Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλορίζικο παιδιά! μπορείτε να μου πείτε αν το ηχείο είναι δυνατό και ποιοτικό; και μια λεπτομέρια, αναφορά παράδοσης βγάζει με pop up μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλορίζικο παιδιά! μπορείτε να μου πείτε αν το ηχείο είναι δυνατό και ποιοτικό; και μια λεπτομέρια, αναφορά παράδοσης βγάζει με pop up μήνυμα;

 

ναι φιλε μου και στα 2 οκ

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε

ειμαι αναμεσα σ αυτο και το lg optimus x2 θα καταληξω μετα απο επαφη που θα εχω και με τα δυο, παντως ποιο και πολυ κλικ μου εκανε το desire s μαλλον προς τα κει θα παω

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους το πήρανε....σε διαστάσεις είναι σαν το iphone 4??

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και από εμένα !!!

Εγώ θα περιμένω λίγο ακόμα μήπως και πέσει λίγο η τιμή του. :X

Και μια ερώτηση ( ίσως λίγο χαζή ) … με το skype θα έχω κανονική βιντεοκλίση ?

Είναι ένας από τους βασικούς λόγους που θέλω να το αγοράσω. :O

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους το πήρανε....σε διαστάσεις είναι σαν το iphone 4??

 

λιγο πιο μικρο ειναι ,δηλ ειναι πιο κοντο απο τα απλο desire στο κατω μερος.φαινετε αλλωστε στις φωτο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε όσους το πήρανε....σε διαστάσεις είναι σαν το iphone 4??

 

iPhone 4

115.2 x 58.7 x 9.3mm, 137g

 

HTC Desire S

115 x 59.8 x 11.63mm, 130g

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To έχω δει αυτό για αυτό και ρώτησα κάποιον το έχει να μας πει...

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To έχω δει αυτό για αυτό και ρώτησα κάποιον το έχει να μας πει...

 

Λες να είναι διαφορετικό στο χέρι; :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και από εμένα !!!

Εγώ θα περιμένω λίγο ακόμα μήπως και πέσει λίγο η τιμή του. :X

Και μια ερώτηση ( ίσως λίγο χαζή ) … με το skype θα έχω κανονική βιντεοκλίση ?

Είναι ένας από τους βασικούς λόγους που θέλω να το αγοράσω. :O

 

Με Skype όχι ( δεν το υποστηρίζει η εφαρμογή ακόμη) μπορείς όμως να κατεβάσεις το Fring που έχει βιντεοκλήση. Το δοκίμασα και παίζει μια χαρά.

 

Επίσης τα capacitive πλήκτρα εμένα ανάβουν όταν είναι χαμηλός ο φωτισμός. Ίσως έχει αισθητήρα για χαμηλότερη κατανάλωση μπαταρίας..

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τα touch πληκτρα δεν ανάβουν συνέχεια μαζί με την οθόνη....?

 

Τουλάχιστον στο δικό μου όχι. Ανάβουν μόνο όταν ο φωτισμός ( δωματίου ή εξωτερικού χώρου) είναι χαμηλός..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τουλάχιστον στο δικό μου όχι. Ανάβουν μόνο όταν ο φωτισμός ( δωματίου ή εξωτερικού χώρου) είναι χαμηλός..

 

Το έχουμε δει αυτό και σε παλαιότερες συσκευές της HTC, έξυπνο feature!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το έχουν κάποιοι τυχεροί στα χέρια τους. Μπορείτε να μας πείτε αν αξίζει η αγορά του σε σχέση με το παλιό; Αν δηλαδή κάποιος δεν έχει κανένα από τα 2, ποιο να προτιμήσει, δεδομένου ότι το παλιό έχει πέσει κάτω από τα 400. Τι βασικές διαφορές βλέπετε;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τώρα που το έχουν κάποιοι τυχεροί στα χέρια τους. Μπορείτε να μας πείτε αν αξίζει η αγορά του σε σχέση με το παλιό; Αν δηλαδή κάποιος δεν έχει κανένα από τα 2, ποιο να προτιμήσει, δεδομένου ότι το παλιό έχει πέσει κάτω από τα 400. Τι βασικές διαφορές βλέπετε;

