Jump to content

Sony PlayStation 2


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω το εξής προβλημα: όταν αλλάξαμε τηλεόραση στο σπίτι το ps2 εξορίστηκε στην αποθήκη και τώρα που θέλω να το ξαναχρησιμοποιήσω τα έχω βρει όλα εκτός από το καλώδιο σύνδεσης με την τηλεόραση και το καλώδιο του τροφοδοτικού, τα οποία έχουν μυστηριωδώς εξαφανιστεί.

Ξέρετε που θα βρώ να τα αντικαταστήσω; Θα πρέπει να πάω σε Sony Centre ή θα κάνω τη δουλειά μου και σε κανένα Πλαίσιο, Multirama κλπ.;

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια αξιζει να παρω το PS2 η να περιμενω το 3 αν βγει τωρα κοντα (στο θρεντ του 3 λεει για 500 ευρω πραγμα απαγορευτικο).

 

Δεν ασχολουμαι πολυ αλλα... ελεγα να μου κανω ενα δωρο για να ασχολουμαι οταν βρισκω λιγο χρονο

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να παρω το PS2 η να περιμενω το 3 αν βγει τωρα κοντα (στο θρεντ του 3 λεει για 500 ευρω πραγμα απαγορευτικο).

 

Δεν ασχολουμαι πολυ αλλα... ελεγα να μου κανω ενα δωρο για να ασχολουμαι οταν βρισκω λιγο χρονο

 

Σε καμία περίπτωση. Ακόμη δεν έχει ανακοινωθεί πότε με το καλό θα βγει το 3, όπως επίσης δεν έχουν ανακοινωθεί παιχνίδια που θα το υποστηρίξουν (ακόμη κι αν μου ξέφυγε κάτι και έχουν ανακοινωθεί, δεν θα είναι σίγουρα όσα είναι τα υπάρχοντα παιχνίδια του 2). Δαγκωτό 2 από μένα, γιατί το 3 έχει ακόμη μέλλον...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να παρω το PS2 η να περιμενω το 3 αν βγει τωρα κοντα (στο θρεντ του 3 λεει για 500 ευρω πραγμα απαγορευτικο).

 

Δεν ασχολουμαι πολυ αλλα... ελεγα να μου κανω ενα δωρο για να ασχολουμαι οταν βρισκω λιγο χρονο

 

Όχι, μην περιμένεις γιατί θα περιμένεις πολύ. Μάλλον βγαίνει στην Ιαπωνία γύρω στην άνοιξη (χωρίς να ξέρουμε περισσότερες λεπτομέρειες), τώρα πότε θα έρθει στην Ευρώπη κανείς δεν ξέρει. Το psp άργησε 6 μήνες. :(

Και θα έχει 400 ευρώ τουλάχιστον, αν όχι παραπάνω.

Πάρε το PS2, ή αν το θεωρείς ξεπερασμένο πάρε το Xbox 360.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Μα αν είναι να πάρει το x360 βρε si παίρνει και το ps3 τότε :lol:,η φάση είναι να πάρει κάτι φτηνό με πόλους και καλους τίτλους,όχι να ψάχνετε να βρει ένα game τις προκοπης να παίξει.Ps2 και από εμενα για μια ακόμη φορα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

...η φάση είναι να πάρει κάτι φτηνό με πόλους και καλους τίτλους...
Συμφωνώ απόλυτα.

Χωρίς διάθεση για flame war και ξέροντας ότι είμαι λίγο off topic, θάλεγα όσοι ψάχνουν προσωρινή λύση να δούν την περίπτωση του παλιού XBOX. H forthnet το δίνει δώρο με κάποιο απ' τα πακέτα DSL και όσοι δεν το θέλουν το σκοτώνουν σε απίστευες τιμές ολοκαίνουργο. Σε "αδελφό" forum είδα τις τελευταίες μέρες δύο αγγελίες στα 100€ και στα 85(!!!)€.

Αν συνυπολογίsει κανείς ότι η κονσόλα "τσιπάρεται" με software και μηδενικό κόστος (και γίνεται σ' αυτή την περίπτωση από "φέτα" που παίζει τα πάντα, μέχρι αξιοπρεπέστατο linux κατεβαστήρι), η τιμή είναι απίστευτη.

 

Just my two cents.

Link to comment
Share on other sites

Μα αν είναι να πάρει το x360 βρε si παίρνει και το ps3 τότε :lol:,η φάση είναι να πάρει κάτι φτηνό με πόλους και καλους τίτλους,όχι να ψάχνετε να βρει ένα game τις προκοπης να παίξει.Ps2 και από εμενα για μια ακόμη φορα.

 

To πρότεινα γιατί αναφέροντας το PS3 έδειξε να ενδιαφέρεται για κονσόλα νέας γενιάς. Kαι εγώ το PS3 θα προτιμούσα αλλά αργεί πολύ ακόμα, ενώ το 360 είναι άμεσα διαθέσιμο. Επίσης κατέστησε σαφές ότι είναι casual gamer πράγμα που σημαίνει ότι οι υπάρχοντες τίτλοι μάλλον τον υπερκαλύπτουν, ενώ δεν υπάρχει αμφιβολία ότι η ποικιλία θα αυξηθεί ταχύτατα.

