Jump to content

Sony PlayStation 2


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να αποφεύγω να βάζω αντιγραμμένα dvd9 στο PS2 γιατί κουράζουν πάρα πολύ το layser :O

 

Emena to PS2 (exw to palio - oxi to slim) den ta paizei kan ta DL... :mad:

Kai mena moupan oti ta palia ps2 exoun pio adynama laiser apo ta nea, giayto...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Emena to PS2 (exw to palio - oxi to slim) den ta paizei kan ta DL... :mad:

Kai mena moupan oti ta palia ps2 exoun pio adynama laiser apo ta nea, giayto...!!!

 

Εγώ μιλάω και για τα καινούργια PS2 αλλά και για το slim, τα οποία παρότι παίζουν τα dvd9 όπως και τα τσιπάκια τους , εντούτοις είναι καλό κατά πολούς να αποφεύγονται τα κοπιαρισμένα dvd9 επειδή καταπονούν το λέιζερ! :worry:

Τώρα το τι ακριβώς συμβαίνει με αυτή την περίπτωση και πως μπορούμε να πάρουμε backup από ένα τέτοιο παιχνίδι, θα ήθελα να το ξέρω και εγώ, ή μέσα από εδώ , ή με PM. Thanks :)

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια, sorry, ποια ειναι τα dvd9? πως τα ξεχωριζω?

 

Einai ta dual layer dvd.

Ksexwrizoun apo th xwrhtikothta h opoia einai peripou diplasia apo ta kanonika dvd. Se tetoia dvd einai grammenes kai oi pio polles tainies dvd pou agorazeis apo to video club ;)

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση ακόμα παιδιά που ίσως να έχει απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες αλλά δεν τη βρίσκω :O

Ποιές μάρκες DVD-R είναι καλύτερες για backup παιχνιδιών PS2 που να διαβάζονται άνετα και να μην κουράζουν το λέιζερ?

Έχω ακούσει ότι όσο πιο σκούρα είναι η επίστρωση του DVD΄τόσο το καλύτερο διαβάζεται, ενώ αν είναι τελείως άσπρο δυσκολεύει το μηχάνημα.

Γενικά τι ισχύει? :)

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Επωνυμα δισκακια.TDK,Verbatim, Maxell, Taiyo Yuden,Ειδανικα για ps2,xbox,ταινιες.Ναι μετραει και αυτο αν ειναι σκουρα η επιστρωση του dvd.
Link to comment
Share on other sites

Επωνυμα δισκακια.TDK,Verbatim, Maxell, Taiyo Yuden,Ειδανικα για ps2,xbox,ταινιες.Ναι μετραει και αυτο αν ειναι σκουρα η επιστρωση του dvd.

Μου είπαν ότι υπάρχουν και κάποια DVD-R τα οποία έχουν τελείως μαύρη επίστρωση από κάτω όπως τα αυθεντικά παιχνίδια του PS1 παλιά ;)

Και ότι αυτά διαβάζονται ακόμα πιο εύκολα από τα παραπάνω που έχουν επίστρωση μπλε σκούρα. Αντίθετα, τα DVD με άσπρη (ασημί) επίστρωση διαβάζονται πολύ δυσκολότερα και κουράζουν πολύ το laiser! :!:

Μου κάνει εντύπωση βέβαια αυτό, αφού τα γνήσια DVD είναι εντελώς άσπρα και μόνο τα cd του PS2 είναι μπλε σκούρα :O

Δεν έχω βρει ποια είναι αυτά τα δισκάκια με τη μαύρη επίστρωση και που τα πουλάνε. Αν μάθει κάτι κανείς ας μας το πει :) :happy:

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το ασύρματο χειριστήριο της Logitech για το PS2? http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=1041&Nav_Section_Id=1040&Catalog_Id=2&Product_Id=291815&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Δουλεύει σωστά; Υπάρχει πλήρης συμβατότητα; Μου δείχνει λίγο φτηνιάρικο για να πω την αλήθεια...

Μήπως τα αντίστοιχα χειριστήρια άλλων εταιριών (π.χ. Joytech) είναι καλύτερα;

Ας μου δώσει κάποιος τα φώτα του παρακαλώ.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, καλύτερα κοίτα αυτό εδώ! :happy:

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=1041&Nav_Section_Id=1040&Catalog_Id=2&Product_Id=201540&Merchant_Id=1&sts_cid=3

 

Τα χειριστήρια της Logiteck γενικότερα είναι πιο συμβατα και πιο αξιόπιστα από άλλες μάρκες... ;)

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, καλύτερα κοίτα αυτό εδώ! :happy:

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=1041&Nav_Section_Id=1040&Catalog_Id=2&Product_Id=201540&Merchant_Id=1&sts_cid=3

 

Τα χειριστήρια της Logiteck γενικότερα είναι πιο συμβατα και πιο αξιόπιστα από άλλες μάρκες... ;)

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Ούτε που το είχα προσέξει:O

Αυτό δείχνει αρκετά καλύτερο, θα πάω να το δω και από κοντά και μάλλον θα το πάρω.

