Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς!!! Και το desire μου βγήκε τέλειο,ούτε τριξήματα ούτε τίποτα, αντίθετα κάποια άλλα πιο....ποιοτικά στον ενάμιση χρόνο παρέδιδαν το πνεύμα τους! Φίλου desire, από τα πρώτα, λειτουργεί ακόμα χωρίς να έχειτο παραμικρο....και δεν το προσέχει ιδιαιτερα!! Στην παραγωγή όλα τα προϊόντα έχουν αστοχίες...

Εγώ το ότι φωτίζεται το βράδυ το S δεν το είδα....και πραγματικά στο πάνω μέρος μπαίνει μια κόλλα Α4 αλλά μόνο η...μυτη της, δηλαδή ένα πάρα πολύ μικρό μέρος χωρίς να συνεχίζει με τίποτα προς τα μέσα!!!! Άρα θέμα υγρασίας κ.τ.λ δεν υπάρχει!!!!! Αν όμως σε κάποιον μπαίνει πιο μέσα τότε να πάμε και τα δύο και να τους τρίψουμε στη μούρη το ένα στην HTC !!!!!!!!

 

το προβλημα στο δικο μου δεν ειναι η αποσταση στις πανω γωνιες αλλα το οτι φωτειζονται οι κατω γωνιες οταν ειναι αναμενα τα πληκτρα κ ειναι ορατο σε πολυ χαμηλο φωτισμο ,οποτε η οθονη φαινεται,ενω δεν ειναι, ξεχαρβαλωμενη απο κατω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H htc ΔΕΝ φημίζεται για την ποιότητά της.

Στα περισσότερα μοντέλα της υπάρχει πάντα και κάποιο "ποιοτικό θέμα".

Μα θα ξεβάφουν, μα θα ξεφλουδίζουν, μα το καπάκι δεν θα κάθεται σωστά, μα το καπάκι θα τρίζει, μα έτσι, μα αλλιώς...

Αν ήταν έτσι οι ποιοτικές εταιρίες....

 

Διαφωνω και 'γω 100%. Ποιοτικοτατες συσκευες βγαζει. Προβληματακια παντου και παντα θα υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω και 'γω 100%. Ποιοτικοτατες συσκευες βγαζει. Προβληματακια παντου και παντα θα υπαρχουν.

Παιδιά, όπως νομίζετε, δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν.:)

Αλλά μόνοι σας τα λέτε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

κι εγω μεχρι στιγμης κανενα παραπονο απο την HTC.Γι'αυτο και ξαναγυρισα με το Desire S.Ουτε με το αγαπημενο μου Diamond 2(τι ειχε τραβηξει αυτο το κινητο δεν λεγεται αλλα δεν ελεγε να πεθανει με τιποτα!),ουτε με το wildfire.Πολυ γερες κατασκευες δειχνουν χωρις να εχω μεχρι στιγμης το παραμικρο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Okay!!! Οντως επισυναψα ενα αρχειο word, το εστειλα και το ανοιξε μια χαρα.

Αλλη ερωτηση...επιπλεον το αποθηκευσα και εκατσε στην SD Card. Τωρα πως το διαγραφω???

 

Κατέβασε ένα file manager από το market (πχ astro) και θα μπορείς να πλοηγηθείς στα αρχεία της sd μέσα από το κινητό και να το διαγράψεις. Εναλλακτικά, συνδέεις το κινητό με το pc ως flash drive, το βρίσκεις και το σβήνεις.

 

H htc ΔΕΝ φημίζεται για την ποιότητά της.

Στα περισσότερα μοντέλα της υπάρχει πάντα και κάποιο "ποιοτικό θέμα".

Μα θα ξεβάφουν, μα θα ξεφλουδίζουν, μα το καπάκι δεν θα κάθεται σωστά, μα το καπάκι θα τρίζει, μα έτσι, μα αλλιώς...

Αν ήταν έτσι οι ποιοτικές εταιρίες....

 

Φίλε μου θα διαφωνήσω και εγώ, τουλάχιστον από την εμπειρία που έχω από το desire. Έχει ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ το κινητό και δεν έχει βγάλει το παραμικρό. Αν έχω κάποια ένσταση είναι η επιλογή υλικών κατασκευής (το full plastic body είναι όντως απαράδεκτο για flagship συσκευή) αλλά το S είναι βελτιωμένο σε αυτόν τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

μην ξεφευγεται απο το θεμα μας, που δεν ειναι αν ειναι καλο καλυτερο η χειροτερο απο το χχχ τηλεφωνο, αλλα το θεμα μας ειναι το συγκεκριμενο τηλεφωνο για να λυνουμε θεματα και αποριες οσων το εχουν ή οσων θελουν να το παρουν
Link to comment
Share on other sites

