Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας...

ειμαι ενας "νεος" κατοχος ενος DESIRE.. και οφειλω να ομολογησω πως ειναι αρκετα "ελκυστικό".

Διαβαζοντας αρκετα posts εδω μεσα, παραλίγο να "καψω" τον σκληρο μου δίσκο με όλες αυτες τις πληροφοριες!!!

 

Θα ήθελα να μπορει να μου πεί κάποιος με απλά βήματα (νεος γαρ)... πως θα "εγκαταστησω" μια εφαρμογή πλοηγησης που έχω (ΙGO) στο νεο μου κινητο

 

ευχαριστω

 

Την εχεις σε μορφη .apk να υποθεσω..;

Συνδεεις το κινητο με το pc, περνας την εφαρμογη, μετα κατεβαζεις απο το μαρκετ ενα file explorer πχ. astro file manager και κανεις εγκατασταση της εφαρμογης.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ζητούμενο είναι να μην κολλάει το κινητό.

Πάντως χρήσιμο το tips

 

Και νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα!

 

Μου συμβαίνει με mildwild rom, αλλά πρώτη φορά το έκανε όταν του πέρασα την rsk.

 

Είναι πολυ ενοχλητικό, σήμερα μόνο έγινε τρεις φορές.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Η 7.4.3 μου έλυσε όλα τα προβλήματα.. facebook και Ραδιόφωνο δηλαδή.. απλά παράτησα ότι ούτε στην 7.4.2 τα hard keys δεν ανάβουν με τίποτα..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Την εχεις σε μορφη .apk να υποθεσω..;

Συνδεεις το κινητο με το pc, περνας την εφαρμογη, μετα κατεβαζεις απο το μαρκετ ενα file explorer πχ. astro file manager και κανεις εγκατασταση της εφαρμογης.

 

ευχαριστω για την απάντηση...

εβαλα την εφαρμογη στην κάρτα, κατεβασα και αυτο που μου ειπες.. αλλά πως θα πάω απο το τηλέφωνο στην κάρτα?

μου φαίνεται πως δεν "βλέπω" την κάρτα μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απάντηση...

εβαλα την εφαρμογη στην κάρτα, κατεβασα και αυτο που μου ειπες.. αλλά πως θα πάω απο το τηλέφωνο στην κάρτα?

μου φαίνεται πως δεν "βλέπω" την κάρτα μνήμης...

 

Ψαξε μεσα στο "external sd" και θα την βρεις.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε μεσα στο "external sd" και θα την βρεις.

 

ρε γμτ....

ψαχνω αλλα δεν.... θυμαμαι ενα htc που ειχα παλια... ειχε ενα φακελάκι σαν "εξερευνηση" φακελλων και εβρισκα το περιεχομενο της καρτας...

τωρα παω στο "manage aplications" και εχει τις επιλογες.... downloads-all-on sd card-running....

παω στο sd-card αλλα μου λεει πως δεν εχει τπτ μεσα

Link to comment
Share on other sites

ρε γμτ....

ψαχνω αλλα δεν.... θυμαμαι ενα htc που ειχα παλια... ειχε ενα φακελάκι σαν "εξερευνηση" φακελλων και εβρισκα το περιεχομενο της καρτας...

τωρα παω στο "manage aplications" και εχει τις επιλογες.... downloads-all-on sd card-running....

παω στο sd-card αλλα μου λεει πως δεν εχει τπτ μεσα

 

Το astro αυτη την δουλεια κανει, κανει διαχειριση των αρχειων.Ψαξε μεσα εκει, τα περιεχομενα της sd βρισκονται στο external sd.Δεν μπορει να μην υπαρχει.Στο pc φαινονται τα περιεχομενα την καρτας μνημης..;στην αναγκη, περνα το αρχειο .apk στην εσωτερικη μνημη.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα!!

συνδεθηκα μεσω wi-fi απο το σπιτι.. κατεβασα τον file manager ξανα... τον εγκατεστησα και "ως εκ θαυματος" τωρα τα βλεπω ολα.... :lol::lol:

μονο που τωρα αντιμετωπιζω το εξής θεμα...

