Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

COSMOTE 1Mb = 1,024 euro

 

Πλοήγηση στο Internet με επιλεγμένη τη ρύθμιση COSMOTE Internet 0,0010 €/KB

Πλοήγηση στο Internet με επιλεγμένη τη ρύθμιση COSMOTE WAP 0,0123 €/KB

 

Εγο μιλαγα για τημες Internet που πρηρονεις οταν σου τελιονονουν ΜΒ χορις χρεοση στα COSMOTE Unlimited πακετα. Πακετο που εχο στη WIND εινει ακριβω και δεν μου δινει τιποτα.

 

Ουτος η αλλος, 5 ευρο/ΜΒ του WIND ειναι απαραδεκτο, σαν το σκοπος τους ειταν να κλεβουνε απο αυτους που αγορασαν Android χορις data plan (αυτο ηθελα να κανο τελος του μινα, αλλα τορα οχι στο WIND).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά είναι απαράδεκτη η Wind και γενικά το mobile internet στην ελλάδα, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί ανοίγατε 3g αφού δεν έχετε data plan. Κι εμένα πήρε τις ρυθμίσεις αυτόματα από το δίκτυο αλλά έπρεπε να κάνω enable APN για να συνδεθεί σε 3g.
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι απαράδεκτη η Wind και γενικά το mobile internet στην ελλάδα, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί ανοίγατε 3g αφού δεν έχετε data plan. Κι εμένα πήρε τις ρυθμίσεις αυτόματα από το δίκτυο αλλά έπρεπε να κάνω enable APN για να συνδεθεί σε 3g.

 

Ειχα data connection απενεργοποιημενο, δεν ηξερα οτι αυτο δεν ειναι αρκετα. Εχω βαλει και 3G Watchdog να ειμαι σιγθρος οτι τιποτε δεν περναι και το app μου εδιξε μηδεν παντου, ομως συνδεση δουλευε. :mad:

Link to comment
Share on other sites

:!::!:

 

Μου ηρθε το προτο λογαριαζμο της WIND απ'οταν αγορασα Blade. Για 24 ΜΒ που δεν ουτε χησιμοποιησα (background data ισος?) τορα πρεπει να πλιροσω 132 ευρο + ΦΠΑ! Τι κλεφτες, θεε μου! :X:X Με τι λογικη ζιτανε για 1 ΜΒ πανο απο 5 ευρο (στο COSMOTE ειναι περιπου 10 λεπτα). :blink::blink:

Στη Vodafone ειναι 10+ ΦΠΑ ανα ΜΒ.

Απλυτη τη φαγαμε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Βοήθεια....Εγκατέστησα στο blade το SPB Mobolle shell και μου βγαζει μηνυμα λαθους οταν ξεκινα, και ειμαι χωρις shell....Τι μπορω να κάνω;...Να σημειώσω ότι ειναι καινουργια παρτιδα οποτε flash μπορω να κάνω μόνο απο το κινητο...Ξέρει κανείς??
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Βοήθεια....Εγκατέστησα στο blade το SPB Mobolle shell και μου βγαζει μηνυμα λαθους οταν ξεκινα, και ειμαι χωρις shell....Τι μπορω να κάνω;...Να σημειώσω ότι ειναι καινουργια παρτιδα οποτε flash μπορω να κάνω μόνο απο το κινητο...Ξέρει κανείς??

 

Settings, εφαρμογές, διάλεξε το spb launcher, πάτα "clear defaults". Τώρα όταν ξαναπάς στο home screen πρέπει να σε ρωτήσει ποιόν launcher θες να χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Βοήθεια....Εγκατέστησα στο blade το SPB Mobolle shell και μου βγαζει μηνυμα λαθους οταν ξεκινα, και ειμαι χωρις shell....Τι μπορω να κάνω;...Να σημειώσω ότι ειναι καινουργια παρτιδα οποτε flash μπορω να κάνω μόνο απο το κινητο...Ξέρει κανείς??

 

Settings, εφαρμογές, διάλεξε το spb launcher, πάτα "clear defaults". Τώρα όταν ξαναπάς στο home screen πρέπει να σε ρωτήσει ποιόν launcher θες να χρησιμοποιήσει.

Settings, εφαρμογές, διάλεξε το spb launcher, πάτα "Εκκαθάριση προεπιλογών":p:p. Τώρα όταν ξαναπάς στο home screen πρέπει να σε ρωτήσει ποιόν launcher θες να χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θα ηταν ευκολο αν ανοιγαν τα μενου...Μου βγαζει μαυρη οθονη και δε μπορω να μπω σε καποια εφαρμογη
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θα ηταν ευκολο αν ανοιγαν τα μενου...Μου βγαζει μαυρη οθονη και δε μπορω να μπω σε καποια εφαρμογη

 

Restart έκανες; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο τώρα, ίσως θα πρεπε να επικοινωνήσεις με το support του spb.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να γινει καποιου ειδους reset του νικητου μεσω pc?

