Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Kαι όταν λέμε νέο Sense τι ακριβώς εννούμε ;. Γιατί μόνο τις Γρήγορες Ρυθμίσεις επάνω στην taskbar βλέπω σαν αλλαγή.

 

Αυτό το shell της HTC με το ρολόι που βλέπεις στην αρχική οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@ alexgiak

Σε σχεση με το παλιο δεν ξερω,το ειχα για λιγες μερες μονο.. Αλλα σε σχεση με το Χ10 που ειχα,το ξαναλεω: αλλο να εχεις ενα πραγματικο κινητο στα χερια σου κι αλλο ενα τουβλακι πλαστικου που προσπαθουσε να γινει κινητο. Καλυτερο ηχειο και πιο δυνατο,το noise cancellation mic οντως δουλευει,σαφως πιο γρηγορο,καλυτερη οθονη,σαφως πιο γρηγορο -το ξαναλεω,κλπ κλπ.. Προσεξτε σε σχεση με το Χ10 λεω που δεν ειναι και οτι καλυτερο προφανως,αν καποιος εχει το HD πχ η ενα κινητο της προκοπης anyway προφανως δε θα νιωσει το "upgrade" που νιωθω εγω με το S.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει, το πληκτρολόγιο της HTC έχει τα 4 βελάκια στο κάτω μέρος;
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

@ alexgiak

Σε σχεση με το παλιο δεν ξερω,το ειχα για λιγες μερες μονο.. Αλλα σε σχεση με το Χ10 που ειχα,το ξαναλεω: αλλο να εχεις ενα πραγματικο κινητο στα χερια σου κι αλλο ενα τουβλακι πλαστικου που προσπαθουσε να γινει κινητο. Καλυτερο ηχειο και πιο δυνατο,το noise cancellation mic οντως δουλευει,σαφως πιο γρηγορο,καλυτερη οθονη,σαφως πιο γρηγορο -το ξαναλεω,κλπ κλπ.. Προσεξτε σε σχεση με το Χ10 λεω που δεν ειναι και οτι καλυτερο προφανως,αν καποιος εχει το HD πχ η ενα κινητο της προκοπης anyway προφανως δε θα νιωσει το "upgrade" που νιωθω εγω με το S.

 

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα και για αυτό πήγα πάλι και το είδα στο πλαίσιο Στουρνάρη και τελικά το πήρα! Παιδιά όντως έχει διαφορές με το απλό, ο ήχος του ακουστικού μπορεί να μην σε ξεκουφαίνει αλλά ακούς τον άλλο καθαρά. Επίσης το ηχείο του ακούγεται κανονικά ως δυνατά μπορώ να πω (έχει περάσει από τα χέρια μου και το απλό και το hd, το hd είχε χαμηλή ένταση στο ηχείο). Το κινητό ενσωματώνει πολλές από τις βελτιώσεις που είχε το hd, με μια πρώτη ματιά αναφέρομαι στην task bar, το απλό δεν είχε, και μια μικρή λεπτομέρεια, στην αναφορά παράδοσης, που βγάζει σαν pop up, λεπτομέρειες θα μου πείτε αλλά για μένα σημαντικές. Τελικά από σπόντα κατεληξα να πάρω το μαύρο-γκρί και δεν το μετανιώνω (αιρετικός το ξέρω). Για όποιον ενδιαφέρεται στο πάνω πλαίσιο έχει άλλο ένα κομμάτι μαύρο-γκρι αλλά μάλλον έχει κομμάτια και στο κάτω πλάισιο. Πρώτη εντύπωση απόλυτα θετική, το κινητό αξίζει (είχα δει πριν λίγες μέρες το δείγμα σε μαύρο και μάλλον ήταν κάπως βρώμικο, είχε δαχτυλιές δεν ξέρω και μου φάνηκε κάπως, ας διαγράψουν το σχετικό post μου). ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΞΙΖΕΙ :):):)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν μεταξυ του desire s και του Lg optimus 2x και χθες αποφασισα οτι θα παρω το desire s για 3 λογους. 1ον Δε με ενδιαφερει ο διπυρηνος επεξεργαστης του Lg αφου δε σκοπευω να το λιωσω στα παιχνιδια(το desire s ειναι οσο ταχυ μου χρειαζεται).Εξαλλου ειναι νωρις ακομα για διπυρηνο(δεν πιστευω οτι το εκμεταλλευεται πληρως το android).Σε δυο χρονια που θα ξαναπαρω κινητο τα λεμε.

2ον Το μεγεθος του desire s ειναι το ιδανικο ενω το αλλο ειναι κουμουτσα.

3ον Η αξιοπιστια της εταιρειας και η ποιοτητα κατασκευης.Δε συκρινεται το ενα κινητο με το αλλο και στους 2 αυτους τομεις.

