Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται για sip τηλεφωνία το Blade έβγαλε 4 ώρες μόνιμα συνδεδεμένο για εισερχόμενες κλήσεις και κατανάλωσε γύρω στα 4mb για το registration.

 

Η ποιότητα μέσω 3g. Είναι καλή???? Με ποιο πρόγραμμα κανείς τις κλήσεις??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my ZTE Blade

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ποιότητα μέσω 3g. Είναι καλή???? Με ποιο πρόγραμμα κανείς τις κλήσεις??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my ZTE Blade

η ποιότητα είναι πολύ καλή με 3g.Για να μην δημιουργείται πρόβλημα ηχούς θα πρέπει να δουλεύεις τα handsfree.

η sip. τηλεφωνία είναι ενσωματωμενη στην 2.3

πριν 2 σελιδες εβαλα εναν οδηγο για το θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω πως το περναω στο δικο μας? (JJ 7)

 

Οταν παω στην διαδρομη που λεει, δεν βρισκω το bootanimation.rar

Σκεφτομαι να το φλασαρω αλλα φοβαμαι μην γινει καμια μ***κια και το κανω τουβλο!

 

Πρόσεξε !!! αν το περάσεις με root explorer να διορθώσεις τα permissions του bootanimation.zip. μην έχεις κανα πρόβλημα!!!!

 

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με τον wolf13.Δεν βρισκω το bootanimation.rar.να το ρισκαρω?Με αλλο προγραμμα εκτος απο το root explorer δεν γινετε?Γιατι εχω το es explorer με root το κινητο αλλα δεν κανει αντιγραφη στο \media

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με τον wolf13.Δεν βρισκω το bootanimation.rar.να το ρισκαρω?Με αλλο προγραμμα εκτος απο το root explorer δεν γινετε?Γιατι εχω το es explorer με root το κινητο αλλα δεν κανει αντιγραφη στο \media

 

Εμενα με flb r11b πετυχε μια χαρα με το es explorer.Μηπως να το εσβηνες και να το ξαναβαζες το προγραμματακι;Εβαλα αυτο το bootanimation σε μπλε απο εδω με αυτες τις οδηγιες.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με flb r11b πετυχε μια χαρα με το es explorer.Μηπως να το εσβηνες και να το ξαναβαζες το προγραμματακι;Εβαλα αυτο το bootanimation σε μπλε απο εδω με αυτες τις οδηγιες.

Να το δοκιμασω να το σβησω και να το ξαναβαλω.Το root το εκανα με το universal androot.Το es explorer στις επιλογες του εχει κατι για root αλλα αν το επιλεξω μου βγαζει να διαλεξω μεταξυ 2 εκδοσεων αν θυμαμαι καλα.Εκει τι κανω αν ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

Να το δοκιμασω να το σβησω και να το ξαναβαλω.Το root το εκανα με το universal androot.Το es explorer στις επιλογες του εχει κατι για root αλλα αν το επιλεξω μου βγαζει να διαλεξω μεταξυ 2 εκδοσεων αν θυμαμαι καλα.Εκει τι κανω αν ξερεις?

 

Εγω παταω την κατω επιλογη κι οχι την Cyanogen.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

για να βλεπω ποσο μπαταρια εχω πειτε καμια εφαρμογη

 

Η ερωτηση σου εχει να κανει με το android και οχι με το κινητο, υπαρχει καταλληλο thread...

 

Οσον αφορα το bootanimation που ειδα σαν απορια, εμενα δουλεψε κανονικοτατα με root explorer, περασα το zip στον καταλληλο φακελο και μετα το restart εδειξε το νεο boot:)

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση σου εχει να κανει με το android και οχι με το κινητο, υπαρχει καταλληλο thread...

 

Οσον αφορα το bootanimation που ειδα σαν απορια, εμενα δουλεψε κανονικοτατα με root explorer, περασα το zip στον καταλληλο φακελο και μετα το restart εδειξε το νεο boot:)

 

σε ποιο thread?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Guys, I've just discovered the EASIEST way to unlock memory on Wind ZTE, but writing it all in Greek would just be too hard for me. No need for drivers, fastboot, in fact you can do the whole process even without a computer if you have internet connection on your phone!

 

But I'm not going through the trouble of writing it only so the moderator deletes it. I need a confirmation from the mod that it's ok to post a guide in English.

