Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην ουσία πρέπει να τα εγκαθιστάς όλα από την αρχή? Μου έχει κάνει εντύπωση πως αλλάζετε rom τόσο συχνά και δεν έχετε σπαστεί με το στήσιμο από την αρχή, ξανά και ξανά!

 

Με το backup δε τα εγκαθιστας απ την αρχη.Τα επαναφερεις....

Ενα κλικ ειναι,τουλαχιστον με το titanium back pro που χρησιμοποιω....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω πρόβλημα! Ξαφνικά το Desire σταμάτησε να συγχρονίζει τις επαφές Gmail. Ο,τι επαφή καινούρια και να αποθηκεύσω δεν την παίρνει το Gmail. Έχω Leedroid 2.3 me d2w. Οι ρυθμίσεις συγχρονισμού είναι σωστές. Please help!

 

Το ιδιο συμβαινει και σε μενα !!!:mad:

και μετα απο ενα συντομο ελενχο σε ξενα σιτεσ βλεπω οτι τις τελευταιες μερες μετα της 5/3 το εχουν πολλοι το ιδιο προβλημα.

Δεν αφορα την Rom.

Edited by Operater
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εβαλα κι'εγω την insertcoin 2.0.0 πολυ ομορφη δε λεω αλλα σα να μου ψιλοκολαει λιγο.δεν εχω πειραξει τιποτα αλλο γιατι απλα δεν ξερω,σε σχεση με cpu και τετοια,μηπως μπορειτε να βοηθησετε....thanks!!!!!
LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εβαλα κι'εγω την insertcoin 2.0.0 πολυ ομορφη δε λεω αλλα σα να μου ψιλοκολαει λιγο.δεν εχω πειραξει τιποτα αλλο γιατι απλα δεν ξερω,σε σχεση με cpu και τετοια,μηπως μπορειτε να βοηθησετε....thanks!!!!!

 

Και εγώ φίλε έχω το ίδιο πρόβλημα ,εχτες την έβαλα. και μου ψιλοκολαει....μου βγάζει κ κάτι σφάλματα στις επαφές...δεν ξέρω τι γίνεται!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε έχω το ίδιο πρόβλημα ,εχτες την έβαλα. και μου ψιλοκολαει....μου βγάζει κ κάτι σφάλματα στις επαφές...δεν ξέρω τι γίνεται!

 

Για οσους εχουν βαλει την insertcoin να ξερεται οτι απαιτει καρτα με class 4(ext4 το καλυτερο) και πανω αλλιως θα παρουσιαζει αρκετα κολληματα...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από τότε που εγκατέστησα την InsertCoin 2.0.0 a2sd δεν μπορώ να στείλω mms. Έχω περάσει ξανά radio, έχω απεγκαταστήσεις εφαρμογές μήπως έφταιγε κάποια…

Οι ρυθμίσεις Cosmote είναι 100% σωστές και οι ρυθμίσεις στα μηνύματα. Πριν πάω σε άλλη Rom, παίζει να φταίει το market access που έχει η Rom μέσα? Μήπως να βάλω το market enable και λυθεί το πρόβλημα?

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος? Ευχαριστώ.

 

Λοιπον οσον αφορα αυτο το προβλημα οταν αναφερθηκε το δοκιμασα κ εγω, και πραγματι δεν μπορουσα να στειλω mms το εψαξα και τελικα το συμπερασμα ειναι οτι πρεπει να περασεις τις ρυθμισεις για mms. Ξαναφλασαρα λοιπον την αγαπημενη μου aurax και κοιταξα τις ρυθμισεις στο δικτυο κινητης τελεφωνιας-ονοματα σημειου προσβασης-για μενα cosmote mms και αντεγραψα τις ρυθμισεις που ειχε η aurax. Εχει διαδικασια αλλα το αποτελεσμα μετραει...:D

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα resume για τις sense που έχω τεστάρει.

Leedroid: πολύ καλή αλλά λίγο ενεργοβόρος,τρώει μπαταρία γρηγορότερα από τις άλλες.

Starburst: Είχα πρόβλημα με το βίντεο δεν μου τραβούσε καθόλου υψηλές αναλύσεις .Μπαταρία έτρωγε όπως η Leedroid.

Aurax:Εξαιρετική,νομίζω η καλύτερη σε sense του κλασσικού desire.Γουστόζικο theme,εξαιρετική κατανάλωση μπαταρίας-εννοώ χαμηλή βέβαια-

InsertCoin 2.0.0 αυτήν έχω τώρα και μάλλον αυτή θα κρατήσω.Έχει το sense του HD τα κάνει όλα,βίντεο σούπερ,και απίστευτη κατανάλωση μπαταρίας ,η καλύτερη ever.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν βαλει την insertcoin να ξερεται οτι απαιτει καρτα με class 4(ext4 το καλυτερο) και πανω αλλιως θα παρουσιαζει αρκετα κολληματα...

