Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα και καλή χρόνια σε όλους!!! Αυτό που σας είχα ρωτήσει ισχύει ένα φιλαράκι μου πήρε το Samsung Galaxy S plus νομίζω έτσι το λένε και πραγματοποιεί κανονικά 3g βιντεοκλήσεις!!! Εμείς θα μπορέσουμε ποτέ; Διάβαζα στο ίντερνετ ότι το kernel του android δεν το υποστηρίζει αλλά η Samsung πως μπορεί με το 2.3; Έδω είναι στο αρχαίο το Touch Pro 2 με windows mobile 6.1 και δεν έχουμε στο Desire S θα τρελαθούμε τελείως!!!

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και τύχη! Επίσης Χρόνια Πολλά στους Γιάννηδες!

 

Σκεφτομαι το desire s για την γυναίκα μου και από τα λίγα που πρόλαβα να χαζεψω δείχνει πολύ ωραίο και μου αρέσει πολύ... μάλιστα πήρα για τον αδερφό μου το wildfire s και μου άρεσε πολύ η συσκευή και η ποιότητα htc πόσο μάλλον σε αυτό που είναι πιο ψηλά η συσκευή σε "ιεραρχία"... κοιτούσα και το neo v αλλά παρόλο που είναι σε άλλη τιμή εντελώς το ένα με το άλλο αυτό μου βγάζει κατι!! Ξέρετε εσείς! Γενικά είστε ευχαριστημενοι? Μπαταρία, κάμερα, οθόνη, εμπειρία γενικα? Επίσης από που να το πάρω? Διαβάζω παιδιά απλά έχω χαζεψει από το πρωί με την μελέτη!! Να 'σται καλα ευχαρισ΄τω!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και τύχη! Επίσης Χρόνια Πολλά στους Γιάννηδες!

 

Σκεφτομαι το desire s για την γυναίκα μου και από τα λίγα που πρόλαβα να χαζεψω δείχνει πολύ ωραίο και μου αρέσει πολύ... μάλιστα πήρα για τον αδερφό μου το wildfire s και μου άρεσε πολύ η συσκευή και η ποιότητα htc πόσο μάλλον σε αυτό που είναι πιο ψηλά η συσκευή σε "ιεραρχία"... κοιτούσα και το neo v αλλά παρόλο που είναι σε άλλη τιμή εντελώς το ένα με το άλλο αυτό μου βγάζει κατι!! Ξέρετε εσείς! Γενικά είστε ευχαριστημενοι? Μπαταρία, κάμερα, οθόνη, εμπειρία γενικα? Επίσης από που να το πάρω? Διαβάζω παιδιά απλά έχω χαζεψει από το πρωί με την μελέτη!! Να 'σται καλα ευχαρισ΄τω!

 

Πάρτο με κλειστα τα μάτια από εμένα...το εχω λιγότερο από ενα μήνα και ειμαι super ευχαριστημένος από το κινητό!!Από μπαταρία είναι μια χαρα πιστεύω,στον μέσο όρο,η οθονη του είναι παρά πολύ καλη,με ωραία χρώματα,χώρος για apps και από εμπειρία χρήσης....το sense 3.0 είναι ολα τα λεφτά!Γρήγορο και smooth με ολα τα καλούδια της HTC....επισης η ποιότητα της συσκευής είναι κατι ακόμη που μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις!

Κανε μια αναζήτηση στο skroutz να δεις που υπαρχει και σε τι τιμη....;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο με κλειστα τα μάτια από εμένα...το εχω λιγότερο από ενα μήνα και ειμαι super ευχαριστημένος από το κινητό!!Από μπαταρία είναι μια χαρα πιστεύω,στον μέσο όρο,η οθονη του είναι παρά πολύ καλη,με ωραία χρώματα,χώρος για apps και από εμπειρία χρήσης....το sense 3.0 είναι ολα τα λεφτά!Γρήγορο και smooth με ολα τα καλούδια της HTC....επισης η ποιότητα της συσκευής είναι κατι ακόμη που μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις!