 

Αν έχεις περασμένο το clockwork mod τότε μπαίνεις και κάνεις clear data ώστε να επαναφέρει το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση.

Αν δεν το έχεις περασμένο, ρίξε μια ματιά στην πρώτη σελίδα πώς να το περάσεις.

Άν δεν μπορείς να μπείς στα menu του τηλεφώνου, άλλος τρόπος δεν υπάρχει (στύλ hard reset button όπως στα pocket pc)

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά, από σήμερα το απόγευμα, η οθόνη άρχισε να συμπεριφέρεται περίεργα στην ανταπόκρισή της.

Με δυσκολία γίνεται slide η μπάρα του ξεκλειδώματος και είναι σχεδόν αδύνατο να γίνει slide το sound on/off.

 

Όταν κάνω slide στα homescreens του launcherpro και μέσα σε εφαρμογές δεν παρατήρησα τίποτα περίεργο.

 

Δεν έχει πέσει κάτω ή να έπαθε κάτι που θα μπορούσα να πω ότι το χάλασε.

 

ROM έχει της εταιρίας και ποτέ δεν έχω περάσει κάποια custom.

Έχει κανείς καμιά ιδεά, πριν το πάω για service?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Βοήθεια....Εγκατέστησα στο blade το SPB Mobolle shell και μου βγαζει μηνυμα λαθους οταν ξεκινα, και ειμαι χωρις shell....Τι μπορω να κάνω;...Να σημειώσω ότι ειναι καινουργια παρτιδα οποτε flash μπορω να κάνω μόνο απο το κινητο...Ξέρει κανείς??

 

Τι μήνυμα σου βγάζει; Μήπως "δοκιμάζεις" καμιά παλιά beta του spb mb:whistle: ;

 

Τι ακριβώς βλεπεις και τι γίνετε με το που κάνεις boot; Οι λεπτομέρειες μετράνε μερικές φορες. Έχεις περασμένο clockwork;

 

η SS RLS4 phat ειναι overclocked η οχι?να βαλω addon απο τη 4αρα?

 

Γιατί θες να αλλάξεις rom; Δεν νομίζω πως έχει και πολλές αλλαγες που να αξίζουν.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και ειναι κορυφη.παει σφαιρα,απλα ρωταω για να βαλω το setCpu 691 η να βαλω το overclock addon απο RLS4.ταιριαζει ?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε κανει,οπου βλεπεις Orange San Francisco = Blade.

Link to comment
Share on other sites

Τι μήνυμα σου βγάζει; Μήπως "δοκιμάζεις" καμιά παλιά beta του spb mb:whistle: ;

 

Τι ακριβώς βλεπεις και τι γίνετε με το που κάνεις boot; Οι λεπτομέρειες μετράνε μερικές φορες. Έχεις περασμένο clockwork;

 

 

 

Γιατί θες να αλλάξεις rom; Δεν νομίζω πως έχει και πολλές αλλαγες που να αξίζουν.

 

Οχι...περασα την 3.5 εκδοση..και με το που κανει boot βγαζει μηνυμα λαθους "Λυπουμαστε υπηρξe μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης SPB Mobille Shell (διαδικασια softpb.shell) προσπαθειστε ξανα."...και δε μπορω να κανω τιποτε χωρις shell..Το τηλεφωνο δεχεται κλησεις....αλλα δεν εχει μενου

 

Τι μήνυμα σου βγάζει; Μήπως "δοκιμάζεις" καμιά παλιά beta του spb mb:whistle: ;

 

Τι ακριβώς βλεπεις και τι γίνετε με το που κάνεις boot; Οι λεπτομέρειες μετράνε μερικές φορες. Έχεις περασμένο clockwork;

 

 

 

Γιατί θες να αλλάξεις rom; Δεν νομίζω πως έχει και πολλές αλλαγες που να αξίζουν.

 

Οχι δεν εχω περασμενο πανω τιποτε δυστυχως...ειναι καινουργιο...και δε δεχεται τη διαδικασια power volume+

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και ειναι κορυφη.παει σφαιρα,απλα ρωταω για να βαλω το setCpu 691 η να βαλω το overclock addon απο RLS4.ταιριαζει ?

 

Όλα τα addons μπαίνουν ρε, ίδια ρομ είναι

Link to comment
Share on other sites

@Gio350D Αν δεν εχεις βρει ακομα τη λυση..

