Jump to content

Sony PlayStation 2


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to ps2 slim tsiparetai kanonika...egw otan to tsiparisa prin kana xrono ekane 100euro(me tria paixnidia dwro)....oso gia pio chipaki einai kalo den xerw...egw aplws eipa na mou to tsiparoune kai mexri twra douleuei mia xara...
Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος μέσω PM που μπορώ να το τσιπάρω; Κατά προτίμηση δοκιμασμένο μέρος... Thanks εκ των προτέρων.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω..Που μπορω να στειλω ενα Ps2 (οχι το slim) για τσιπαρισμα?Μενω Κιατο και με ενδιαφερει να γινει σωστη δουλεια.Επεισης ποιο τσιπ προτεινετε?

edit:Τωρα ειδα οτι ζηταω το ιδιο πραγμα με τον VeCo :p Αν μπορειτε στειλτε μου και μενα :p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έκαναν δώρο ένα PS2 Slim.

Διάβαζα σε διάφορα άλλα θέματα εδώ στο myphone.gr για τσιπάρισμα του PS2 Slim.

Επειδή όμως δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου πει με σιγουριά

1) αν υπάρχει τελικά κάποιο αξιόπιστο τσιπ (γιατι απ'ότι βλέπω υπάρχουν αρκετά),

2) που μπορώ να κατεβάσω το Swap Magic 3 και πως εγκαθίσταται,

3) πως να συνδέσω εξωτερικό δίσκο στο PS2.

 

Σε όλα αυτά ή σε κάποια απο αυτά θα ήθελα απαντήσεις :cool:

 

Υ.Γ. με λεπτομέρειες αν είναι δυνατον. Μην υποθέτετε ότι γνωρίζω. ΔΕΝ γνωρίζω.!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.Να πω πεντε πραγματακια στα παιδια που θελουν να τσιπαρουν την slim εκδοση του ps2.

Να το τσιπαρετε αφοβα Αρκει να σας το τοποθετησουν αξιοπιστο ατομο+να τοποθετηθει επωνυμο τσιπ.Προσωπικη μου επιλογη G2 of messiah+fix leiser που προστατευει το λειζερ απο το ρευμα για να μην καει(υποχρεωτικο)

Eνα αξιοπιστο και καλο παιδι για τοποθετηση http://www.messiah2.gr.

Δεν προτινω swap disk, ο λογος δεν τρεχουν ολα τα παιχνιδια,ασυμβατοτητα δηλαδη.Επισης να τοποθετειτε επωνυμα δισκακια για τα παιχνιδια και να μην παιζεται ταινιες ετσι μεγαλωνεται την διαρκεια ζωης της κεφαλης.(Αυτο ισχυει για ολα τα μοντελα του ps2.)

Τωρα για τον σκληρο δισκο που ρωταει ο φιλος NoiprocS.Ξερω οτι τα παλια μοντελα παιρνουν σκληρο δισκο και οχι το slim χωρις να ειμαι βεβαιος.Παντως και αυτο εχει ασυμβατοτητα με τα παιχνιδια που τρεχουν απο τον σκληρο δισκο,επισης ειναι και αυτο ενα σεβαστο χρηματικο κοστος που θα πρεπει να το σκεφτεις καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έκαναν δώρο ένα PS2 Slim.

Διάβαζα σε διάφορα άλλα θέματα εδώ στο myphone.gr για τσιπάρισμα του PS2 Slim.

Επειδή όμως δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου πει με σιγουριά

1) αν υπάρχει τελικά κάποιο αξιόπιστο τσιπ (γιατι απ'ότι βλέπω υπάρχουν αρκετά),

2) που μπορώ να κατεβάσω το Swap Magic 3 και πως εγκαθίσταται,

3) πως να συνδέσω εξωτερικό δίσκο στο PS2.

Σε όλα αυτά ή σε κάποια απο αυτά θα ήθελα απαντήσεις :cool:

Υ.Γ. με λεπτομέρειες αν είναι δυνατον. Μην υποθέτετε ότι γνωρίζω. ΔΕΝ γνωρίζω.!

Ευχαριστώ

Καλησπέρα.

1.Αξιόπιστα chip υπάρχουν ενδεικτικά σου αναφέρω το Ghost 2 Messiah, DMS4, που από ότι γνωρίζω είναι πολύ καλά chip.

2.Το Swap Magic από ότι γνωρίζω πρέπει να είναι γνήσιο για να δουλέψει, οπότε πρέπει να το αγοράσεις γνήσιο.

