμμα που θες να βάλεις τόνο/διαλυτικά/ διαλυτικά+τόνο και θα σου εμφανιστούν οι επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

επίσης...προσπαθώ να βάλω ήχους κλήσης της επιλογής μου και δεν μπορώ...ακολούθησα τις οδηγίες παραπάνω!!

 

Συνδέουμε το καλώδιο, κατεβάζουμε τη μπάρα με τις ενδείξεις απο πάνω,πατάμε το' usb είναι υνδεδεμένο "και ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου usb... OK. Τωρα μπορούμε να δουμε την sd card απο τον υπολογιστή..

Δημιουργούμε στην κάρτα μνήμης ένα φάκελο με όνομα "media" και μέσα σ' αυτόν ένα φάκελο με όνομα "audio". Μέσα στο φάκελο “audio”, δημιουργήστε άλλους 3 υποφακέλους με ονόματα "alarms", "notifications" και "ringtones". Σε αυτούς τους φακέλους, αναλόγως με το αν θέλετε ήχο ξυπνητηριού, ειδοποιήσεων, ή ήχο κλήσης αντίστοιχα, περνάτε τα .mp3 που θέλετε και μπορείτε στη συνέχεια να τα επιλέξετε ως ήχο κλήσης από τις ρυθμίσεις.;)

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησα σημερα τα 500ΜΒ στη wind και ειμαι με usb tethering αυτη τη στιγμη

http://speedtest.forthnet.gr/

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 267.44Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 2.18Mb/s

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω του κινητου απο προχθες. Κατεβασα το Npromo ολα οκ αλλα δεν εβρισκε χαρτη .. το αφησα

παω παλι σημερα τιποτα, το αφησα αρκετα μηπως και κατεβασει κατι αλλα οχι.

Τελος παντων παιρνω τηλεφωνο την εταιρια οπου μετα λυπης μου επιβεβαιωνω αυτο που διαβασα και εδω, οτι η συσκευη μου

δεν περιλαμβανει την προσφορα ... παιρνω το καταστημα wind εδω στην περιοχη μου που το αγορασα του

λεω το και το, ναι ξερετε ισως .. και να δουμε τι μπορουμε να κανουμε ελατε απο εδω .. κλπ κλπ ...

εχω νευριασει λιγουλακι γιατι καπακι πηρα και τα κεντρικα τις εταιριας huawai εδω στην ελλαδα

οπου δεν ηξεραν τιποτα απολυτως ......

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι η προσφορα ηταν στην αρχη

Δε θα μου φανει καθολου περιεργο 1 μηνα μετα να μην ισχυει

ΡΩΤΑΤΕΕΕΕΕΕ ΓΡΑΠΤΩΣ ΠΡΟΦΟΡΙΚΩΣ ΑΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΔΩΡΟ ΧΑΡΤΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δοκίμασα με Ndrive οχι με npromo Και κατεβασε χαρτες τα παντα. αυτο δεν ειναι δωρεαν? θα κλειδώσει μετά απο κάποιο καιρό? πως το τσεκάρω
Link to comment
Share on other sites

πήγα πριν στην Wind και μου είπαν πως οι δωρεάν χάρτες ισχύουν μόνο σε νέες συνδέσεις..εγώ που έκανα ανανέωση συμβολαίου δεν το δικαιούμαι και πρέπει να τους αγοράσω...εντωμεταξύ..όλοι οι χάρτες έχουν 19 ευρώ..τις Ελλάδας έχουν 29!!!

 

Δημήτρη εσύ το πήρες με νέα σύνδεση Wind?

Edited by mrl_oa
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δοκίμασα με Ndrive οχι με npromo Και κατεβασε χαρτες τα παντα. αυτο δεν ειναι δωρεαν? θα κλειδώσει μετά απο κάποιο καιρό? πως το τσεκάρω

και γω το κανονικό φόρτωσα και φόρτωσε τους χάρτες μια χαρά. Λες να έχει πρόβλημα αργότερα ;

πήγα πριν στην Wind και μου είπαν πως οι δωρεάν χάρτες ισχύουν μόνο σε νέες συνδέσεις..εγώ που έκανα ανανέωση συμβολαίου δεν το δικαιούμαι και πρέπει να τους αγοράσω...εντωμεταξύ..όλοι οι χάρτες έχουν 19 ευρώ..τις Ελλάδας έχουν 29!!!

