Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
κανω τωρα ψακτικη γνωριζεις εαν δουλευουν οι χαρτες που εχω της 2.6.1 στην 3.6.2???σε ρωταω γιατι εχω ολο την ευρωπη

 

Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας. Τελικά να κάνω update σε 2,3 ή όχι; Έτσι έκανα την ερώτηση δεν περιμένω απάντηση σε αυτό. Εκείνο όμως που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Είμαι με μαμά Rom και εχω αρκετές σημειώσεις στο Inotepad. Τις επαφές μου και τα του ημερολογίου τα έχω στο gmail οπότε ότι και να κάνω με το τηλ. δεν χάνονται. Με τις σημειώσεις όμως τι κάνω; Τις μετέφερα από το pc-Outlook με εξαγωγή στην sd αλλά έκανα και χειροκίνητη εργασία γιατί τα ελληνικά ήταν σε χαρακτήρες. Υπάρχει τρόπος να τις μεταφέρω στο gmail μάλλον στα έγγραφο ή κάπου αλλού στο gmail; Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ξερει κανεις πως μπορω να διαγραψω εντελως την μαμα εφαρμογη για τα μηνηματα το εχω εννοειται ροοτ και τα λοιπα
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ξερει κανεις πως μπορω να διαγραψω εντελως την μαμα εφαρμογη για τα μηνηματα το εχω εννοειται ροοτ και τα λοιπα

 

Με την εφαρμογή titanium backup από το μάρκετ.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας ξερει κανεις πως μπορω να διαγραψω εντελως την μαμα εφαρμογη για τα μηνηματα το εχω εννοειται ροοτ και τα λοιπα

 

Δοκίμασε την dedicated για αυτό το λόγο AntTek App Manager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για πότε με το καλό η επίσημη gingerbread από τα επίσημα κανάλια OTA; Μας έχουν γκαστρώσει πια!

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια. εχω κανει οτι λενε οι οδηγιες στην πρωτη σελιδα και περασα την oxygen για δοκιμη. Τωρα λεω να περασω αλλη rom. (insertcoin). Η απορια μου ειναι η εξης.. χρειαζεται να κανω κατι αλλο απ' αυτα που λενε στην πρωτη σελιδα ή απλα αφου τα εκανα το root ξεκινω την ιδια διαδικασια για εγκατασταση νεας rom? Δηλαδη αν κατεβασω χυμα στην καρτα 3-4 roms μπορω απλα να ξεκινω το recovery, wipe μετα format και εγκατασταση της οποιαδηποτε rom?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη αν κατεβασω χυμα στην καρτα 3-4 roms μπορω απλα να ξεκινω το recovery, wipe μετα format και εγκατασταση της οποιαδηποτε rom?

 

Ναι... αρκεί αυτές οι rom να υποστηρίζουν flashάρισμα μέσω clockworkmod (θα αναφέρεται ρητά στις οδηγίες τους).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι... αρκεί αυτές οι rom να υποστηρίζουν flashάρισμα μέσω clockworkmod (θα αναφέρεται ρητά στις οδηγίες τους).

 

Στην incertcoin (οδηγιες εγκαταστασης) λεει οτι χρησιμοποιεις clockwork και εχει κανονικα τις οδηγιες για ενερξη του Recovery με power + volume down αλλα μου παρακατω μετα το backup πας κατευθειαν στην εγκατασταση απο την καρτα χωρις wipe και format sd-ext. Αρα ουτε αυτο πρεπει να το κανω ή και να το κανω δεν πειραζει ?

Επισης οταν περναμε νεο radio κανουμε παλι wipe - format sd.ext κτλ ή κατευθειαν το φλασαρουμε αφου το βαλουμε χυμα στην καρτα?

Εγω τωρα εκανα backup και μου εγραψε "no sd-ext found". Aυτο ειναι φυσιολογικο ή το εγραψε επειδη μετα την oxygen περασα νεο radio και εκανα format sd.ext?

Edited by sf-haris
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για πότε με το καλό η επίσημη gingerbread από τα επίσημα κανάλια OTA; Μας έχουν γκαστρώσει πια!

