Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- ondemand will raise the value by a step up when the cpu is used, and lower the value by a step down when the cpu is not (much) used.

- conservative is like ondemand but will be slower when changing frequencies

 

Αυτος που τα γραψε αυτα τα δυο ειναι βαθια νυχτωμενος..

Watch When You Stray My Friend...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτος που τα γραψε αυτα τα δυο ειναι βαθια νυχτωμενος..

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10592161&postcount=22

 

Είναι αυτός που το έφτιαξε :wink:

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10592161&postcount=22

 

Είναι αυτός που το έφτιαξε :wink:

 

Καλά αυτός έγραψε το προγραμματάκι, όχι τους governors. Αν και δε ξέρω τι εννοεί ο cmaniac, απλοϊκά αυτό κάνει ο ondemand.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτός έγραψε το προγραμματάκι, όχι τους governors. Αν και δε ξέρω τι εννοεί ο cmaniac, απλοϊκά αυτό κάνει ο ondemand.

 

Ναι το ξέρω απλά κάτι θα ξέρει παραπάνω μιας που είναι προγραμματιστής.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο τσακ να πεσω στις γραμμες του τραινου!

Περασα την SS4 αλλα δεν μου εκατσε καλα και εκανα restore.

Μετα το restore και αφου εκανα reboot με το που ανοιγει το κινητο μου βγαζει αυτο

 

http://img703.imageshack.us/img703/5978/pict0034ax.th.jpg

 

Το brickαρα???????:cry::sick::(

 

Καταφερα και μπηκα clockwork και ριχνω παλι ενα restore μηπως δεν εγινε σωστα.

Σε λιγο θα εχω αποτελεσματα!Ουφ :(

Edited by wolf13
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο τσακ να πεσω στις γραμμες του τραινου!

Περασα την SS4 αλλα δεν μου εκατσε καλα και εκανα restore.

Μετα το restore και αφου εκανα reboot με το που ανοιγει το κινητο μου βγαζει αυτο

 

 

Το brickαρα???????:cry::sick::(

Σε recovery mode μπαίνει? (μικρανε τη φώτο γιατί δεν παλευεται έτσι) Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο τσακ να πεσω στις γραμμες του τραινου!

Περασα την SS4 αλλα δεν μου εκατσε καλα και εκανα restore.

Μετα το restore και αφου εκανα reboot με το που ανοιγει το κινητο μου βγαζει αυτο

Το brickαρα???????:cry::sick::(

 

Καταφερα και μπηκα clockwork και ριχνω παλι ενα restore μηπως δεν εγινε σωστα.

Σε λιγο θα εχω αποτελεσματα!Ουφ :(

Μην ανησυχείς. Είναι πάρα πολύ δύσκολο να το μπρικάρεις, και ειδικά εφόσον μπαίνει clockwork δεν υπάρχει περίπτωση.

Στην χειρότερη απλά θα χάσεις ο,τι δεδομένα δεν είχες backup κάπου αλλού (που πλέον με τα "φακελώματα" της Google είναι όλο και λιγότερα :p)

Αν έγινε corrupt το backup σου, απλά προσπάθησε κάποια άλλη ROM μέσω ClockworkMod.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το μεγεθος της φωτο, απο το αγχος μου ειναι...

Εκανα το restore αλλα παλι βγαζει τα ιδια, θα δοκιμασω να περασω στην sd καποιο παλαιοτερο backup και βλεπουμε.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

ερωτησουλα παιδες :)

 

τι διαφορα εχει η πρωτη με τη δευτερη γενια?

Απ'ότι λένε, η 2η έχει καλύτερο σήμα, υποστήριξη HSUPA και υποστήριξη δικτύων που λειτουργούν στα 850MHz(στην Ελλάδα δεν έχουμε, οπότε δε μας αφορά το τελευταίο).