Οταν πατησει καποιος τον dialer κανονικα πανω απο το αριθμητικο πληκτρολογιο δεν θα επρεπε να δειχνει 2-3 κλησεις απο το ιστορικο κλησεων;Εμενα ειναι λευκο αυτο,δεν δειχνει τιποτα.Αν ομως παω στο ιστορικο κλησεων και μετα πατησω τον dialer μου το βγαζει.Το κανει σε ολους;

Γενικα το κινητο τα σπαει!Εχω παθει την πλακα μου!Αν και δεν ειμαι αξιοπιστη πηγη αφου τα 2 προηγουμενα Android κινητα μου ηταν το wildfire και το blade.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι παιδια...σε οποιον το χαλαει το τηλεφωνο παει και το δινει πισω..σαν συσκευη ειναι ανωτερη απο αλλα του ανταγωνισμου και σε ποιοτητα αριστα..το p3300 λειτουργει ακομα αριστα και χωρις προβληματα..!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά volcom!.

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου.

 

@panosfx

Κανονικά μου δείχνει το ιστορικό κλήσεων με το που πατάω τον dialer

Link to comment
Share on other sites

@panosfx

Κανονικά μου δείχνει το ιστορικό κλήσεων με το που πατάω τον dialer

 

Ok ευχαριστω!Ισως φταιει που δεν χρησιμοποιω το sense.

 

Nα το πας στην HTC,αν συμβαίνει αυτό, γιατί στο δικό μου και στο κάτω και στο πάνω και παντού όλα είναι όπως πρέπει και δε φωτίζεται τίποτα,ούτε οι κάτω γωνίες!!!!

 

Συμφωνω!Και σε μενα τιποτα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πώς και δε χρησιμοποιείς το sense; Έχεις βάλει καμιά aosp rom; Αν ναι πες μας τον τρόπο και φυσικά γράψε το στους XDA θα το εκτιμήσουν δεόντως!!!!!!!:blink:

 

Εχεις δικιο χαζομαρα μου.Εννοουσα οτι χρησιμοποιω Launcher Pro αλλα δεν παιζει κανενα ρολο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αφου το htc tynII που είχα απο το 2007 έπεσε θύμα κλοπής πρίν δυο μέρες αποφάσισα να στραφω προς το desire -s ......Επειδή με ενδιαφέρει το κινητο να έχει πολύ καλό σήμα γιατι ο νεος χωρος εργασίας μου υστερεί σε αυτό πάρα πολύ ( και αυτός ηταν ο λόγος που έχασα και το htc tytnII επειδή ανγκαζόμουν να το βγάζω από την θήκη της ζωνης μου και να το αφήνω στο παράθυρο!) ήθελα να ρωτήσω αν το απλό desire έχει καλύτερο σήμα συγκριτικά???
Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Εγω το παραγγειλα σημερα το ηθελα σε μαυρο αλλα η vodafone το ειχε μονο σε γκρι και ετσι θα το παρω σε γκρι
Link to comment
Share on other sites

Να πω ομως και εγω την παρατηρηση μου(δεν ξερω εαν ειναι το δικο μου ετσι ή το εχουν και αλλοι)

Οταν εχω το USB καλωδιο στην θεση πλαγια του κινητου και παω να το βγαλω....πριν βγει τελειως νιωθω κατι σαν τζογο...δηλαδη

Εαν βαζω βγαζω το καλωδιο(οχι τελειως...εαν δηλαδη το παιζω μεσα εξω ενω ειναι συνδεμενο στη θυρα USB)νιωθω(εχω την εντυπωση πως να το κανω κατανοητο...οτι σαν να κουνιεται μαζι με τη πλακετα του τηλεφωνου...τετοια εντυπωση αφηνει....

Φυσικα δεν ειναι βεβαιο αυτο και μπορει να οφειλεται και στο ιδιο καλωδιοUSB

 

Τελικα παιδια το προβλημα οφειλοταν καθαρα στο καλωδιο USB στη λαστιχενια λαβη που εχει και οχι στο κινητο....το δοκιμασα με ενα καλωδιο USB απο Nokia και δεν υπηρχε ο παραμικρος τζογος....οποτε ΔΕΝ υπαρχη κανενα θεμα...Ημουν υπερβολικος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

αυτο το κινητοσε σχεση με το απλο desire ειναι καλυτερο :

-στην ενταση του ακουστικου

-στον ηχο κλησης

-μπορω να εγκαταστησω περισσοτερες εφαρμογες??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα είμαι και γω ένας ευτυχής κάτοχος της συσκευής. Τώρα έχω το htc hd mini και με το sync ανταλασω πληροφορίες με το Microsoft outlook σε επαφές ραντεβού και εργασίες με δεδομένα ετών

. Άραγε θα μπορώ να συνεχίσω να το κάνω με android ????

