Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω εισαι!

Για αρχη κατεβασε και φλασαρε αυτο Swedish_Spring_RLS4b.zip.Αν πετυχει μετα μιλαμε και για τα αλλα.

Εγώ λέω να βάλει καλήτερα την RLS5!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω εισαι!

Για αρχη κατεβασε και φλασαρε αυτο Swedish_Spring_RLS4b.zip.Αν πετυχει μετα μιλαμε και για τα αλλα.

 

Τελικά με τη 5 λειτούργησε...Πώς δε τα έσπασα όλα απο τα νεύρα μου..Το ευχαριστώ είναι λίγο και για τους σας παιδιά όπως και για όλους..!!!!

Edited by George_Batzis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να βάλει καλήτερα την RLS5!!!

 

Ούτε και με αυτή η οθόνη ανταποκρίνεται... Δε μπορώ να το πιστέψω...

 

New in RLS5

 

-Kernel now uses gzip:ed initrd to make it easier for other to modifiy

-Fix for non-responsive touchscreen (on some Blades) by leromarinvit

-Added AppWidgetPicker

-Automaticly mounts /cache as tmpfs (ramdisk) if cache partition is less than 20000kb.

-Updated Maps and No-frills CPU Control to latest versions.

-Added some more stuff to "Extra settings". Stagefright can now be enabled/disabled but be aware that it is mostly broken so most people should leave everything off. Could be turned on to compare quadrant scores with other builds that have it enabled.

-Some addons still say RLS4 because they are identical and I have not bothered to rename them.

-No wipe needed if upgrading from erlier version.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τη 5 λειτούργησε...Πώς δε τα έσπασα όλα απο τα νεύρα μου..Το ευχαριστώ είναι λίγο και για τους σας παιδιά όπως και για όλους..!!!!

 

Τώρα όμως ότι και να διαλέξω, μυνήματα και τα σχετικά λέει stopped unexpectingly adroid.process.acore.. Και δεν έχω πρόσβαση σε τπτ..Τώρα..???

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όμως ότι και να διαλέξω, μυνήματα και τα σχετικά λέει stopped unexpectingly adroid.process.acore.. Και δεν έχω πρόσβαση σε τπτ..Τώρα..???

Από JJ σε SS μόνο με wipe!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να βάλει καλήτερα την RLS5!!!

 

η RLS5 τι λεει ρε παιδια?εχει καμια συμαντηκη διαφορα με την 4?

αξιζει να τη βαλουμε?φανταζομαι η προφανης απαντηση ειναι ναι,αλλα ποση διαφορα εχει με την προηγουμενη?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

η RLS5 τι λεει ρε παιδια?εχει καμια συμαντηκη διαφορα με την 4?

αξιζει να τη βαλουμε?φανταζομαι η προφανης απαντηση ειναι ναι,αλλα ποση διαφορα εχει με την προηγουμενη?

 

Κρίνοντας από το changelog, τίποτα σπουδαίο, εκτός αν έχεις blade με το unresponsive screen θέμα που προφανώς δεν έχεις. Πάντως εγώ θα την έβαζα γιατί οκ, 2 λεπτά δουλειά είναι.

 

Μην περιμένεις και τίποτα σπουδαίο πλέον από την SS, η rom είναι τέρμα stable και δεν της λείπει και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κρίνοντας από το changelog, τίποτα σπουδαίο, εκτός αν έχεις blade με το unresponsive screen θέμα που προφανώς δεν έχεις. Πάντως εγώ θα την έβαζα γιατί οκ, 2 λεπτά δουλειά είναι.

Kαι το AppWidgetPicker είναι χρήσιμο (γκρουπάρει τα widgets της ίδιας εφαρμογής)

Link to comment
Share on other sites

Κρίνοντας από το changelog, τίποτα σπουδαίο, εκτός αν έχεις blade με το unresponsive screen θέμα που προφανώς δεν έχεις. Πάντως εγώ θα την έβαζα γιατί οκ, 2 λεπτά δουλειά είναι.

 

Μην περιμένεις και τίποτα σπουδαίο πλέον από την SS, η rom είναι τέρμα stable και δεν της λείπει και τίποτα.

 

ναι την εβαλα...δεν βλεπω και καμια διαφορα για να λεμε την αληθεια!αλα οπως ειπες και συ δε χρειαζετε και τπτ αλλο αυτη η ρομ,ολα τα εχει

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Kαι το AppWidgetPicker είναι χρήσιμο (γκρουπάρει τα widgets της ίδιας εφαρμογής)

 

Όντως πολύ χρήσιμο. Βάζει τάξη στο χάος της επιλογής των widget.

 

Μόλις εχθές πρόφτασα να βάλω την RLS4b και τώρα πέρασα την 5.

