Jump to content

Sony PlayStation 2


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που μπορω να βρω στην Αθηνα το φθηνοτερο αλλα καινουργιο ps2?Απο μαγαζι εννοω.

 

Τον ιανουαριο το ειχε το carefour με 99 ευρω(το slim με ενα χειριστηριο).Παιζει καπου κατι αναλογο?

Σας ευχαριστω πολυ.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάνως ένας φίλος μου του έβαλε τσίπ με 10 παιχνίδια δώρο 100Ε!

Χαζομάρες!Δυστυχώς μετά απο 1,5 χρόνο το έμαθα πριν 2 μήνες!Έβαλα σκληρόδίσκο στο ps2 και παίζω όποιο παιχνίδι θέλω και δεν φοβάμαι μην γδαρθεί το δισκάκι και τέτοιες χαζομάρες.Και ο σκληρός κόστισε 100Ε!Πιστεύω ότι αξίζει!:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
please εχω κατεβασει ενα παιχνιδι απο internet με ποιο προγραμμα θα το αντιγραψω σε dvd ωστε να παιζει στο ps2 που εχω?
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Pst, ψάξε το PowerISO.

 

Παιδιά εγώ έπαιξα το Katamari Damacy, το παιχνίδι είναι τρέλα!! Κλασικό ιαπωνικό κάψιμο!

3o Λύκειο Ν. Σμύρνης Ολέ!

 

--- ;)

Link to comment
Share on other sites

Paides gia sas!!!

Elpizo na eiste oloi kala...

Tha ithela na kano mia erotisoula.

Mipos kserete poio einai to kalitero tsipaki pou mporo na balo sto PS2 mou?

Mipos kserete an tha mou dimiourgisei tipota problimata sto mixanima mou?

Sas euxaristo polu...

Na eiste kala!!!

A! Kai blepete kai ligo tin Ergotelara mas...

Mono etsi tha mathete podosfero...:p

my wii number: 5697 5643 1049 8962
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πως βαζουμε σκληρο δισκο στο ps2 βρε παιδες, ξερει κανεις να μου πει? :)
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να συνδέσω το ps2 στο laptop για να παίξω με την οθόνη του? :sorry:

 

Υπήρχε ένα μαραφέτι που παρεμβάλλονταν μεταξύ τους και σου έδινε την δυνατότητα αλλά δεν θυμάμαι πώς το λένε...

 

edit: κάτι σαν αυτό στην Ελλάδα υπάρχει? http://www.lik-sang.com/info.php?category=219&products_id=3235&

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ναι υπαρχει,θα πας στα μαγαζια που πουλανε ηλεκτρονικο εξοπλισμο και θα το ζητησεις. Νομιζω εχει καπου στα 65 με 70 ευρω.

 

και ξανα,πως βαζουμε σκληρο δισκο στο ps2 βρε παιδες, ξερει κανεις να μου πει?

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαζομάρες!Δυστυχώς μετά απο 1,5 χρόνο το έμαθα πριν 2 μήνες!Έβαλα σκληρόδίσκο στο ps2 και παίζω όποιο παιχνίδι θέλω και δεν φοβάμαι μην γδαρθεί το δισκάκι και τέτοιες χαζομάρες.Και ο σκληρός κόστισε 100Ε!Πιστεύω ότι αξίζει!:worry:
Μπορείς να παίξεις αντιγραμένα παιχνίδια απο τον σκληρό χωρίς να το έχεις τσιπάρει? Ο σκληρός είναι εσωτερικός ή εξωτερικός? Πώς συνδέεται με το pc? που μπορούμε να τον βρούμε?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να παίξεις αντιγραμένα παιχνίδια απο τον σκληρό χωρίς να το έχεις τσιπάρει? Ο σκληρός είναι εσωτερικός ή εξωτερικός? Πώς συνδέεται με το pc? που μπορούμε να τον βρούμε?