Κανε μια αναζήτηση στο skroutz να δεις που υπαρχει και σε τι τιμη....;)

 

Να 'σαι καλα Πετρο μου οσο το ψαχνω τοσο μ' αρεσει νομιζω οτι ειναι πολυ καλη συσκευη και για την γυναικα τελεια! Επισης η οθονη και το sence της HTC δινουν εξτρα κινητρα και δεν με νοιαζει αν θα παρει παγωτο στο μελλον κτλ..

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φιλε Efthimi,θα το κατά ευχαριστηθεί πιστεύω... κατι αλλο,ρε παιδιά ψάχνω αυτή τη θήκη, http://www.htcaccessorystore.com/uk/p_htc_item.aspx?i=217322&phone=209276 και δεν μπορώ να την βρω σε κανένα ελληνικό κατάστημα!!Στο eBay που ειχα ψάξει την είχα βρει σε τιμη παραπλήσια με Ελλάδα αρα γιατί να μπλεκω με έξοδα αποστολής και τέτοια;Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει πλέον σε κανένα κατάστημα...ξέρει κανεις που μπορώ να την βρω;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τίποτα φιλε Efthimi,θα το κατά ευχαριστηθεί πιστεύω... κατι αλλο,ρε παιδιά ψάχνω αυτή τη θήκη, http://www.htcaccessorystore.com/uk/p_htc_item.aspx?i=217322&phone=209276 και δεν μπορώ να την βρω σε κανένα ελληνικό κατάστημα!!Στο eBay που ειχα ψάξει την είχα βρει σε τιμη παραπλήσια με Ελλάδα αρα γιατί να μπλεκω με έξοδα αποστολής και τέτοια;Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει πλέον σε κανένα κατάστημα...ξέρει κανεις που μπορώ να την βρω;;

 

Μπορείς ωστόσο να πάρεις από το ebay μια unofficial (αλλά ίδιας ποιότητας) tpu gel case με ένα ή δύο ευρώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ωστόσο να πάρεις από το ebay μια unofficial (αλλά ίδιας ποιότητας) tpu gel case με ένα ή δύο ευρώ.

 

Το εχω σκεφθεί και αυτό αλλα επειδή το ίδιο ειχα περάσει και με το Desire,που ειχα πάρει 2-3 unofficial gel cases,οι οποίες δεν έκαναν την εφαρμογή που θα ήθελα πανω στο κινητό ή μόνη που με είχε υπέρ καλύψει τότε ήταν και πάλι η official gel case της HTC....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

guyz, για θήκες, εγώ θα έλεγα ότι ανεξάρτητα απο που θα την αγοράσει ο καθείς, η καλύτερη μάρκα είναι η puro (προσωπική άποψη). Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα χρωματα που ερχεται ειναι μαυρο και γκρι μονο? Απο θηκες κι εγω δεν εχω δει και πολλα πραγματα και θα ηθελα μια σχετικα διακριτικη οπως μια casemate barely there που εχω στον γαλαξια2 και χαιρομαι την συσκευη σχεδον στις διαστασεις της χωρις εξτρα ογκο...επισης root κανουμε ευκολα για να εχει τα βασικα (titanium,adfree,app removal,etc)?

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω εγώ κάτι που παρατήρησα εχθές βράδυ; Τράβηξα 2-3 βίντεο και με τον ενσωματωμένο player δεν παίζουν. Κολλάνε χωρίς να κινείται το βίντεο. Είναι ανεξήγητο να τραβάει βίντεο η κάμερα και να μην τα παίζει ο ενσωματομενος. Μόνο ο Mx Player και αυτός λίγο ζορίζεται. Τα βίντεο τα αποθηκεύει 3gpp

Τελευταία αναβάθμιση έχει περασμένη το τηλέφωνο official.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μήπως έχεις κατεβάσει κάποια εφαρμογή και στο κάνει αυτό!! Εμένα το tubemate όταν κατέβαζα σε μορφή mp3 και το έβαζα σαν ήχο κλίσης δεν έπαιζε τα βίντεο που είχα τραβήξει....ίσως να έχεις κάτι παρόμοιο...