Link to comment
Share on other sites

Είχα αναφέρει μερικές σελίδες πριν ένα πρόβλημα μου, το να αντιδρά το κουμπί volume up σαν back button ταυτόχρονα. Δηλαδή ενώ δυναμώνεις τον ηχο, να σε πηγαινει και μια οθονη πισω. Μαλλον ειναι θεμα hardware και η λυση που βρηκα και ποσταρω για καποιον που θα αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα, ειναι το να παταω το κουμπι της εντασης οχι απο την ακρη του, αλλα κοντα στη μεση. Το πιο πιθανο βεβαια ειναι αυτο να λειτουργει μονο σ'εμενα ετσι, αλλα τελος παντων, το ποσταρω για παν ενδεχομενο.

 

Και μια απορια: Προσεξα οτι οταν εχω το κινητο στη USB και μπαινω στο μαρκετ, υπαρχει φαινομενικα η δυνατοτητα να κανω install apps κατευθειαν απο τον browser, παταω [Εγκατασταση], πεταγεται το popup που εντοπιζει τη συσκευη μου, αλλα ενω φαινεται να εχει ολοκληρωθει η εγκατασταση, δε βρισκω καπου το εγκατεστημενο app. Τι τρεχει;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παταω την κατω επιλογη κι οχι την Cyanogen.

Σε εμενα δεν γινεται root.Μου βγαζει οτι απετυχε.Θα παμε με τον root explorer εκτος αν υπαρχει κανενας εναλλακτικος free?

Link to comment
Share on other sites

Guys, I've just discovered the EASIEST way to unlock memory on Wind ZTE, but writing it all in Greek would just be too hard for me. No need for drivers, fastboot, in fact you can do the whole process even without a computer if you have internet connection on your phone!

 

But I'm not going through the trouble of writing it only so the moderator deletes it. I need a confirmation from the mod that it's ok to post a guide in English.

 

You can write it and we will translate it...

Γράψτο εσύ και θα το μεταφράσουμε εμείς..

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο thread?

 

Μασημενη τροφη θελετε?Καντε κανα search:ninja:

εδω ειναι

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Και μια απορια: Προσεξα οτι οταν εχω το κινητο στη USB και μπαινω στο μαρκετ, υπαρχει φαινομενικα η δυνατοτητα να κανω install apps κατευθειαν απο τον browser, παταω [Εγκατασταση], πεταγεται το popup που εντοπιζει τη συσκευη μου, αλλα ενω φαινεται να εχει ολοκληρωθει η εγκατασταση, δε βρισκω καπου το εγκατεστημενο app. Τι τρεχει;

Δεν έχει σχέση με το οτι έχεις το κινητό στην USB...

Η επιλογή υπάρχει πάντα, και είναι φοβερή. Πατάς "install" στο market, εμφανίζεται το popup που διαλέγεις συσκευή αλλά αυτό δεν είναι η εγκατάσταση - η εγκατάσταση γίνεται αυτόματα στο κινητό σου όταν αποκτήσει πρόσβαση στο Ίντερνετ.

Άνοιξε το wifi (ή την σύνδεση δεδομένων αν έχεις πακέτο και την έχεις απενεργοποιημένη) και η εφαρμογή θα κατέβει και θα εγκατασταθεί μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με το οτι έχεις το κινητό στην USB...

Η επιλογή υπάρχει πάντα, και είναι φοβερή. Πατάς "install" στο market, εμφανίζεται το popup που διαλέγεις συσκευή αλλά αυτό δεν είναι η εγκατάσταση - η εγκατάσταση γίνεται αυτόματα στο κινητό σου όταν αποκτήσει πρόσβαση στο Ίντερνετ.

Άνοιξε το wifi (ή την σύνδεση δεδομένων αν έχεις πακέτο και την έχεις απενεργοποιημένη) και η εφαρμογή θα κατέβει και θα εγκατασταθεί μόνη της.

 

Εμένα η επιλογή είναι γκριζαρισμένη. Όχι ότι με νοιάζει αφού το ίδιο κάνει και το appbrain.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η επιλογή είναι γκριζαρισμένη. Όχι ότι με νοιάζει αφού το ίδιο κάνει και το appbrain.