Η αλήθεια είναι πως η 4 μου φάνηκε αρκετά "αργή" σε σχέση με την 3 (ίσως να μη μου έκατσε καλα;), ενώ η 5 προς το παρών φαίνεται να "τρέχει" καλύτερα από την 4.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ χρήσιμο. Βάζει τάξη στο χάος της επιλογής των widget.

 

Μόλις εχθές πρόφτασα να βάλω την RLS4b και τώρα πέρασα την 5.

Η αλήθεια είναι πως η 4 μου φάνηκε αρκετά "αργή" σε σχέση με την 3 (ίσως να μη μου έκατσε καλα;), ενώ η 5 προς το παρών φαίνεται να "τρέχει" καλύτερα από την 4.

 

δε πρεπει να εχει διαφορα στη ταχυτητα με τη 4.μεχρι στιγμης το ιδιο μου φαινετε

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αντιλέγω. Κι εμένα η 5 μου μοιάζει με την 3 από άποψη ταχύτητας. Η 4 απλώς δεν μου "κάθισε". Τώρα και να έχει +- 2-3 ms διαφορά... ε, κλαϊν μαϊν :p
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αντιλέγω. Κι εμένα η 5 μου μοιάζει με την 3 από άποψη ταχύτητας. Η 4 απλώς δεν μου "κάθισε". Τώρα και να έχει +- 2-3 ms διαφορά... ε, κλαϊν μαϊν :p

 

καλα ναι ζητω που χε@@αμε αν ειναι τοσο μικρη η διαφορα.το καλο ειναι,πως ειναι σταθερη και αυτη με τη σειρα της οποτε συνεχιζουμε δυναμικα απο εκει που το αφησαμε!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμή φοράω την rls4, αμα βάλω την rls5 θα χρειαστει να ξαναπερασω πάλι τις εφαρμογές από την αρχή;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμή φοράω την rls4, αμα βάλω την rls5 θα χρειαστει να ξαναπερασω πάλι τις εφαρμογές από την αρχή;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

Θα την περάσεις χωρίς wipe και δεν θα χάσεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μετατρέποντας τη συσκευή από Gen 1 σε Gen 2, υπάρχουνε διάφορες επιλογές από τις παρακάτω, ποια θεωρείτε καλύτερη και για μελλοντικές αναβαθμίσεις?

 

gen2_org_partitions

-------------------

/dev/block/mtdblock4 37.5M /cache

/dev/block/mtdblock5 220.0M /system

/dev/block/mtdblock6 162.5M /data

 

gen2_128mb_system

-----------------

/dev/block/mtdblock4 37.5M /cache

/dev/block/mtdblock5 128.0M /system

/dev/block/mtdblock6 254.5M /data

 

gen2_128mb_system_no_oem

------------------------

/dev/block/mtdblock4 37.5M /cache

/dev/block/mtdblock5 128.0M /system

/dev/block/mtdblock6 275.4M /data

 

gen2_128mb_system_no_oem_2mb_cache

----------------------------------

/dev/block/mtdblock4 2.0M /cache

/dev/block/mtdblock5 128.0M /system

/dev/block/mtdblock6 310.9M /data

 

gen2_136mb_system_no_oem_2mb_cache

---------------------------------------

/dev/block/mtdblock4 2.0M /cache

/dev/block/mtdblock5 136.0M /system

/dev/block/mtdblock6 302.9M /data

 

 

Γενικά αν υπάρχει λίγη Cache, επηρεάζεται η απόδοση του κινητού, ή αν γεμίσει, μεταφέρεται στη RAM όπως συμβαίνει με τα Windows?

 

 

Άσχετο, ένας πολύ καλός οδηγός για να ΜΗΝ κάνουμε τα κινητά μας OverClocking :!:

Link to comment
Share on other sites

εγώ απ ότι έχω καταλάβει απο τα λεγόμενά τους, κάτι ιδανικό ειναι ανάμεσα στη ge2_org_partitions και στη gen2_128MB system, καπου στα 160-170 ΜΒ για το σύστημα δηλαδη, χωρίς να ειμαι καθολου σίγουρος ομως. Αρκουν τα 162ΜΒ data στη πρώτη;

Εβγαλαν στο modaco κι ενα προγραμματακι που φτιαχνεις partitions κατ' απαίτηση, αλλα γι αυτο κι αν δεν ειμαι σιγουρος. Άτιμο android....:p

Πειτε απόψεις πλιζ δηλαδη..!

Edited by chillo
Link to comment
Share on other sites

Στη stock rom γιατί γύρισες?

 

γιατι χαλασε η δονηση και θελω να το επιστρεψω για να πιανει η εγγυηση:(αλλα θα το παω μετα το πασχα γιατι και τωρα να το παω τσαμπα θα το κρατανε εκει:(

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.κανω επαναφορα εφαρμογων με το titanium απο flb r9 που ειχα στην στοκ ρομ,και ενω λεει οτι ολοκληρωνεται επιτυχως οι εφαρμογες δεν περνιουνται.μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Στη stock rom γιατί γύρισες?