ευχαριστώ

Edited by yiannis75t
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο θα μπορείς αλλα θα μπορεις να βάλλεις και αμέσως τους λογαριασμούς Hotmail στο email πράγμα που στο απλό desire ηταν δυσκολα εφικτό

να σαι καλα !!!

αραγε θα χρειαστω καποιο προγραμα για την συνδεση με το pc μεσω bt η wi-fi ???????????

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι εξαιρετικό, άριστη ποιότητα κατασκευής, πολύ καλή οθόνη σε χρώματα και απόκριση, όσοι το θέλετε σε μαύρο (πολύ καλύτερο από το γκρι αλλά γούστα είναι αυτά) θα το βρείτε στο Πλαίσιο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Από την Τετάρτη το έχω το μαυρούλι στην κατοχή μου. Δεν τρίζει δεν σκούζει δεν χάνει φώς από τις γωνίες... Όλα καλά... Μετά το HD μου φαίνεται αιώνες μπροστά, πρώτες εντυπώσεις άψογες..
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι..

στην αναζήτηση επαφών μέσω πληκτρολογίου (πατώντας το πλήκτρο "τηλέφωνο") γιατί δεν αναγνωρίζει όλους τους ελληνικούς χαρακτήρες..?? το όνομα ΙΩΑΝΝΗΣ π.χ δε το εντοπίζει..πατάω το "4" για το "Ι" αλλά μόλις πατήσω το "Ω" το χάνει το όνομα...

Link to comment
Share on other sites

Από την Τετάρτη το έχω το μαυρούλι στην κατοχή μου. Δεν τρίζει δεν σκούζει δεν χάνει φώς από τις γωνίες... Όλα καλά... Μετά το HD μου φαίνεται αιώνες μπροστά, πρώτες εντυπώσεις άψογες..

 

Ε όχι και τρίξιμο! Η κατασκευή είναι πολύ στιβαρή και ποιοτική. Ούτε με το φως παρατήρησα κάτι. Και επιμένω ότι το μαύρο είναι πολύ πιο όμορφο από το γκρι, πέραν του ότι φαίνεται και μικρότερο! :)

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι..

στην αναζήτηση επαφών μέσω πληκτρολογίου (πατώντας το πλήκτρο "τηλέφωνο") γιατί δεν αναγνωρίζει όλους τους ελληνικούς χαρακτήρες..?? το όνομα ΙΩΑΝΝΗΣ π.χ δε το εντοπίζει..πατάω το "4" για το "Ι" αλλά μόλις πατήσω το "Ω" το χάνει το όνομα...

 

Το ιδιο παθαινω και εγω....και δεν μπορω να βρω την αιτια....

Ενω αν πας στις επαφες και κανεις αναζητηση με αριθμητικο πληκτρολογιο το βρισκει μια χαρα.....

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα απο τα σχολια σας, τελικα μαλλον το δικο μου εχει προβλημα στο θεμα του φωτισμου στο κατω μερος, οποτε την τριτη παω htc kai απαιτω αλλαγη ! Δεν ειναι κατασκευαστικα ετσι το κινητο, απλα ετυχε σε μενα καποια αστοχια υλικου, ισως και το γεγονος πως παντα τα πρωτα κομματια κουβαλανε παιδικες ασθενειες! Θα σας ξαναενημερωσω , ελπιζω μονο να μην μου που τιποτα λαλακιες
Link to comment
Share on other sites

πριν το πας να ξέρεις ότι δεν έχεις απόλυτο άδικο γιατί κι εμένα με προβλημάτισε αυτο που είπες οπότε χθες στο απόλυτο σκοτάδι έκανα το πείραμα. Αν το βλέπεις κανονικά τότε δε φαίνεται τιποτα, αν το γυρίσεις όμως ανάποδα ή το προσέξεις από τα πλάγια τότε ναι οι περιοχές που είναι τα κουμπία φωτίζονται αρκετά με συνέπεια να φαίνεται το φως ανάμεσα στο γυαλί και στο πλαστικό αλλά μόνο στην περιοχή των κουμπιών! Όχι σε όλη την κάτω οθόνη. Θα πρέπει να είναι ανάποδα για να το δεις οπότε μάλλον φυσιολογικό είναι. Αν τώρα σε σένα φωτίζεται περισσότερο ναι να το πας

 

σε μενα φαινεται οταν το κοιτας κανονικα , εντονα στις κατω γωνιες και αμιδρα στην κατω πλευρα, απο το πλαι και κανονικα, οχι μονο σε απολυτο σκοταδι αλλα κ σε πολυ χαμηλο φωτισμο, βασικα σε φωτισμο τοσο ωστε να αναψουν τα πληκτρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...