 

:happy:τελικα εκανα το ext4 και πεταει.ευχαριστω aris_volos!!!!και μια τελευταια ερωτηση.βλεπω π.χ μια rom και εχει αυτες τις εκδοσεις A2SD+ και D2EXT τι διαφορα εχουν??μηπως εχω βαλει λαθος εκδοση?σορυ αλλα ειμαι νιουφης με το android...

LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα resume για τις sense που έχω τεστάρει.

InsertCoin 2.0.0 αυτήν έχω τώρα και μάλλον αυτή θα κρατήσω.Έχει το sense του HD τα κάνει όλα,βίντεο σούπερ,και απίστευτη κατανάλωση μπαταρίας ,η καλύτερη ever.

 

+1

 

:happy:τελικα εκανα το ext4 και πεταει.ευχαριστω aris_volos!!!!και μια τελευταια ερωτηση.βλεπω π.χ μια rom και εχει αυτες τις εκδοσεις A2SD+ και D2EXT τι διαφορα εχουν??μηπως εχω βαλει λαθος εκδοση?σορυ αλλα ειμαι νιουφης με το android...

 

Λοιπον, αν εχεις μεχρι περιπου 100 εφαρμογες μεσα, καλυτερα να βαλεισ την A2sd.. πολυ ποιο γρηγορη.. αλλιως την data2 ext. η διαφορα ειναι οτι στην πρςτη αποθηκευει μερος της εφαρμογης στην καρτα μνημης ενω στην δευτερη περνει ενα κομματι της καρτας και την ενσωματωνει με την εσωτερικη μνημη.

για οσους χρησιμοποιουν data2ext καλο ειναι να κατεβασουν το setCPU και να βαλουν Ondemand με μεγιστο 1036 Mh. παει ποιο γρηγορα.

 

επισης να πω οτι με μια καλη καρτα μνημης, και Α2SD πραγματικα δεν εχω καθολου κολληματα στο τραβηγμα βιντεο 720ρ.. Σε αντιθεση με οποιαδηποτε αλλη εχω χρισιμοποιησει.. :)

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+1

 

 

 

Λοιπον, αν εχεις μεχρι περιπου 100 εφαρμογες μεσα, καλυτερα να βαλεισ την A2sd.. πολυ ποιο γρηγορη.. αλλιως την data2 ext. η διαφορα ειναι οτι στην πρςτη αποθηκευει μερος της εφαρμογης στην καρτα μνημης ενω στην δευτερη περνει ενα κομματι της καρτας και την ενσωματωνει με την εσωτερικη μνημη.

για οσους χρησιμοποιουν data2ext καλο ειναι να κατεβασουν το setCPU και να βαλουν Ondemand με μεγιστο 1036 Mh. παει ποιο γρηγορα.

 

επισης να πω οτι με μια καλη καρτα μνημης, και Α2SD πραγματικα δεν εχω καθολου κολληματα στο τραβηγμα βιντεο 720ρ.. Σε αντιθεση με οποιαδηποτε αλλη εχω χρισιμοποιησει.. :)

 

Εγώ στην αρχή κατά λάθος είχα βάλει την data2ext και όντως είχε ένα μικρό lag.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε αδερφια δεν εχω καταλαβει ποιο ειναι το καλυτερο σεταρισμα για την καρτα ? πχ σε μια 8g

Ποια ειναι η πιο γρηγορη, data2ext ή a2sd ?Και ποια ειναι η διαμορφωση σε καθε περιπτωση ? Ποτε κανουμε φατ32 +εχτ3 και ποτε φατ32 και αλλα εχτ ?

Καλο θα ηταν αν καποιος ξερει να απαντησει , ειμαι σιγουρος οτι πολλοι ειναι μπερδεμενοι σαν εμενα !

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε αδερφια δεν εχω καταλαβει ποιο ειναι το καλυτερο σεταρισμα για την καρτα ? πχ σε μια 8g

Ποια ειναι η πιο γρηγορη, data2ext ή a2sd ?Και ποια ειναι η διαμορφωση σε καθε περιπτωση ? Ποτε κανουμε φατ32 +εχτ3 και ποτε φατ32 και αλλα εχτ ?

Καλο θα ηταν αν καποιος ξερει να απαντησει , ειμαι σιγουρος οτι πολλοι ειναι μπερδεμενοι σαν εμενα !

 

Είναι ανάλογα με τι απαιτεί η κάθε ρομ.

Συνήθως υπάρχει στο XDA ειδικό wiki για κάθε μία όσον αφορά τι απαιτεί σε διαμόρφωση της κάρτας.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα με τι απαιτεί η κάθε ρομ.

Συνήθως υπάρχει στο XDA ειδικό wiki για κάθε μία όσον αφορά τι απαιτεί σε διαμόρφωση της κάρτας.

