Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το οτι εκανες επαναφορα στην συσκευη δεν νομιζω οτι λεει και κατι...γιατι την εν λογο εφαρμογη που μπορει να σου κανει την ζημια να την εχεις στην sd καρτα!! οποτε τσεκαρε παλι ή κοιτα αυτο που σου ειπε και ο φιλος apitsakis!!

 

Έκανα διαγραφή σε κινητό και κάρτα sd και προς το παρόν πάνε όλα καλά! :blink:

 

Υ.Γ. Μόλις κούμπωσα το καπάκι από πίσω τρελάθηκε πάλι! Μετά πάλι εντάξει... Τι σκ@τ@ γίνεται;;;

Edited by AELReNoS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα διαγραφή σε κινητό και κάρτα sd και προς το παρόν πάνε όλα καλά! :blink:

 

Υ.Γ. Μόλις κούμπωσα το καπάκι από πίσω τρελάθηκε πάλι! Μετά πάλι εντάξει... Τι σκ@τ@ γίνεται;;;

 

Σ' εμένα τότε, είχα παρατηρήσει ότι συνέβαινε σε συγκεκριμένες χρονικές στιγμές.. π.χ. 10 με 12 το πρωί, όλο το 2ώρο κολλούσε...

(είπα ότι δν θα ξαναμιλούσα αλλά δν άντεξα :p )

 

Επίσης, θέλω να ρωτήσω το εξής:

εδώ είναι μια σελίδα που δείχνει το HTC Rhyme http://www.mobilegazette.com/htc-rhyme-11x09x20.htm

ομολογώ ότι μ' άρεσε έτσι όπως είναι η αρχική του οθόνη.. μπορούμε να το κάνουμε κ εμείς έτσι ή είναι θέμα του Sence??

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, θέλω να ρωτήσω το εξής:

εδώ είναι μια σελίδα που δείχνει το HTC Rhyme http://www.mobilegazette.com/htc-rhyme-11x09x20.htm

ομολογώ ότι μ' άρεσε έτσι όπως είναι η αρχική του οθόνη.. μπορούμε να το κάνουμε κ εμείς έτσι ή είναι θέμα του Sence??

 

χωρίς να το διαβάσω παρατήρησα πως το rhyme φοράει sense 3.5.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να το διαβάσω παρατήρησα πως το rhyme φοράει sense 3.5.

 

Ναι το γράφει κιόλας.... εμείς που έχουμε το "δαχτυλίδι", είναι το Sence 3.0 ;;

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 3 έχει το DS το άλλο έχει το 3.5 και είναι έτοιμο το 4

 

Μάλλον δύσκολα να το πάρουμε.... άμα δεν μας δίνουν το 3.5, σιγά μη πάρουμε το 4.....

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δύσκολα να το πάρουμε.... άμα δεν μας δίνουν το 3.5, σιγά μη πάρουμε το 4.....

 

το sense 4 προορίζεται για tablets με ICS, το Des S θα αποκτήσει sense 3.5 μαζί με ICS :D

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

το sense 4 προορίζεται για tablets με ICS, το Des S θα αποκτήσει sense 3.5 μαζί με ICS :D

 

Το πολυ 3.6 και ics.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το sense 4 προορίζεται για tablets με ICS, το Des S θα αποκτήσει sense 3.5 μαζί με ICS :D

 

Που το είδες αυτό?? :confused: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1513055

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό?? :confused: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1513055

 

:cry: μιλάγαμε για official updates, εσύ παρουσιάζεις μια cooked rom, σε καστομιές μπορούμε να βρούμε τα πάντα.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έγραψα αλλά μετά είδα το μήνυμά σου και είπα ότι κάτι θα ξέρεις. Όμως από τη στιγμή που το έγραψε ο kollatos βεβαιώθηκα. Δε μιλάει για custom roms και xda αλλά για επίσημες. Μην μπερδεύεσαι. To sense4 είναι και για τα τηλέφωνα. Μπορεί να σου έστειλε link από custom rom αλλά το 4 μπαίνει και επίσημα στα τηλέφωνα της HTC και δεν είναι μόνο για τα tablets

 

προφανώς ρε παιδιά, κάποια στιγμή θα μπει και σε κινητά, όμως πρωτοκυκλοφόρησε σε ταμπλέτες.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

προφανώς ρε παιδιά, κάποια στιγμή θα μπει και σε κινητά, όμως πρωτοκυκλοφόρησε σε ταμπλέτες.