Συνεχίζω να πιστεύω ότι το 360, ιδίως το πιο φθηνό πακέτο είναι πολύ καλή περίπτωση.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Να ρωτησω κατι βρε παιδια.Εχω εναν εξωτερικο σκληρο με usb.Υπαρχει τροπος να τον αναγνωρισει το Ps2 και να μπορω να εχω προσβαση στα αρχεια (Mp3 + dvd).

Και κατι ακομα.Εχω το Matrix Infinity (V1.75).Ειναι καλο ή καλυτερα να εβαζα G2 Soul Of the Messiah?

Ολα αυτα σε PS2 slim.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

Κάπως έτσι σκεφτόουν και εγώ απλά την είχα "πατησει" με το PS1 γιατί όταν βγήκε το 2 σταμάτησαν τα παιχνίδια και όταν ήθελα να βρω κάτι μου φαινόντουσαν "χαζα"

 

Τελικά το δώρο μου θα είναι ένα PS2 με πρώτο και καλύτερο το Tekken!!

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

Den 8a apogoiteutis file mou ;) edw egw pou pezw sa "trelos" egw pelagwsei apo ta tosa kala games pou exei...den kserw ti na protopeksw pia.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το ηέρω οτι εχει απαντηθει απειρες φορες αλλα παιδια πως αντιγραφουμε παιχνιδια για το ps2? με το nero den moy ta pezei
ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

8a eprepe giati etsi ta grafw egw kai pezoun.Kati allo 8a fteei file mou,isws i marka tou dvd?dokimase kai to alcohol kai pes mou.alla mhn peirazei sta setting pou exoun etsi?Apla kaneis antigrafh tpt allo.:)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Guys (kai profanws girls) xerw oti prepei na to xanaeipate alla yparxei tropos software-wise na mporw na kanw to PS2 mou na paizei copy paixnidia?
Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση στο ερωτημα σου ειναι Swap-magic...

Ειναι ενα cdακι...Το βαζεις στο PS2 κανεις κατι μλκι3ς και παιζεις κοπιες...

Link to comment
Share on other sites

Alla mia kai kostizei peripou oso ena tsipaki mhn to kaneis giati einai petamena leuta :lol: den pezei etsi apla to swap magic 8elei kai na metalaksis to ps2 sou DEN to synisto.Pio kala na baleis tsip para auto.Yparxei kai o tropos me ton sklhro alla bgenei akriba...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Egw kserw oti poulane me 180E (sto peripou) mazi me tsipaki kainouria ps2.Eixa dei aggelia sto Fleamarket.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Tελικά δεν θα προσέξω τπτ! :cool:

 

Το πήρα καινούριο με το τσιπάκι και 5 παιχνιδάκια να το... δοκιμάσω!:p

 

Περιμένω να μου το φέρουν αν και ο πωλητής με αποθάρυνε λίγο προτείνοντας PS3 και Xbox 360..... Αλλά τελικά επικράτησε η αρχική μου επιλογή... :D

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

Το ηέρω οτι εχει απαντηθει απειρες φορες αλλα παιδια πως αντιγραφουμε παιχνιδια για το ps2? με το nero den moy ta pezei

 

Alcohol 120% ή CloneDVD2 για σιγουρα αποτελεσματα:lol: (εκτος βεβαια απο τα Dual Layer Games οπως GT4 God of War κτλ αλλα και αυτα παλι ειναι μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

exo megalo problima!!!!

agorasa to gran turismo gnisio to bazo sto ps2 ala de to diabazei!!!!!

 

to paixnidi dden gtai afou ta ala gnisia paixniadia ta paizei!!!1

gia na eksigiso kalitera!!!!!!

pira to gran turismo 4 gnisio gia ps2 to bazo na paixei sto ps2 ala den to diabazei katholou!!!!!pao na skaso!!!!!!!!!!:mad: :( ola ta alla gnisia kai antigramena paixnidia mou ta diabazei mia xara

 

ti na kano??????????????:mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

OΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΦΘΗΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ PS2 ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΕΔΩ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=93006

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν λίγο με έναν φίλο και μου είπε ότι πήρε το PS2 slim. Θέλει να το chipάρει αλλά εγώ δεν το έχω chipάρει το δικό μου και δεν ξέρω. Μου είπε να μάθω πόσο πάει περίπου και ποιο chip είναι καλό.

 

Any help?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εχω το action replay max αλλα χωρις το flash drive μονο το προγραμμα.

Θα ηθελα να ρωτησω

 

1. αν υπαρχει τροπος να βαλω σε ενα flash drive που εχω 512Mb το προγραμμα του action replay για να το διαβαζει το PS2 και να μπορω να μεταφερω τα saves και τα cheats? η θελει μονο το δικο του?

 

2. αλλιως αν δεν γινετε αυτο τοτε μπορω να προσθεσω τα cheats μεσα στο cd του action replay?

 

 

ΥΓ. : To PS2 ειναι τσιπαρισμενο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...