 

Κάτι τέτοιο υποψιάζομαι. Βασικά το τηλέφωνο είναι ενός φίλου κ δεν είχα χρόνο να ψάξω τι έχει κάνει γιατί σίγουρα θα έχει κάνει καμία πατάτα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εάν δεν το έχει πει κάποιος άλλος, το πολυεργαλείο για s-off και root για αρκετές συσκευές. στο XDA λέει πως είναι δοκιμασμένο και ασφαλές. το έχει δοκιμάσει κάποιος???

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω το κινητό εδώ και 10 μέρες και μπορώ να πω ότι με έχει ενθουσιάσει. (πριν είχα το magic και σαν δεύτερη συσκευή έχω ένα 3GS)

Έχω όμως ένα μικρό προβληματάκι.. πολλές φορές, χαμηλώνει η ένταση του κινητού με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις.. το κάνει σε άτακτες στιγμές, χωρίς να έχει προηγηθεί κάποια συγκεκριμένη λειτουργία.

 

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανείς τι γίνετε με την avarto????? έχω στείλει το κινήτο για πλακέτα απο τέλη οκτωβρίου και ακόμη η απαντηση τους είναι οτι περιμένουν ακόμη εισαγωγή......μήπως μας δουλεύουν????

 

νομίζω οτι πήρε καπου το ματι μου αναφορές για προβληματικές πλακέτες , ισχυει???

Link to comment
Share on other sites

απο τον οκτωβριο????? καλα και δεν εχει παει να τα κανεις γυαλια καρφια ακομα??? αυτο το πραγμα ειναι κοροιδεια..!!!

 

@djpap καπου εχει στις ρυθμισεις ηχου μια επιλογη " Σιγανό κουδούνισμα κατά το σήκωμα τις συσκευής" δες μηπως στο κανει αυτο...ετσι την ειχα πατισει και εγω στις αρχες!!

Link to comment
Share on other sites

απο τον οκτωβριο????? καλα και δεν εχει παει να τα κανεις γυαλια καρφια ακομα??? αυτο το πραγμα ειναι κοροιδεια..!!!

 

@djpap καπου εχει στις ρυθμισεις ηχου μια επιλογη " Σιγανό κουδούνισμα κατά το σήκωμα τις συσκευής" δες μηπως στο κανει αυτο...ετσι την ειχα πατισει και εγω στις αρχες!!

 

κι ο αδερφός μου με wildfire s...αυτό θα είναι λογικά! παιδιά με τον ήχο είστε εντάξει? Ρώτησε και στο άλλο νήμα για το wildfire s αλλά απάντηση δεν πήρα... σε εσάς παίζουν δυνατά οι ήχοι από άποψη έντασης???

Link to comment
Share on other sites

κι ο αδερφός μου με wildfire s...αυτό θα είναι λογικά! παιδιά με τον ήχο είστε εντάξει? Ρώτησε και στο άλλο νήμα για το wildfire s αλλά απάντηση δεν πήρα... σε εσάς παίζουν δυνατά οι ήχοι από άποψη έντασης???

 

Aν και εισαι σε λαθος νημα να σου απαντησω οτι σε 3 wilefire S που εχουν πολυ στενα μου προσωπα σε ολους ακουγεται κανονικα ο ηχος κλησεως...οχι κατι το πολυ δυνατο μεν αλλα οχι και χαμηλα να ακους με το ζωρι την κληση.

Εαν εχεις καποιο προβληγμα με τον ηχο δες μηπως το επειρεαζει καποια εφαρμογη....και εαν δεν μπορεις να την βρεις καντο επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμησης...

Link to comment
Share on other sites

Aν και εισαι σε λαθος νημα να σου απαντησω οτι σε 3 wilefire S που εχουν πολυ στενα μου προσωπα σε ολους ακουγεται κανονικα ο ηχος κλησεως...οχι κατι το πολυ δυνατο μεν αλλα οχι και χαμηλα να ακους με το ζωρι την κληση.

Εαν εχεις καποιο προβληγμα με τον ηχο δες μηπως το επειρεαζει καποια εφαρμογη....και εαν δεν μπορεις να την βρεις καντο επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμησης...