 

Αν όπως λέγεται κατά τη διαδικασία αλλαγής της επίσημης rom, αλλάζουν και τα system partition για να μπορεί να χωρέσει το καινούριο λογισμικό στη nand, τότε δεν θα πάρετε ποτέ την αναβάθμιση OTA.

Απαιτείται να τρέξετε το RUU για να γίνουν τα απαιτούμενα format στη συσκευή. ;)

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πώς περνάω τα wallpapers μετά την αναβάθμιση σε 2.3?

Ευχαριστώ προκαταβολικά αφου οι ρυθμιστές [moderators στα ελληνικά...] σβήνουν τις ευχαριστίες:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μετα τα γνωστα προβλήματα μνημης τις τελευταιες μερες που ειχα (τελικα σταμάτησαν αφου εσβησα πολλα) μου εβγαζε ενα μηνυμα αδυναμιας συγχρονισμου με καποιο link τις google οποτε το εβαζα σε wifi ή με το gprs.

Κλικαρα και ξεκλικαρα διαφορα στους λογαριασμους + συγχρονισμος, ωσπου χθες ολα τα τηλεφωνα ειχαν χαθει!

Το προβλημα σταματησε αλλα εχω μείνει χωρις αρκετα νουμερα που ειναι πολυ δυσκολο να βρω... :(

 

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω? Υπαρχουν οι επαφες καπου αποθηκευμενες και δεν ξερω να τα επαναφέρω?

Όποιος μπορει ας βοηθησει.... :( HELP!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μπες από το pc στο gmail λογαριασμό σου και εκεί θα βρεις μια ετικέτα με όνομα επαφές.Αν είναι εκεί οι επαφές σου,τότε λογικά με συγχρονισμό θα επανέλθουν πάλι στο κινητό.Αν δεν υπάρχουν εκεί,πατάς περισσότερες ενέργειες--->επαναφορά επαφών και έχει επιλογή να επαναφέρεις τις επαφές σου,μέχρι 30 μέρες πριν
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. ηθελα να ρωτησω για εν απροβληματακι που αντιμετωπιζω με μια ROM.

εβαλα την καινουργια του LEEDROID DATA++ που εβγαλε. Παρολο που ελεγε οτι υποστηριζει ελληνικα δεν μπορω να τα βαλω.μονο αγγλικα.

το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μπες από το pc στο gmail λογαριασμό σου και εκεί θα βρεις μια ετικέτα με όνομα επαφές.Αν είναι εκεί οι επαφές σου,τότε λογικά με συγχρονισμό θα επανέλθουν πάλι στο κινητό.Αν δεν υπάρχουν εκεί,πατάς περισσότερες ενέργειες--->επαναφορά επαφών και έχει επιλογή να επαναφέρεις τις επαφές σου,μέχρι 30 μέρες πριν

 

Το εκανα και δεν μου βγαζει καμια επαφη... Ουτε οταν βαζω επαναφορα πχ 30 μερες πριν... Δεν ξερω τι εχει παιξει...

(παιζει ρολο που τις επαφες τις εσωζα στο τηλεφωνο? λαθος??)

Edited by yiannis2002s
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. ηθελα να ρωτησω για εν απροβληματακι που αντιμετωπιζω με μια ROM.

εβαλα την καινουργια του LEEDROID DATA++ που εβγαλε. Παρολο που ελεγε οτι υποστηριζει ελληνικα δεν μπορω να τα βαλω.μονο αγγλικα.

το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος?

ευχαριστω

 

φιλε την περασα και εγω σημερα. εχει ελληνικα. ψαξε καλα και θα τα βρεις. απλα οταν ανοιγεις το μενου εμφανιζονται οι γλωσσες (ξεκιναει απο αγγλικα διαφορων χωρων) και συνηθως πας προς τα κατω. ελα ομως που αμεσως μολις ανοιξει το μενου αν πας προς τα πανω θα δεις και αλλες γλωσσες και θα βρεις τα αγγλικα.

για πες μου κατι. περασες το Radio? αν ναι, εκανες και wipe κτλ. ή κατευθειαν φλασαρες το radio ?

Link to comment
Share on other sites

φίλε είδα τις διαφορες γλωσσες. Δεν ειχε σκετα ελληνικα οποτε εβαλα τα English (Greek) αλλά δεν μπορω να γραψω ελληνικα στα μηνυματα και το μενου ειναι στα αγγλικα.