εγώ αγόρασα σκέτη την συσκευή χωρίς κανένα συμβόλαιο. Δεν είχε βέβαια οδηγίες για τους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

απλά πλέον νομίζω πως υπήρχαν χάρτες σχεδόν σε όλα...τα υπόλοιπα τους ξέφυγαν μάλλον...

και απλά η δικαιολογία πλέον είναι πως ισχύει μόνο για νέα σύνδεση...

αυτό που είπα στην τύπισα στην Wind (στο κατάστημα) είναι πως εάν την συσκευή που μου έδωσε την έδινε σε κάποιον που έκανε νέα σύνδεση εάν θα έκανε κάτι διαφορετικό..και μου λέει..ναι,θα έδινα το φυλλάδιο!!δεν θα έκανε κάτι διαφορετικό στην συσκευή..απλά μάλλον είμαι άτυχη!!μου έτυχε συσκευή που μέσα δεν είχε τους χάρτες (καταλάθος;) και επειδή δεν έκανα νέα σύνδεση δεν τους ενδιαφέρει να το ψάξουν...

Link to comment
Share on other sites

συσκευη μονο πήρα για δώρο και μπηκα και κατέβασα το ndrive.

το Imei το καταγραφουν στην απόδειξη, δεν ξέρω αν ανοίγει κάτι άλλο.

θα δοκιμασω το βράδυ το npromo αν κατεβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν το πηρα δεν μου εδωσαν καποιο χαρτι με της οδηγιες για να κατεβασω το ndrive, ακολουθησα της οδηγιες που ανεφεραν εδω μεσα τα παιδια, και μετα πηγα στη wind και μου το εδωσαν. Στην ουσια αυτο το χαρτι γραφει για τη διαδικασια που πρεπει να ακολουθησει καποιος για να το εγκαταστησει σελιδα 61 ποστ 902 . Αυτο που καταλαβα ειναι οτι η wind δινει ''σημα'' με βαση το IMEI για να κατεβει το ndrive promo ανεξαρτητα με τον παροχο που εχει ο καθε ενας. Εχω βαλει vodafone SIM απο την πρωτη μερα.

Σε αλλο σαιτ διαβασα οτι σταματησε αυτη η προσφορα. Επισης η wind ελεγε οτι το δωρο ειναι μεχρι τελος Απριλιου για πασχαλινη προσφορα αλλα την κρατησε και αλλες μερες για το λογο οτι το τηλεφωνο τελικα εφτασε στα καταστηματα μετα το πασχα.....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το NPromo ενώ είχα ήδη εγκαταστήσει το NDrive.

Το NPromo είναι έκδοση 11.Χ ενώ το NDrive 10.Χ

Το NPromo έτρεξε κανονικά και μου βρήκε τους χάρτες που είχα πριν εγκαταστήσει από το NDrive.

Όταν πήγα να τρέξω το NDrive ξανά, μου έβγαλε μήνυμα ότι το πρόγραμμα θέλει αναβάθμιση και να απευθυνθώ για πληροφορίες στο site του NDrive.

Οπότε και γω το απεγκατέστησα.

Το NPromo δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

πάντως το κορυφαίο που μου είπαν είναι πως το GPS ουσιαστικά είναι το app που λέει "πλοήγηση"!!!

Και παράβλεψαν το γεγονός πως όταν το ανοίγεις έχει προειδοποίηση να μην χρησιμοποιείται στην οδήγηση!!

Link to comment
Share on other sites

πάντως το κορυφαίο που μου είπαν είναι πως το GPS ουσιαστικά είναι το app που λέει "πλοήγηση"!!!

Και παράβλεψαν το γεγονός πως όταν το ανοίγεις έχει προειδοποίηση να μην χρησιμοποιείται στην οδήγηση!!

 

ολα τα gps λενε ετσι για να μη τρακαρεις καθως κοιτας την οθονη και ζητας τα ρεστα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό ότι οι χάρτες είναι μόνο για τις νέες συνδέσεις δεν ίσχυε μέχρι πριν 10 μέρες.

 

Πήρα μόνο την συσκευή και έκανε και κάνει κανονικά update (το τσέκαρα και σήμερα που καταλάθος έσβησα το φάκελο ndrive).