 

Μην ξεχνας οτι δεν παιζουμε ολοι τα αγγλικα στα δαχτυλα :wacko:

Ελεγα μηπως καποιος μπορει να φτιαξει εναν οδηγο για εμας :X

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνας οτι δεν παιζουμε ολοι τα αγγλικα στα δαχτυλα :wacko:

Ελεγα μηπως καποιος μπορει να φτιαξει εναν οδηγο για εμας :X

 

Μα δεν μπορεί να υπάρχει ένας για όλες.;)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

μα μπορεις να ρωτας καθε φορα που βαζεις μια ρομ, αν την εχει δοκιμασει καποιος κ τι χρειαζεται.. παντα θα υπαρχει καποιος που θα ξερει κ θα σε βοηθησει.....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,να ρωτησω,κοιταξα λιγο την καμερα απο πισω και ειδα μεσα να υπαρχουν δυο πολυ μικρα σκουπιδακια.... να κανω τπτ η να τον αφησω ετσι και δεν εχει φοβο να παθει κατι??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω να εγκαταστήσω το μαμά qwerty πληκτρολόγιο του Desire?

Αυτό δηλαδή.... http://www.htc.com/europe/howto.aspx...ype=1&p_id=312

Γιατί τώρα με την starburst έχω αυτό... http://www.droid-den.com/app-guides/...android-phones

Στο Xda έχω βρει και μόνο σαν και αυτή που έχω τώρα...αυτό που ενοχλεί και θέλω να κατεβάσω το αρχικό πληκτρολόγιο touch input είναι ότι θέλω να υπάρχει το κουμπί που κλείνει το πληκτρολόγιο κάτι που αυτό που έχω με την starburst δεν το έχει....:worry:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Aν φτιάξεις τα link και το δω σίγουρα, θα το τραβήξω απ'το Desire και θα στο στείλω. Πάντως νομίζω ότι αν πατήσεις το back κουμπί θα κλείσει κι αυτό που έχεις, αν κατάλαβα τί θες να κάνεις..

 

EDIT: Ορίστε το deodexed apk από το Desire της κοπέλας μου. http://www.multiupload.com/RDWZXJ4275 . Μπαίνει στο /system/app , και πρέπει να σβήσεις και το .odex, αν υπάρχει.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,να ρωτησω,κοιταξα λιγο την καμερα απο πισω και ειδα μεσα να υπαρχουν δυο πολυ μικρα σκουπιδακια.... να κανω τπτ η να τον αφησω ετσι και δεν εχει φοβο να παθει κατι??

 

Στο πλαστικό καπάκι ή μέσα στην κάμερα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω να εγκαταστήσω το μαμά qwerty πληκτρολόγιο του Desire?

Αυτό δηλαδή.... http://www.htc.com/europe/howto.aspx...ype=1&p_id=312

Γιατί τώρα με την starburst έχω αυτό... http://www.droid-den.com/app-guides/...android-phones

Στο Xda έχω βρει και μόνο σαν και αυτή που έχω τώρα...αυτό που ενοχλεί και θέλω να κατεβάσω το αρχικό πληκτρολόγιο touch input είναι ότι θέλω να υπάρχει το κουμπί που κλείνει το πληκτρολόγιο κάτι που αυτό που έχω με την starburst δεν το έχει....:worry:

 

Νομίζω στο xda υπάρχει το HTC_IME που είναι ακριβώς η ιδια έκδοση με τη stock αλλα έχει κάποια mods του developer. Αν το κατεβάσεις και το φλασάρεις θα πας μετά στις ρυθμίσεις και θα αντικαταστησείς το πλήκτρο των smileys (που έχει by default κάτω αριστερά) με το κουμπί που λες. Αν βρω το link θα στο στείλω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω στο xda υπάρχει το HTC_IME που είναι ακριβώς η ιδια έκδοση με τη stock αλλα έχει κάποια mods του developer. Αν το κατεβάσεις και το φλασάρεις θα πας μετά στις ρυθμίσεις και θα αντικαταστησείς το πλήκτρο των smileys (που έχει by default κάτω αριστερά) με το κουμπί που λες. Αν βρω το link θα στο στείλω.

 

Ορίστε το link... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εχει δοκιμασει κανεις τον flash player 10.2 αλλα απο την στιγμη που τον εβαλα το τηλ. κρασαρε και γενικως σερνοτανε...αυτο συμβαινει μονο σε εμενα?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εχει δοκιμασει κανεις τον flash player 10.2 αλλα απο την στιγμη που τον εβαλα το τηλ. κρασαρε και γενικως σερνοτανε...αυτο συμβαινει μονο σε εμενα?

 

Εχουν αναφερθει παρομοια προβληματα με αυτο το update...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εχει δοκιμασει κανεις τον flash player 10.2 αλλα απο την στιγμη που τον εβαλα το τηλ. κρασαρε και γενικως σερνοτανε...αυτο συμβαινει μονο σε εμενα?

 

Τον δοκίμασα εγώ με insertcoin2.0 .Κανένα πρόβλημα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...