Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και κατι αλλο...εχω στην καρτα ενα φακελο με Ringtones και εχω επιλεγξει ενα δικο μου για ηχο κλισης και αλλους 4 παλι δικους μου για συγεκριμενες επαφες. Πολλες φορες χανει αυτες τις ρυθμισεις και βαζει οτι ηχο θελει.

 

Αυτό μάλλον συμβαίνει γιατί τα ringtones είναι στην κάρτα.

Μόλις συνδέσεις το κινητό με USB και κάνει dismount την κάρτα, επαναφέρει το default ringtone.

Δοκίμασε να μεταφέρεις τα ringtones στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, και δες αν συνεχίζει να το κανει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό μάλλον συμβαίνει γιατί τα ringtones είναι στην κάρτα.

Μόλις συνδέσεις το κινητό με USB και κάνει dismount την κάρτα, επαναφέρει το default ringtone.

Δοκίμασε να μεταφέρεις τα ringtones στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, και δες αν συνεχίζει να το κανει

 

Dismount τι ειναι ?

 

Πως μπορω να μεταφερω τους ηχους στην μνημη του κινητου ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσφατα παρατηρησα ενα μικρο κενο στην οθονη ακριβως πανω απο το home button. οταν λεω κενο, εννοω οτι αν πατησω λιγο πιο δυνατα την περιοχη της κατω αριστερης γωνιας της οθονης, αυτη υποχωρει ελαχιστα. Επισης σε άλλα 2 DS δεν υπαρχει το αντιστοιχο θεμα.

το digitazer δεν εχει κανενα προβλημα, ουτε γενικα το κιν. να το τσεκαρω στην HTC ή να μην ασχολειθω. εχω την τύχη να είναι το κινητο μου S-off απο το μαμα εργοστασιο και έλεγα να ξεκλειδωσω τον bootloader και να παιξω αλλα φοβαμαι μην μου βγάλει προβλημα λογω της οθονης και χασω την εγγυηση.

Για τσεκαρετε αν εχει κανεις το ιδιο προβλημα. (μην φανταστητε κανα τρελο κουνημα. στην αρχη να σκεφτειται νομιζα οτι ειαι το καπακι αλλα τελικα είναι η οθόνη. αν και μονο αν βάλεις παραπανω δυναμη στην οθονη συμβαινει αυτο...λετε να γινομαι υποχονδριος?!??!!?!?!?)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον συμβαίνει γιατί τα ringtones είναι στην κάρτα.

Μόλις συνδέσεις το κινητό με USB και κάνει dismount την κάρτα, επαναφέρει το default ringtone.

Δοκίμασε να μεταφέρεις τα ringtones στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, και δες αν συνεχίζει να το κανει

 

τελικα αυτο γινεται παιδια ?????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτο γινεται παιδια ?????

 

κι εγω στην καρτα τα εχω αλλα δεν μου δημιουργει προβλημα...για μεταφορα στην συσκευη παντος πρεπει να εχεις file manager(υπαρχουν στο μαρκετ,πχ astro file manager που ειναι πολυ καλος και δωρεαν),βρισκεις τον φακελο που εχεις τα ringtones,τον ανοιγεις,κανεις αποκοπη,πηγαινεις και βρισκεις ringtones στο εσωτερικο της συσκευης και κανεις επικολληση...η διαδικασια δεν αλλαζει απο αυτη του υπολογιστη.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτο γινεται παιδια ?????

 

κι εγω στην καρτα τα εχω αλλα δεν μου δημιουργει προβλημα...

 

Μεταφορα στην μνημη του κινητου ομως γινεται ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορα στην μνημη του κινητου ομως γινεται ?

 

διαβασε πιο πανω,στο συμπληρωσα,οτι δεν καταλαβαινεις ρωτα...

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

διαβασε πιο πανω,στο συμπληρωσα,οτι δεν καταλαβαινεις ρωτα...

 

Το ειδα..θα το δοκιμασω μετα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

για μεταφορα στην συσκευη παντος πρεπει να εχεις file manager(υπαρχουν στο μαρκετ,πχ astro file manager που ειναι πολυ καλος και δωρεαν),βρισκεις τον φακελο που εχεις τα ringtones,τον ανοιγεις,κανεις αποκοπη,πηγαινεις και βρισκεις ringtones στο εσωτερικο της συσκευης και κανεις επικολληση...η διαδικασια δεν αλλαζει απο αυτη του υπολογιστη.