Κατι αλλο το οποιο το γραψαν καποιοι.και δε συμφωνω.Το οτι το κινητο το κραταμε 2 χρονια δε σημαινει οτι δε μετραει η ποιοτητα κατασκευης.Π.χ. τα sony που ειναι πλαστικουρες πρεπει να κανεις το σταυρο σου μη σου πεσουν κατω.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και ένα άλλο λόγο. Τα 768ΜΒ ram. Τα 512ΜΒ του Optimus 2X είναι πολύ λίγα για την κατηγορία του...
Link to comment
Share on other sites

Μια και ειπες για αναφορες παραδοσης υπαρχει ρυθμιση να μην κανουν τον ηχο του μηνυματος?

Και στα μηνυματα να μη σου δειχνει το τηλεφωνο της επαφης μαρκαρισμενο,σαν "link"? Μεσα στη συνομιλια εννοω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω ημουν μεταξυ του desire s και του Lg optimus 2x και χθες αποφασισα οτι θα παρω το desire s για 3 λογους. 1ον Δε με ενδιαφερει ο διπυρηνος επεξεργαστης του Lg αφου δε σκοπευω να το λιωσω στα παιχνιδια(το desire s ειναι οσο ταχυ μου χρειαζεται).Εξαλλου ειναι νωρις ακομα για διπυρηνο(δεν πιστευω οτι το εκμεταλλευεται πληρως το android).Σε δυο χρονια που θα ξαναπαρω κινητο τα λεμε.

2ον Το μεγεθος του desire s ειναι το ιδανικο ενω το αλλο ειναι κουμουτσα.

3ον Η αξιοπιστια της εταιρειας και η ποιοτητα κατασκευης.Δε συκρινεται το ενα κινητο με το αλλο και στους 2 αυτους τομεις.

Κατι αλλο το οποιο το γραψαν καποιοι.και δε συμφωνω.Το οτι το κινητο το κραταμε 2 χρονια δε σημαινει οτι δε μετραει η ποιοτητα κατασκευης.Π.χ. τα sony που ειναι πλαστικουρες πρεπει να κανεις το σταυρο σου μη σου πεσουν κατω.

 

Να προσθέσω και ένα άλλο λόγο. Τα 768ΜΒ ram. Τα 512ΜΒ του Optimus 2X είναι πολύ λίγα για την κατηγορία του...

 

Ας μην ξεφεύγουμε. Για τέτοιες συζητήσεις υπάρχουν οι Διαξιφισμοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μενα. Διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά της συσκευής, μου δημιουργήθηκε η εξής απορία:λέει java:via third party application. Αυτό σημαίνει ότι δεν βλέπει τη java στις σελίδες Ίντερνετ? και αν δεν τις βλέπει, με ποιο έξτρα προγραμμα βλέπει όλες τις σελίδες?
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μενα. Διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά της συσκευής, μου δημιουργήθηκε η εξής απορία:λέει java:via third party application. Αυτό σημαίνει ότι δεν βλέπει τη java στις σελίδες Ίντερνετ? και αν δεν τις βλέπει, με ποιο έξτρα προγραμμα βλέπει όλες τις σελίδες?

 

Μην μπερδεύεσαι. Άλλο java και άλλο javascript. Οι σελίδες στο web χρησιμοποιούν javascript και τις "βλέπει" κανονικά οποιοσδήποτε browser για android (εννοείται και ο default). Για να τρέξεις εφαρμογές java, όπως κάποια παιχνίδια που εγκαθιστούσαμε σε παλιότερα κινητά, χρειάζεσαι αυτό το third party application, που αναφέρει η HTC.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα και για αυτό πήγα πάλι και το είδα στο πλαίσιο Στουρνάρη και τελικά το πήρα! Παιδιά όντως έχει διαφορές με το απλό, ο ήχος του ακουστικού μπορεί να μην σε ξεκουφαίνει αλλά ακούς τον άλλο καθαρά. Επίσης το ηχείο του ακούγεται κανονικά ως δυνατά μπορώ να πω (έχει περάσει από τα χέρια μου και το απλό και το hd, το hd είχε χαμηλή ένταση στο ηχείο). Το κινητό ενσωματώνει πολλές από τις βελτιώσεις που είχε το hd, με μια πρώτη ματιά αναφέρομαι στην task bar, το απλό δεν είχε, και μια μικρή λεπτομέρεια, στην αναφορά παράδοσης, που βγάζει σαν pop up, λεπτομέρειες θα μου πείτε αλλά για μένα σημαντικές. Τελικά από σπόντα κατεληξα να πάρω το μαύρο-γκρί και δεν το μετανιώνω (αιρετικός το ξέρω). Για όποιον ενδιαφέρεται στο πάνω πλαίσιο έχει άλλο ένα κομμάτι μαύρο-γκρι αλλά μάλλον έχει κομμάτια και στο κάτω πλάισιο. Πρώτη εντύπωση απόλυτα θετική, το κινητό αξίζει (είχα δει πριν λίγες μέρες το δείγμα σε μαύρο και μάλλον ήταν κάπως βρώμικο, είχε δαχτυλιές δεν ξέρω και μου φάνηκε κάπως, ας διαγράψουν το σχετικό post μου). ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΞΙΖΕΙ :):):)