 

Κεραυνέ ( :p ) για το desire s που θέλω να πάρω για την γυναικα μου ρωτώ και με αφορμή του αδερφού μου...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Κεραυνέ ( :p ) για το desire s που θέλω να πάρω για την γυναικα μου ρωτώ και με αφορμή του αδερφού μου...:happy:

 

Ετσι οπως τα εγραψες φιλε μου μονο εσυ καταλαβες τι ηθελες να πεις :p

Δεν υπαρχη καποιο προβλημα στο θεμα ηχου στο κινητο..ολοι οι ηχοι παιζουν σε κανονικη ενταση εκτος και εαν το τραγουδι ή ringtone που διαλεξης ειναι χαμηλα..

Ισχυει ακριβως το ιδιο με το wildfire S αλλωστε το wildfire S ειναι μια μικρογραφια του Desire S...εκτος του GPS

Εαν θελει να το χρησημοποιηση και σαν GPS καλυτερα να ψαξη για κατι αλλο

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα εγραψες φιλε μου μονο εσυ καταλαβες τι ηθελες να πεις :p

Δεν υπαρχη καποιο προβλημα στο θεμα ηχου στο κινητο..ολοι οι ηχοι παιζουν σε κανονικη ενταση εκτος και εαν το τραγουδι ή ringtone που διαλεξης ειναι χαμηλα..

Ισχυει ακριβως το ιδιο με το wildfire S αλλωστε το wildfire S ειναι μια μικρογραφια του Desire S...εκτος του GPS

Εαν θελει να το χρησημοποιηση και σαν GPS καλυτερα να ψαξη για κατι αλλο

 

Ευχαριστω πολυ!! Γιατι τοσο μαπα ειναι το GPS??!!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!! Γιατι τοσο μαπα ειναι το GPS??!!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

 

Εχω την εντυπωση επειδη εχει στο κατω μερος την κεραια του...Παντως σε συγκρητικα τεστ με αλλα τηλεφωνα ειναι με διαφορα το τελευταιο σε κλειδωμα δορυφορων...εν αντιθεση με το wildfire S που κλειδωνει στα 5 με 10" το πολυ....κατα τα αλλα πιστευω οτι ειναι μια απο τις πιο αξιολογες συσκευες που κυκλοφορουν απο ολες της αλλες αποψης(εκτος GPS) :lol:

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω επειδη εχει στο κατω μερος την κεραια του...Παντως σε συγκρητικα τεστ με αλλα τηλεφωνα ειναι με διαφορα το τελευταιο σε κλειδωμα δορυφορων...εν αντιθεση με το wildfire S που κλειδωνει στα 5 με 10" το πολυ....κατα τα αλλα πιστευω οτι ειναι μια απο τις πιο αξιολογες συσκευες που κυκλοφορουν απο ολες της αλλες αποψης(εκτος GPS) :lol:

 

καλά έκανες και μου το πες να ξέρω αν και δεν πρόκειται να την απασχολήσει και πολύ γιατί ελάχιστα έως καθόλου θα το χρησιμοποιησει... και του S2 που έχω τρόμαξα να το κάνει να κλειδώνει σε 5-10 sec αν και δεν το δουλεύω αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

εάν δεν το έχει πει κάποιος άλλος, το πολυεργαλείο για s-off και root για αρκετές συσκευές. στο XDA λέει πως είναι δοκιμασμένο και ασφαλές. το έχει δοκιμάσει κάποιος???

 

Το θεμα ειναι μετα που κανει root θα μπορεις να βαλλεις custom roms ή απλα εχεις root και παντα θα μεινεις με την μαμα rom?

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι μετα που κανει root θα μπορεις να βαλλεις custom roms ή απλα εχεις root και παντα θα μεινεις με την μαμα rom?

 

δεν νομίζω να μην μπορείς να αλλάξεις ROM έχοντας κάνει S-off και root. Δαίμονα, είχα επαναφέρει το gt540 απο brick που του έκανα εγώ ο ίδιος. Προσωπικά, θα του αλλάξω ROM αφού βεβαιωθώ πως η htc δεν του δώσει παγωτό (επιτρέψτε μου να είμαι αισιόδοξος)

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...