Jump to content

[Επίσημο] Nokia X1-00 & X1-01


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 300
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γνωριζουμε κατι για το χ1-00 ?

 

Φίλε δεν ξέρω γιατί προτιμάς το χ1-00 αφού το χ1-01 είναι ακριβώς το ίδιο κινητό με ελάχιστα χρήματα και έχει κ 2η sim

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν χρειαζομαι κινητο με 2 σιμ .. δεν ξερω και τι παιζει με το σαρ και την διαφορα στο ενα και στο αλλο ..
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα κι εγω χτες την Τριτη θα το εχω!!!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις πότε και αν θα έρθει σε άλλα χρώματα; ή τουλάχιστον τα καπάκια? Μόλις γύρισα από Σουηδία και το τηλέφωνο δεν το ήξεραν καν. Εκεί δεν έχουν ανάγκη από dual sim...
Link to comment
Share on other sites

Δείτε βίντεο με την διπλή λειτουργία sim- ενώ η sim2 (Vodafone) είναι ενεργή, καλώ στην sim1(Cosmote) όπου το τηλέφωνο βάζει σε αναμονή και μπορώ να απαντήσω ή να απορρίψω. Έκλεισα την συνομιλία στην sim2 και μπορείτε να δείτε το τηλέφωνο να χτυπά για την κλήση στην sim1.

 

 

 

 

αυτο πως γινεται?πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εχω μεινει εκπληκτος με την μπαταρια του κινιτου! Ηδη το χρησιμοποιω 6η μερα, μιλοντας πολλες ωρες (μονο οι εξερχομενες κλησεις μου ειναι γυρο στα 450 λεπτα), και εχω και αρκετες ωρες εισερχομενων, και εχω χρησιμοποιησει και την αναπαραγωγη μουσικης για περιπου 4-5 ωρες, και ακομα εχει 3 γραμμες μπαταρια! Πρωτη φορα κραταει τοσο πολυ η μπαταρια καπιου κινιτου μου!
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα το τηλεφωνο και μεχρι στιγμης που το δουλευω μπορω να πω οτι ειναι αψογο! Το μενου ειναι το κλασσικο νοκια το οποιο θυμιζει μετεξελιξη του μενου των 3310 κλπ. Πολυ χρησιμο το οτι μπορεις να επιλεξεις πια sim θες να ειναι ενεργη ακομα και αν στο τηλεφωνο εχεις εισαγει 2 sim.

 

Το μονο που με χαλασε ειναι οτι δεν υπαρχει επιλογη να επιλεψεις ποιον τηέφωνικο καταλογο να εχει ενεργο. Δηλάδη εκανα αντιγραφη τους αριθμους στη μνημη του τηλεφωνου και πλεον βλεπω ολους τους αριθμους διπλους, δεν υπαρχει καποιο φιλτραρισμα (μιλαω για την συντομευση του D-pad προς τα κατω). Επισης οταν καλω απ την μια sim η αλλη δεν μπαινει σε αναμονη οπως αναφερει και σε video ενα παιδι πιο πανω αλλα απλα η δευτερη sim χανει τελειως το σημα..

 

Τελος η εκδοση firmware ειναι η 5.36 EU και απο οσο ρωτησα δεν εχει ερθει καποια νεοτερη.

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικα εχουν παραπολυ καλη ποιοτητα, και το ηχειο πολυ καλη σε σχεση με τα περισσοτερα ηχεια που εχω ακουσει, αλλα σιγουρα οχι τοσο καλη οσο τα ακουστικα
Link to comment
Share on other sites

θα το πρότεινες δηλαδή για συσκευή αναπαραγωγής mp3; κατα βάση από ακουστικά

 

θα το ήθελα για χρήση αντί του zen x-fi

Link to comment
Share on other sites

Και γω που το δοκιμασα εμεινα εκπληκτος απο την ποιοτητα ακροασης μεσω των ακουστικων, και πιστευω με καποια καλυτερα ακουστικα θα υπαρχει ακομα καλυτερη αποδοση. Βεβαια το κινητο απλα παιζει τα mp3, δεν εχει καμια ρυθμιση πανω σε αυτα πχ equalizer.

