Jump to content

Intertelecom.gr για δρομολόγηση gsm κλήσεων σε voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης έχω να πω πως η τηλεφωνική τους εξυπηρέτηση είναι πολύ άμεση και εξυπηρετική. Κάποια περίεργα θέματα που ήθελα να μου διευθετήσουν για SIP μου τα έκαναν άμεσα και γρήγορα. Δηλώνω πολύ ευχαριστημένος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως αν η intertelecom βγάλει συνδρομητικά προγράμματα του τύπο 4.99 ευρώ ανά μήνα (απεριόριστα σταθερά Ελλάδας). Ή με κάθε κατάθεση 10 ευρώ στο λογαριασμό σου στην intertelecom να έχεις για 30 ημέρες δωρεάν αστικά - υπεραστικά Ελλάδας κλπ. (και τα χρήματα να μένουν στο ηλεκτρονικό σου πορτοφόλι) θα σκίσει.

 

η θα σκισει ή θα κλεισει :lol: μάλλον προς το 2ο το κόβω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν η intertelecom βγάλει συνδρομητικά προγράμματα του τύπο 4.99 ευρώ ανά μήνα (απεριόριστα σταθερά Ελλάδας). Ή με κάθε κατάθεση 10 ευρώ στο λογαριασμό σου στην intertelecom να έχεις για 30 ημέρες δωρεάν αστικά - υπεραστικά Ελλάδας κλπ. (και τα χρήματα να μένουν στο ηλεκτρονικό σου πορτοφόλι) θα σκίσει.

το παρακανες, έχει και έξοδα η εταιρία :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Μπορεί κάποιος που πλέον δε θέλει να χρησιμοποιεί την intertelecom να πάρει πίσω το υπόλοιπο χρημάτων που του έχουν απομείνει και να διαγράψει τον λογαριασμό;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Μπορεί κάποιος που πλέον δε θέλει να χρησιμοποιεί την intertelecom να πάρει πίσω το υπόλοιπο χρημάτων που του έχουν απομείνει και να διαγράψει τον λογαριασμό;

 

Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο ή να ειρωνευτω, μπορεί κανείς να πάρει πίσω τα χρήματα που εχει βάλει σε καρτοκινητο vodafone, cosmote, wind?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο ή να ειρωνευτω, μπορεί κανείς να πάρει πίσω τα χρήματα που εχει βάλει σε καρτοκινητο vodafone, cosmote, wind?

 

ναι νομίζω να γίνεται εξάλλου τώρα μόλις βάζεις χρήματα στην ιντερτελεκόμ σου έρχεται μάιλ με απόδειξη για να την βάλεις στην φορολογική δήλωση. Εξάλλου δεν έχει νόημα αυτό που λες διότι είναι πολύ φθηνή η επικοινωνία μέσω ιντερτελεκόμ που σε συμφέρει πάντα. Και επίσης το υπόλοιπο δεν λήγει πότε οπότε εάν δεν το χρησιμοποιείς το φυλάσ για έκτακτη ανάγκη για κάποιο κινητό ή σταθερό τηλέφωνο που θέλεις να πάρεις από το κινητό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Απόδειξη από τηλεπικοινωνίες (γενικά ) δεν μπαίνει στην εφορία , έχουν εξεραιθεί από τις αποδείξεις που μαζεύουμε
Link to comment
Share on other sites

Απόδειξη από τηλεπικοινωνίες (γενικά ) δεν μπαίνει στην εφορία , έχουν εξεραιθεί από τις αποδείξεις που μαζεύουμε

 

α ναι ; δεν το ήξερα εμένα όταν πήρα τηλ την ιντερτέλεκόμ μου είπε ότι μπαίνει τώρα τι να πω . Ότι νάναι σε αυτην την χώρα!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Μπορεί κάποιος που πλέον δε θέλει να χρησιμοποιεί την intertelecom να πάρει πίσω το υπόλοιπο χρημάτων που του έχουν απομείνει και να διαγράψει τον λογαριασμό;

 

Δεν νομίζω πάντως να γίνεται αυτό αλλά επικοινώνησε μαζί τους για καλό και για κακό.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

α ναι ; δεν το ήξερα εμένα όταν πήρα τηλ την ιντερτέλεκόμ μου είπε ότι μπαίνει τώρα τι να πω . Ότι νάναι σε αυτην την χώρα!.

 

Πηγή σελίδα 44 του βιβλίου οδηγιών για την φορολογική δήλωση

 

http://www.minfin.gr/content-api/betacms/repository/minfin/binaryChannel/banner-forolOdig2011/content

 

δεν λαμβάνονται υπόψη οι δαπάνες για απόκτηση περιουσιακών

στοιχείων, οι δαπάνες για ύδρευση, αποχέτευση, ηλεκτρισμό, τηλεπικοινωνίες γενικά,

για εισιτήρια σε κάθε είδους μεταφορικό μέσο και όσες δαπάνες με βάση άλλες φορο-

λογικές διατάξεις λαμβάνονται υπόψη για φορολογικές ελαφρύνσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο ή να ειρωνευτω, μπορεί κανείς να πάρει πίσω τα χρήματα που εχει βάλει σε καρτοκινητο vodafone, cosmote, wind?