 

Εγω το έχω τσιπαρισμένο.Δε ξέρω αν αυτό επηρεάζει ή οχι το να διαβάζει τα αντιγραμένα...Απλά αν νοικιάσεις και τα εγκαταστήσεις στο σκληρό θα ειναι τσίλικο....Αν δεις πίσω απο το μηχάνημα έχει ένα καπάκι που καλύπτει μία θήκη και ένα βύσμα.Εγω πήρα σε ένα κατάστημα που πουλούσε παιχνίδια και ανταλακτικά ps2 και το αγόρασα.Βασικά αυτός μου έδωσε ένα πραγματάκι που μπαίνει πίσω απο το μηχάνημα εκεί στο βύσμα που είπα πριν.Έχει και ένα άλλο βυσματάκι αυτό που θα αγοράσεις όπου θα κουμπώνει ο σκληρός σου δίσκος(απλός δίσκος pc).Μου έδωσε "δωρεάν" και το απαραίτητο λογισμικό "HD Loader" έτσι ώστε να "δει" το ps2 τον σκληρό...Ο σκληρός δε συμπεριλαμβάνεται στα 100Ε...:rolleyes:

 

μπορώ στο ps2 na "δώ" divx movies?

 

Δες στο manual tou ps2 αν αυτή η version που έχεις υποστηρίζει ταινίες divx...Αν και δεν νομίζωωω....:(

 

Μπορώ να συνδέσω το ps2 στο laptop για να παίξω με την οθόνη του? :sorry:

 

Υπήρχε ένα μαραφέτι που παρεμβάλλονταν μεταξύ τους και σου έδινε την δυνατότητα αλλά δεν θυμάμαι πώς το λένε...

 

edit: κάτι σαν αυτό στην Ελλάδα υπάρχει? http://www.lik-sang.com/info.php?category=219&products_id=3235&

 

Πήγαινε και ζήτα ένα αντάπτορα για την σύνδεση τριπλού χρωματικού καλωδίου σε σειριακή είσοδο για την οθόνη για να το συνδέσεις πίσω απο το laptop...Απλάέτσι.Και ε κατάστημα με ηλεκτρονικά μπορείσ να πας για να μην σου πιάσουν τον ποπό....:X.Στο λαπτοπ θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις για να σου φαίνεται η οθόνη που έρχεται το σήμα απο το ps2...ok?

 

please εχω κατεβασει ενα παιχνιδι απο internet με ποιο προγραμμα θα το αντιγραψω σε dvd ωστε να παιζει στο ps2 που εχω?

 

Δες στα preferences του προγράματος εγγραφής σου.Πρέπει να έχει να γράφεις data σε στυλ είτε ISO9660 είτε DVD-ROM (UDF).Δοκίμασε αυτό...:cool:

 

Mipos kserete poio einai to kalitero tsipaki pou mporo na balo sto PS2 mou?

Mipos kserete an tha mou dimiourgisei tipota problimata sto mixanima mou?

 

Ψάξε εδώ:

http://www.modchipstore.com/

http://www.playstationchips.co.uk/pages/ps2spare-parts.html

http://www.psx2codes.com/

http://www.richspsxparts.com/psx2.html

 

Δε ξέρω αν μπορώ να βοηθήσουν...