3.Όσο αφορά για εξωτερικό σκληρό δίσκο αν δεν κάνω λάθος πρέπει να αγοράσεις ένα εξωτερικό κουτί USB 2.0, έναν σκληρό δίσκο της αρέσκεια σου, και ένα πρόγραμμα που λέγεται USBExtreme, το τελευταίο δεν ξέρω αν μπορείς να το κατεβάσεις από κάπου ώστε να γλιτώσεις κάποια λεφτά από εκεί.

Αν σε κάποια από τα παραπάνω κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσουν τα παιδία που έχουν περισσότερη πυρά πάνω σε αυτά τα θέματα.

Ελπίζω να σου έδωσα μια πρώτη άποψη σε αυτά που ήθελες.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι τώρα πλέον παίζουν όλα τα τσιπάκια τα παιχνίδια που είναι γραμμένα σε dvd 9 ή όχι?? :O

Και κάτι ακόμα, βρήκα στο console world το PS2 slim edition με τσιπάκι G2 the soul of Meshia στα 240 ευρώ. Είναι καλή η τιμή ή είναι ακριβό?

Και το τσιπάκι και η τοποθέτηση από αυτό το μαγαζί είναι αξιόπιστα?

Ευχαριστώ και παρακαλώ για μια σύντομη απάντηση καθώς θέλω να το αγοράσω σύντομα :) :)

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

File mou einai timh logiki an rwtas auto :) Pantws an 8eleis rikse kai mia matia sto fleamarket,giati yparxoun eukairies apo kainourgia slim me tsipaki,mporei na mhn exoun to G2,alla na ksereis oti ola ta tsipakia pezoun ta panta twra pia.Kai ola exoun tis prostasies pou xreiazonte gia na mhn sou kaei.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν κοίταξα ούτε τι τσιπάκι έχει ούτε τπτ...

καλώς ή κακώς...

 

Το μηχάνιμα δουλεύει μια χαρά με ατελείωτες ώρες (ε, είχα άδεια):p ...

 

Και παίζει όλα τα γραμενα μέχρι στιγμής, ακόμα και εκείνα που αντιγράφω από φίλους...

 

και το πήρα 230 ευρω.

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν κοίταξα ούτε τι τσιπάκι έχει ούτε τπτ...

καλώς ή κακώς...

 

Το μηχάνιμα δουλεύει μια χαρά με ατελείωτες ώρες (ε, είχα άδεια):p ...

 

Και παίζει όλα τα γραμενα μέχρι στιγμής, ακόμα και εκείνα που αντιγράφω από φίλους...

 

και το πήρα 230 ευρω.

Σου παίζει αντίγραφα χωρίς τσιπάκι? :confused: :!: :blink:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Σου παίζει αντίγραφα χωρίς τσιπάκι? :confused: :!: :blink:

παρεξηγησης!!!!!

 

εννοουσα οτι δεν ασχοληθηκα με το τι τσιπακι εβαλαν στο PS...

 

:P

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τελικά παράγγειλα σήμερα από το console world ένα καινούργιο PS2 slim edition με τοποθετημένο το τσιπάκι G2 the soul of Meshia! (Version 2.0)

Η τιμή του στα 235 ΕΥΡΩ...:O Δεν ξέρω αν είναι ακριβό ή όχι . Πάντως μίλησα με τον άνθρωπο που τα τοποθετεί μέσω τηλεφώνου και μου φάνηκε αρκετά καλός και αξιόπιστος. Αυτό που με απασχόλησε ιδιαίτερα είναι όταν του είπα να μου βάλει και το laser fix για να προστατευτεί το laser μου είπε ότι δεν χρειάζεται γιατί το τσιπάκι είναι πολύ καλό και ότι αυτό μπαίνει μόνο στα τσιπάκια κλώνους.....

Του είπα ότι έχω ακούσει ότι ανεξάρτητα από το τσιπάκι, το slim PS2 έχει αυαίσθητο laser σε σχέση με το μεγάλο και χρειάζεται προστασία :p

Μου απάντησε ότι το μόνο που κάνουν είναι ότι προστατεύουν το laser βραχυκυκλώνοντας ένα καλώδιο για να μην του δίνει πολή τάση και το καίει.

Και ότι από τη Version 7.0 και μετά του PS2 αυτό το έχει ήδη φροντίσει η SONY.