 

Δοκιμασα με με astro και με root explorer κανω αντιγραφη απο την sd αλλα δεν με αφηνει να κανω επικοληση σε system/media/sounds/ringtones

 

Η συκευη δεν ειναι root

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απεστάλη το ημιλιπόθυμο Desire S μου στο σέρβις λόγω βλάβης στο ακουστικό. Έκανα χρήση της υπηρεσίας collect & return, ήρθε courier στη δουλειά, το παρέλαβε χωρίς κόστος και θα επιστρέψει όταν (με το καλό και εαν) επιδιορθωθεί. Με ενημέρωσαν ότι εαν προκύψει ότι η βλάβη δεν καλύπτεται από την εγγύηση και δεν δεχθώ το κόστος επισκευής, θα υπάρξει ελάχιστη χρέωση 20€. Το καλό που τους θέλω γιατί είναι ανέπαφο, πάντα σε θήκη, ολοκαίνουριο, ίδωμεν.

 

Θα ενημερώσω για εξελίξεις, για να γνωρίζετε και οι υπόλοιποι.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απεστάλη το ημιλιπόθυμο Desire S μου στο σέρβις λόγω βλάβης στο ακουστικό. Έκανα χρήση της υπηρεσίας collect & return, ήρθε courier στη δουλειά, το παρέλαβε χωρίς κόστος και θα επιστρέψει όταν (με το καλό και εαν) επιδιορθωθεί. Με ενημέρωσαν ότι εαν προκύψει ότι η βλάβη δεν καλύπτεται από την εγγύηση και δεν δεχθώ το κόστος επισκευής, θα υπάρξει ελάχιστη χρέωση 20€. Το καλό που τους θέλω γιατί είναι ανέπαφο, πάντα σε θήκη, ολοκαίνουριο, ίδωμεν.

 

Θα ενημερώσω για εξελίξεις, για να γνωρίζετε και οι υπόλοιποι.

Μην ανησυχείς, αυτό λένε σε κάθε περίπτωση. Όλα καλά θα πάνε και από την εμπειρία μου είναι και αρκετά γρήγοροι...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χρήση της υπηρεσίας collect & return, ήρθε courier στη δουλειά, το παρέλαβε χωρίς κόστος και θα επιστρέψει όταν (με το καλό και εαν) επιδιορθωθεί.

 

Τι υπηρεσια ειναι αυτη ??? Ποσο χρονο θα χρειαστει σου ειπαν ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα με με astro και με root explorer κανω αντιγραφη απο την sd αλλα δεν με αφηνει να κανω επικοληση σε system/media/sounds/ringtones

 

Η συκευη δεν ειναι root

Σε ποιον ακριβως φάκελλο έχεις τα ringtones;

/sdcard/media/ringtones ή κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον ακριβως φάκελλο έχεις τα ringtones;

/sdcard/media/ringtones ή κάπου αλλού;

 

Στην sd εχω χυμα τρεις φακελους :

Ringtones

Alarms και

Notifications

 

και μεσα σε αυτους ηχους ανα περιπτωση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα (ξανα)πήρα κι εγώ αυτό το ωραίο κινητό! Παρόλο που το ξαναείχα και αναγκάστηκα να το δωσω, μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ χαρούμενος και το μοιράζομαι μαζί σας. Ο λόγος; Επιτέλους μου έτυχε κομμάτι με άψογη μα άψογη ποιότητα κατασκευής και το βρήκα και σε μαύρο που μου άρεσε. Ούτε να παίζει το κουμπί της έντασης, πολύ σφιχτό, τέλειο φινίρισμα στο κομμάτι που καλύπτει από πίσω το ηχείο και την κάμερα, ούτε κάποιο κενό, ούτε να φαίνεται να ξεχειλίζει ξεραμένη κόλλα. Επιτέλους μου έτυχε καλό κομμάτι τέλεια συναρμολογημένο ανάλογο του ονόματος και της ποιότητας της htc! Είναι παραεισαγωγής, γερμανικό αλλά δεν με πειράζει. Μόνο ένα ψεγάδι του έχω βρεί, ενώ το ηχείο σαν hardware έχει κάποια δύναμη, αντίστοιχη με τα προηγούμενα που είχα, όταν βάζω σαν ήχο κλήσης mp3 από την κάρτα μνήμης ακούγεται σιγά, στο μισό της έντασης σε σχέση με μαμίσιο ήχο κλήσης. Βέβαια φοράει ακόμα στην 2.3.3. Μου έχει βγάλει για αναβάθμιση την 2.3.5, μαζί με sense 3 ή 3.5 δεν θυμάμαι αλλά θέλει 227 mb και δεν έχω τύχει απόψε σε wifi. Μήπως με την αναβάθμιση βελτιωθεί η κατάσταση; Έχει συμβεί και σε άλλους; Τι μπορώ να κάνω; Σας ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