Εκανα ολα τα wipe για την εγκατασταση της ROM αλλα δεν φλασρα το RADIO...λες να ειναι εκει το προβλημα?

μπορω να το φλασαρω τωρα το radio Η πρεπει να το κανω πριν την εγκατασταση της ROM./?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φίλε είδα τις διαφορες γλωσσες. Δεν ειχε σκετα ελληνικα οποτε εβαλα τα English (Greek) αλλά δεν μπορω να γραψω ελληνικα στα μηνυματα και το μενου ειναι στα αγγλικα.

Εκανα ολα τα wipe για την εγκατασταση της ROM αλλα δεν φλασρα το RADIO...λες να ειναι εκει το προβλημα?

μπορω να το φλασαρω τωρα το radio Η πρεπει να το κανω πριν την εγκατασταση της ROM./?

 

Ευχαριστω

Κατεβασε το morelocale2 απο το μαρκετ για Ελληνικα, λογικα θα ειναι ενταξει.

το radio το περνας χωρις wipe και δεν εχει σχεση με τα Ελληνικα, μονο με τις κεραιες του τηλεφωνου, σημα δικτυου, wifi.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια κάρτα μνήμης και θέλω να ρωτήσω τι πρέπει να προσέξω όταν την βάλω. Είμαι root και το είχα κάνει με το Easeus. Λογικά θα κάνω την ίδια διαδικασία, σωστά; Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω με τα αρχεία του 1gb partition που έχω.

 

Αν μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει..

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

φίλε είδα τις διαφορες γλωσσες. Δεν ειχε σκετα ελληνικα οποτε εβαλα τα English (Greek) αλλά δεν μπορω να γραψω ελληνικα στα μηνυματα και το μενου ειναι στα αγγλικα.

Εκανα ολα τα wipe για την εγκατασταση της ROM αλλα δεν φλασρα το RADIO...λες να ειναι εκει το προβλημα?

μπορω να το φλασαρω τωρα το radio Η πρεπει να το κανω πριν την εγκατασταση της ROM./?

 

Ευχαριστω

 

Eγω παντως ετσι την πατησα.. Μπηκα στο μενου με τις γλωσσες και μου ξεκινησε απο αγγλικα. Εβαλα και εγω το ιδιο (english greek) και το δουλευα ετσι.. Μετα απο ωρα και αφου ειχα ξενερωσει, ξαναμπηκα στο μενου οπου διαπιστωσα οτι με το που ανοιγει σου βγαζει πανω πανω τα αγγλικα. Αν πας με το δαχτυλο προς τα κατω (που ειναι το πιο λογικο) δεν βλεπεις τα ελληνικα. Ανοιξε το μενου παλι και πηγαινε προς τα πανω και οχι προς τα κατω. Εχει και αλλες γλωσσες πανω απο τα αγγλικα. Κανε το τεστακι αυτο και δες αν εχεις αλλες γλωσσες πανω απο τα αγγλικα.

Μου φαινεται απιθανο να μην εχεις ελληνικα εκτος και αν εχουμε αλλη εκδοση.

Εγω αυτη περασα.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1170633. Το radio νομιζω οτι εχει να κανει με την επικοινωνια (κλησεις,wifi κτλ) και δε νομιζω να εχει σχεση με τις γλωσσες. Εγω παντως περασα και το radio που εχει στην παραπανω σελιδα χωρις wipe κτλ. αλλα απευθειας μπηκα recovery και φλασαρα το αρχειο του radio απο την καρτα. Απ' οτι βλεπω στις πληροφοριες του κινητου μαλλον εχει περαστει κανονικα.

Edited by sf-haris
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το morelocale2 απο το μαρκετ για Ελληνικα, λογικα θα ειναι ενταξει.

το radio το περνας χωρις wipe και δεν εχει σχεση με τα Ελληνικα, μονο με τις κεραιες του τηλεφωνου, σημα δικτυου, wifi.

 

ευτχαριστω πολυ.