Τι να κάνω? Να τον πιστέψω και να μείνω ήσυχος??? Παρακαλώ απαντήστε μου τεκμηριωμένα :O :O

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τελικά παράγγειλα σήμερα από το console world ένα καινούργιο PS2 slim edition με τοποθετημένο το τσιπάκι G2 the soul of Meshia! (Version 2.0)

Η τιμή του στα 235 ΕΥΡΩ...:O Δεν ξέρω αν είναι ακριβό ή όχι . Πάντως μίλησα με τον άνθρωπο που τα τοποθετεί μέσω τηλεφώνου και μου φάνηκε αρκετά καλός και αξιόπιστος. Αυτό που με απασχόλησε ιδιαίτερα είναι όταν του είπα να μου βάλει και το laser fix για να προστατευτεί το laser μου είπε ότι δεν χρειάζεται γιατί το τσιπάκι είναι πολύ καλό και ότι αυτό μπαίνει μόνο στα τσιπάκια κλώνους.....

Του είπα ότι έχω ακούσει ότι ανεξάρτητα από το τσιπάκι, το slim PS2 έχει αυαίσθητο laser σε σχέση με το μεγάλο και χρειάζεται προστασία :p

Μου απάντησε ότι το μόνο που κάνουν είναι ότι προστατεύουν το laser βραχυκυκλώνοντας ένα καλώδιο για να μην του δίνει πολή τάση και το καίει.

Και ότι από τη Version 7.0 και μετά του PS2 αυτό το έχει ήδη φροντίσει η SONY.

Τι να κάνω? Να τον πιστέψω και να μείνω ήσυχος??? Παρακαλώ απαντήστε μου τεκμηριωμένα :O :O

 

Το παιδι το γνωριζω 4+χρονια.Τον λενε Χρηστο.Μου εχει τσιπαρι 4 κονσολες(ps1,xbox.και δυο ps2).χωρις κανενα προβλημα μεχρι σημερα.Ειναι επαγγελματιας στο ειδος του.Συγουρα ειναι ετσι με το laser fix αφου σου το λεει.Δεν εχει και νοημα να σου πει ψεματα γιατι αν σου καψει το leizer αυτος θα το χρεωθει οπως και σαν ανταλακτικο εχει μηδαμινο κοστος για να μην σου το βαλει.Παντως καθε version του ps2 διαφερει και αναλογος πρατει αν χρειαζεται η οχι το leiser fix.Προσωπικη μου συμβουλη αγορασε το και θα εισαι ικανοποιημενος.Εξαλου σου δινει και 8 μηνες εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Εξαλου σου δινει και 8 μηνες εγγυηση.

 

 

Και καλά :Ρ Και όταν σου χαλάσει το laser σου λένε ότι το χάλασες μόνος σου και χίλια δύο άλλα...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Και καλά :Ρ Και όταν σου χαλάσει το laser σου λένε ότι το χάλασες μόνος σου και χίλια δύο άλλα...

Τοποθετει ενα ειδικο αυτοκολητο στις υποδοχες που υπαρχουν οι βιδες του ps2 που αν το ξεκολησεις καταστεφετε.Ετσι καταλαβαινει να εχει επεμβει αλλος στο μηχανημα.

Link to comment
Share on other sites

Τοποθετει ενα ειδικο αυτοκολητο στις υποδοχες που υπαρχουν οι βιδες του ps2 που αν το ξεκολησεις καταστεφετε.Ετσι καταλαβαινει να εχει επεμβει αλλος στο μηχανημα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις συμβουλές σας και ότι άλλο χρειαστώ θα σας ρωτήσω :)

Έτσι και αλλιώς το παράγγειλα τώρα το μηχάνημα, οπότε αύριο μεθαύριο θα το έχω . Έχω ακούσει και εγώ πολύ καλές συστάσεις για το μαγαζί και ας ελπίσουμε ότι τα πράγματα θα έχουν έτσι όπως μου τα λέτε.... :p

Thanks !! :)

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

έστειλα κάποια mail στους http://consoleworld.gr και http://www.grmessiah.tk.

 

πήρα απαντήσεις και απο τους δύο...

 

ο grmessiah είναι Αθήνα αλλά σου κάνει τη δουλειά με αντικαταβολή.

 

Καλά ρε παιδιά τόσο ακριβά είναι τα τσιπάκια??

 

ο grmessiah μου είπε για το Crystal Chip v1.1, υποστηρίζει ότι είναι το καλύτερο, με τοποθέτηση και δώρα? 100€!!!

... βάλε και τα έξοδα αποστολής...

...

...

