Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σας ειμαι και εγω κατοχοσ του zte blade εδω και κανα μηνα σχεδον και αφου του εκανα μετατροπη σε 512 και μετα τοθ εβαλα custom rom μου βγαζει το εξης προβλημα οταν πεζω ενα παιχνιδι η τρεχω μια αλλι εφαρμογι και σπανια οταν φτιαχω καμια ταπετσαρια μου κανει ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ :/ μηπως ξερετε τι τρεχει? Σ.Ο.Σ :/

 

μηπως εχει κανει oc

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, έχω φρικάρει τελείως.. ξυπνάω και η μπαταρία (ηταν στον φορτιστή το κινητό) δείχνει 100%. Σηκώνομαι, πλύσιμο και λοιπά, κοιτάω κινητό και η μπαταρία είναι στο 56%. Κάνω μερικές δουλειές ακόμα και όταν ξαναπιάνω το κινητό, βλέπω ζωντανά μπροστά στα μάτια μου να πηγαίνει με τη μία από το 56% στο 0% και φυσικά να σβήνει. Φορτιστής, αναμονή, ανοίγω, έχει πάει στο 9%. Το κάνω ένα ριστάρτ και είναι στο 24%. Να μη συνεχίσω, ε;

 

Calibration θέλει; Το έχετε ξανακούσει αυτό το πρόβλημα; Αρκετά υπερβολικό θα έλεγα..

 

EDIT: Είναι τυχαίο το γεγονός ότι όλη αυτή η ιστορία ξεκίνησε όταν αγόρασα φορτιστή αυτοκινήτου;

Edited by mikelostre

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλιμα με το ζτε ενο οταν τοχα προτοπαρι μου εμφανιζε τις ικονες στο ιντερνετ σε τελια αναλισι τορα δεν χερο τι εχι γινι η αμα εκανα εγο καμια φκαφα αθελαμου τις εμφανιζι σε χαμιλι αναλισι εχο φαει το κινιτο μπας και νρο καπια ριθμισι που να φτιαξι η αναλισι οπιος χερι παρακαλο να μου εφχαριστο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Αν και έχω κάνει αναβάθμηση σε 3 διαφορετικά ZTE BLADE σήμερα μου έτυχε το απροσδόκητο. Ενώ όλα πήγαν καλά με ένα καινούριο που αγόρασε ένας φίλος και ενώ πέρασα κανονικά την jellyfish 9 όταν το κινητό ξεκίνησε, το κουμπί της επιστροφής κοκκίνησε και η οθόνη δεν ανταποκρινόταν. 'Εσβησα το τηλέφωνο και προσπάθησα να πάω στο recovery μα δε πηγαίνει. Και δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω. Έχει συμβεί κάτι τέτοιο..??Πώς να το αντιμετωπίσω..??

 

Υ.Γ Το κινητό είναι στην Αγγλία και μιλάμε για το San Francisco από την Orange.

 

Φιλικά Γιώργος..!!!

 

Μήπως πέρασες κατά λάθος καμιά GEN 1 Rom σε GEN2 συσκευή

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω φρικάρει τελείως.. ξυπνάω και η μπαταρία (ηταν στον φορτιστή το κινητό) δείχνει 100%. Σηκώνομαι, πλύσιμο και λοιπά, κοιτάω κινητό και η μπαταρία είναι στο 56%. Κάνω μερικές δουλειές ακόμα και όταν ξαναπιάνω το κινητό, βλέπω ζωντανά μπροστά στα μάτια μου να πηγαίνει με τη μία από το 56% στο 0% και φυσικά να σβήνει. Φορτιστής, αναμονή, ανοίγω, έχει πάει στο 9%. Το κάνω ένα ριστάρτ και είναι στο 24%. Να μη συνεχίσω, ε;

 

Calibration θέλει; Το έχετε ξανακούσει αυτό το πρόβλημα; Αρκετά υπερβολικό θα έλεγα..

 

EDIT: Είναι τυχαίο το γεγονός ότι όλη αυτή η ιστορία ξεκίνησε όταν αγόρασα φορτιστή αυτοκινήτου;

εγω ειχα φορτιστη αυτοκινητου που υποτιθεται πως ηταν ειδικα για το Νοκια μου (imitation ομως) και που ειχε χαλασει δυο μπαταριες κολλητα και φυσικα τον πεταξα. ΕΙναι πολυ πιθανο ομως να διορθωνεται με wipe battery stats ειδικα σε αυτες τις (η)λιθιου:p

Εχει και στο market προγραμματακι αν δεν εχεις clockwork. Παντως στις custom froyo υπηρχε θεμα με τη μπαταρια γενικοτερα απ οσο ξερω που σε καποιες στιγμες ηταν τρελα, εμενα πχ στις πρωτες μερες που τη περασα, σε μερικα λεπτα στα χερια μου ειχα χασει 40%... Το recalibration εκανε μεν δουλεια, αλλα απειχε απο τη τελειοτητα...