 

Σε ποια ταμπλέτα κυκλοφόρησε???Τώρα δεν θα παρουσιαστεί στην Βαρκελώνη στα νέα smartphones?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

προφανώς ρε παιδιά, κάποια στιγμή θα μπει και σε κινητά, όμως πρωτοκυκλοφόρησε σε ταμπλέτες.

 

Και ξαναρωτώ που το είδες αυτό γραμμένο?? Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο, το Sense 4.0 θα βγει (θα πρωτοκυκλοφορήσει) με το HTC Endeavour και θα παρουσιαστεί επίσημα στο MWC 2012.

To link παραπάνω δεν στο έδωσα για να μου πεις ότι είναι πειραγμένη κλπ αλλά για να δεις ότι ήδη κυκλοφορεί μια leaked rom, επίσημη της HTC με το νέο Sense χωρίς κανένα πείραγμα. Αν θες να σου στείλω και το επίσημο RUU.;)

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδιά, λάθος χρόνος, θα κυκλοφορήσει. Σε ένα σάιτ το είχα δει σε ταμπλέτα.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίρνω πίσω ότι έχω πει για το gps του κινητού μας!πρώτη φορά έβγαλα την θήκη σιλικόνης και ως δια μαγείας ακόμα και σε περιοχές με ψηλά κτίρια πού περνάω καθημερινά δεν έχασε το σήμα καθόλου εκεί πού με την θήκη το έχανε συνέχεια!
Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλώ με το Α κινητό και με παίρνει το Β πως μπορώ να μιλήσω αμέσως με το Β και όταν τελειώσω να συνεχίσω με τα Α που θα το έχω στην αναμονή
Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλώ με το Α κινητό και με παίρνει το Β πως μπορώ να μιλήσω αμέσως με το Β και όταν τελειώσω να συνεχίσω με τα Α που θα το έχω στην αναμονή

 

Μα όταν σε καλεί κάποιος όσο μιλάς με τον α θα σου εμφανίσει τα κλασσικά πράσινο για απάντηση και κόκκινο για κλείσιμό του β !αν απαντήσεις τον β τότε κατά την διάρκεια της ομιλίας με αυτόν κάτω δεξιά έχει ένα εικονιδιο με ένα βελάκι προς τα επάνω .αν το πατήσεις πας στον α!αν βέβαια ο άλφα έχει μείνει στην γραμμή!

Εγώ θέλω να ρωτήσω όποιον ξέρει εάν ο άλφα είναι κλήση με σταθερό πού ΕΓΏ έχω καλέσει και εγώ απαντήσω τον β θέλοντας όμως να ΚΛΕΊΣΕΙ Η γραμμή με τον α γιατί τον έχω πάρει εγώ και χρεώνομαι πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να ρωτήσω όποιον ξέρει εάν ο άλφα είναι κλήση με σταθερό πού ΕΓΏ έχω καλέσει και εγώ απαντήσω τον β θέλοντας όμως να ΚΛΕΊΣΕΙ Η γραμμή με τον α γιατί τον έχω πάρει εγώ και χρεώνομαι πως γίνεται?

 

Νομίζω δεν μπορείς να το κάνεις απευθείας... θα πρέπει να επανέλθεις στον άλφα, να τον κλείσεις και θα πας αυτομάτως στον Β..