Και εγώ για Logitech πήγαινα γιατί είναι η μόνη από αυτές τις εταιρίες που ξέρω.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Xerei kaneis poy boro na vro sth Thessaloniki kalodio sony gnisio rgb-scart?Kapoios politis moy eipe oti h sony den bgazei pleon kalodia kai oti na paro 3-logic.Epsaksa se kati koykoy klp. arketa alla to sygekrimeno den boresa na to bro.
Link to comment
Share on other sites

Ασυρματο χειριστηριο (δεν θυαμμαι μαρκα) ειδα στα media markt στα 22-25 ευρω (αν θυμαμαι καλα) και μου εκανε τρομερη εντυπωση οτι ηταν τοσο φτηνα. Εγω παντως προτιμησα ενα γνησιο...

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω την εχω πατησει και με Logitech ΚΑΙ με ενα σωρο αλλα fake προτιμησα να παρω παλι ενα γνησιο (ασυρματο εκτος απο τη μουρη που εχει δεν σε συμφερει γιατι εαν παιζεις πολυ καθε λιγο και λιγακι θα εισαι με μπαταριες καινουριες) για να βρω την υγεια μου.:) :)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω την εχω πατησει και με Logitech ΚΑΙ με ενα σωρο αλλα fake ...
Είχες πρόβλημα με το Logitech? Οι γιοί μου και η παρέα τους το θεωρούν κορυφαίο, το χρησιμοποιούν μάλιστα και στα PC (με τον αντάπτορα).

BTW υπάρχει και εδώ και η διαφορά (ποσοστιαία) είναι σημαντική για να την αγνοήσει κανείς, εκτός κι αν έχει λόγους να τοποθετήσει το συγκεκριμένο μαγαζί σε blacklist.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε καποιο φυλλαδιο των carrefour ειδα πως εχει το ps2 slim σκετο 95 ευρω και επειδη το σκεφτομαι θα ηθελα να σας ρωτησω αν θα εχω καποιο προβλημα αν το αγορασω!επισης λεει και τον παρακατω κωδικο scph-75004cb δεν ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο!Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε καποιο φυλλαδιο των carrefour ειδα πως εχει το ps2 slim σκετο 95 ευρω και επειδη το σκεφτομαι θα ηθελα να σας ρωτησω αν θα εχω καποιο προβλημα αν το αγορασω!επισης λεει και τον παρακατω κωδικο scph-75004cb δεν ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο!Ευχαριστω!

Πηα και ειδα στην σελιδα τους στο ιντερνετ και το ειχε ακριβα...εκτος αν ειδες αλλο φυλλαδιο.

Πολυ καλη τιμουλα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε καποιο φυλλαδιο των carrefour ειδα πως εχει το ps2 slim σκετο 95 ευρω και επειδη το σκεφτομαι θα ηθελα να σας ρωτησω αν θα εχω καποιο προβλημα αν το αγορασω!επισης λεει και τον παρακατω κωδικο scph-75004cb δεν ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο!Ευχαριστω!

 

Αν το βρεις να το παρεις.Δεν θα βρεις καλυτερη τιμη πουθενα.Ο κωδικος που αναφερεις ειναι η version του ps2, ΜΗΝ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ κανενα προβλημα.Μονο να κανεις γρηγορα γιατι σιγουρα θα εξαντληθουν(ΜΟΝΟ 500 ΚΟΜΜΑΤΙΑ)

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω πολυ κατι ειχα ακουσει πως δεν μπορεις να τσιπαρεις καποια pl2 slim ισχυει κατι τετοιο στο μοντελο που προανεφερα τουλαχιστον?υπαρχουν slim μαυρα και ασημι,και αν τι διαφορες υπαρχουν?συγνωμη αν κουραζω!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, πολλα δεν ειναι 100 ευρω για ενα ρημαδοτσιπ? Μιλαμε για τη μιση τιμη του ps2! :wacko:

Γιατι ειναι λογικο να κανει το παιχνιδι 50-60 ευρω? :)

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω πολυ κατι ειχα ακουσει πως δεν μπορεις να τσιπαρεις καποια pl2 slim ισχυει κατι τετοιο στο μοντελο που προανεφερα τουλαχιστον?υπαρχουν slim μαυρα και ασημι,και αν τι διαφορες υπαρχουν?συγνωμη αν κουραζω!

Ολα τα μοντελα τσιπαρωνται αρκει να βρεις σωστο ανθρωπο και αξιοπιστο τσιπ να σου το εγκαταστησει.Μονο το χρωμα ειναι η διαφορα τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...