Edited by chillo
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν εχω καταλαβει τι να κανω και πως:Oκατεβασα τα αρχεια που εχει στο λινκ αλλα δεν ξερω καλα αγγλικα.μπορει καποιος να βοηθησει βημα βημα στα ελληνικα?

αν βαλω την rls4 δεν χρειαζεται να κανω κατι αλλο? ειναι καλη σαν σταθεροτητα και σαν διαρκεια μπαταριας?

 

Το Move2SD Enabler https://market.android.com/details?id=com.leinardi.setinstalllocation&feature=search_result το έχεις; Θα σου βγάλει περισσότερες εφαρμογες που μπορούν να μετακινηθούν στην sd το app2sd με αυτό. Και από διαχείριση εφαρμογών νομίζω πως σε αφήνει να μετακινήσεις σχεδόν τα πάντα. Πρόσεξε να μην μετακινήσεις αρχεία συστήματος και εφαρμογές που χρησιμοποιείς τα widget τους (εγώ ας πούμε μετακίνησα το shazam που δεν χρησιμοποιώ το widget και δουλεύει κανονικά).

 

Εφαρμογές πάλι που θέλεις ταχύτητα καλά είναι να τις κρατήσεις στην internal. Δοκίμασε και δες ποιές τρέχουν καλά. Μια πιο γρήγορη sd από την μαμά ,θα βοηθήσει από άποψη ταχύτητας απόκρισης.

Edit: Κάνε και ένα backup με cwm να είσαι σίγουρος πριν κάνεις δοκιμές.

 

Όσο αφορά το script σε κάποια forum είδα πως οι απόψεις διίστανται. Απ'ότι κατάλαβα με το darktremor , όλες οι εφαρμογές μεταφέρονται στην sd με αποτέλεσμα να ζορίζεται η κάρτα. Ακόμα το ψάχνω και ελπίζω κάποιος που να το δοκίμασε να μας πει πως αποκρίνεται η συσκευή χρησιμοποιώντας το και τυχόν προβλήματα που μπορεί να παρουσιάζει.

 

δηλαδη?? μπορεις να μου πεις τι σημαινει αυτο?

 

Εάν έχεις κάνει overclocking σε ρώτησε.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πέρασες κατά λάθος καμιά GEN 1 Rom σε GEN2 συσκευή

 

Kαλησπέρα παιδιά. Αν και έχω κάνει αναβάθμηση σε 3 διαφορετικά ZTE BLADE σήμερα μου έτυχε το απροσδόκητο. Ενώ όλα πήγαν καλά με ένα καινούριο που αγόρασε ένας φίλος και ενώ πέρασα κανονικά την jellyfish 9 όταν το κινητό ξεκίνησε, το κουμπί της επιστροφής κοκκίνησε και η οθόνη δεν ανταποκρινόταν. 'Εσβησα το τηλέφωνο και προσπάθησα να πάω στο recovery μα δε πηγαίνει. Και δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω. Έχει συμβεί κάτι τέτοιο..??Πώς να το αντιμετωπίσω..??

 

Υ.Γ Το κινητό είναι στην Αγγλία και μιλάμε για το San Francisco από την Orange.

 

Φιλικά Γιώργος..!!!

 

Μου ακούγεται σαν το γνωστό θέμα μπλοκαρίσματος του touchscreen.

Λίγα πόστ πιο πριν αν ψάξεις αυτό το Thread έχουμε συζήτηση γ αυτό (αν δεν ανταποκρίνεται δηλαδή το touchscreen) υπάρχει ένα kernel patch για την SWE rls4b. Αλλιώς πρέπει να περάσεις το backup που πήρες με clockworldmod της μαμάς. Πήρες backup έτσι δεν είναι?

 

Αν δε μπαίνει στο clockworldmod μπορείς να ξαναπεράσεις το clockworldmod με τη μέθοδο fastboot.

Με power και - θα μπείς μετά στο clockworldmod και θα κάνεις restore το μαμα backup ή θα φλασάρεις την rls4b + to kernel patch που δίνεται στα πόστ πιο πίσω.