 

Κατι αλλο, πως βγαινουμε τελειως απο το προγραμμα αναπαραγωγης? Οτι και να κανω, αν πατησω το κουμπι play ξεκιναει το τραγουδι που επαιξε τελευταιο η απο το σημειο που το σταματησα. Επισης εχω βαλει καρτα wind και το κινητο απο default αναγνωριζει το δικτυο με το ονομα TIM... Πολυ ενημερωμενο database...

 

Εν τω μεταξυ ακομα προσπαθω να δω αν μπορω να επιλεξω με καποιο τροπο να μην εμφανιζει ολα τα ονοματα απο ολλους τους τηλ.καταλογους των sim και του κινητου μαζι. Ενα μπαχαλο ειναι οταν πας να ψαξεις καποιο ονομα να στειλεις μηνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο, πως βγαινουμε τελειως απο το προγραμμα αναπαραγωγης? Οτι και να κανω, αν πατησω το κουμπι play ξεκιναει το τραγουδι που επαιξε τελευταιο η απο το σημειο που το σταματησα. Επισης εχω βαλει καρτα wind και το κινητο απο default αναγνωριζει το δικτυο με το ονομα TIM... Πολυ ενημερωμενο database...

 

ΤΙΜ γραφει και ενος θειου μου με Samsung... προφανως ειναι η εκπομπη των κεραιων ;) (οπως πχ αν πας εξωτερικο βρισκει διαφορα τοπικα...)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα και εγώ το κινητό και ειλικρινά είναι άψογο για τα χρηματά του και τη δουλειά που το παίρνουμε όλοι μας. Από Δευτέρα απόγευμα το έχω λιώσει (βράδυ κλειστό) και σήμερα μόλις έπεσε στις 3 γραμμές. Και δεν πρέπει να έκανα και πλήρη φόρτιση. Έχω κάποιες απορίες ωστόσο. Δεν έχω καταφέρει να το κάνω να βγαίνει αναμονή στη δεύτερη sim όταν μιλώ στην πρώτη (φαίνεται για κλειστό). Επίσης δεν ξέρω πως μπορώ να βγάλω το mp3 player όταν σταματήσω να ακούω (μόνο με επανεκκίνηση) Δεν ξέρω πως να βάλω κάποιο δικό μου mp3 ως ήχο κλήσης, μόνο ως ξυπνητήρι έχω καταφέρει. Δεν έχω καταφέρει να στείλω μήνυμα, δεν ξέρω αν είναι θέμα του δικτύου μου ή αν πρέπει να περάσω κάποιο κέντρο μηνυμάτων κλπ. Πάντως η ευχάριστη έκλπληξη ήταν η μπαταρία που δεν ήταν 1320 όσο διαβάζω στα forums αλλά 1430mah! :)
Link to comment
Share on other sites

και εγω το πηρα και εκανα τη δοκιμη με τις 2 καρτες, και στισ 4 φορες που το δοκιμασα, (κληση στην αλλη σιμ, ενω μιλαγα στη πρωτη) τις 3 φορες μου ελεγε ο συνδρομητης θα ειδοποιηθει και τη 1 μονο χτυπησε και ειδα τον αλλο αριθμο στην οθονη !!!, αυτο που παρατηρησα επειδη κοιταγα την οθονη του ειναι οταν καλουμε ενα αριθμο μετα απο λιγο το σημα της αλλης σιμ πεφτει, αλλοτε τελειως , αλλοτε αφηνει μια γραμμουλα, ισως γι αυτο περασε η μια φορα στις 4 οπως ειπα πι πανω !!!
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι η πρώτη σιμ χάνει κάποιες φορές το σήμα και επανέρχεται μετά από λίγο. Το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό;

 

Επίσης παιδιά για το θέμα του τηλ.καταλόγου τι μπορεί να γίνει; Είναι δυνατόν να μην μπορείς να επιλέξεις ποιός κατάλογος να φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω

θετικες οι πρωτες εντυπωσεις

πηρα εξτρα μνημη

στα τραγουδια κανει μονο pause?αν θελω να τα κλεισω τελειως?

