Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιεί κανείς rom me sense 3.5 στο desire που να είναι γρήγορη και να έχει εύκολο install;

 

Ολες οι 3.5 θελουν καρτα τουλαχιστον class 6 για να ειναι αρκετα smooth... Ειχα την runnymede AIO και ηταν καλη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στη παρεα :)

 

σκεφτομαι να αποκτησω με ανταλλαγη του Blade μου με το παρον...τι λετε αξιζει τη μεταβαση?πως τα παει γενικα το κινητο?

 

ευχαριστω!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

χαλαρα θα το αλλαζα ;) τα χω λειτουργισει και τα 2(μανισια) και το htc εχει αλλο αερα.

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

Eχουν περάσει από τα χέρια μου και τα 2 κινητά.Το desire ειναι μακράν καλύτερο από το blade.Ακόμη και με το "βαρύ" sense ui πάει πολύ καλύτερα από το blade.Δεν υπάρχει καν θέμα σύγκρισης.Μοναδικό μείον και εδώ η μικρή μνήμη ρομ για την αποθήκευση εφαρμογών,κάτι που λύνεται με τα script που χρησιμοποιούν το ext partition στην sd μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

ποση ειναι η ρομ?στο blade ειναι κανα 350 ρι..

 

Αν θυμάμαι καλά, την 1η φορά που ανοίγεις ένα 'μαμά' Desire, έχει 135Mb ελεύθερο χώρο.

Αν τώρα του αλλάξεις hboot και αναλόγως της rom που θα βάλεις και των script που αυτή θα τρέχει, ο ελεύθερος χώρος διαφέρει.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αλλαγή πλακέτας, δούλεψε 10 μέρες, χθες ενώ ήταν ανοιχτό δεν άναβε η οθόνη ούτε με το power, ούτε με κλήσεις, ούτε με τίποτα και σήμερα με γέμισε στα bootloops. Στο recovery δεν έμπαινε αφού κι εκεί έπεφτε σε bootloop, κι αναγκάστηκα να περάσω RUU rom. Στο bootloader όμως εμφανίζει touch panel fail και όντως η οθόνη είναι νεκρή. Εκτός του ότι δε μου συνέδεσαν καλά την οθόνη, έχει κάποια σχέση με τα bootloops; Να τους πω ότι μπήκα στον bootloader και είδα το touch panel fail;

 

Είχα Cyanogenmod 7.1.0 και ήμουν s-off..

 

edit: Τώρα δεν φορτίζει. Τι συμβαίνει;

Edited by heartless
Link to comment
Share on other sites

Κλασική περίπτωση service δυστυχώς. Ελπίζω να είσαι σε εγγύηση.

 

Είμαι σε εγγύηση. Τι εννοείς κλασική περίπτωση service; Δεν έγινε σωστή συναρμολόγηση;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ελλατωματικό motherboard ή/και λανθασμένη συναρμολόγηση. Εφόσον είσαι σε εγγύηση, μην το σκέφτεσαι καν και πήγαινέ το, αφού είναι και τόσο σύντομα που σου αλλάξαν ήδη πλακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. :)

Πρόσφατα εγκατεστησα στο κινητό την supernova και μου βγάζει πρόβλημα στα μηνύματα ότι δεν μπορεί να τα διαχειριστεί γιατί δεν υπάρχει χώρος στην συσκευή.Το θέμα είναι πως έκανα και partition στην SD και έκανα ext4 με 2.5 περίπου gb (μήπως φταίει αυτό;) αλλά δεν είμαι απολύτως σίγουρος, για αυτό ζητάω την γνώμη σας επειδή δεν είχα πρόβλημα με άλλες εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω φτιαξει ενα Ext3 partition όπως λέει ο αρχικός οδηγός και είναι όλα σωστά πως εγκαθιστώ όμως εκεί τις εφαρμογές μου? εχω περάσει την cyanogen 7 , πρεπει να το μετατρέψω σε ext4 partition? και αν ναι πως θα μεταφέρω εκεί τις εφαρμογές μου?
Link to comment
Share on other sites

Η CM7 δεν υποστηρίζει από default αυτόματη μεταφορά σε ext3/4 partition. Επομένως είτε εγκαθιστάς την εφαρμογή S2E(simple2ext) με τις ανάλογες ρυθμίσεις είτε πας σε άλλη ρομ, που έχει ενσωματωμένο κάποιο a2sd/a2sd+ script, όπως οι sense based roms ή αν θες aosp στην Mildwild, την οποία έχω και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να γυρισω το desire μου σε μαμα κατασταση ακολουθώντας τα βηματα που περιγραφονται εδω

https://docs.google.com/document/d/1XwefPZ6PCXiD1FNlf8xfxcKiMLNtFi-M0eH2n28QFls/edit?authkey=CPXegaoD&hl=en&pli=1

ΑΛΛΑ μου βγαζει μηνυμα λαθους κατα την διαρκεια της διαδικασιας (σφαλμα 110) και σταματαει. Πλεον με το που αναβω το κινητο βλεπω μαυρη οθονη με το σημα της HTC και στις γωνιες το τριγωνο με το θαυμαστικο.