 

γειά σας!!!:cry:

 

 

ο Consoleworld έχει αντιπρόσωπο στη Θεσσαλονίκη (είμαι απο Θεσσαλονίκη όπως θα καταλάβατε) και με το Messiah 2 που μου λέει ότι είναι το καλύτερο και με 5 παιχνίδια της αρεσκείας μου 110€ !!!

 

ποιο είναι καλύτερο???

όντως είναι τόσο ακριβά?????

 

Τα φώτα σας!!!!!

 

:cry: :confused:

Link to comment
Share on other sites

έστειλα κάποια mail στους http://consoleworld.gr και www.grmessiah.tk.

 

πήρα απαντήσεις και απο τους δύο...

 

ο grmessiah είναι Αθήνα αλλά σου κάνει τη δουλειά με αντικαταβολή.

 

Καλά ρε παιδιά τόσο ακριβά είναι τα τσιπάκια??

 

ο grmessiah μου είπε για το Crystal Chip v1.1, υποστηρίζει ότι είναι το καλύτερο, με τοποθέτηση και δώρα? 100!!!

... βάλε και τα έξοδα αποστολής...

...

...

 

γειά σας!!!:cry:

 

 

ο Consoleworld έχει αντιπρόσωπο στη Θεσσαλονίκη (είμαι απο Θεσσαλονίκη όπως θα καταλάβατε) και με το Messiah 2 που μου λέει ότι είναι το καλύτερο και με 5 παιχνίδια της αρεσκείας μου 110 !!!

 

ποιο είναι καλύτερο???

όντως είναι τόσο ακριβά?????

 

Τα φώτα σας!!!!!

 

:cry: :confused:

Aν το παρουμε βαση λογικης δεν ειναι ακριβα τα τσιπακια..γιατι τα παιχνιδια κανουν 60 ευρω. ενω αν δωσεις 100-110 για ενα τσιπακι μετα θα τα περνεις 5 ευρω.Σου γλυτωνουν παρα πολλα λεφτα.Αρα καλυτερ να τα δωσεις μια φορα για τσιπακι παρα να δινεις καθε φορα 60 ευρω για ενα παιχνιδι..ασε που δεν θα μπορεις να παρεις και πολλα παιχνιδια αφου ειναι ακριβα ενω με το τσιπακι περνεις πολλα.

Εγω λεω να προτιμησεις το consoleworld!Απο εκεινο το μαγαζι εβαλα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Aν το παρουμε βαση λογικης δεν ειναι ακριβα τα τσιπακια..γιατι τα παιχνιδια κανουν 60 ευρω. ενω αν δωσεις 100-110 για ενα τσιπακι μετα θα τα περνεις 5 ευρω..

 

Από που αγοράζετε παιδιά παιχνίδια με 5 ευρώ??? Και είναι καλογραμμένα και σε καλό DVD?

Γιατί εγώ δεν τα βρίσκω κάτω από 7,5 ευρώ για cd και 15 ευρώ για DVD παιχνίδια... :O

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! για την απάντηση Giorgosk80!

 

εσύ που έβαλες απο consoleworld έβαλες το Messiah 2 σε PS2 Slim???

Οχι σε σλιμ αλλα στο κανονικο. :)

Link to comment
Share on other sites

Για να αντιγραψεις γνησιο παιχνιδι σε κοπια, χρηαζεται καποια διαδικασια στυλ dvd ταινιας ή χωράει όπως είναι στα 4,7 GB?

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

Για να αντιγραψεις γνησιο παιχνιδι σε κοπια, χρηαζεται καποια διαδικασια στυλ dvd ταινιας ή χωράει όπως είναι στα 4,7 GB?

 

Όλα τα παιχνίδια σε DVD από ότι ξέρω, είναι κάτω από 4,3 GB, εκτός από αυτά που είναι γραμμένα σε dvd 9 dual layer τα οποία δεν ξέρω πως γράφονται και βέβαια είναι μετρημένα στα δάκτυλα . Πάντως το παιδί στο console world μου είπε να αποφεύγω να βάζω αντιγραμμένα dvd9 στο PS2 γιατί κουράζουν πάρα πολύ το layser :O

Και κάποια από αυτά τα παιχνίδια όπως G**n T****mo 4 , W**r of G**s τα έχει έτοιμα σε απλό DVD από κάπου..... :X

Αυτά, αλλά για περισσότερες λεπτομέρειες, θα ήθελα και εγώ να με διαφωτίσει κάποιος που να ξέρει περισσότερα :p

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...