Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσε να δούλεψε λίγο το κινητό με τις εφαρμογές που είχες πριν και πες μας μετά πόση είναι η ραμ! Εγώ ήθελα να μάθω εγώ βελτιώθηκε το gps που είναι από τα χειρότερα σε κινητό που έχω δει.

Ps την ραμ από πιο σημείο του μενού την βλέπεις - έβλεπες?

 

να σε πληροφορησω οτι εχω βαλει τις περισσοτερες εφαρμογες που ειχα,ανοιγω ενα καρο απο αυτες για να το δοκιμασω κι εκει που εβλεπα την μνημη στα 70-80mb τωρα την βλεπω στα 180 ελευθερα mb.μολις τερματισω τις εφαρμογες βλεπω 240-260mb ελευθερα.αυτα τα βλεπω κατεβαζοντας την κουρτινα,στις ειδοποιησεις...και πριν εκει το εβλεπα.τωρα αν μετραει λαθος τωρα η πριν δεν μπορω να απαντησω.

και δεν καταλαβαινω την δυσπιστια.....

πριν απο λιγο,με ανοιχτα δεδομενα κινητης,ανοιξα το copilot,κλειδωσε δοριφορους σε 10 δευτερολεπταα,χωρις βοηθητικο προγραμμα gps.ομολογω οτι δεν το περιμενα στην πρωτη χρηση να κλειδωση τοσο γρηγορα...κατοπιν το navigon τους ειδε αμμεσως αλλα αυτο δεν ειναι κριτηριο γιατι ειχε κλειδωμενους δορυφορους απο πριν.ολα αυτα σε σταση και οχι εν κινηση...

 

Οκ!

Λοιπόν τώρα που πέρασε η ημερομηνία να κραξω και εγώ την HTC λίγο.όταν λέγανε ότι είναι happy to be right on schedule τι σκ* ατα εννοούσαν αφού τελικά ΔΕΝ ΔΏΣΑΝΕ την αναβάθμιση για όλους πάρα μόνον αυτούς που θέλουν να πειραματιστούν! Συν το ότι χάνονται όλα τα μη συγχρονισμένα δεδομένα! Έλεος πια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι απλά η σελίδα που παρέπεμψε δυο ποστ πιο πάνω σε πάει στο one v!
Οσο προσθέτουν κινητά που θα πάρουν το ICS θα αλλάζει η σελίδα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

 

Οκ!

Λοιπόν τώρα που πέρασε η ημερομηνία να κραξω και εγώ την HTC λίγο.όταν λέγανε ότι είναι happy to be right on schedule τι σκ* ατα εννοούσαν αφού τελικά ΔΕΝ ΔΏΣΑΝΕ την αναβάθμιση για όλους πάρα μόνον αυτούς που θέλουν να πειραματιστούν! Συν το ότι χάνονται όλα τα μη συγχρονισμένα δεδομένα! Έλεος πια.

Σε αυτό έχεις απολυτο δικιο...εμείς που καναμε την αναβάθμιση είμαστε τα πειραματόζωα

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

αυτό που παρατήρησα όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη, ότι λειτουργεί κανονικά το taskbar
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Άσε να δούλεψε λίγο το κινητό με τις εφαρμογές που είχες πριν και πες μας μετά πόση είναι η ραμ! Εγώ ήθελα να μάθω εγώ βελτιώθηκε το gps που είναι από τα χειρότερα σε κινητό που έχω δει.

Ps την ραμ από πιο σημείο του μενού την βλέπεις - έβλεπες?

 

να σε πληροφορησω οτι εχω βαλει τις περισσοτερες εφαρμογες που ειχα,ανοιγω ενα καρο απο αυτες για να το δοκιμασω κι εκει που εβλεπα την μνημη στα 70-80mb τωρα την βλεπω στα 180 ελευθερα mb.μολις τερματισω τις εφαρμογες βλεπω 240-260mb ελευθερα.αυτα τα βλεπω κατεβαζοντας την κουρτινα,στις ειδοποιησεις...και πριν εκει το εβλεπα.τωρα αν μετραει λαθος τωρα η πριν δεν μπορω να απαντησω.

και δεν καταλαβαινω την δυσπιστια.....

πριν απο λιγο,με ανοιχτα δεδομενα κινητης,ανοιξα το copilot,κλειδωσε δοριφορους σε 10 δευτερολεπταα,χωρις βοηθητικο προγραμμα gps.ομολογω οτι δεν το περιμενα στην πρωτη χρηση να κλειδωση τοσο γρηγορα...κατοπιν το navigon τους ειδε αμμεσως αλλα αυτο δεν ειναι κριτηριο γιατι ειχε κλειδωμενους δορυφορους απο πριν.ολα αυτα σε σταση και οχι εν κινηση...

