Jump to content

Sony PlayStation 2


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exw ena provlima me to ps2.

arxika evala prin apo 2 xronia ena modchip kai mexri prin 5-6 mines epeze kanonika.Twra paw na valw ena paixnidi antigrameno na to peksw kai den to vlepei.Mou vgazei Please insert an original ps2 disc.Mipws to modchip xalase?

Prepei na valw kainourgio modchip?i na paw apo ekei pou to evala na mou to alaksei????:( :( :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

exw ena provlima me to ps2.

arxika evala prin apo 2 xronia ena modchip kai mexri prin 5-6 mines epeze kanonika.Twra paw na valw ena paixnidi antigrameno na to peksw kai den to vlepei.Mou vgazei Please insert an original ps2 disc.Mipws to modchip xalase?

Prepei na valw kainourgio modchip?i na paw apo ekei pou to evala na mou to alaksei????:( :( :(

 

Ρίξε μια βόλτα σ'αυτόν που σου έβαλε το chip ;)

Το πιο πιθανό είναι να θέλει άλλαγμα το laiser (η κεφαλή). Εγώ έχω αλλάξει τουλάχιστον 2 φορές... :O

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια βόλτα σ'αυτόν που σου έβαλε το chip ;)

Το πιο πιθανό είναι να θέλει άλλαγμα το laiser (η κεφαλή). Εγώ έχω αλλάξει τουλάχιστον 2 φορές... :O

ΜΑΛΛΟΝ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΕΧΩ ΔΗΛ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΑΝΤΕΓΡΑΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΓΝΗΣΙΑ...ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΕΦΑΛΗ ...ΣΥΜΦΕΡΕΙ.....?ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΙΑΝΕΤΑΙ...

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΕΧΩ ΔΗΛ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΑΝΤΕΓΡΑΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΓΝΗΣΙΑ...ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΕΦΑΛΗ ...ΣΥΜΦΕΡΕΙ.....?ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΙΑΝΕΤΑΙ...

 

Όχι... Δεν είναι τίποτα! 10-15 ευρώ μου πήρε εμένα.

Έχω βέβαια το παλιό το PS2 (όχι το Slim).

 

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι και το πορτάκι (ο μηχανισμός) μετά από κάποιο καιρό τα παίζει... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Δεν είναι τίποτα! 10-15 ευρώ μου πήρε εμένα.

Έχω βέβαια το παλιό το PS2 (όχι το Slim).

 

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι και το πορτάκι (ο μηχανισμός) μετά από κάποιο καιρό τα παίζει... :shifty:

ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΦΙΑΞΩ....ΚΑΠΟΥ....ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 90 ΕΥΡΟ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ LAIZER ....ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΑΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως τις Ταινίες DVD μου τις παίζει κανονικά,ακόμα και τα αυθεντικά ps2 παιχνίδια.Μόνο τα αντιγραμένα δεν μου παίζει.Πράγμα περίεργο γιατι πρίν απο 5-6 μήνες έπεζε κανονικά.Αλλά δεν μπορώ να πώ, τα έβγαλε τα λεφτά του.Το έχω πάνω απο 3 χρόνια και έχω παίξει εκατομμύρια παιχνίδια και ταινίες...:) :) :) :) :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

katsifis μην γράφεις με κεφαλαία. Είναι πολύ κουραστικό στην ανάγνωση, είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως τις Ταινίες DVD μου τις παίζει κανονικά,ακόμα και τα αυθεντικά ps2 παιχνίδια.Μόνο τα αντιγραμένα δεν μου παίζει.Πράγμα περίεργο γιατι πρίν απο 5-6 μήνες έπεζε κανονικά.Αλλά δεν μπορώ να πώ, τα έβγαλε τα λεφτά του.Το έχω πάνω απο 3 χρόνια και έχω παίξει εκατομμύρια παιχνίδια και ταινίες...:) :) :) :) :)

 

To tsip σου έχει χαλάσει και θέλει αντικατάσταση.

Εγώ αυτό έκανα.