Και κάτι άλλο.Σιγά μη πας στο κατάστημα και τους πεις:"Βάλτα εκείνο το τσιπάκι!"Θα το ακριβοπληρώσεις...Όσους γνωστούς έχω τα διαχωρίζουν στο φτηνο 50Ε και στο ακριβό 90Ε.Το "φτηνό" δημιουργεί προβλήματα όπως υπερθέρμανση της μητρικής και κόλλημα του ps2.Το "ακριβό" που έχω και εγώ δεν δημιουργεί τέτοια προβλήματα...Βέβαια εξαρτάται ακι σε ποιο μαγαζί θα πας να το βάλεις.Αν είναι εμπιστο άτομο και πληρώσεις 100Ε και σου βάλει το "φτηνό"...Μην ξεχνάμε αυτές τις περιπτώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Superdriver_2006 όταν θέλεις να κάνεις πολλαπλές παραθέσεις στο ίδιο post από διάφορα posts, μπορείς να χρησιμοποιείς το http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το swap magic και δεν έχω τo εργαλείο που ανοίγει το πορτάκι του ps2. Εχει πάρει το μάτι σας κανέναν οδηγό για το πώς μπορώ να φτιάξω ένα?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το swap magic και δεν έχω τo εργαλείο που ανοίγει το πορτάκι του ps2. Εχει πάρει το μάτι σας κανέναν οδηγό για το πώς μπορώ να φτιάξω ένα?

 

Όταν λες " τo εργαλείο που ανοίγει το πορτάκι του ps2"????:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και ζήτα ένα αντάπτορα για την σύνδεση τριπλού χρωματικού καλωδίου σε σειριακή είσοδο για την οθόνη για να το συνδέσεις πίσω απο το laptop...Απλάέτσι.Και ε κατάστημα με ηλεκτρονικά μπορείσ να πας για να μην σου πιάσουν τον ποπό.....Στο λαπτοπ θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις για να σου φαίνεται η οθόνη που έρχεται το σήμα απο το ps2...ok?

Ε; Αν το laptop δεν έχει VGA-in πως ακριβώς θα το κάνει αυτό; Ή αν δεν έχει κάποια άλλη μορφή ΕΙΣΟΔΟΥ εικόνας...

 

Στην συντριπτική πλειοψηφία των laptop δεν γίνεται...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες " τo εργαλείο που ανοίγει το πορτάκι του ps2"????:confused:
Το εργαλείο που ανοίγει το tray του ps2 χωρίς να κάνει reset. http://imageshack.gr/images/48065PS2-Slide_Card.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το swap magic και δεν έχω τo εργαλείο που ανοίγει το πορτάκι του ps2. Εχει πάρει το μάτι σας κανέναν οδηγό για το πώς μπορώ να φτιάξω ένα?

 

Oδηγους οσους θελεις. Με κατεβασμενο swap magic δε θα καταφερεις τιποτα. Πρεπει να το αγορασεις, ή για να το πω πιο σωστα, πρεπει να ειναι πρεσσαριστο cd/dvd και οχι burned. Αν ηταν να τρεχει το burned swap magic, θα εβαζες κατευθειαν το burned παιχνιδι και θα τελειωνε η ιστορια.

 

- Σε ατσιπαριστο ps2 χρειαζεσαι πρεσσαριστο δισκακι για να ξεκινησεις.

- Αν δεις ps2 να ξεκιναει με αντιγραμμενο δισκακι, τοτε εχει 100% chip.

- Εσωτερικο σκληρο δισκο παιρνει μονο το χοντρο ps2 μεσω του network adapter (παιρνει και το v12-v13 απο slim, αλλα πρεπει να το κανεις βιδες).

- Εξωτερικο σκληρο δισκο (usb) παιρνουν ολα, αλλα μονο ο εσωτερικος εχει καλες ταχυτητες και συμβατοτητες με games.

 

Αυτα περιληπτικα, για να ξερεις τι παιζει.

 

Έχει και ένα άλλο βυσματάκι αυτό που θα αγοράσεις όπου θα κουμπώνει ο σκληρός σου δίσκος(απλός δίσκος pc).Μου έδωσε "δωρεάν" και το απαραίτητο λογισμικό "HD Loader" έτσι ώστε να "δει" το ps2 τον σκληρό...Ο σκληρός δε συμπεριλαμβάνεται στα 100Ε

 

Φιλε δε καταλαβα τι ακριβως πηρες με 100E, αλλα αν σου εδωσε 100ε τον network adapter, το προγραμμα και ενα βισματακι τοτε ο τυπος σε εγδυσε!