@alexgiak αυτό ισχύει σχεδόν για όλα τα κινητά, δεν νομίζω κάποιο update να αλλάξει την ένταση του ηχείου, υπάρχουν εφαρμογές που κάνουν αυτή την δουλειά και μάλιστα με αξιόλογη απόδοση, μία απο αυτές είναι το equalizer. Όπως είπα, δεν είναι η μόνη.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα με με astro και με root explorer κανω αντιγραφη απο την sd αλλα δεν με αφηνει να κανω επικοληση σε system/media/sounds/ringtones

 

Η συκευη δεν ειναι root

 

Καλησπέρα φίλε δεν είναι τπτ μην αγχώνεσαι....

1) Βεβαιώσου ότι έχεις την 2.19 έκδοση του root explorer που είναι και η τελευταία.. Με παλαιότερες εκδόσεις από την 2.17 δεν μπορείς...

2)Πριν κάνεις επικόλληση στον φάκελο που θες πάτα το κουμπάκι που λέει "Mount R/W" για να αποκτήσεις δικαιώματα.. Σε φακέλους του συστήματος πρέπει να έχεις δικαιώματα!!

3)Εγώ είμαι root και μπορώ τώρα για σένα που απ' ότι διάβασα δεν είσαι δεν ξέρω...

 

Πιστεύω να βοήθησα! Απάντησε μου έχω απορία να δω αν γίνεται και χωρίς να είσαι root...

 

Παιδιά σας έχω ευχάριστα νέα έβγαλαν στο XDA σήμερα βασισμένη στην Blackout ICS του Sensation XL με ICS 4.0.3 και HTC sense 3.6

Έχει βέβαια bug αλλά σ' ένα μηνάκι θα φυσάει... Αυτό είναι καλό γιατί δεν μένουμε στα costum που μας προσφέρει η HTC και όταν το θυμηθείς!!!

 

Δείτε στο εδώ να χαρείτε!!

 

Καλησπέρα σας,

 

Έχω ένα HTC Desire S το οποίο αγοράστηκε πριν μερικούς μήνες.

Το ξεκλείδωσα με το revolutionary για να το κάνω root και δούλεψε κανονικά για κάποιο διάστημα χωρίς κανένα πρόβλημα, rooted.

 

Κάποια φάση κόλλησε και ο χρήστης αφαίρεσε τη μπαταρία, το ξεκίνησε σε HBOOT και πάτησε factory reset κάτι που δεν ολοκλήρώθηκε ποτέ.

 

Από κει και πέρα ο έλεγχος και οι δοκιμές που έκανα δείχνουν το γνωστό πλέον πρόβλημα με "καμμένο" chip εσωτερικής μνήμης

 

mmc0: reinit card
mmc0: Deferred resume failed
end_request: I/O error, dev mmcblk0 sector 0

 

κλπ απ ότι δείχνει το dmesg από adb σε recovery mode

 

Το κινητό δε ξεκινάει ποτέ κανονικά, μπορεί να μπει σε clockworkmod αλλά βγάζει errors στο cache και δε φλασάρει τίποτα φυσικά.

 

Η vodafone έδωσε μια τιμή της τάξεως των 350 ευρώ για αλλαγή μητρικής εκτός εγγύησης.

Εγώ δεν κατάφερα να ξαναφλασάρω τον original hboot με S-OFF, οπότε παραμένει με το revolutionary.

 

Έχει κανείς υπόψην αν διορθώνεται το τηλ οικονομικότερα κάπως?