μπορω να βαλω τραγουδι γι ηχο κλησης?

αν ναι πως?

Edited by arkas2004
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω

θετικες οι πρωτες εντυπωσεις

πηρα εξτρα μνημη

στα τραγουδια κανει μονο pause?αν θελω να τα κλεισω τελειως?

μπορω να βαλω τραγουδι γι ηχο κλησης?

αν ναι πως?

Μπορεις να βαλεις τραγουδι για ηχο κλησης, η επιλογη ειναι μεσα στον music player. Τωρα το θεμα του αν κλεινει ο player τελειως, απο οσο εψαξα δεν γινεται. Μονο μπαινει σε pause. Για να κλεισει πρεπει να κανεις restart/shut down. Ελπιζω μονο να μην τρωει παραπανω μπαταρια σε pause mode...

 

Εμενα αυτο που με χαλαει ειναι οτι πρεπει να δουλευω μονο με επαφες στην μια sim χωρις να κανω αντιγραφη στο τηλεφωνο γιατι τις βγαζει διπλες (εμφανιζει χυμα οτι επαφη βρει σε sim 1/2, τηλεφωνο) χωρις να υπαρχει η πιο προφανης επιλογη να μπορεις να επιλεξεις ποιον τηλ. καταλογο να εχεις ενεργο και συνεπως να βλεπεις ΜΟΝΟ εκεινον. Τεσπα, το θετικο σε αυτη την λυση ειναι οτι αν χρησιμοποιησεις τον καταλογο του τηλεφωνου η μη δυνατοτητα backup θα οδηγησει στο να χαθουν οι επαφες σε μελλοντικο update του firmware η αν χαλασει η συσκευη...

 

Τελος το προβλημα του να χανει η sim 1 το σημα σε τυχαιες στιγμες χωρις προφανη λογο και να επανερχεται μετα απο ωρα ειναι σημαντικο θεμα που περιμενα να εχει λυθει στην τωρινη εκδοση. Δυστυχως θα πρεπει να περιμενουμε και νεοτερο update.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρέπει να βρήκα πως απενεργοποείται το mp3 player. Αφήστε το mp3 να παίζει κ βγείτε στην κεντρική οθόνη αναμονής. Θα φαίνεται από κάτω το τραγούδι που παίζει. Αν κρατήσετε παρατεταμένα για 1-2 δευτερόλεπτα το power off button θα σας βγάλει μήνυμα ότι το player έκλεισε ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρέπει να βρήκα πως απενεργοποείται το mp3 player. Αφήστε το mp3 να παίζει κ βγείτε στην κεντρική οθόνη αναμονής. Θα φαίνεται από κάτω το τραγούδι που παίζει. Αν κρατήσετε παρατεταμένα για 1-2 δευτερόλεπτα το power off button θα σας βγάλει μήνυμα ότι το player έκλεισε ;)

 

 

Πολυ ωραιο και εξυπνο κολπακι αυτο! Δεν ειχα προσεξει οτι αν βγω στην κεντρικη οθονη γραφει το κομματι που παιζει, ωραια μαγκια!:D

Link to comment
Share on other sites

Ολα ωραία και καλά ρε παιδιά με το κινιτακι αλλα σε περίπτωση που θελήσουμε να το κάνουμε αναβάθμιση γιατί θα έχει βγει νεότερο τότε τι κάνουμε ??? Γιατί απότι ida δεν έχει υποδοχή για καλώδιο ώστε να συνδεθεί με το pc !!!! Να υποθέσω ότι το πάμε την nokia για αναβάθμιση !!?? Χαζομάρα μεγάλη αυτό.
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αναγκαστικα θα το πας στη Nokia να στο ανααθμισουν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...