Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Στο i pad έχω φτιάξει έναν λογαριασμό για appstore με φανταστικά στοιχεία, δεν έχω πιστωτική και δεν χρησιμοποιώ προπληρωμένες. Οταν πάω να κατεβάσω μια εφαρμογή που χρεώνεται, ενώ έχω επιλέξει για κάρτα :none , δειχνει ότι πάει να την κατεβάσει και μουζητά επιβεβαίωση. Ξέρει κανείς που θα χρεωθεί? Στο λογαριασμό τηλεφώνου? στον αριθμό cosmoκαρτας (3g η συσκευή παρόλα αυτά είναι απενεργοποιημένο γιατι μπαίνω με wi fi) θα μείνει χρεωμένος ο λογαριασμός? δεν θα κατέβει καθόλου? Εχει δοκιμάσει ποτέ κανείς να μου πει; Δεν θέλω να χρεωθώ κάτι που δεν θα μπορέσω να το πληρώσω μετά (αφου δεν χρησιμοποιώ πιστωτικές) Αν όμως χρεωνει μέσω ιντερνετ το τηλέφωνο θα με βολευε πολύ... Αν ξέρει κανείς ας μου πει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Στο i pad έχω φτιάξει έναν λογαριασμό για appstore με φανταστικά στοιχεία, δεν έχω πιστωτική και δεν χρησιμοποιώ προπληρωμένες. Οταν πάω να κατεβάσω μια εφαρμογή που χρεώνεται, ενώ έχω επιλέξει για κάρτα :none , δειχνει ότι πάει να την κατεβάσει και μουζητά επιβεβαίωση. Ξέρει κανείς που θα χρεωθεί? Στο λογαριασμό τηλεφώνου? στον αριθμό cosmoκαρτας (3g η συσκευή παρόλα αυτά είναι απενεργοποιημένο γιατι μπαίνω με wi fi) θα μείνει χρεωμένος ο λογαριασμός? δεν θα κατέβει καθόλου? Εχει δοκιμάσει ποτέ κανείς να μου πει; Δεν θέλω να χρεωθώ κάτι που δεν θα μπορέσω να το πληρώσω μετά (αφου δεν χρησιμοποιώ πιστωτικές) Αν όμως χρεωνει μέσω ιντερνετ το τηλέφωνο θα με βολευε πολύ... Αν ξέρει κανείς ας μου πει

 

Αν δεν κανω λαθος θα χρεωθει στην καρτα κατευθειαν οποτε αν δεν εχεις δωσει δεν θα στο κατεβασει ή αν ειναι ψευτικα τα στοιχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ναρωτήσω όμως και κάτι ακόμα. Αν πάω σε οποιαδήποτε τράπεζα και πάρω μια κάρτα τύπου preepay μπορώ να την χρησιμοποιήσω για αγορά τσεκάροντας αυτό που λέει VISA ως επιλογή? Αν παιζει ρόλο η τράπεζα να ρωτήσω συγκεκριμένα για την Κύπρου που προτείνετε οι πιο πολλοι. Επιλέγω visa περνω τον κωδικό και όλα οκ? Ευχαριστώ και πάλι
Link to comment
Share on other sites

´´Ευχαριστώ ναρωτήσω όμως και κάτι ακόμα. Αν πάω σε οποιαδήποτε τράπεζα και πάρω μια κάρτα τύπου preepay μπορώ να την χρησιμοποιήσω για αγορά τσεκάροντας αυτό που λέει VISA ως επιλογή? Αν παιζει ρόλο η τράπεζα να ρωτήσω συγκεκριμένα για την Κύπρου που προτείνετε οι πιο πολλοι. Επιλέγω visa περνω τον κωδικό και όλα οκ? Ευχαριστώ και πάλί´´

 

Ναι. Αυτο ακριβως εχω κανει κ εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψαχνω να βρω καποιο navigator για ελλαδα μονο. Θελω ναχει και ελληνικο μενου. Μπορειτε να μου προτεινετε κατι? Εχω βαλει το sygic europe αλλα κατεβαζει ολη την ευρωπη και δεν χωραει στο ipad.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις δωρέαν πρόγραμμα δες το copilot..