 

Εγώ πάντως δε κρατήθηκα και μετέτρεψα το blade μου σε Gen2, κι έβαλα SS4b. Μέχρι στιγμής λειτουργεί άψογα. Δεν έδινα σημασία πριν στο σήμα για να συγκρίνω με τώρα όμως.

Edited by alex_oz
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι λένε, η 2η έχει καλύτερο σήμα, υποστήριξη HSUPA και υποστήριξη δικτύων που λειτουργούν στα 850MHz(στην Ελλάδα δεν έχουμε, οπότε δε μας αφορά το τελευταίο).

 

Εγώ πάντως δε κρατήθηκα και μετέτρεψα το blade μου σε Gen2, κι έβαλα SS4b. Μέχρι στιγμής λειτουργεί άψογα. Δεν έδινα σημασία πριν στο σήμα για να συγκρίνω με τώρα όμως.

 

Εγώ έχω μέρες τώρα την RLS4b δε GEN1 και τη βρίσκω μια χαρά σταθερή.

Πάραυτα κάποιες φορές όπως και στην RLS3 το HQ βίντεο κάνει γραμμές στην οθόνη.

Με μια επανεκκίνηση φαίνεται να διορθώνεται.

 

Επίσης να πώ ότι κάνοντας Upgrade από RLS3 σε RLS4b δε χρειάστηκε wipe data και cache. Δεν έχω δεί κανένα πρόβλημα.

 

Υπάρχει κανένα δωρεάν πρόγραμμα για sync με outlook? Είδα στους xda ένα για HTC. Έχεις κανείς υπόψην κάτι να συγχρονίζει ραντεβού επαφές κλπ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Περασα ενα λιγο ποιο παλιο backup, το εκανα restore και επαιξε!

Σας ευχαριστω, επανηλθε η καρδια μου στην θεση της!!!

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Περασα ενα λιγο ποιο παλιο backup, το εκανα restore και επαιξε!

Σας ευχαριστω, επανηλθε η καρδια μου στην θεση της!!!

Τώρα που ήρθαν τα πράγματα στη θέση τους.....ήθελα μια χάρη....μήπως έχεις την προηγούμενη εικόνα του κινητου σου σε wallpaper:p

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχα!!!

Γαμωτο δεν την κρατησα,κατσε να ξαναπαθω το ιδιο να την κρατησω αν ειναι :p

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

α)Με την wind stock rom δεν εισαι συνεχεια root.Μολις κλεισεις το κινητο σου θα πρεπει να ξανακανεις το ιδιο.Με μια custom rom θα εισαι συνεχεια root.ε λιγα λογια οποτε θα κλεινεις το κινητο θα πρεπει να τα ξαναφτιαχνεις καθε φορα ολα ξανα απο την αρχη.Το β) στο απατησε ο φιλος klaount.
Ναι αυτο το ξερω οτι δεν θα ειμαι συνεχεια root με την wind stock rom, αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομη ποια rom να βαλω. Οπως ειπα ειμαι καινουριος στο android και ακομη μαθαινω διαβαζοντας ολα οσα εσεις γραφετε εδω μεσα. Ευχαριστω για την απαντηση σου παντως.
Link to comment
Share on other sites

για την επισημη κυκλοφορια της 2.2 εχουμε κατι επισημο?ειχανε πει για τελος μαρτη.

 

βαλε μια custom τι να τι κανεις την επισημη

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που ειχε παραγγειλει την silicone case απο το netimes.com να μου πει ποσο καιρο εκανε να του ερθει;Την εχω παραγγειλει 10 μερες και ακομα.Να ψαχτω μπας και εχει γινει κατι λαθος;
Link to comment
Share on other sites

για την επισημη κυκλοφορια της 2.2 εχουμε κατι επισημο?ειχανε πει για τελος μαρτη.

 

Ηρτθε κιολας στην Σουεδια για δικα τους Blade gen1, σιντομα θα ερθει και εδω.