επιτελους να και ενας που ειπε το μοναδικο προβλημα του hd σιγανο ηχειο...για αυτο και το εδωσα.τωρα για το desire s απλα εγω πηρα 2 ενα μαυρο ενα γρι χαχαχα πολυ καλο ειναι !!!!!! κρατησα και το πρωτο desire που ειχε βγει με amoled οθονη αρχικα γιατι μετα το εκαναν με lcd

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

έχω κοσμοτέ και δεν μπαίνει στο ίντερνετ, δεν έχει ρυθμίσεις μάλλον, καμιά ιδέα πως να τις βρώ, χωρίς να μπλέξω με το cc; Δυστυχώε δεν βλέπω τρόπο να μην ακούγεται ήχος στην αναφορά παράδοσης, εκτός αν απενεργοποιηθεί ο ήχος των ειδοποιήσεων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επιτελους να και ενας που ειπε το μοναδικο προβλημα του hd σιγανο ηχειο...

 

Όσοι ασχολήθηκαν με cooked rom και "πειράγματα" γενικότερα, το έχουν ξεχάσει αυτό το πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω κοσμοτέ και δεν μπαίνει στο ίντερνετ, δεν έχει ρυθμίσεις μάλλον, καμιά ιδέα πως να τις βρώ, χωρίς να μπλέξω με το cc; Δυστυχώε δεν βλέπω τρόπο να μην ακούγεται ήχος στην αναφορά παράδοσης, εκτός αν απενεργοποιηθεί ο ήχος των ειδοποιήσεων

 

Κοίταξε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εδώ.

 

εμενα εχει παρει κανονικα τις ρυθισεις με το που εβαλα την καρτα.τωρα πηγαινοντας βημα βημα ετσι οπως λες φιλε μου,εχει επιλογη αν θες ιντερνετ η μονο μμς.

Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδιά 'εβαλα/'εβγαλα την κάρτα 2-3 φορές και δούλεψε κανονικά, επειδή όμως έχω κάρτα, μου έφαγε τα 60 mb σε χρόνο ντε τε!:lol: Μάλλον πάμε για μια σύνδεση. Ξέρει κανείς στην περιοχή του κέντρου που μπορώ να βρώ, μέμβρανη προστασίας και καμιά θήκη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,απο βδομαδα σκεφτομαι να αγορασω το κινητο..θα ηθελα να μου πει καποιος αν ξερει πως θα ξεχωρησω ενα γνησιο HTC απο την Ελληνικη αντιπροσωπεια απο ενα παραεισαγωγης ουτως ωστε να μην εχω καποιο προβλημα με την εγγσηση της συσκευης. Δηλαδη το κουτι του κινητου φερει καποια σφραγιδα που να αποδεικνυει οτι ειναι Ελληνικης αντιπροσωπειας?Tο κουτι του εξωτερικα ειναι στα Ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω μια άσχετη ερώτηση; Που μπορώ να δώ πόσα mb μου έχει χρησιμοποιήσει σαν στατιστικό; (πριν είχα σύνδεση και δεν με ένοιαζε) :(
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω μια άσχετη ερώτηση; Που μπορώ να δώ πόσα mb μου έχει χρησιμοποιήσει σαν στατιστικό; (πριν είχα σύνδεση και δεν με ένοιαζε) :(

 

κατεβασε την εφαρμογη 3g watchdog απο το μαρκετ...:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά να κάνω μια άσχετη ερώτηση; Που μπορώ να δώ πόσα mb μου έχει χρησιμοποιήσει σαν στατιστικό; (πριν είχα σύνδεση και δεν με ένοιαζε) :(

 

Εναλλακτικά... https://market.android.com/details?id=com.carl.tcpro&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο review του engadget χανει σε σχεση με το Incredible στην καμερα και στην μικροτερη οθονη αλλα τελικα επιλεγουν απο τα 2 το Desire S.

http://www.engadget.com/2011/04/10/htc-desire-s-review/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο review του engadget χανει σε σχεση με το Incredible στην καμερα και στην μικροτερη οθονη αλλα τελικα επιλεγουν απο τα 2 το Desire S.

http://www.engadget.com/2011/04/10/htc-desire-s-review/

 

Αν και δεν είναι της παρούσης, το Increadible S είναι ανώτερη συσκευή αλλά "παίζει" και σε διαφορετική κατηγορία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεψα λιγο στο πλαισιο...η οθονη του μου φανηκε να εχει ενα κλικ πιο ζωντανα χρωματα απο το Desire HD.....πολυ στιβαρη κατασκευη και για μενα το πιο ομορφο κινητο της αγορας....αλλα ομως με απογοητευσε η ταχυτητα του στο ανοιγμα εφαρμογων και ειδικα στο ρολαρισμα...πολλα κολληματα και η ανταποκριση των touch buttons κακη....και τα 500 ευρω που κοστιζει στο πλαισιο ειναι too much για μονοπυρηνο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...