 

Κατά τη γνώμη μου ο καλύτερος επεξεργαστής, η μεγαλύτερη ram & rom και το HD video είναι αρκετά για να αγοράσει κάποιος το καινούργιο μοντέλο, αλλά όχι αρκετά για να πουλήσει το παλιό για να πάρει το καινούργιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου ο καλύτερος επεξεργαστής, η μεγαλύτερη ram & rom και το HD video είναι αρκετά για να αγοράσει κάποιος το καινούργιο μοντέλο, αλλά όχι αρκετά για να πουλήσει το παλιό για να πάρει το καινούργιο.

Η ποιότητα είναι λόγος? Είμαι σε φάση αναζήτησης συσκευής και είδα χθες το Desire S και έπαθα πλάκα από τη στιβαρότητα του.

Το Desire το απλό πως συγκρίνεται ποιοτικά?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ποιοτικά και οι δύο συσκευές βρίσκονται σε πολύ καλό επίπεδο με αυτό του Desire S να είναι ένα click παραπάνω.

 

Εντούτοις προσωπικά δεν είμαι υπέρ αυτού του uni-body design.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδεια μπορειτε να αναφερεται ακριβως και πρακτικα τις διαφορες των δυο μοντελων? και επισης στο θεμα της μπαταριας για το οποιο ηταν κ ενα απο τα αρνητικα του desire
Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο Στουρνάρη (άνοιξε πάλι το παλιό από Δευτέρα), διαθέσιμο και στα 2χρώματα, ρώτησα πριν 2 ώρες. Επιβεβαιώνω ότι είναι πιο κοντό, δεν ξέρω όμως ρε παιδιά, σαν να μου φαίνεται το παλιό πιο ποιοτικό σε κατασκευή (βέβαια αυτό που έχουν λογικά θα το έχουν τσακίσει στην χρήση)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ξέρω όμως ρε παιδιά, σαν να μου φαίνεται το παλιό πιο ποιοτικό σε κατασκευή (βέβαια αυτό που έχουν λογικά θα το έχουν τσακίσει στην χρήση)

 

Είδες κάτι συγκεκριμένο που σε "χάλασε" ή μιλάς για τη γενικότερη αίσθηση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τα πλαστικά του, έμοιαζε σαν πιο φτηνό πως να το πω, όχι για κινητό των 500 ευρώ, ξαναλέω όμως μπορεί να το έχουν τσακίσει στη χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεστε με αλλα διαφωνω. Ειναι απιστευτη η ποιοτητα κατασκευης. Το παρελαβα σημερα το πρωι -οπως ισως ειδατε απο τη φωτο στην πρηγουμενη σελιδα- και τωρα που εχω στη δουλεια το Χ10 γιατι το αφησα σπιτι να φορτιζει νιωθω οτι κραταω κατι εντελως πλαστικο!! Ειχα για λιγο και το πρωτο Desire και μου φαινεται οτι το S εχει ακομα καλυτερη ποιοτητα κατασκευης. Και ειναι τοσο κουκλι και τοσο...μαυρο!!! (Το black πηρα). Φυσικα δε συζητω καν για screen responsiveness σε σχεση με το Xperia....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγχωρεστε με αλλα διαφωνω. Ειναι απιστευτη η ποιοτητα κατασκευης. Το παρελαβα σημερα το πρωι -οπως ισως ειδατε απο τη φωτο στην πρηγουμενη σελιδα- και τωρα που εχω στη δουλεια το Χ10 γιατι το αφησα σπιτι να φορτιζει νιωθω οτι κραταω κατι εντελως πλαστικο!! Ειχα για λιγο και το πρωτο Desire και μου φαινεται οτι το S εχει ακομα καλυτερη ποιοτητα κατασκευης. Και ειναι τοσο κουκλι και τοσο...μαυρο!!! (Το black πηρα). Φυσικα δε συζητω καν για screen responsiveness σε σχεση με το Xperia....

 

Λίγο πολύ την ίδια εικόνα έχω και εγώ! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...