Κόστος 70 ευρώ με 3 παιχνίδια δώρο

 

Μου πιάσανε τον ****, ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια ερωτησούλα..Ποιο modchip προτείνετε να πάρω απο το http://www.modchip.gr μια και είδα ότι το κόστος τους είναι χαμηλό??Πχ σε ένα μαγαζί που ρώτησα για τσιπάρισμα μου είπανε 90 ευρώ με το MarsIII που στο site κάνει 30 ευρώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στο μαγαζί δε σου δίνουν το τσιπάκι στο χέρι και σου λένε βάλτο μονος σου...κάνει 30E αλλα το πακέτο είναι το installation.Δεν είναι για να παίζεις με αυτά τα πράγματα εκτος και αν ξέρεις πολύ καλά τι κανεις!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Συμφώνω κι εγώ. Με τέτοια πραγματα δεν πρέπει να παίζεις. Ένας φίλος μου την έπαθε έτσι. Πήρε το chip από το internet και μετά δεν ήξερε να το βάλει. Και έτσι του ήταν εντελώς άχρηστο!!!!!!!!!!!!!!!:D :D
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hello αδέλφια!Έχω ένα ps2 τσιπαρισμένο με καινούρια κεφαλή και φορτωμένο 80ντάρι σκληρό! :ninja: Ξαφνικά η οθόνη άρχισε να σκουραίνει. :cry: Παίζει κανονικά τα παιχνίδια αλλά με τέρμα χαμηλωμένο το contrast.Τσέκαρα πως δεν φταίει η οθόνη.Μου το κάνει σε όλα τα παιχνίδια!Παίζω pro5 και ψάχνω τους παίχτες μου! :blink: Παίζω most wanted και ψάχνω την αστυνομία! :wacko: Μου έχουν βγει τα μάτια μου! :hypno: Μπορεί κάποιος να βοηθείσει????????? Καίγομαι!!! :!:
Link to comment
Share on other sites

1. Μην ρωτάς το ίδιο πράγμα σε περισσότερα από ένα topics.

2. Προτίμησε να βάζεις πιο περιγραφικούς τίτλους στα topics που ανοίγεις χωρίς "Βοήθεια", "Help" κλπ. όπως άλλωστε αναφέρεται στους κανόνες του my games forum τους οποίους οφείλεις να ακολουθείς.

3. Το αρμόδιο topic για το PS2 είναι το παρόν και το άλλο topic που άνοιξες για το ίδιο θέμα διαγράφηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γνωριζει κανεις σας πως αντιγραφουμε ενα dvd game αν το εχουμε κατεβασει απο νετ και δεν ειναι μορφη iso αλλα zip?Οταν το ανοιγω βγαζει πολλα αρχεια zip με την ιδια χωρητικοτητα και δεν ξερω τι να κανω μετα...

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γνωριζει κανεις σας πως αντιγραφουμε ενα dvd game αν το εχουμε κατεβασει απο νετ και δεν ειναι μορφη iso αλλα zip?Οταν το ανοιγω βγαζει πολλα αρχεια zip με την ιδια χωρητικοτητα και δεν ξερω τι να κανω μετα...

Καμια ιδεα?

Βρες κάποιον expender απο το Internet που θα σου κάνει την δουλειά αυτή...

Συνήθως απο το side που το κατεβάζεις αναφέρεται πως θα το ξεzipάρης:)

Link to comment
Share on other sites

hi pedia ! thelw th gnwmh sas: exw ena ps2 slim kai to exw tsiparei (mh me rwthsete me poio chip dn kserw !) alla meta tis diakopes mu kaeike to mataki apo ypervolikh xrhsh (etsi m eipe aftos p m to eixe tsiparei !) kai mu evale allo(me 65 evrw kostos !) kai mu eipe : 1)na pezw mia wra kai meta na to afhnw 10 lepta giati zestenetai kai 2) otan dn diavazei ena dvd na to vgazw amesws giati an to vazw ksana kai ksana zwrizw to mataki ! exei dikio h' mu leei m....kies?? sorry gia to megalo post
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως ενας φιλος ειχε μεγαλο προβλημα θερμοκρασιας με το Slim και chip-ακι και το εχω ξανακουσει απο δυο-τρεις ακομα.Λενε οτι ειναι πιο λεπτη η κονσολα κι εχει χειροτερο εξαερισμο απο την κανονικη.:O
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hi pedia ! thelw th gnwmh sas: exw ena ps2 slim kai to exw tsiparei (mh me rwthsete me poio chip dn kserw !) alla meta tis diakopes mu kaeike to mataki apo ypervolikh xrhsh (etsi m eipe aftos p m to eixe tsiparei !) kai mu evale allo(me 65 evrw kostos !) kai mu eipe : 1)na pezw mia wra kai meta na to afhnw 10 lepta giati zestenetai kai 2) otan dn diavazei ena dvd na to vgazw amesws giati an to vazw ksana kai ksana zwrizw to mataki ! exei dikio h' mu leei m....kies?? sorry gia to megalo post

Ετσι ειναι... σο slim δεν ειναι για πολλα πολλα..και ειδικα δεν ειναι για να βλεπεις ταινιες.χαλαει το laiser.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...