 

(Πόσο πλάκα έχει να ακούς τον πωλητή να σου μιλάει για χαβάι χι5 και ντράιβ αντί για εν-τράιβ. Αλήθεια το toyota το λένε ακόμα τουότα; )

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε λίγο θα είμαι new στα android..Είχα ένα iphone και το έδωσα..Ερωτησούλα. Σήμερα θα πάρω το Huawaei και θέλω να ρωτήσω 2-3 πράγματα.

 

1) Συγχρονισμός επαφών με outlook μπορεί να γίνει με το HTC sync? Έτσι διάβασα κάπου..

2) Αν όχι , αυτό τι είναι? http://www.freeware4android.net/huawei-u8800-device-1541/contacts-sync-get-4790.html

3) Μετέφερα τις επαφες μου σε gmail (είχα έναν λογαριασμό), από κει και πέρα τι?

 

Ίσως να έχουν απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να ψάχνω κ σε όλες τισ σελίδες:happy:

 

Υ.Γ Έπονται και άλλες ερωτήσεις :lol:

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε λίγο θα είμαι new στα android..Είχα ένα iphone και το έδωσα..Ερωτησούλα. Σήμερα θα πάρω το Huawaei και θέλω να ρωτήσω 2-3 πράγματα.

 

1) Συγχρονισμός επαφών με outlook μπορεί να γίνει με το HTC sync? Έτσι διάβασα κάπου..

2) Αν όχι , αυτό τι είναι? http://www.freeware4android.net/huawei-u8800-device-1541/contacts-sync-get-4790.html

3) Μετέφερα τις επαφες μου σε gmail (είχα έναν λογαριασμό), από κει και πέρα τι?

 

Ίσως να έχουν απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να ψάχνω κ σε όλες τισ σελίδες:happy:

 

Υ.Γ Έπονται και άλλες ερωτήσεις :lol:

 

το οτι εβαλες τις επαφες στο gmail ειναι υπεροχο

Οταν ενεργοποιησεις το συγχρονισμο θα τις παρει αυτοματα το κινητο, δωσε το gmail σου στο κινητο και προσοχη στις χρεωσεις. (να προτιμησεις wifi)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ μεχρι εκει καλα. Οως μπορεί να παρει αυτόματα και τις φωτογραφίες των επαφων απο τα αντιστοιχα προφιλ τους στο ιντερνετ?

Υπαρχει επίσης κανας καλος contact manager για το τηλέφωνο για να παει κατευθειαν στο γρμμα και να μην κανεις ατελειωτο scrolling???

PS. το λέω γιατι εχω 800+ επαφες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το NPromo ενώ είχα ήδη εγκαταστήσει το NDrive.

Το NPromo είναι έκδοση 11.Χ ενώ το NDrive 10.Χ

Το NPromo έτρεξε κανονικά και μου βρήκε τους χάρτες που είχα πριν εγκαταστήσει από το NDrive.

Όταν πήγα να τρέξω το NDrive ξανά, μου έβγαλε μήνυμα ότι το πρόγραμμα θέλει αναβάθμιση και να απευθυνθώ για πληροφορίες στο site του NDrive.

Οπότε και γω το απεγκατέστησα.

Το NPromo δουλεύει κανονικά.

 

μια απο τα ιδια,

εβαλα npromo, κατεβασε κατι αρχεια και μετα μου ειπε να μεταφερει τις αγορες μου απο το ndrive το εκανα και παιζει. θα δω τωρα τι παιζει με το ndrive

Link to comment
Share on other sites

το οτι εβαλες τις επαφες στο gmail ειναι υπεροχο

Οταν ενεργοποιησεις το συγχρονισμο θα τις παρει αυτοματα το κινητο, δωσε το gmail σου στο κινητο και προσοχη στις χρεωσεις. (να προτιμησεις wifi)

 

Από το κινητό θα γίνει ο συγχρονισμός ή από το pc?

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Από το κινητό θα γίνει ο συγχρονισμός ή από το pc?

Από το κινητό. Δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα εσύ. Όλα θα γίνουν αυτόματα, αφού δηλώσεις στο κινητό το google account σου.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Και κάτι άλλο. Έχω περασμένες επαφές και στον Outlook..Αυτές μπαίνουν με κάποιο τρόπο?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...