 

Οχι φιλε μου θελω να αγορασω καποιο αν εχεις να μου προτεινεις. Αγορασα και το igo europe αλλα για καποιο λογο δεν μου βγαζει την ευρωπη, μονο ρωσσια ουκρανια ηνωμενο βασιλειο, και δεν εχει καμια επιλογη να κατεβασεις χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

1) Navigon αφού το εγκαταστήσεις επιλέγεις τους χάρτες απο ποιές χώρες θέλεις να κατεβάσεις

 

2) tomtom Greece

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θελω να ρωτησω κατι που σιγουρα ξερετε να μου πειτε. Εχω το i pad 2 λιγο καιρο αλλα σημερα παρατηρησα οτι κατα την φορτιση καιει ο φορτιστης. Δεν εχω προσεξει τοσο καιρο αν το ξαναεκανε γιατι μπορει οταν εχει φορτιστει πληρως να ειναι σε κατασταση αναμονης και να μην καιει οσο οταν φορτιζεται με αδεια μπαταρια ( δεν ξερω αν στεκει αυτο που λεω). Να πω οτι εννοειται πως ο φορτιστης ειναι ο αυθεντικος.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θελω να ρωτησω κατι που σιγουρα ξερετε να μου πειτε. Εχω το i pad 2 λιγο καιρο αλλα σημερα παρατηρησα οτι κατα την φορτιση καιει ο φορτιστης. Δεν εχω προσεξει τοσο καιρο αν το ξαναεκανε γιατι μπορει οταν εχει φορτιστει πληρως να ειναι σε κατασταση αναμονης και να μην καιει οσο οταν φορτιζεται με αδεια μπαταρια ( δεν ξερω αν στεκει αυτο που λεω). Να πω οτι εννοειται πως ο φορτιστης ειναι ο αυθεντικος.

Ευχαριστω πολυ.

Λογικο ειναι να καιει, αφου διαρρεεται απο ηλεκτρικο ρευμα.

Ειναι φυσιολογικο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1) Navigon αφού το εγκαταστήσεις επιλέγεις τους χάρτες απο ποιές χώρες θέλεις να κατεβάσεις

 

2) tomtom Greece

 

Νασαι καλα αδερφε αλλα μαλλον εκανα βλακεια, εχω το ipad 2 wifi χωρις 3g, και μαλλον δεν εχει gps αυτο ε? Διοτι οταν βαζω το τομτομ ολο ψαχνει για σημα gps αλλα δεν βρισκει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλα αδερφε αλλα μαλλον εκανα βλακεια, εχω το ipad 2 wifi χωρις 3g, και μαλλον δεν εχει gps αυτο ε? Διοτι οταν βαζω το τομτομ ολο ψαχνει για σημα gps αλλα δεν βρισκει ποτε.

 

Έτσι είναι φίλε μου.

Μόνο το 3 G μοντέλο παίρνει πρόγραμμα πλοήγησης.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποιο προγραμμα που να αναγνωριζει το IPAD2 ως συσκευη-δισκο για να προσπαθησω να κανω recover ?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! θα προσπαθησω να ειμαι συντομος παρα τον μεγαλο ογκο των αποριων μου. ειμαι αναμεσα στο samsung galaxy tab 2 (16 g wifi) και στο ipad 2 (16g wifi) που παιζουν στα 400-430 ευρω αντιστοιχα. το galaxy δεν θα με δυσκολεψει μιας και ξερω απο android αλλα εχω ακουσει και δει σε σχετικο hands on οτι λαγγαρει. το ipad σιγουρα δεν αντιμετωπιζει θεμα με το λαγκ αλλα εχω απειρες αποριες ως προς την χρηση του. μπορω να κατεβασω apps τσαμπα? πρεπει να κανω jailbreak και λοιπα που δεν καταλαβαινω για να το λειτουργησω κανονικα? γενικα, τι επιπλεον χρειαζεται να κανω απο την στιγμη που θα το βγαλω απο το κουτι που δεν θα εκανα στο samsung? ps. δεν εχω ιδεα απο apple οποτε και το πιο απλο να χρειαστει να κανω θα με ξενερωσει..!
Link to comment
Share on other sites