το Igo που ειχα στο παλιο κινητο μου.. ειναι εφαρμογη αλλα δεν χρειαζοταν εγκατασταση...

ειναι ενας φακελλος με πολλά αρχεία, και ενα εκτελεσιμο αρχείο .exe και εκτελωντας αυτο.. ανοιγε η εφαρμογή...

τωρα βλεπω ομως οτι αυτο δεν "παιζει"...

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα!!

συνδεθηκα μεσω wi-fi απο το σπιτι.. κατεβασα τον file manager ξανα... τον εγκατεστησα και "ως εκ θαυματος" τωρα τα βλεπω ολα.... :lol::lol:

μονο που τωρα αντιμετωπιζω το εξής θεμα...

το Igo που ειχα στο παλιο κινητο μου.. ειναι εφαρμογη αλλα δεν χρειαζοταν εγκατασταση...

ειναι ενας φακελλος με πολλά αρχεία, και ενα εκτελεσιμο αρχείο .exe και εκτελωντας αυτο.. ανοιγε η εφαρμογή...

τωρα βλεπω ομως οτι αυτο δεν "παιζει"...

 

Η προηγουμενη σου συσκευη ηταν windows mobile ε...;

Τωρα που εχεις android ομως, πρεπει να βρεις(αγορασεις:rolleyes: ) την εφαρμογη αυτη και να την εγκαταστησεις, οι εφαρμογες στα windows mobile δεν ειναι εκτελεσιμες στο android και το αντιστροφο.Ειναι δυο διαφορετικα λειτουργικα συστηματα.

Χρειαζεσαι πλεον δηλαδη την εκδοση του igo για αντροιντ ομως.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η προηγουμενη σου συσκευη ηταν windows mobile ε...;

Τωρα που εχεις android ομως, πρεπει να βρεις(αγορασεις:rolleyes: ) την εφαρμογη αυτη και να την εγκαταστησεις, οι εφαρμογες στα windows mobile δεν ειναι εκτελεσιμες στο android και το αντιστροφο.Ειναι δυο διαφορετικα λειτουργικα συστηματα.

Χρειαζεσαι πλεον δηλαδη την εκδοση του igo για αντροιντ ομως.

καταλαβα ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ξερεις μηπως ποιο "παιζει" σωστα στο desire?? Γιατι θυμαμαι δεν "παιζουν" ολα σε ολα τις συσκευες

 

Αν εννοείς ποιο πρόγραμμα πλοήγησης παίζει σωστά, η απάντηση είναι όλα.

Κατά καιρούς έχω δοκιμάσει iGO, NDrive, Navigon, Sygic και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες.. η συσκευή δεν "βλεπει" την sd-card.. Οπότε αναγκαζομαι να την βγάλω και μετα μόλις την ξαναβάλω παιζει κανονικά.

επίσης το ιδιο συμβαινει κ οταν συνδεω την συσκευη με USB με PC.

Υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα ή είναι κάτι άλλο??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να βάλω στα notifications δικό μου ήχο, π.χ. ένα τραγούδι που θέλω;

Τι πρέπει να κάνω για να σβήσω τους εκνευριστικούς default ήχους;

Έχω android 2.3.3 και είμαι rooted.

Edited by Axilleas_
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να βάλω στα notifications δικό μου ήχο, π.χ. ένα τραγούδι που θέλω;

Τι πρέπει να κάνω για να σβήσω τους εκνευριστικούς default ήχους;

Έχω android 2.3.3 και είμαι rooted.

 

Έχεις σημιουργήσει τους απαραίτητους φακέλους στην sdcard σου;

Δες το post #2

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σημιουργήσει τους απαραίτητους φακέλους στην sdcard σου;

Δες το post #2

Έκανα αυτό που είπες και εξακολουθούσε να μην εμφανίζει τους ήχους που ήθελα. Μετά σκέφτηκα πως μπορεί να χρειάζεται μια επανεκκίνηση και πράγματι δούλεψε. Αφού έκανα επανεκκίνηση το κινητό έβλεπε τους ήχους «μου».

Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες.. η συσκευή δεν "βλεπει" την sd-card.. Οπότε αναγκαζομαι να την βγάλω και μετα μόλις την ξαναβάλω παιζει κανονικά.

επίσης το ιδιο συμβαινει κ οταν συνδεω την συσκευη με USB με PC.

Υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα η κάρτα, ή είναι κάτι άλλο??

ευχαριστω

 

any help??

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτό που είπες και εξακολουθούσε να μην εμφανίζει τους ήχους που ήθελα. Μετά σκέφτηκα πως μπορεί να χρειάζεται μια επανεκκίνηση και πράγματι δούλεψε. Αφού έκανα επανεκκίνηση το κινητό έβλεπε τους ήχους «μου».

 

Ψάξε στο play για media scanner κ πέρασε το κ όποτε περνάς νέους ήχους τρέξτο μια φορά. Έτσι θα τους βλέπει χωρίς να χρειαστείς επανεκκίνηση.

 

any help??

 

Δεν είναι normal, η αλήθεια είναι. Έχεις μια άλλη κάρτα να δεις πως συμπεριφέρεται?? Πιθανότητα να φταίει κάτι άλλο πάντα υπάρχει αλλά ξεκινάμε από τα βασικά! Είσαι με original ή custom rom??

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο play για media scanner κ πέρασε το κ όποτε περνάς νέους ήχους τρέξτο μια φορά. Έτσι θα τους βλέπει χωρίς να χρειαστείς επανεκκίνηση.

 

 

 

Δεν είναι normal, η αλήθεια είναι. Έχεις μια άλλη κάρτα να δεις πως συμπεριφέρεται?? Πιθανότητα να φταίει κάτι άλλο πάντα υπάρχει αλλά ξεκινάμε από τα βασικά! Είσαι με original ή custom rom??

 

ειναι original απο HTC... 2.3.4 αν δεν κανω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να σβήσω μια εφαρμογή που έχω χρησιμοποιήσει παλιότερα από το google play? Εννοώ στις εφαρμογές μου στο google play (στην ιστοσελίδα), φαίνονται όλες οι εφαρμογές που έχω χρησιμοποιήσει έως τώρα και θα ήθελα να σβήσω κάποιες. Ξέρει κάποιος να μου πει τον τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να σβήσω μια εφαρμογή που έχω χρησιμοποιήσει παλιότερα από το google play? Εννοώ στις εφαρμογές μου στο google play (στην ιστοσελίδα), φαίνονται όλες οι εφαρμογές που έχω χρησιμοποιήσει έως τώρα και θα ήθελα να σβήσω κάποιες. Ξέρει κάποιος να μου πει τον τρόπο;

 

Welcome to the club. :p

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει το κινητο να μην ανοιγει τελειως? το ειχα στειλει το περασμενο μηνα για τα γνωστα reboot λογω υπερθερμανσης στο service, μου γραψανε οτι αλλαχθηκε η πλακετα κ πανω που το πηρα (μετα κ απο αργοπορεια της κουριερ) δεν δουλεψε 4 μερες και ξαφνικα κατα την διαρκεια μιας κλησης αρχισε να βγαζει εναν ηχο σαν σφυριγμα και κολλησε ετσι.για να σταματησει εβγαλα μπαταρια και απο τοτε δεν ξανανοιξε.το χω στειλει παλι για ελεγχο αλλα δε ξερω.να ευελπιστω ή να αρχισουμε να ψαχνουμε αντικαταστατη? ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που το έστειλες στο service άσε να το αναλάβουν αυτοί το θέμα. Εξάλλου από τη στιγμή που άλλαξες την πλακέτα, έχει εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Ξερει κανεις σε ποιο αρχειο πρεπει να παρεμβω για να να αλλαξω τα mount points? (/system /data κλπ)

Ειναι στο boot μηπως και ψαχνω τσαμπα?

Δεν βρισκω καποιο αρχειο fstab. Μονο το vold.fstab στο /etc αλλα αυτο δεν μας κανει..

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...