Τι είναι γκριζαρισμένο; Το κουμπί "Install" ή δεν έχει το κινητό σου στην υποστηριζόμενη λίστα; Μήπως ήταν απλά κάποια εφαρμογή που δεν υποστηρίζει το Blade, ή μήπως δεν έχεις κάνει log in στο market; (λέμε τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Και μια απορια: Προσεξα οτι οταν εχω το κινητο στη USB και μπαινω στο μαρκετ, υπαρχει φαινομενικα η δυνατοτητα να κανω install apps κατευθειαν απο τον browser, παταω [Εγκατασταση], πεταγεται το popup που εντοπιζει τη συσκευη μου, αλλα ενω φαινεται να εχει ολοκληρωθει η εγκατασταση, δε βρισκω καπου το εγκατεστημενο app. Τι τρεχει;

 

όντως η USB είναι "ασχετο" με το αν είναι ή οχι γκριζαρισμένη η επιλογή για την εγκατάσταση, ειδικά από την εγκατάσταση μέσω browser από το pc σου. Οπότε είτε δεν έχεις κανεί login με το google-account σου στην σελίδα, είτε η εφαρμογή δεν υποστηρίζεται από το κινητό σου. Πάντως για να γίνει εγκατάσταση και να την "κατεβάσεις" θα πρέπει το τηλέφωνο να είναι συνδεδεμένο wifi/3g με το ιντερνετ, για να πάρει την "εντολή" να εγκατασταθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω της usb θυρας, μπορει να συνδεθει με το καταλληλο καλωδιο, και usb flash disk(τα γνωστα φλασακια) και να δω τα περιεχομενα απο καποιον file browser στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Μεσω της usb θυρας, μπορει να συνδεθει με το καταλληλο καλωδιο, και usb flash disk(τα γνωστα φλασακια) και να δω τα περιεχομενα απο καποιον file browser στο κινητο?

Όχι ακόμα, αλλά απ' ότι φαίνεται έρχεται στην C7 ROM αυτή η δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα ενταξει με το κινητο.περασα το flb r10 και παει σφαιρα.και τα ελληνικα κανονικα και ελληνικο πληκτρολογιο.

 

Send by zte blade.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα ενταξει με το κινητο.περασα το flb r10 και παει σφαιρα.και τα ελληνικα κανονικα και ελληνικο πληκτρολογιο.

 

Send by zte blade.

και εγω αυτη σκεφτομαι να βαλω.Δουλευουν ολα κοπλε?Και τα ελληνικα πως τα εβαλες για να μην ψαχνομαι μετα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την JJ9 τωρα στο κινητο και επειδη εχει ενα bug (οταν βαζω το handsfree δεν ακουγεται ηχος κλησης απο το ηχειο-μονο απο τα ακουστικα) θελω να την αλλαξω...Εχετε να μου προτεινετε καποια καλυτερη να βαλω...??

Θελω να ειναι σταθερη, να δουλευουν ολα κανονικα και να μην ειναι ενεργοβορα....δεν με νοιαζει να ειναι φαντασμαγορικη και ομορφη και τετοια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ως κάτοχος!

Πήρα πριν λίγο το κινητό από wind, και δεν το έχω ανοίξει ακόμα, γιατί σας έχω 2 γρήγορες ερωτήσεις.

 

1) Για πρώτη φόρτιση: Ανοίγω το κινητό και το επεξεργάζομαι μέχρι να κλείσει μόνο του από μπαταρία και μετά το φορτίζω κλειστό για 8 ώρες? Ή το φορτίζω κατευθείαν χωρίς να το ανοίξω καθόλου?

 

2) Υπάρχει κάποιο silicon case που να ταιριάζει στο κινητό? Κι αν ναι που μπορώ να το βρώ? Ελλάδα ή εξωτερικό (ebay)?

Edited by silent_scream
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ως κάτοχος!

Πήρα πριν λίγο το κινητό από wind, και δεν το έχω ανοίξει ακόμα, γιατί σας έχω 2 γρήγορες ερωτήσεις.

 

1) Για πρώτη φόρτιση: Ανοίγω το κινητό και το επεξεργάζομαι μέχρι να κλείσει μόνο του από μπαταρία και μετά το φορτίζω κλειστό για 8 ώρες? Ή το φορτίζω κατευθείαν χωρίς να το ανοίξω καθόλου?

 

2) Υπάρχει κάποιο silicon case που να ταιριάζει στο κινητό? Κι αν ναι που μπορώ να το βρώ? Ελλάδα ή εξωτερικό (ebay)?

 

1)Βαλτο οποτε θες για φορτιση και αστο μεχρι να φορτισει κι οχι 8 ωρες.

 

2)Μονο ebay.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...