Edited by lousou76
Link to comment
Share on other sites

παιδια σταματησε ξαφνικα να λειτουργει η δονηση στο κινητο.ειμαι με flb r9 και γυρναω σε stock για να το παω στη wind.υπαρχει περιπτωση να φτιαξει με τη στοκ και να εφταιγε η ρομ? θα χω προβλημα με την εγγυηση με τα 512mb ξεκλειδωμενα?
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας!

Από χθες το απόγευμα, μετά από ένα reboot, δεν βλέπει την SD μου.

Την έβαλα στο PC, έκανα buck up, format και μετά ξαναπέρασα όλα τα αρχεία πάλι στην SD. Τίποτα πάλι.. :(

Όχι τίποτε άλλο. Το έχω "στήσει" στα μέτρα μου εδώ και κανα 2 βδομάδες ρε μαμώτο!

Ποιος κάθεται πάλι από την αρχή!

Ελπίζω να μου προτείνετε καμία λύση χωρίς wipe και ξαναμανα install όλα τα apps. :wacko:

Edited by spinmaths
Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται σαν το γνωστό θέμα μπλοκαρίσματος του touchscreen.

Λίγα πόστ πιο πριν αν ψάξεις αυτό το Thread έχουμε συζήτηση γ αυτό (αν δεν ανταποκρίνεται δηλαδή το touchscreen) υπάρχει ένα kernel patch για την SWE rls4b. Αλλιώς πρέπει να περάσεις το backup που πήρες με clockworldmod της μαμάς. Πήρες backup έτσι δεν είναι?

 

Αν δε μπαίνει στο clockworldmod μπορείς να ξαναπεράσεις το clockworldmod με τη μέθοδο fastboot.

Με power και - θα μπείς μετά στο clockworldmod και θα κάνεις restore το μαμα backup ή θα φλασάρεις την rls4b + to kernel patch που δίνεται στα πόστ πιο πίσω.

Eάν κοιμάται ο άνθρωπος..άστα να πάνε.. Έκανα recovery, προσπαθούσα δηλαδή, με power και up αντί για down.. Ποιά να περάσω παιδιά..??Διότι στα άλλα 3 κινητά με την jellyfish 9 λειτουργούν τέλεια..Αυτό τα έφτυσε όμως....

Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω το stock rom της wind με το clockwork 3 που εχω και δεν περαστηκε παιδια!μου λεει κατι για script. αν μπορειτε βοηθηστε γρηγορα! πρεπει να περασω προηγουμενο clockwork για να περαστει? και αν ναι ποιο??δωστε μου και λινκ...
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας!

Από χθες το απόγευμα, μετά από ένα reboot, δεν βλέπει την SD μου.

Την έβαλα στο PC, έκανα buck up, format και μετά ξαναπέρασα όλα τα αρχεία πάλι στην SD. Τίποτα πάλι.. :(

Όχι τίποτε άλλο. Το έχω "στήσει" στα μέτρα μου εδώ και κανα 2 βδομάδες ρε μαμώτο!

Ποιος κάθεται πάλι από την αρχή!

Ελπίζω να μου προτείνετε καμία λύση χωρίς wipe και ξαναμανα install όλα τα apps. :wacko:

στα ανεξάρτητα μαγαζάκια κινητής μπορείς να βρεις τις sd των 2GB που αλλάζουν σε μερικά νέα τηλέφωνα με 4-5 ευρώ και να δοκιμασεις. ¨Η πάρε μια sandisk, νομίζω και οι transend παιζουν στανταρντ αλλα δεν ειμαι σίγουρος, δες το άλλο νήμα με τις κάρτες για πιο σίγουρα. Αντε κανα 6-7 να κάνουν αυτες καινουργιες.

ΔΟκίμασε και κανα φορματ απο το κινητο πριν ξαναπεράσεις τα αρχεία σου (ασχετο δε τη βλεπει καν ειπατε ε; :) )

 

Στις φωτογραφικές χρησιμοποιείται πολύ το panasonic sd formatter, δοκιμασε το κι αυτο

αλλιως nand back up πρώτα και wipe μετά, και βλέπεις και πράττεις...