 

Επιβεβαιώνω και εγώ τα λεγόμενα σου!!!

Ειδικά το GPS κλειδώνει μέσα σε 10 τ πολύ 20 δευτέρα χωρίς κανένα πρόγραμμα GPS!!

Εγώ θα δώσω πολλά μπράβο στην HTC για την αναβάθμιση που έβγαλε,αφού έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά και μέχρι στιγμής το κινητό δουλεύει τόσο άψογα,πιο σταθερά και από πριν!! ;)

 

 

@ nikoseggo Όντως μπορείς να το κατεβασεις....το εφέ του καιρού στην αρχική οθόνη το έβγαλαν έτσι, ή θέλει καμία ρύθμιση;;

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

για τον καιρό μπήκα στις ρυθμίσεις και τσέκαρα τα εφέ αλλά δεν δουλεύουν κατά το ξεκλείδωμα όπως πριν. Κρίμα ήταν καλό εφέ
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

το gps τέλειο...:) θυμίζει εποχές windows mobile ....καμιά σχεση με το προηγούμενο κακό!!!!

έχω λίγο μια επιφύλαξη για την ένταση των ήχων μου φαίνεται πιο χαμηλή η μέγιστη ένταση....κάποια εφαρμογή για πιο δυνατό ήχο???

 

Για να δυναμώσουν όλοι οι ήχοι του κινητού παλιά χρησιμοποιούσα equalizer.

Όσο είχα winmob δεν λειτούργησε ποτέ το gps. ούτε καν κλείδωσε δορυφόρους ποτέ και είχα δοκιμάσει πολλά. Το Des S ήταν άψογος συνοδοιπόρος σαν GPS όσο είχε GB. Και δεν το λέω τυχαία, δοκιμασμένο σε 3 ευρωπαικές χώρες.

Τέλος, σχετικά με την εγγύηση, πολλά λέγονται όμως το πόρισμα θα βγει τον Οκτώβρη, τι εννοώ;

Πέρασα, μέσω fastboot λόγω βλάβης, την 4.0.4 και το έστειλα για σέρβις. Τον Οκτώβρη που θα γυρίσει το κινητό από το σέρβις (δεν έχω μεγάλες προσδοκίες) θα μάθουμε αν το κινητό παραμένει εντός εγγύησης φορώντας την 4.0.4 από "πρώτο χέρι".

 

YΓ. Μπορεί να άργησαν οι Ταϊβανέζοι να μας δώσουν ICS όμως μας δίνουν την έκδοση με τα 2 σημαντικά bug fixies ;)

για την 4.0.4 λέω

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

YΓ. Μπορεί να άργησαν οι Ταϊβανέζοι να μας δώσουν ICS όμως μας δίνουν την έκδοση με τα 2 σημαντικά bug fixies ;)

για την 4.0.4 λέω

 

Ποια ειναι αυτα τα δυο bug fixies ?

Eχω κατεβαση και την αρχικη εκδοση με τα 404MB που ειχε πρωτοαναρτηθει στο sιde της Htc και μετα και την δευτερη με τα 403MB

Ακομα δεν εχω εγκαταστηση καμια.....ξερει κανεις εαν υπαρχη καποια διαφορα μεταξυ των δυο και εαν ΝΑΙ ποια ειναι αυτη?

Ειναι ακριβως η ιδια αλλα πρεπει να εχουν αφαιρεση κατι? :worry:

Ευχαριστω.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ερωτηση την προηγουμενη Παρασκευη στην εταιρεια πριν λιγο με πηραν στο κινητο και μου ειπαν οτι ναι μεν η αναβαθμιση απευθεινετε σε εμπειρους χρηστες αλλα η εγγύση ΙΣΧΥΕΙ κανονικα τους απαντησα οτι ηδη την εχω εγκαταστησει και οτι δεν εχω μεχρι στιγμης εντοπισει κανενα προβλημα η απαντηση ηταν οτι για οποιοδηποτε προβλημα κανονικα εντος εγγυησης να με βοηθησει το servis.

Σε ερωτηση αν θα υπαρξει καποια αλλη αναβαθμιση - ενημερωση μου ειπαν OXI.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν την κάνω για λίγα mb ram παραπάνω από την στιγμή κιόλας που πλέον δεν τρελαίνομαι με το sense και χρησιμοποιώ άλλον launcher πιο παραμετροποιησιμο. Και το gps μου κλειδώνει σε δέκα δεύτερα η ακαριαία " ζεστό " η σε μισό λεπτό " κρύο ".