1.Περνα στην καρτα sd σου τον φακελο image (αυτον με τη σουηδικη ρομ που ξεκλειδωνει τα 512)

2. Βγαλε τη sim σου

3. Ανοιξε το κινητο κρατωντας :

Volume up

Menu

Power

 

Και θα φλασαρει το κινητο σου τη σουηδικη με τα 512. Δεν εχει σχεση αν δεν εισαι ρουτ η αν εχεις clockwork μεσα η αν ειναι το κινητο σου καινουργιο

 

Μετα βαλε το clockwork και περνα οποια custom θελεις :cool:

Link to comment
Share on other sites

Οχι...περασα την 3.5 εκδοση..και με το που κανει boot βγαζει μηνυμα λαθους "Λυπουμαστε υπηρξe μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης SPB Mobille Shell (διαδικασια softpb.shell) προσπαθειστε ξανα."...και δε μπορω να κανω τιποτε χωρις shell..Το τηλεφωνο δεχεται κλησεις....αλλα δεν εχει μενου

 

η 3.5 δεν είναι πλήρως συμβατή με το blade, η τελευταία έκδοση (5) είναι συμβατή... Και ΔΕΝ είναι launcher, είναι ακριβώς αυτό που λέει το όνομά του, SHELL... αν κάνεις kill όλα τα task θα έπρεπε να επανέλθεις στον launcher, ενώ το spb κλείνει κανονικά γιατί είναι ένα shell που τρέχει "πάνω" από το launcher (χωρίς να μειώνει την μπαταρία τραγικά όπως θα περίμεναν οι περισσότεροι)... Έχει και κάποια bugs ακόμα βέβαια, και έχει δώσει και αρκετά fc σε έντονη χρήση. Όταν θα σταματήσει να είναι shell και γίνει launcher, όταν θα έχει επιλογή για να αλλάξεις τις ρυθμίσεις του, και όταν έχει υποστήριξη για live wallpapers θα του ξαναδώσω μια ευκαιρία, αλλιώς, πολύ εφέ για το τίποτα.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με τα mms ενω πηγαινω στα apns και υπαρχει το apn για cosmote mms και ειναι και σωστα ρυθμιζμενο(εχω τσεκαρει τις ρυθμισεις απο το site της cosmote) δεν μπορω να στειλω mms. Να σας πω οτι δεν μ αφηνει να κανω edit στο cosmote mms ειναι σαν απενεργοποιημενο. Επισης εστειλα mms στο 1333 και αντι το μηνυμα με τις ρυθμισεις μου ηρθε ενα μηνυμα που ελεγε η υπηρεσια δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη σας. Καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αλλαγή της εφαρμογής ραδιοφώνου απο την 0.6 σε 0.5 (χωρίς rds) η μπαταρία δείχνει να συμπεριφέρεται κανονικά.

 

Τώρα ψάχνω τρόπο για να αυξήσω την εσωτερική μνήμη για τις εφαρμογές. Εψαξα στο modaco Και διάβασα για TPT, ext3 χωρίς να καταλήξω κάπου. Υπάρχει κάποιος να το εχει κάνει και να μου δώσει αναλυτικές οδηγίες ή τουλάχιστον να με στρέψει στην σωστή κατεύθυνση τι να διαβάσω;

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά, από σήμερα το απόγευμα, η οθόνη άρχισε να συμπεριφέρεται περίεργα στην ανταπόκρισή της.

Με δυσκολία γίνεται slide η μπάρα του ξεκλειδώματος και είναι σχεδόν αδύνατο να γίνει slide το sound on/off.

 

Όταν κάνω slide στα homescreens του launcherpro και μέσα σε εφαρμογές δεν παρατήρησα τίποτα περίεργο.

 

Δεν έχει πέσει κάτω ή να έπαθε κάτι που θα μπορούσα να πω ότι το χάλασε.

 

ROM έχει της εταιρίας και ποτέ δεν έχω περάσει κάποια custom.

Έχει κανείς καμιά ιδεά, πριν το πάω για service?

 

Όταν το πάω για service, υπάρχει περίπτωση να βρουν δικαιολογία να μου ακυρώσουν την εγγύηση,

επειδή έχω ενεργοποιήσει τα 512ΜΒ μνήμης ή επειδή έχω κάνει root?

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πάω για service, υπάρχει περίπτωση να βρουν δικαιολογία να μου ακυρώσουν την εγγύηση,

επειδή έχω ενεργοποιήσει τα 512ΜΒ μνήμης ή επειδή έχω κάνει root?

 

Αυτό είναι μια καλή ερώτηση. Για το ρουτ ίσως έχεις πρόβλημα, για τα 512 ελπίζω μην ισχύει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...