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Μα όταν σε καλεί κάποιος όσο μιλάς με τον α θα σου εμφανίσει τα κλασσικά πράσινο για απάντηση και κόκκινο για κλείσιμό του β !αν απαντήσεις τον β τότε κατά την διάρκεια της ομιλίας με αυτόν κάτω δεξιά έχει ένα εικονιδιο με ένα βελάκι προς τα επάνω .αν το πατήσεις πας στον α!αν βέβαια ο άλφα έχει μείνει στην γραμμή!

Εγώ θέλω να ρωτήσω όποιον ξέρει εάν ο άλφα είναι κλήση με σταθερό πού ΕΓΏ έχω καλέσει και εγώ απαντήσω τον β θέλοντας όμως να ΚΛΕΊΣΕΙ Η γραμμή με τον α γιατί τον έχω πάρει εγώ και χρεώνομαι πως γίνεται?

Απο οτι καταλαβα εννοεις να τον κλεισεις απο την αρχη (δηλ χτυπαει ο β και λες θελω να απαντησω αλλα να μην χρεωνομαι) τοτε κλεινεις πρωτα τον α και μετα απαντας στον β. (στο κατω κατω πες στον α να σε κλεισει αυτος!!:p

αυτοματη απαντηση ειχε μονο το μηλοφωνο θυμαμαι (ειχε 3 επιλογες στην οθονη: 1.απαντηση στον β και αναμονη του α, 2.απαντηση στο β και απορριψη του α,3. απορριψη του β)

αν εννοεις οτι πηγες στην κληση β και βλεπεις οτι τραβαει και δεν θες να χρεωνεσαι απο πισω πρεπει να επανερθεις στην α,να κλεισεις και αυτοματα παει στο β.

επισης δουλευει και το νοτιφικαισον μενου. σερνεις το δαχτυλο προς τα κατω κ εμφανιζονται κ οι δυο κλησεις, ποια ειναι ενεργη και ποια σε αναμονη.

Ελπιζω να καταλαβα καλα βεβαια και να σε βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είδατε τον και καλα αντικαταστάτη του κινητου μας(Οne V)....πλάκα μας κάνουν;;;Σχεδόν ίδια specs,χωρίς μπροστινή κάμερα,ίδια επεξεργάστηκε ισχύ..... :wacko:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είδατε τον και καλα αντικαταστάτη του κινητου μας(Οne V)....πλάκα μας κάνουν;;;Σχεδόν ίδια specs,χωρίς μπροστινή κάμερα,ίδια επεξεργάστηκε ισχύ..... :wacko:

 

η htc σύμφωνα με τις δικές της ανακοινώσεις θα μειώσει τον αριθμό των συσκευών που θα κυκλοφορήσει φέτος, λογικό λοιπόν είναι να μην υπάρχει αντικαταστάτης για κάθε μια από τις υπάρχουσες συσκευές. το desire s λοιπόν ανήκει στην μεσαία κατηγορία της εταιρείας και αν οπωσδήποτε πρέπει να ορίσουμε αντικαταστάτη του μια από τις τρεις νέες συσκευές, αυτή θα ήταν το one s. το ότι το V έχει οθόνη, ανάλυση και επεξεργαστή ίδιο με το desire δεν το καθιστά αντικαταστάτη του. αυτά είναι specs της χαμηλής κατηγορίας πλέον...

Link to comment
Share on other sites

η htc σύμφωνα με τις δικές της ανακοινώσεις θα μειώσει τον αριθμό των συσκευών που θα κυκλοφορήσει φέτος, λογικό λοιπόν είναι να μην υπάρχει αντικαταστάτης για κάθε μια από τις υπάρχουσες συσκευές. το desire s λοιπόν ανήκει στην μεσαία κατηγορία της εταιρείας και αν οπωσδήποτε πρέπει να ορίσουμε αντικαταστάτη του μια από τις τρεις νέες συσκευές, αυτή θα ήταν το one s. το ότι το V έχει οθόνη, ανάλυση και επεξεργαστή ίδιο με το desire δεν το καθιστά αντικαταστάτη του. αυτά είναι specs της χαμηλής κατηγορίας πλέον...