Δεν γίνεται να τα πάρεις στο χέρι στις εταιρίες που λες, αλλά γίνεται πολύ εύκολα να τα μεταφέρεις σε άλλο νούμερο ώστε να μη πάνε χαμένα. Άρα ξέρω τι ρωτάω. Στη τελική γιατί να τους τα χαρίσω; Ό,τι ποσό και ας είναι. Τα έδωσα για μία χρήση, η χρήση δε γίνεται, άρα τα χρήματα πρέπει να επιστραφούν. Είναι όντως όμορφη η πατέντα τους, αλλά εμένα στο whats up κάθε τρεις και λίγο έχει πρόβλημα. Μία μπουκώνει, μία δε βγάζει καν γραμμή αλλά το σίγουρο είναι ότι πάντα πρέπει να μιλάς σα να μιλάς σε ασύρματο, δηλαδή πρώτα ο ένας και μετά ο άλλος γιατί έχει καθυστέρηση 1-2 δευτερόλεπτα. Οι περισσότεροι δε το ξέρουν και έτσι γίνεται μπάχαλο η επικοινωνία. Τέλος πάντων, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να τα πάρεις στο χέρι στις εταιρίες που λες, αλλά γίνεται πολύ εύκολα να τα μεταφέρεις σε άλλο νούμερο ώστε να μη πάνε χαμένα. Άρα ξέρω τι ρωτάω. Στη τελική γιατί να τους τα χαρίσω; Ό,τι ποσό και ας είναι. Τα έδωσα για μία χρήση, η χρήση δε γίνεται, άρα τα χρήματα πρέπει να επιστραφούν. Είναι όντως όμορφη η πατέντα τους, αλλά εμένα στο whats up κάθε τρεις και λίγο έχει πρόβλημα. Μία μπουκώνει, μία δε βγάζει καν γραμμή αλλά το σίγουρο είναι ότι πάντα πρέπει να μιλάς σα να μιλάς σε ασύρματο, δηλαδή πρώτα ο ένας και μετά ο άλλος γιατί έχει καθυστέρηση 1-2 δευτερόλεπτα. Οι περισσότεροι δε το ξέρουν και έτσι γίνεται μπάχαλο η επικοινωνία. Τέλος πάντων, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)

 

οκ κατάλαβα.εάν έχεις άλλο αριθμό από άλλη εταιρεία εκτός κοσμοτε μπορείς να δηλώσεις τον αριθμό αυτό και να τα καταναλώσεις από εκεί ή και ακόμα από σταθερό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Να προβώ στη διατύπωση της παράτολμης υπόθεσης ότι η cosmote μέσα από την κακή ποιότητα των αριθμών πρόσβασης whatsup της intertelecom προσπαθεί να "χαλάσει" την ανταγωνιστική υπηρεσία που προσφέρει η δεύτερη (για να μην χάνει έσοδα) ή να θεωρήσω ότι ισχύει η ΑΘΩΑ εκδοχή που έχει να κάνει με την κακή ποιότητα ομιλίας στο δίκτυο της cosmote γενικά λόγω της συμφόρησης; Τι πιστεύετε;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Να προβώ στη διατύπωση της παράτολμης υπόθεσης ότι η cosmote μέσα από την κακή ποιότητα των αριθμών πρόσβασης whatsup της intertelecom προσπαθεί να "χαλάσει" την ανταγωνιστική υπηρεσία που προσφέρει η δεύτερη (για να μην χάνει έσοδα) ή να θεωρήσω ότι ισχύει η ΑΘΩΑ εκδοχή που έχει να κάνει με την κακή ποιότητα ομιλίας στο δίκτυο της cosmote γενικά λόγω της συμφόρησης; Τι πιστεύετε;

εγώ πιστεύω πως το πρόβλημα υπάρχει επειδή μάλλον είναι πολλοί οι χρήστες που καλούν τους αριθμούς πρόσβασης για cosmote σε συνδιασμό με την μέτρια ποιότητα κλήσεων κ τα προβλήματα του whatsup. Αναγκαστικά η intertelecom πρέπει να δώσει περισσότερους αριθμούς πρόσβασης για cosmote

Link to comment
Share on other sites

Να προβώ στη διατύπωση της παράτολμης υπόθεσης ότι η cosmote μέσα από την κακή ποιότητα των αριθμών πρόσβασης whatsup της intertelecom προσπαθεί να "χαλάσει" την ανταγωνιστική υπηρεσία που προσφέρει η δεύτερη (για να μην χάνει έσοδα) ή να θεωρήσω ότι ισχύει η ΑΘΩΑ εκδοχή που έχει να κάνει με την κακή ποιότητα ομιλίας στο δίκτυο της cosmote γενικά λόγω της συμφόρησης; Τι πιστεύετε;

 

εγώ πιστεύω ότι φταίει αποκλειστικά και μόνο η κοσμοτε και το χάλια δίκτυο της και όχι η ιντερτελεκόμ. Διότι όλοι ξέρουμε ότι η κότε έχει παρά πολύ όγκο συνδρομητών και το δίκτυο της υπολειτουργεί . Και δεν υπάρχει βελτίωση σε όλο αυτό το μπάχαλο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σε whatsup οντως υπαρχει ενα θεμα.. Αλλα στα vodafone και στα σταθερα πιανω παντα απευθειας γραμμη και η ποιοτητα ειναι τελεια..
Link to comment
Share on other sites

Σε whatsup οντως υπαρχει ενα θεμα.. Αλλα στα vodafone και στα σταθερα πιανω παντα απευθειας γραμμη και η ποιοτητα ειναι τελεια..