 

Φυσικά δεν θπάρχιε περίπτωση να το επισκευάσω και απλά δεν αγοράζουμε πλέον HTC τηλέφωνα μια και η τακτική αυτή του κλειδώματος κλπ είναι απαράδεκτη. Το root είναι απαραίτητο ιδιαίτερα γι αμας τους developers.

 

Αυτό που με προβληματίζει και θέλω να καταλάβω είναι εφόσον υπάρχει boot partition και recovery partition που δουλεύουν αν θα μπορούσα να φλασάρω έναν πειραγμένο Kernel που να κάνει Mount και να ξεκινάει το android από το δεύτερο mmc device που θα είναι μια εξωτερική sd με το android.

 

Καλησπέρα φίλε αν είχες διαβάσει σε παλιότερα post είχαμε προειδοποιήσει....

Γεια χαρά σε όλους!

Πλέον είμαι κ εγώ κάτοχος του Desire S και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι πολύ σημαντικό...

Στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17680805 διάβασα τα εξής:

Run this command in the terminal app or ADB

 

cat /sys/devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc0/mmc0:0001/name

 

Post the result. If it's M4G2DE, your with us, faulty eMMC

 

Προφανώς είμαι κ εγώ ένας από τους τυχερούς... μήπως γνωρίζετε κάτι; π.χ. αν όντως ισχύει, αν μας το αλλάζουν κατευθείαν κλπ..

 

αν δεν εισαι rooted και καποια στιγμη θα στο αλλαξουν στο σερβις της αντιπροσωπειας

αν το εχει σπασει το κινητο απλα προσπαθησε να μην κολλησεις το κινητο σου και να μη χρειαστει να βγαλεις μπαταρια.

 

Τελικά οι XDA δεν λένε μπαρούφες!!! Λοιπόν η δικιά μου γνώμη είναι να μην το πας για σέρβις και να ψάξεις στο ebay για καμιά καλή πλακέτα!!! Θέλει υπομονή και να μην βιαστείς να πάρεις όποια δεις!!!! Πάντως με 350€ παίρνεις καινούργιο τηλ!!!

Και για να μην σε προβληματίζει πως θα την αλλάξεις δες το βίντεο

και αυτό

είναι για το πως θα αλλάξεις το touchscreen αλλά θα δεις πως λύνεται που αυτό μας ενδιαφέρει!!!

Η HTC έχει πολύ καλά τηλέφωνα και έμενα έχει αυτό το chip προσέχω όμως αν βγάλω την μπαταρία την βάζω μετά από 1 λεπτό πάλι και δεν κάνω ποτέ εγκαταστάσεις εφαρμογών παράλληλα!! Όσο γι αυτό με το security όλες οι εταιρίες δεν σου το δίνουν ανοιχτό!!! Μπορεί με τις αναβαθμίσεις να αργεί λίγο η HTC αλλά φτιάχνει τηλεφωνάρες το πιάνεις και το χαίρεσαι και έχεις και το Sense το καλύτερο UI...

Και εγώ έλεγα ότι αν δεν μας δώσουν επίσημα το ICS δεν θα ξαναπάρω HTC αλλά τελικά μας το έδωσαν!!! Έτυχε μην λες δεν θα ξαναπάρειw HTC...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε δεν είναι τπτ μην αγχώνεσαι....

1) Βεβαιώσου ότι έχεις την 2.19 έκδοση του root explorer που είναι και η τελευταία.. Με παλαιότερες εκδόσεις από την 2.17 δεν μπορείς...

2)Πριν κάνεις επικόλληση στον φάκελο που θες πάτα το κουμπάκι που λέει "Mount R/W" για να αποκτήσεις δικαιώματα.. Σε φακέλους του συστήματος πρέπει να έχεις δικαιώματα!!

3)Εγώ είμαι root και μπορώ τώρα για σένα που απ' ότι διάβασα δεν είσαι δεν ξέρω...

 

Πιστεύω να βοήθησα! Απάντησε μου έχω απορία να δω αν γίνεται και χωρίς να είσαι root...

 

Εχω την εκδοση 2.19 αλλα το κουμπακι Mount R/W δεν το βλεπω

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι υπηρεσια ειναι αυτη ??? Ποσο χρονο θα χρειαστει σου ειπαν ???