 

γιατι χαλασε η δονηση και θελω να το επιστρεψω για να πιανει η εγγυηση:(αλλα θα το παω μετα το πασχα γιατι και τωρα να το παω τσαμπα θα το κρατανε εκει:(

Παρότι δεν καταλαβαίνω το λόγο της επαναφοράς προγραμμάτων με το titanium αφού πάει για επισκευή, για να επαναφέρεις τα προγράμματα στη stock rom πρέπει πρώτα να την κάνεις root. Μετά λες επαναφορά από flb9 (froyo) σε stock wind (eclair), σε κάποια προγράμματα πιθανών να μην υπάρχει συμβατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση που πιθανον εχει απαντηθει αλλα ειναι πολλες η σελιδες και δεν εχω ιντερνετ παρα στο κινητο gprs.Εγω εχω το hd2 και οταν κλειδωνει η οθονη και σβηνει συνηθηζει να παιζει μουσικη,στις γυναικας μου το blade σταματαει ακομα και με το power amp.ειναι μαμα μονο root του εχω κανει.τι μπορω να κανω;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

εγώ απ ότι έχω καταλάβει απο τα λεγόμενά τους, κάτι ιδανικό ειναι ανάμεσα στη ge2_org_partitions και στη gen2_128MB system, καπου στα 160-170 ΜΒ για το σύστημα δηλαδη, χωρίς να ειμαι καθολου σίγουρος ομως. Αρκουν τα 162ΜΒ data στη πρώτη;

Εβγαλαν στο modaco κι ενα προγραμματακι που φτιαχνεις partitions κατ' απαίτηση, αλλα γι αυτο κι αν δεν ειμαι σιγουρος. Άτιμο android....:p

Πειτε απόψεις πλιζ δηλαδη..!

 

γιατι να βιαζπμαστε να κανουμε gen 2 τα κινητα μας?ας γινουν πρωτα σιγουρα τα πραγματα και μετα.ας μεινουμε τωρα stable οπως ειμαστε και βλεπουμε

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

εχω πολυ καιρο να γραψω στο φορουμ και γενικα ειχα χαθει λιγο

 

εχω μεινει ακομη με jellyfish 9. Ειπα να κανω μια μεταβαση στην RLS5 που βγηκε χθες. Εχω χαθει βεβαια με ολα αυτα που βγηκαν στην φορα. Gen1 & 2. 2.3 ρομς και αλλα ποσα.

 

Δυστυχως ειμαι με linux και δεν γνωριζω την διαδικασια να την κανω απο το pc για να περασω το καινουργιο clockwork. Με το rom manager στο κινητο και αν κατεβασω στο pc το αρχειο της RLS5 και μετα το περασω στο κινητο θα γινει δουλεια;

 

Φανταζομαι η διαδικασια θα ειναι η εξης;

Κατεβαζω rom manager.

Μεσα απο το προγραμμα περναω την καινουργια εκδοση clock

Μπαινω στο clock και κανω με την σειρα backup και μετα οοοολα τα wipe που εχει μεσα.

Περναω μεσα απο το clock την καινουργια ρομ

 

Η RLS5 εχει εξτρα αρχεια που πρεπει να περασω οπως ειχε η jellyfish;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Που είσαι βρε dante, χαθηκες :P

Οπως τα ηξερες ολα και οπως τα εγραψες ,κανε ολα τα wipe και περνα την με clockwork αλλα πρεπει να βαλεις καινουρια version, απο την 3 και μετα, με την παλια δεν γίνετε!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

πηρα πτυχιακη στην σχολη και εχω τρεξιματα. μπαινω μια φορα τις 3-4 μερες και περναω στα γρηγορα τα μηνυματα. Πανε οι σημειωσεις που κρατουσα, πανε ολα. Εχω μεινει πισω. Ξεκιναω τωρα την διαδικασια και ενημερωνω

 

μολις την περασα. ειναι απιστευτα πιο αργη στο μενου απο την jellyfish v9. Παιζει να μην καθησε καλα ή να την αφησω να στρωσει λιγο και να δω μετα;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

μολις την περασα. ειναι απιστευτα πιο αργη στο μενου απο την jellyfish v9. Παιζει να μην καθησε καλα ή να την αφησω να στρωσει λιγο και να δω μετα;

Πάντα το πρώτο boot μετά από αλλάγη rom είναι πολύ αργό. Από το επόμενο θα είναι σαφώς καλήτερα. Πάντως μην το συζητάς, η Swedish Spring είναι μακράν η καλύτερη custom froyo rom που κυκλοφορεί για το blade.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...