Χθες έσπασα την οθόνη.Παρόλα αυτά λειτουργεί κανονικά ακόμη.Εχουμε υπόψη κόστος αντικατάστασης;Κάποιο service point με ταχεία εξυπηρέτηση;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδια! θα προσπαθησω να ειμαι συντομος παρα τον μεγαλο ογκο των αποριων μου. ειμαι αναμεσα στο samsung galaxy tab 2 (16 g wifi) και στο ipad 2 (16g wifi) που παιζουν στα 400-430 ευρω αντιστοιχα. το galaxy δεν θα με δυσκολεψει μιας και ξερω απο android αλλα εχω ακουσει και δει σε σχετικο hands on οτι λαγγαρει. το ipad σιγουρα δεν αντιμετωπιζει θεμα με το λαγκ αλλα εχω απειρες αποριες ως προς την χρηση του. μπορω να κατεβασω apps τσαμπα? πρεπει να κανω jailbreak και λοιπα που δεν καταλαβαινω για να το λειτουργησω κανονικα? γενικα, τι επιπλεον χρειαζεται να κανω απο την στιγμη που θα το βγαλω απο το κουτι που δεν θα εκανα στο samsung? ps. δεν εχω ιδεα απο apple οποτε και το πιο απλο να χρειαστει να κανω θα με ξενερωσει..!

 

Φυσικα και μπορεις να κατεβασεις free εφαρμογες,το jailbreak δεν ειναι απαραιτητο απλα κανει ακομα ποιο λειτουργικο το ipad(μαθε πρωτα καλα την λειτουργια του ipad οπως ειναι χωρις jb και αργοτερα αν θες κανεις jb),και οταν το βγαλεις απο το κουτι θα κανεις ενεργοποιηση του ipad(δεν θα σε δυσκολεψει ειναι ευκολο ακομα και για σενα που εισαι αρχαριος).στην ενεργοποιηση θα σε πηγαινει βημα βημα ρωτοντας σε αν θες να ενεργοποιησεις μερικες λειτουργιες του ipad.επειδη δεν γνωριζεις οτι και να πατησεις(για μενα να τικαρεις το ναι κατευθειαν),μπορεις μετα να το σεταρεις και μετα απο τις ρυθμησεις για παραδειγμα οταν σε ρωτησει ας πουμε ενεργοποιησει του icloud και οχι να πατησεις το ενεργοποιεις μετα απο τις ρυθμησεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα εχω βρει σε κατάστημα ιpad 2 64gb 3g τελευταιο κομματι σφραγισμένο στα 539 ευρω αξιζει να το παρω ?

 

Αξίζει μόνο αν τα 64gb και το 3G σου είναι απαραίτητα .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στο HTC HD2 κινητό μου (cosmote) έχω κοσμοκάρτα και μου δίνει κάποια MB ή GB για πλοήγηση στο ιντερνετ με 3 ως 5 ευρώ το μήνα (ανάλογα την προσφορά κάθε φορά).

Επειδή δεν θέλω συμβόλαιο και λογιαριασμούς:

Ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος να έχω κάτι σε κάρτα (να πληρώνω όταν και όποτε έχω ή όταν και όποτε το χρειάζομαι) που να μου δίνει τη δυνατότητα να σερφάρω στο ίντερνετ με το iPad; (έχω το ipad 2 3G 64GB)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...