Το ραδιο αξιζει να το βαλω? μπορω να το εγκαταστησω και τωρα αφου εβαλα την ΡΟΜ η θα δηιουργηθει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Aπορια... Requirements:

 

A2SD CM7 HBOOT - cm7 hboot from alpharev.nl - the one with 130 mB for /system

- 1 gB ext2/3/4 partition

A2SD+ STOCK HBOOT - stock hboot - the one with 250 mB for /system

- 1 gB ext2/3/4 partition

 

Αυτες ειναι οι απαιτησεις για την Insertcoin. Aν καταλαβαινω σωστα πρεπει να εχω υποχρεωτικα και ext4 partition? Eπισης γιατι εχω μπερδευτει.. ποια η διαφορα του stock hboot με cm7 hboot? Και οι δυο κανουν root αλλα ειναι απο διαφορετικο εκδοτη ας πουμε ? αν καποιος ακολουθησει τις οδηγιες της πρωτης σελιδας με ποιον εχει κανει το ρουταρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Aπορια... Requirements:

 

A2SD CM7 HBOOT - cm7 hboot from alpharev.nl - the one with 130 mB for /system

- 1 gB ext2/3/4 partition

A2SD+ STOCK HBOOT - stock hboot - the one with 250 mB for /system

- 1 gB ext2/3/4 partition

 

Αυτες ειναι οι απαιτησεις για την Insertcoin. Aν καταλαβαινω σωστα πρεπει να εχω υποχρεωτικα και ext4 partition? Eπισης γιατι εχω μπερδευτει.. ποια η διαφορα του stock hboot με cm7 hboot? Και οι δυο κανουν root αλλα ειναι απο διαφορετικο εκδοτη ας πουμε ? αν καποιος ακολουθησει τις οδηγιες της πρωτης σελιδας με ποιον εχει κανει το ρουταρισμα?

 

αν δεν εισαι s-off τοτε βαλε αυτην A2SD+ STOCK HBOOT - stock hboot - the one with 250 mB for /system

- 1 gB ext2/3/4 partition

 

αλλιως αν εισαι s-off πρεπει να αλλαξεις το hboot κ να βαλεις το r2

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εισαι s-off τοτε βαλε αυτην A2SD+ STOCK HBOOT - stock hboot - the one with 250 mB for /system

- 1 gB ext2/3/4 partition

 

αλλιως αν εισαι s-off πρεπει να αλλαξεις το hboot κ να βαλεις το r2

 

αρα εγω που ΔΕΝ ειμαι s-off θα βαζω αυτες που λενε stock hboot και οχι cmd r2 και αν γινω s-off θα βαλω το r2 και θα φλασαρω τις roms για cmd. το ext 2/3/4 σημαινει οτι πρεπει να εχω και το ext4? εχω κανει το ext3 μονο. Α, και κατι αλλο.. εχω την εργοστασιακη καρτα μνημης που ειχε η συσκευασια των 4gb και δεν εχω βαλει καποια αλλη. Αυτο μου απαγορευει καποιες roms ή δεν παιζει ρολο ?

 

*1. το απογευμα εκανα το ext3 και περασα την leedroid. Oταν μπηκα μου αναγνωριζε χωριτηκοτητα καρτας 1gb. Σωστο ειναι αυτο ή επρεπε να μου βγαζει και τα 4 ?

*2. αφου ειχα φλασαρει την leedroid μετα απο λιγες ωρες προσπαθησα να φλασαρω την insertcoin. Ειχα μαλλον λαθος εκδοση ομως και μου σταματησε με μηνυμα λαθους. Το ιδιο ειχε συμβει οταν ειχα δοκιμασει να φλασαρω το ιδιο αρχειο ενω ειχα oxygen. Τοτε σταματησε και με reboot απλα ξεκινησε ξανα η oxygen σαν να μην ειχε συμβει κατι.. Τωρα δοκιμασα ξανα, διεκοπη στο ιδιο σημειο αλλα με reboot δεν ξεκινα η leedroid αλλα μου γραφει "android" στη μεση της οθονης (με τα γραφικα και τη γραματοσειρα της leedroid )και καπου καπου αναβοσβηνει... φαινεται σαν να κανει καποιες διεργασιες και κανει πολυ αργο μπουταρισμα αλλα λετε να επαθε καμια ζημια??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...