 

Γεια σου φίλε Γιάννη,

 

Σου αντιγράφω από την ανακοίνωση που είχαν βγάλει στη σελίδα τους στο Facebook:

 

Η HTC σε προσέχει. Σε περίπτωση που το κινητό σου χαλάσει ερχόμαστε στο σπίτι ή στο γραφείο σου εντελώς δωρεάν και παραλαμβάνουμε το HTC σου. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλέσεις στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών μας στα τηλέφωνα 00800 126878 (δωρεάν μόνο από σταθερό) ή 211 1980995 (η υπηρεσία ισχύει προς το παρόν για τις πόλεις της Αθήνας και Θεσσαλονίκης).

 

Το τηλέφωνο είναι λάθος, το σωστό είναι : +30-2111980955. Πήρα τηλέφωνο την Τρίτη και έδωσα βλάβη. Τετάρτη μεσημέρι πέρασε από τη δουλειά ο Courier και παρέλαβε το τηλέφωνο. Χρειάζεται απλά φωτοτυπία της απόδειξης αγοράς και σε ένα χαρτί μια περιγραφή βλάβης και τα στοιχεία σου. Τους ρώτησα για χρόνο επισκευής και μου είπαν αναλόγως τη διαθεσιμότητα ανταλλακτικού (λογικό) αλλά συνήθως όχι πάνω από δύο-τρεις εβδομάδες και αυτό στη χειρότερη που χρειαστεί να έρθει ανταλλακτικό από εξωτερικό.

 

Ίδωμεν. :)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΚαλησπέρTC...

 

Δέν έχεις δίκιο φίλε. Αγόρασε το Xperia Neo V με 200 ευρουλάκια και μετά βάλε ένα HTC Desire S/HD κλπ δίπλα και σύγκρινέ τα..

Κ άμα δε το πετάξεις το Desire έλα να μου πείς.

 

Για μένα η υποστήριξη έχει σημασία. Επρόκειτο για ελλατωματικά chip (έχω όντως το συγκεκριμένο). ΔΕΝ είχ ενα κάνει με το λογισμικό. Κόλλησε το τηλέφωνο, έβγαλα τη μπαταρία όπως ήταν λογικό και δε ξαναδούλεψε. Έπρεπε να αλλαχτεί χωρίς ερωτήσεις. Μετά κλείνουνε τα service. Ήδη στη Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει service HTC. Καθυστερήσεις 2-3 εβδομάδων με τιμές ανώτερες από την τιμή πώλησης του κινητού είναι απαράδεκτες.

 

Άμα βρω πλακέτα από σπασμένο, χαλασμένο κλπ με κανένα 50 ευρώ να το φτιάξω. Αλλιώς δεν αξίζει. 1000 φορές Xperia.

 

Πολύ καλή υπηρεσία αλλά άμα σου πούνε 370 ευρώ για επισκευή και δε θες να το φτιάξεις, στο χουν πάρει για τουλάχιστο μια βδομάδα και αν δε θελήσεις να το φτιάξεις φάε και μια ελάχιστη χρέωση διάγνωσης που καλύπτει σίγουρα τον courier. Τέλεια υπηρεσία παιδιά!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή υπηρεσία αλλά άμα σου πούνε 370 ευρώ για επισκευή και δε θες να το φτιάξεις, στο χουν πάρει για τουλάχιστο μια βδομάδα και αν δε θελήσεις να το φτιάξεις φάε και μια ελάχιστη χρέωση διάγνωσης που καλύπτει σίγουρα τον courier. Τέλεια υπηρεσία παιδιά!

 

Μην τα ισωπεδώνουμε όλα. Επιλογή σου είναι. Αλλιώς μπορείς να το παραδώσεις απευθείας στο σέρβις χωρίς χρέωση. Προσωπικά ακόμα και αν δεν δεχθώ την επισκευή, προτιμώ να δώσω 20 ευρώ παρά να σπαταλήσω δύο μέρες (μια να το πάω και μία να το πάρω) και να τρέχω στον Κηφισό. Τώρα το τι θα κάνουν με το πρόβλημα, αυτό το συζητάμε, πόσα θα ζητήσουν και τι θα πούν για το πως προκλήθηκε.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μην τα ισωπεδώνουμε όλα. Επιλογή σου είναι. Αλλιώς μπορείς να το παραδώσεις απευθείας στο σέρβις χωρίς χρέωση. Προσωπικά ακόμα και αν δεν δεχθώ την επισκευή, προτιμώ να δώσω 20 ευρώ παρά να σπαταλήσω δύο μέρες (μια να το πάω και μία να το πάρω) και να τρέχω στον Κηφισό. Τώρα το τι θα κάνουν με το πρόβλημα, αυτό το συζητάμε, πόσα θα ζητήσουν και τι θα πούν για το πως προκλήθηκε.