Edited by chillo
Link to comment
Share on other sites

μηπως θα μπορουσατε να μου εξηγησετε τι διαφορα εχει η gen1 απο την gen2 ?και επισης τι ακριβως ειναι?εκδοσεις του blade?ετοιμαζομαι να αγορασω το san francisco και θα ηθελα να ξερω καταρχην σε περιπτωση που υπαρχουν και οι 2 εκδοσεις ποια να προτιμησω.τι διαφορες εχουν και πως τις ξεχωριζετε?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οταν πρωτοκυκλοφορησε το κινητο ηταν gen1 μετα αλλαξε η παραγωγη και τωρα βγαινουν τα gen2..Η διαφορα ειναι στο λειτουργικο...
Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω το stock rom της wind με το clockwork 3 που εχω και δεν περαστηκε παιδια!μου λεει κατι για script. αν μπορειτε βοηθηστε γρηγορα! πρεπει να περασω προηγουμενο clockwork για να περαστει? και αν ναι ποιο??δωστε μου και λινκ...

http://android.podtwo.com/recovery/archived/recovery-clockwork-2.5.1.8-blade-update_signed.zip

Το περνάς είτε μέσα από το clockworkmod (install zip from sd card κλπ) είτε μέσα από Rom manager (Install rom from sd card)

Link to comment
Share on other sites

http://android.podtwo.com/recovery/archived/recovery-clockwork-2.5.1.8-blade-update_signed.zip

Το περνάς είτε μέσα από το clockworkmod (install zip from sd card κλπ) είτε μέσα από Rom manager (Install rom from sd card)

 

ευχαριστω.κανω επαναφορα εφαρμογων με το titanium απο flb r9 που ειχα στην στοκ ρομ,και ενω λεει οτι ολοκληρωνεται επιτυχως οι εφαρμογες δεν περνιουνται.μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.κανω επαναφορα εφαρμογων με το titanium απο flb r9 που ειχα στην στοκ ρομ,και ενω λεει οτι ολοκληρωνεται επιτυχως οι εφαρμογες δεν περνιουνται.μπορει να βοηθησει καποιος?

Στη stock rom γιατί γύρισες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε λέει να επνέλθει το τηλέφωνο. Όταν έκανα το Upgrade απο τις μαμίσιες ρυθμήσεις δεν έκανα Backup. Τώρα όποια jellyfish και να βάλω η οθόνη κολλάει και το κινητό δε λειτουργεί. Τι να κάνω τώρα για να το φτιάξω..?Ποια rom να περάσω..??Η rls9 και 8 δεν είναι συμβατές.... Τώρα???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω και εγώ την Stock της Wind εάν υπάρχει, ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε λέει να επνέλθει το τηλέφωνο. Όταν έκανα το Upgrade απο τις μαμίσιες ρυθμήσεις δεν έκανα Backup. Τώρα όποια jellyfish και να βάλω η οθόνη κολλάει και το κινητό δε λειτουργεί. Τι να κάνω τώρα για να το φτιάξω..?Ποια rom να περάσω..??Η rls9 και 8 δεν είναι συμβατές.... Τώρα???

 

Λογικα εχεις clockwork 3 αντι για 2 που θελει για τις JJ.Μα γιατι προσπαθεις να περασεις μια παναρχαια ρομ αντι για καποια απο τις καινουριες που ειναι και πολυ καλυτερες;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Λογικα εχεις clockwork 3 αντι για 2 που θελει για τις JJ.Μα γιατι προσπαθεις να περασεις μια παναρχαια ρομ αντι για καποια απο τις καινουριες που ειναι και πολυ καλυτερες;

 

Ναι clocwork 3 έχω..Το θέμα είνα πώς όποια και να περάσω η οθόνη δεν ανταποκρίνεται μετα το το Reboot..Οπότε εκεί τα έχω χαμένα..Τι να κάνω...??Οεο..???.

Link to comment
Share on other sites

Ναι clocwork 3 έχω..Το θέμα είνα πώς όποια και να περάσω η οθόνη δεν ανταποκρίνεται μετα το το Reboot..Οπότε εκεί τα έχω χαμένα..Τι να κάνω...??Οεο..???.

 

Ακομα κι αν βαλεις την Swedish Spring rls4b;Αν ναι σιγουρα κατι κανεις λαθος...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ακομα κι αν βαλεις την Swedish Spring rls4b;Αν ναι σιγουρα κατι κανεις λαθος...

Θα κάνω μια δοκιμή τώρα να δώ....

Edited by George_Batzis
Link to comment
Share on other sites

Πάνο έχεις κάποιο link για την ποαραπάνω version..??

 

Εδω εισαι!

Για αρχη κατεβασε και φλασαρε αυτο Swedish_Spring_RLS4b.zip.Αν πετυχει μετα μιλαμε και για τα αλλα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...