 

Εγώ τον έχρισα αντικαταστάτη κυρίως για το μέγεθος της οθόνης του V που είναι ίδιο με την οθόνη μας(3.7). Το One S έχει οθόνη 4.3 σαν το Sensation...Mods φτιάξτε και νέο θέμα για το One V & S....;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έχω ένα HTC Desire S το οποίο αγοράστηκε πριν μερικούς μήνες.

Το ξεκλείδωσα με το revolutionary για να το κάνω root και δούλεψε κανονικά για κάποιο διάστημα χωρίς κανένα πρόβλημα, rooted.

 

Κάποια φάση κόλλησε και ο χρήστης αφαίρεσε τη μπαταρία, το ξεκίνησε σε HBOOT και πάτησε factory reset κάτι που δεν ολοκλήρώθηκε ποτέ.

 

Από κει και πέρα ο έλεγχος και οι δοκιμές που έκανα δείχνουν το γνωστό πλέον πρόβλημα με "καμμένο" chip εσωτερικής μνήμης

 

mmc0: reinit card
mmc0: Deferred resume failed
end_request: I/O error, dev mmcblk0 sector 0

 

κλπ απ ότι δείχνει το dmesg από adb σε recovery mode

 

Το κινητό δε ξεκινάει ποτέ κανονικά, μπορεί να μπει σε clockworkmod αλλά βγάζει errors στο cache και δε φλασάρει τίποτα φυσικά.

 

Η vodafone έδωσε μια τιμή της τάξεως των 350 ευρώ για αλλαγή μητρικής εκτός εγγύησης.

Εγώ δεν κατάφερα να ξαναφλασάρω τον original hboot με S-OFF, οπότε παραμένει με το revolutionary.

 

Έχει κανείς υπόψην αν διορθώνεται το τηλ οικονομικότερα κάπως?

 

Φυσικά δεν θπάρχιε περίπτωση να το επισκευάσω και απλά δεν αγοράζουμε πλέον HTC τηλέφωνα μια και η τακτική αυτή του κλειδώματος κλπ είναι απαράδεκτη. Το root είναι απαραίτητο ιδιαίτερα γι αμας τους developers.

 

Αυτό που με προβληματίζει και θέλω να καταλάβω είναι εφόσον υπάρχει boot partition και recovery partition που δουλεύουν αν θα μπορούσα να φλασάρω έναν πειραγμένο Kernel που να κάνει Mount και να ξεκινάει το android από το δεύτερο mmc device που θα είναι μια εξωτερική sd με το android.

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες οταν ξεκλειδωνω την οθονη συροντας επανω το δαχτυλιδι αντι να με με παει στην αρχικη οθονη πριν το κανει αυτο για 4-5 δευτερολεπτα μου δειχνει στο κεντρο της οθονης μια μικρογραφια της εικονας με τις 7 οθονες που μας δειχνει οταν πατησουμε το κατω αριστερο πληκτρο και ειμαστε στην αρχικη οθονη.

Μετα αυτη η εικονα φευγει μονη της και με βαζει κανονικα στην αρχικη οθονη.

Ειναι ενοχλητικο..

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λες και έχω πάρει καινούργιο κινητό είναι!δεν μπορούσα να φανταστώ πόσο θα επηρέαζε μια θήκη σιλικόνης την απόδοση του gps.πλέον και με την χρήση της εφαρμογής xtradata downloader ακόμα και "κρύο" κλειδώνει στα 30 δεύτερα !"ζεστό "κλειδώνει ακόμα και στα 3 δεύτερα !και δεν χάνει το σήμα σε περιοχές με ψηλά κτίρια όπως πριν με την θήκη.

Παρήγγειλα και μια μπαταρία 2450 mah από ebay οπότε αν κρατάει πιο πολύ δεν βλέπω να αλλάζω κινητό στο άμεσο μέλλον!

Costsa ακούς? Lol

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...