 

φιλε μου κ εγω απο θεσ/νικη για κηφισο δυσκολα ειμαι. το courier ομως κανει 10 ευρω παν ελα κ σιγουρα δε θα δινα 20 για μια διαγνωση που ηδη ξερω,πχ εσπασα το touchscreen, δε δουλευει ενα κουμπι κλπ. ειναι γελοιο να μιλαμε για κσποιες διαγνωσεις...

 

anyway, το ebay θα τους κλεισει η θα βαλουν μυαλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ειχα ενα ατυχημα με το desire s μου και εσπασε το digitizer.Οχι η οθονη αλλα το γυαλι απο μπροστα.Το τηλεφωνο δουλευει κανονικα αλλα επειδη ειναι ασχημο λεω να το αλλαξω.

Βρηκα λοιπον απο ebay ανταλακτικο κοντα στα 20 ευρω αυθεντικο(τουλ. ετσι λεει).Προτεινετε να το αλλαξω εγω;Ή να παω σε καποιο συνεργειο με το δικο μου ανταλλακτικο;

Εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κ εγω απο θεσ/νικη για κηφισο δυσκολα ειμαι. το courier ομως κανει 10 ευρω παν ελα κ σιγουρα δε θα δινα 20 για μια διαγνωση που ηδη ξερω,πχ εσπασα το touchscreen, δε δουλευει ενα κουμπι κλπ. ειναι γελοιο να μιλαμε για κσποιες διαγνωσεις...

 

Εφ΄όσον έσπασες το touchscreen προφανώς καταλαβαίνεις και εσύ ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση. Θα περίμενες να το στείλεις και να σου πουν το ίδιο που ήδη γνωρίζεις και χωρίς χρέωση; Ούτε εμένα μου αρέσει αυτός ο κανόνας της ελάχιστης χρέωσης αλλά υπάρχει παντού, σε όλες τις αντιπροσωπείες σχεδόν, καλώς ή κακώς είναι άλλο θέμα. Θα με εκνευρίσει πολύ περισσότερο να μου πούν ότι η βλάβη δεν καλύπτεται από την εγγύηση τη στιγμή που το τηλέφωνο το έχω προσέξει σαν τα μάτια μου ένα χρόνο τώρα.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε αυτό λέω.

 

Το πάς επειδή έσπασες το digitizer, και σε παίρνουν τηλ σε μια βδομάδα να σου πούνε "έχει σπασμένο digitizer και θα κοστίσει 80 ευρώ δέχεστε την επισκευή? Αλλιώς σας το στέλνουμε πίσω και χρεώνεστε 20 ευρώ + φπα για τη διάγνωση".

 

Τέλεια δηλαδή. 90 ευρώ ή 30 ευρώ και μια βδμάδα πεταμένη? Ανταλλακτικό στο ebay στομεταξύ 3ευρώ, διαδικασία αλλαγής 3 λεπτά και τα εργαλεία στα στέλνουν μαζί με το ανταλλακτικό και λίνκ στο Youtube με video...

 

90 για κινητό που δεν πουλιέται ούτε 200 μεταχειρισμένο είναι 50% σχεδόν. Βγάλτε άκρη.

 

Εφ΄όσον έσπασες το touchscreen προφανώς καταλαβαίνεις και εσύ ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση. Θα περίμενες να το στείλεις και να σου πουν το ίδιο που ήδη γνωρίζεις και χωρίς χρέωση; Ούτε εμένα μου αρέσει αυτός ο κανόνας της ελάχιστης χρέωσης αλλά υπάρχει παντού, σε όλες τις αντιπροσωπείες σχεδόν, καλώς ή κακώς είναι άλλο θέμα. Θα με εκνευρίσει πολύ περισσότερο να μου πούν ότι η βλάβη δεν καλύπτεται από την εγγύηση τη στιγμή που το τηλέφωνο το έχω προσέξει σαν τα μάτια μου ένα χρόνο τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...