Το μόνο που ίσως θα μου λείψει, και αυτό σχετικό είναι,είναι η εφαρμογή onavo extend και ίσως οι apex και nova launchers για τους οποίους ακούω καλα λόγια.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν την κάνω για λίγα mb ram παραπάνω από την στιγμή κιόλας που πλέον δεν τρελαίνομαι με το sense και χρησιμοποιώ άλλον launcher πιο παραμετροποιησιμο. Και το gps μου κλειδώνει σε δέκα δεύτερα η ακαριαία " ζεστό " η σε μισό λεπτό " κρύο ".

Το μόνο που ίσως θα μου λείψει, και αυτό σχετικό είναι,είναι η εφαρμογή onavo extend και ίσως οι apex και nova launchers για τους οποίους ακούω καλα λόγια.

 

Δεν είναι ακριβώς μόνο τα mb,είναι και η πολύ καλή δουλειά που έχουν κάνει σε όλο το menu της κάμερας,ο εύκολος τρόπος που κλείνεις πλέον οποία εφαρμογή θες,όλη η αλλαγή του UI,βέβαια δικαίωμα του καθενός είναι να μην θέλει να την κάνει,εφόσον λες ότι δεν χρησιμοποιείς και το sense....εγώ προσωπικα θα ευχόμουν να είχα ένα sense στο tablet,που εχω κατεβάσει ένα καρό εφαρμογές για να το φέρω στα μέτρα μου και με τα widgets που θέλω αλλά και πάλι...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Με πιο τρόπο κλείνουν εύκολα οι εφαρμογές?

 

κρατας πατημενο το home button και βλεπεις τις ανοιχτες εφαρμογες,σερνεις αριστερα οποια θες να κλεισεις η πατας για να μπεις στην εφαρμογη που θες.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Με πιο τρόπο κλείνουν εύκολα οι εφαρμογές?

 

Πατάς σταθερά το home button και βλέπεις πιες εφαρμογές έχεις ανοίξει και με ένα απλό swype τις κλείνεις...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την αναβάθμιση που είχε αναρτηθεί πρώτη στην ιστοσελίδα της HTC και δυστυχώς τώρα αντιμετωπίζω το πρόβλημα με τα κρασαρίσματα στα Links. Υπάρχει λύση μήπως?

 

Όσον αφορά την αναβάθμιση, μπορώ να πω ότι η συσκευή έχει γίνει πιο σταθερή και ελάχιστα πιο γρήγορη. Η μπαταρία επίσης κρατάει πολύ περισσότερο. Αυτό βέβαια ίσως να οφείλεται στις λίγες εφαρμογές που έχω τώρα σε σύγκριση με πριν.

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και μου διαβάζει μια φορά την κάρτα SD μετά απο επανεκίνηση. Μετά τίποτα. Μου γράφειοτι δεν πάρχει κάρτα SD...

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος???

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμιση....ολα καλα προς το παρων...

Προσπαθω να το γυριζω απο 3G σε GSM και το αντιθετο, αλλα δεν βρισκω τον τροπο... Μηπως ξερει κανεις να μου πει????

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμιση....ολα καλα προς το παρων...

Προσπαθω να το γυριζω απο 3G σε GSM και το αντιθετο, αλλα δεν βρισκω τον τροπο... Μηπως ξερει κανεις να μου πει????

 

σε gb ήταν στα ασύρματα δίκτυα στο υπομενου δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ,λειτουργια δικτύου

Link to comment
Share on other sites

σε gb ήταν στα ασύρματα δίκτυα στο υπομενου δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ,λειτουργια δικτύου

 

Δεν υπαρχει τετοια επιλογη πλεον στα ασυρματα δικτυα....

Ετσι το 3G θα ειναι μονιμως ανοιχτο με αποτελεσμα να τελειωνει η μπαταρια γρηγοροτερα η κανω λαθος????

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοια επιλογη πλεον στα ασυρματα δικτυα....

Ετσι το 3G θα ειναι μονιμως ανοιχτο με αποτελεσμα να τελειωνει η μπαταρια γρηγοροτερα η κανω λαθος????

 

Κάπου θα υπάρχει δεν μπορεί!θα σου πει κάποιος που το έχει αναβαθμίσει και ξέρει. Τώρα για την μπαταρία ,ναι τρώει λίγο πιο πολύ ειδικά αν δεν έχεις καλό σήμα. Αν έχεις καλό σήμα οι διάφορές με το απλό 2 g είναι πιο μικρές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοια επιλογη πλεον στα ασυρματα δικτυα....

Ετσι το 3G θα ειναι μονιμως ανοιχτο με αποτελεσμα να τελειωνει η μπαταρια γρηγοροτερα η κανω λαθος????

 

ρυθμίσεις- δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (στο αριστερο μερος της οθονης οχι εκει που ειναι το on off)- λειτουργεία δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...