το τηλ ειναι S-off και rooted

 

καθε βοηθεια ειναι παραπανω απο ευπροσδεκτη

Edited by mavras
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να γυρισω το desire μου σε μαμα κατασταση ακολουθώντας τα βηματα που περιγραφονται εδω

https://docs.google.com/document/d/1XwefPZ6PCXiD1FNlf8xfxcKiMLNtFi-M0eH2n28QFls/edit?authkey=CPXegaoD&hl=en&pli=1

ΑΛΛΑ μου βγαζει μηνυμα λαθους κατα την διαρκεια της διαδικασιας (σφαλμα 110) και σταματαει. Πλεον με το που αναβω το κινητο βλεπω μαυρη οθονη με το σημα της HTC και στις γωνιες το τριγωνο με το θαυμαστικο.

το τηλ ειναι S-off και rooted

 

καθε βοηθεια ειναι παραπανω απο ευπροσδεκτη

Αν και νέος και σχετικά άπειρος (οφείλα να σε προειδοποιησω).

Οι γνώσεις που εχω είναι αυτές

1ον το σφάλμα που έβγαλε νομίζω είναι ότι δεν συνδέθηκε το κινητό με το usb και τον υπολογιστή

2ον η μαύρη οθόνη είναι μάλλον από το recovery ότι είσαι μέσα στο μενού και νομίζω ότι ανοίγει με το πάνω της έντασης και το power

3ον Και εγώ είχα κάνει το κινητό τελείως εργοστασιακό τρέχοντας απλά το ruu από την 1η σελίδα και μετά από την σελίδα του alpharev κατεβασα το downgrade στην μορφη του zip που έχει και το έτρεξα και όλα καλα.

Edited by savas_kelpe
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα RunnyMede AIO φαίνεται πολύ καλό και γρήγορο μέχρι τώρα σε class10 32gb. Το μόνο πρόβλημα είναι πως το desire έτσι και αλλιώς είχε χαμηλό ήχο πριν αλλά με αυτή τη rom τα ringtones ίσα που ακούγονται στο full. Υπάρχει τρόπος να κάνω boost κάπως το ηχείο ή κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Αν και νέος και σχετικά άπειρος (οφείλα να σε προειδοποιησω).

Οι γνώσεις που εχω είναι αυτές

1ον το σφάλμα που έβγαλε νομίζω είναι ότι δεν συνδέθηκε το κινητό με το usb και τον υπολογιστή

2ον η μαύρη οθόνη είναι μάλλον από το recovery ότι είσαι μέσα στο μενού και νομίζω ότι ανοίγει με το πάνω της έντασης και το power

3ον Και εγώ είχα κάνει το κινητό τελείως εργοστασιακό τρέχοντας απλά το ruu από την 1η σελίδα και μετά από την σελίδα του alpharev κατεβασα το downgrade στην μορφη του zip που έχει και το έτρεξα και όλα καλα.

Βασικά θέλει πρώτα το downgrade Hboot και μετά το ruu.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα RunnyMede AIO φαίνεται πολύ καλό και γρήγορο μέχρι τώρα σε class10 32gb. Το μόνο πρόβλημα είναι πως το desire έτσι και αλλιώς είχε χαμηλό ήχο πριν αλλά με αυτή τη rom τα ringtones ίσα που ακούγονται στο full. Υπάρχει τρόπος να κάνω boost κάπως το ηχείο ή κάτι;

 

Ποιά έκδοση έχεις? Το xloud το έχεις ενεργοποιήσει από τα RCTweaks?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλει πρώτα το downgrade Hboot και μετά το ruu.

 

Απλά είχα κάνει πρώτα το ruu και μετά το downgrade αλλά εχω προβλήματα με την supernova μάλλον φταίει το ext4 γιατί είναι πάνω από 2gb. Μήπως ξέρεις πως μπορώ να σβησω το ext4 επειδή δεν το βρίσκω στην sd;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε με τις ρομ, σταματησαν να κανουν update...??? Μας ξεχασαν...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε με τις ρομ, σταματησαν να κανουν update...??? Μας ξεχασαν...?

 

Tο πιθανοτερο ειναι οτι, ο,τι ειχαν να βγαλουν απο τη συσκευη το εβγαλαν.....

Link to comment
Share on other sites

Tο πιθανοτερο ειναι οτι, ο,τι ειχαν να βγαλουν απο τη συσκευη το εβγαλαν.....

 

Ναι αλλα δεν παει αλλο, κολλαει απιστευτα... Οποια εφαρμογη θελει ιντερνετ κρασαρει κ κολλαει.... Μην πω τι γινεται οταν κανει συγχονισμο....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν παει αλλο, κολλαει απιστευτα... Οποια εφαρμογη θελει ιντερνετ κρασαρει κ κολλαει.... Μην πω τι γινεται οταν κανει συγχονισμο....

 

H RSK κανει update καθε τοσο, εβγαλε και 7.4 προσφατα, εμενα παντως δεν μου κολλαει καθολου η 7.2

Link to comment
Share on other sites

H RSK κανει update καθε τοσο, εβγαλε και 7.4 προσφατα, εμενα παντως δεν μου κολλαει καθολου η 7.2

 

Σοβαρα??? εμενα γ.... ο Διας.... Με class 6 εισαι..? κ εγψ την 7.2 εχω... και 100 εφαρμογες περιπου...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...