 

Ο network adapter στο εξωτερικο κοστιζει γυρω στα 35ε (γυρω στα 50ε εδω), δεν χρειαζεσαι ανταπτορακι αν εχεις maxtor ή καποιον αλλο συμβατο δισκο και το προγραμμα ειναι freeware (hd advance).

Link to comment
Share on other sites

Oδηγους οσους θελεις. Με κατεβασμενο swap magic δε θα καταφερεις τιποτα. Πρεπει να το αγορασεις, ή για να το πω πιο σωστα, πρεπει να ειναι πρεσσαριστο cd/dvd και οχι burned. Αν ηταν να τρεχει το burned swap magic, θα εβαζες κατευθειαν το burned παιχνιδι και θα τελειωνε η ιστορια.

 

Κατάλαβα. Πώς δεν το είχα σκεφτεί? Ξέρει κανείς πού το πουλάνε το swap magic? Οχι internet. Για το σκληρό τελικά δεν μου απάντησε κανείς. Παίζει παιχνίδια ατσιπάριστο?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πού το πουλάνε το swap magic? Οχι internet. Για το σκληρό τελικά δεν μου απάντησε κανείς. Παίζει παιχνίδια ατσιπάριστο?

 

Υπαρχουν καποια μαγαζια που εχουν καταχωρηση στο net αλλα και φυσικη υποσταση. Δυστυχως απο τιμες ο καθενας χρεωνει οτι θελει, αλλος 40 αλλος 50ε. Και μιλαμε οτι στο εξωτερικο μπορεις να το βρεις μεχρι και 10$. Δε θα σου προτεινω κανενα γιατι οσα ξερω ειναι φαρμακειο.

 

Αν και σου απαντησα, θα τα ξαναγραψω. Ατσιπαριστο παιζει παιχνιδια.

Επιλογες χωρις chip:

- Αν εχεις το χοντρο ps2 μπορεις μεσω network adapter και independence exploit (εκει το boot cd ειναι πρεσσαριστο δισκακι του psx) ή με ειδικο πρεσσαριστο boot cd (πχ swap magic).

- Αν εχεις το slim ps2 μπορεις με boot cd μονο (πχ swap magic).

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καποια μαγαζια που εχουν καταχωρηση στο net αλλα και φυσικη υποσταση. Δυστυχως απο τιμες ο καθενας χρεωνει οτι θελει, αλλος 40 αλλος 50ε. Και μιλαμε οτι στο εξωτερικο μπορεις να το βρεις μεχρι και 10$. Δε θα σου προτεινω κανενα γιατι οσα ξερω ειναι φαρμακειο.

 

Αν και σου απαντησα, θα τα ξαναγραψω. Ατσιπαριστο παιζει παιχνιδια.

Επιλογες χωρις chip:

- Αν εχεις το χοντρο ps2 μπορεις μεσω network adapter και independence exploit (εκει το boot cd ειναι πρεσσαριστο δισκακι του psx) ή με ειδικο πρεσσαριστο boot cd (πχ swap magic).

- Αν εχεις το slim ps2 μπορεις με boot cd μονο (πχ swap magic).

Φίλε μου που ακριβώς μου απάντησες? το οτι παίζει ατσιπάριστο παιχνίδια, πρώτη φορά μου το λές. Εχω το χοντρό ps2 και δεν κατάλαβα λέξη απ'όσα είπες εκτός του ntwork adapter. Και άλλη μια ερώτηση. Ο εξωτερικός σκληρός συνδέεται απλά στα usb ports του ps2 και δουλεύει χωρίς καμιά άλλη μετατροπή?
Link to comment
Share on other sites

Nαι όσον αφορά τον εξωτερικό. Εγώ συνδέω συχνά έναν 2,5" 20άρη που μου ξέμεινε από ένα laptop (τον έβαλα σε usb kit)
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...