 

εγώ εχω δοκιμάσει από βοντα σε βοντα μέσω ιντερτελεκόμ και έχει τελεία ποιότητα επικοινωνίας, ενώ από βοντα σε κοσμοτε εκεί πολλές φορες έχει θόρυβο η γραμμή ή τυχαίνει να ζητάω να φωνάζει για να τον ακούσω και είναι σπαστικο ή κότε τα κάνει αυτα! Πάντα σίγουρα μέσω βοντα η επικοινωνία είναι καλύτερη. Αλλά υπάρχουνε πολλοί συνδρομητές βοντα cu που χρησιμοποιούν την ιντερτελεκόμ διότι πολλές φορές μου έχει τύχει να πάρω και είναι κατειλημενη η γραμμή και αναγκάζομαι να πάρω στο άλλο αριθμό. Τους εχω πάρει τηλέφωνο να κάνουνε τα 2υπόλοιπα βοντα που έχουνε σε cu αλλά τίποτα ακόμα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

απαραίτητα πρέπει να βάλουν κι άλλους αριθμούς πρόσβασης αλλιώς θα χάσουν πελάτες... Έγώ πάντως απο Q και σταθερά δν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

απαραίτητα πρέπει να βάλουν κι άλλους αριθμούς πρόσβασης αλλιώς θα χάσουν πελάτες... Έγώ πάντως απο Q και σταθερά δν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα

 

το να χάσει κόσμο το θεωρο τελείως απίθανο διότι δίνει πολύ οικονομικές χρεώσεις απλά κουράζει τον κόσμο όταν θέλει να την χρησιμοποιήσει και η κατειλλημενο..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αρχισα και εγω πλεον να τη χρησιμοποιω..

εχω κανει 5-6 κλησεις τις τελευταιες μερες..

προς σταθερα πολυ καλη ποιοτητα, προς cosmote (whats up) η γνωστη μετρια ποιοτητα ακομα και οταν δε καλω μεσω inter telecom

ολες τις φορες εβγαλα γραμμη με την 1η (εχω vodafone)

 

τελος εχω σεταρει την εφαρμογη που προτεινουν απο το android market και η κληση γινεται με 2 μονο κλικ..

 

το θεμα ειναι να δουμε αν θα εχει διαρκεια η εταιρεια και κατα ποσο θα μπορεσει να ανταποκριθει στο (λογικα) αυξανομενο ογκο χρηστων..

Link to comment
Share on other sites

το να χάσει κόσμο το θεωρο τελείως απίθανο διότι δίνει πολύ οικονομικές χρεώσεις απλά κουράζει τον κόσμο όταν θέλει να την χρησιμοποιήσει και η κατειλλημενο..

δν είναι καθόλου απίθανο. άμα οι χρήστες whatsup δν μπορούν να χρησιμοποιήσουν την υπηρεσία θα την παρατήσουν φυσικά (όπως ανέφερε κι ο ^_NikitaS_^)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα να πάρω τηλέφωνο τους δύο αριθμούς πρόσβασης cu και μου λέει ότι ο αριθμός δεν υπάρχει. Μάλλον έληξαν οι αριθμοί επειδή είχε περάσει ένα 13μηνο χωρίς να βάλουνε κάρτα. Αν μπορεί κάποιος να ενημερώσει τον τεχνικό τμήμα να το διορθώσουν διότι τους καλώ στο σταθερό από εχτεσ και έχει τηλεφωνητή και δεν μπορώ να στείλω μάιλ διότι μπαίνω από κινητό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα να πάρω τηλέφωνο τους δύο αριθμούς πρόσβασης cu και μου λέει ότι ο αριθμός δεν υπάρχει. Μάλλον έληξαν οι αριθμοί επειδή είχε περάσει ένα 13μηνο χωρίς να βάλουνε κάρτα. Αν μπορεί κάποιος να ενημερώσει τον τεχνικό τμήμα να το διορθώσουν διότι τους καλώ στο σταθερό από εχτεσ και έχει τηλεφωνητή και δεν μπορώ να στείλω μάιλ διότι μπαίνω από κινητό.

 

και εγώ τώρα που κάλεσα μου λέει ότι ο αριθμός δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

ok τους ενημέρωσες με μάιλ; ή τους βρήκες τηλεφωνικά; καλά τι σπαστικο και αυτό να μην βάζουνέ κάρτα και να απενεργοποιηθεί ο αριθμός πρόσβασης δηλαδή έλεος!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...