Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως το νέο μοντέλο είναι πανέμορφο και πολύ ποιοτικό με άψογη συναρμογή, πολύ καλής ποιότητας πλαστικά με ωραία και ποιοτική αίσθηση στην αφή, τα κουμπιά έχουν καλή αίσθηση, είναι σωστά τοποθετημένα και προεξέχουν όσο πρέπει (και όχι ξεχαρβαλομένα και χωμένα χαμηλά σαν να είναι χαλασμένα όπως στο DesireHD) και τίποτα δεν τρίζει ή κουνιέται. Βοηθάει και η ενιαία κατασκευή της συσκευής (το λεγόμενο unibody) που προσδίδει αυξημένη στιβαρότητα και αίσθηση αντοχής. Γενικά πολύ καλή δουλειά στον κατασκευαστικό τομέα από την HTC.:)

Κατά τα άλλα το κινητό έχει μικρότερες διαστάσεις από το παλιό μοντέλο λόγω απουσίας των φυσικών πλήκτρων. Το μόνο που μου φάνηκε κάπως αλλά στο μάυρο χρώμα είναι ότι η συσκευή δείχνει μικρότερη, προφανώς λόγω του πολύ σκούρου μαύρου το οποίο όμως παράλληλα βοηθάει την ήδη πολύ καλή και φωτεινή οθόνη να δείχνει ακόμα φωτεινότερη. Το Γκρι είναι επίσης κουκλί και λόγω της ανοιχτόχρωμης απόχρωσης η οθόνη δείχνει σαν να έχει καλύτερες πλευρές θέασης από το μαύρο. Αυτά βέβαια είναι απλά παιχνίδια του ματιού που επηρεάζεται από το διαφορετικό χρώμα που περιβάλλει την οθόνη αλλά έχει την πλάκα του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλέποντας πολλά μηνύματα εδώ μέσα, απορώ γιατί το θέμα έγινε επίσημο και δεν παρέμεινε για λίγο ακόμα προς κυκλοφορία... Είχαμε πει ότι θα είναι καλό να αποφευχθούν οι ερωτήσεις σχετικά με το πότε και το που είναι διαθέσιμο, οπότε θα γίνει εκκαθάριση! Για οποιοδήποτε θέμα με τη συσκευή, συνεχιζουμε εδώ!

 

Εdit: Τα μηνύματα που θα "εξαφανιστούν" από εδώ, θα τα βρείτε εδώ, όπου θα γίνεται για λίγο καιρό ακόμα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ η συζήτηση για όσους δεν μπορούν να βρούν το κινητό στην αγορά.

Ευχαριστώ! :)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, το πηρα κ εγω σημερα το πρωι σε καταπληκτικο μαυρο χρωμα. Πραγματικα αυτο που μου εχει κανει πολυ εντυπωση ειναι το γεγονος πως δεν βρησκω καποιο αρνητικο για ναπω, κι αυτο το λεω γιατι παντα ειμαι πολυ ψηρας και γρινιαρης με το παραμικρο θεμα, κ αυτο ειναι κατι που ολοι μου το λενε, πως δηλαδη στραβωνω με το παραμικρο!

Εχοντας στο παρελθον το wildfire αλλα και το desire , εχω να πω οτι σε σχεση με το desire εχει παρα μα παρα πολλες διαφορες. Και μην κοιτατε μονο τα τεχνικα , στα οποια οι διαφορες δεν ειναι κ μεγαλες, στην πραξη το τηλεφωνο ειναι κατι εντελως καινουργιο.

1. Η οθονη ειναι φωτεινοτερη απο του desire αν κ στα τεχνικα ειναι ακριβως το ιδιο, βαζωντας ιδια wallpaper κατεβαζοντας την φωτεινοτητα στο min αλλα κ στο max και βαζωντας τα διπλα διπλα το s διχνει αισθητα ποιο φωτεινη!

2 Πολυ γρηγοροτερο κ αμεσοτερο, δεν παρουσιαζει το παραμικρο κολλημα, φωρτομενο ηδη με 150 apps απο το backup

3 H μπαταρια του ειναι πολυ βελτιωμενη, (ισως αυτο οφειλετε στον νεο επεξεργαστη), αλλα το αποτελεσμα μετραει, απο το πρωι, στο 20% και με ολα ανοικτα στο φουλ κ συνεχες πειραγμα μολις τωρα ψοφησε, στην αντιστοιχη περιπτωση το desire ειχε αντεξει 3 ωρες

4 στιβαρο κ σιμπαγης σαν τουβλο, κ αρκετα λεπτο με το μαυρο χρωμα να του πηγαινει νομιζω πολυ και να του δινει μια αισθηση πολυτελειας.

5 android 2.3 με εφαρμογες paid και με προδιαγραφες αναβαθμησης σε 3 ! Μικροδιαφορες κατ εμενα ουσιαστικες, οπως στην μπαρα να υπαρχουν συντομευσεις για on/off wifi,blutooth κλπ!