Edited by morbius
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτός έγραψε το προγραμματάκι, όχι τους governors. Αν και δε ξέρω τι εννοεί ο cmaniac, απλοϊκά αυτό κάνει ο ondemand.

 

Ναι το ξέρω απλά κάτι θα ξέρει παραπάνω μιας που είναι προγραμματιστής.

 

http://www.mjmwired.net/kernel/Documentation/cpu-freq/governors.txt

Watch When You Stray My Friend...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατάστισα το 2,3.3,πολύ καλό ώς τώρα με ωραίος περιβάλον.

0.download and save in SD Card http://mirror.teamdouche.net/?device=blade

1.Download Universal Androot – Download.

1.a.Copy to the SD Card and Install Universal Androot using a File Manager like the “Filer” app.

1.b.Once installed Run Universal Androot and Click the “Root” Button (and let it do its thing), your phone should now be Rooted.

 

2.Download and Run “ROM Manager” (free version) from the Android Market.

2.a.Press the “Flash ClockworkMod Recovery” Button, you should get a Superuser message popup, just click “Allow” and let it do its thing.

2.b.Exit out of ROM Manager for the time being.

2.c.Load ROM Manager and press “Reboot into Recovery”, your phone will now reboot.

3. In ClockworkMod select “Wipe Data/Factory Reset” then “Wipe Cache Partition” then under Advanced choose “Wipe Delvik Cache”.

4.

a.Navigate the menus to flash the file “gapps-gb-20110307-signed” (Install Zip From sdcard > Choose zip from SD Card).

b.Navigate the menus to flash the file “cm_blade_full-35” (Install Zip From sdcard > Choose zip from SD Card).

5.Wait for the image to flash.

6.Once done just restart your phone and it should be totally de-branded.

 

!!!SOS Do backUp!!!! Ποτέ δεν ξέρεις!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό διάβαζα κι εγώ. Δεν βλέπω κάτι διαφορετικό, απλά η εξήγηση του ήταν απλοϊκή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατάστισα το 2,3.3,πολύ καλό ώς τώρα με ωραίος περιβάλον.

0.download and save in SD Card http://mirror.teamdouche.net/?device=blade

1.Download Universal Androot – Download.

1.a.Copy to the SD Card and Install Universal Androot using a File Manager like the “Filer” app.

1.b.Once installed Run Universal Androot and Click the “Root” Button (and let it do its thing), your phone should now be Rooted.

 

2.Download and Run “ROM Manager” (free version) from the Android Market.

2.a.Press the “Flash ClockworkMod Recovery” Button, you should get a Superuser message popup, just click “Allow” and let it do its thing.

2.b.Exit out of ROM Manager for the time being.

2.c.Load ROM Manager and press “Reboot into Recovery”, your phone will now reboot.

3. In ClockworkMod select “Wipe Data/Factory Reset” then “Wipe Cache Partition” then under Advanced choose “Wipe Delvik Cache”.

4.

a.Navigate the menus to flash the file “gapps-gb-20110307-signed” (Install Zip From sdcard > Choose zip from SD Card).

b.Navigate the menus to flash the file “cm_blade_full-35” (Install Zip From sdcard > Choose zip from SD Card).

5.Wait for the image to flash.

6.Once done just restart your phone and it should be totally de-branded.

 

!!!SOS Do backUp!!!! Ποτέ δεν ξέρεις!!

 

 

τι ειναι αυτο?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

για την επισημη κυκλοφορια της 2.2 εχουμε κατι επισημο?ειχανε πει για τελος μαρτη.

 

Σύντομα απ'οτι λένε εδώ : http://techblog.gr/mobile/zte-blade-android-2-2-wind-0992/.

 

Αν μπορεις να περιμένεις κάντο. Αν η rom είναι καλή και σε βολεύει και προπάντων αν ξεκλειδώνει την extra μνήμη , δεν ρισκάρεις την εγγύηση.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...