Με λιγα λογια ειμαι κατ ενθουσιασμενος και θα το προτεινα σαν αγορα οχι μονο σε νεους αγοραστες αλλα και σε κατοχους του απλου desire, ισα ισα που ειναι ακομα ευκαιρια μια κ το απλο desire μπορει να πωλειθει ακομα σε ενα σεβαστο ποσο για αποσβεση της νεας αγορας,καθως σε λιγο καιρο δεν θα πιανει τιποτα , οποτε θεωρω καλο τωρα την μεταπωληση για την αγορα του s

Αυτα και ελπιζω να βοηθησα λιγο σε οποιες αποριες σας

Edited by jonnylo
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε οτι η οθονη ειναι gorilla glass??????!!!!!!!!!!!Που το ειδατε αυτο?????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

δεν εξαπτομαι φιλε μου!!!Απλα ειναι ενα μεγαλο θετικο σημειο για τη συσκευη!!!!;):D

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο!!!!!!!!!!!Φαντασου οτι ειχα το Desire HD και παρολο που διαπιστωνα οτι εχει απιστευτη ποιοτητα κρυσταλλου δεν γνωριζα οτι ηταν "γοριλακι"!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο!!!!!!!!!!!Φαντασου οτι ειχα το Desire HD και παρολο που διαπιστωνα οτι εχει απιστευτη ποιοτητα κρυσταλλου δεν γνωριζα οτι ηταν "γοριλακι"!!!!!!

Ακόμα ένας που δεν το ήξερε... :D

 

Ακόμα και το Arena που κάπου έχω εδώ τριγύρω, gorilla φοράει... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και στις αναβαθμισεις τους τον ιδιο σεβασμο δειχνουν...σε αντιθεση με...ξερετε ποιους!!!

 

Να δούμε αν θα εξακολουθήσει να έχει ο κόσμος την ίδια άποψη τώρα που κλειδώνουν τους bootloader.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε αν θα εξακολουθήσει να έχει ο κόσμος την ίδια άποψη τώρα που κλειδώνουν τους bootloader.

Νομίζω όμως ότι δεν έχει σχέση η πολιτική αναβαθμίσεων της HTC με τους κλειδωμένους bootloader... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω όμως ότι δεν έχει σχέση η πολιτική αναβαθμίσεων της HTC με τους κλειδωμένους bootloader... ;)

 

Αν δεν το δεις επιφανειακά θα δεις ότι... έχει. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτοχος από σήμερα και του Desire S. Πολύ καλύτερο από το Desire .

 

Από το Desire λογικό, από το Desire HD; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε κρατάω εγώ το DHD, και δίνω το S στη γυναίκα μου. Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε με το DHD. Δεν μου αρέσει το Unibod design. Aλλά από την άλλη θέλω να βάλω και μια sim, να δω με το GPS τι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο DHD μου αρέσει ;. :lol: Απλά θα ήθελα να ήταν όπως το παλιό γιατί μπορούσες να αλλάξεις μπαταρίες και να βάλεις μεγαλύτερες σε capacity. Και αυτό που δεν μου αρέσει είναι το που βάζεις λιγάκι δύναμη για να βγει το καπάκι (sim, sd, μπαταρία) και μετά σαν ένα κλιψάκι που έχει. Ασφάλεια μεν...αλλά αν σπάσουν τα πλαστικά την έβαψες δε! Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τότε έπρεπε να κοιτάξεις προς Increadible S μεριά (ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί το μποϋκοτάρουν εδώ στην Ελλάδα :worry: ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, το κινητό δεν προορίζεται για εμένα. Η γυναίκα μου ξέρει να κάνει κλήσεις, να στέλνει μηνύματα, να μπαίνει στο facebook, και ευτυχώς έχει gmail account. Αφού σκέψου στο wildfire που είχε εγώ έκανα όλες τις ενημερώσεις από το Market. Γενικά είναι ψιλοάσχετη (καλό αυτό) :lol: . Ήθελα απλά να τις πάρω ένα καλό κινητό με κάμερα για βίντεο κλήσεις για να μπορέσω σύντομα αλλάζοντας και εγώ το DHD να πάρω κινητό με κάμερα μπροστά για να βλέπω το μωρό

Όσον αφορά το Incredible S δεν θα το αγοράσω γιατί θα πάω για το EVO to 3D ή τέλος πάντως την ναυαρχίδα της ΗTC όποια και να είναι αυτή. Όσον αφορά το LG, δεν το αγόρασα για 3 λόγους. Λόγω Vodafone, (έπρεπε να κατέβω από τα 3Gb στο 1.5Gb) άλλο επίσης ΗΤC και άλλο LG (για τη δεδομένη χρονική στιγμή) και η συσκευή τεράστια. Σαν το DHD.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να μην έπαθε κάτι σοβαρό, καινούργιο κινητό.... Μιας και το έχουν πλέον αρκετοί μπορείτε να μας πείτε από αυτονομία πως πάει; και για το ηχείο και το ακουστικό σε σχέση με το παλιό;
Link to comment
Share on other sites

Το Desire S, με το DHD έχουν την ίδια Ram (768). Γιατί όμως στο DHD που έχω βλέπω ότι η μνήμη δεν πέφτει εύκολα κάτω από 300 ενώ στο Desire S , πέφτει ποιο εύκολα ;. Στο DHD με το που το ανοίγω φτάνει τα 420 και αυτό στα 340 το πολύ. Οι εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει είναι ακριβώς οι ίδιες.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η καινούργια έκδοση του android γενικότερα και τo νέο Sense UI του Desire S καταλαμβάνουν χρησιμοποιούν περισσότερη ram.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαι όταν λέμε νέο Sense τι ακριβώς εννούμε ;. Γιατί μόνο τις Γρήγορες Ρυθμίσεις επάνω στην taskbar βλέπω σαν αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Απο τα εικονιδια να υποθεσω οτι δεν επεζησε?Τι πεσιμο ηταν που το ξεκανε με την μια?

 

Γρατζουνιστηκε λιγο σε ενα σημειο κι εφυγε το μαυρο και φαινεται ασημι απο κατω. Ειναι πολυ ελαχιστο,αλλα γιατιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι??????????? :cry:

Δεν ξαναμιλαω σ'αυτον που με πηρε τηλ και προκαλεσε την πτωση. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...