Jump to content

Sony PlayStation 2


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Φέρανε σε ένα φίλο μου ένα ps2 από εξωτερικό που είναι NTSC όμως, οπότε δεν παίζει PAL games. Αν το τσιπάρει θα παίζει PAL games? Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο chip?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia

 

molis pareiggeila playstation, to kanoniko oxi to slim,

 

thelw na mou peite:

 

1.ean mporw na kanw kapoia save sto ps2 h thelei opwsdipote karta mnhmhs??

 

2.mporw na kanw save se flashakia usb2????kserei kaneis kana tropo??xreiazetai kapoio software???

 

 

HELP mE!!!!!n thanks

Link to comment
Share on other sites

Μονο με καρτα μνημης θα μπορεις να κανεις save.Οποτε αγοραζεις.

Με το MAX DRIVE μπορεις να μεταφερεις τα save παιχνιδιων απο την καρτα μνημης σε φλασακι ετσι γλυτωνεις χωρο απο την καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
έχω δύο παιδιά ηλικίας 8 και 10 χρονών.Υπαρχουν παιχνίδια ps2 τα οποία να μην περιέχουν βία και να είναι για τις ηλικίες αυτές και ποια είναι αυτά:

 

Φίλε kyriakoskontakos, απευθύνομαι σε εσένα και σε όλους τους γονείς που θέλουν τα παιδιά τους να μήν παίζουν παιχνίδια που απευθύνονται σε μεγαλύτερες ηλικίες. Κάθε παιχνίδι, στο πίσω η μπρόστά μέρος της συσκευασίας του έχει σημάνσεις απο την PEGI. Πολλοί γονείς σήμερα και ειδικότερα στην Ελλάδα αγνωούν την ύπαρξή τους αφου βρίσκουν ποιό εύκολο να παρουν το ρημαδοπαίχνιδο απο το ρημαδομάγαζο και να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο απο την γκρίνια, παρά να πούν όχι σε ένα παιχνίδι που έχει οριστεί ως 18+.

 

πληροφορίες και επεξηγήσεις των σημάνσεων της PEGI θα βρείς εδω.

 

http://www.pegi.info/el/

 

Σε περίπτωση παιχνιδιών που έχουν εισαχτεί απο Αμερική

 

http://www.esrb.org/ratings/ratings_guide.jsp

 

Εχω ακούσει απο Ευαγγελάτους και άλους δημοσιογράφους - Άγγελους της αλήθειας (sarcasm) ενα σωρό βλακείες για τα παιχνίδια που είναι βίαια κ.λ.π. κ.λ.π. Κανενας δέν ανέφερε την σήμανση και την άγνοια των γονέων.

Οταν δούλευα σε μαγαζί με παιχνίδια εδώ στην Μυτιλήνη, όλοι είχαν ακούσει για τα βίαια παιχνίδια αλλά κανένας για τα σήματα καταληλότητας.

Γι αυτό όπως δέν θα δίνατε στο παιδί σας να δεί μια ταινία ωμού τρόμου η πορνό, έτσι λειτουργείστε και με τα παιχνιδια.

 

-edit-

το ξέρω οτι απαντάω σε παμπάλαιο post αλλά είναι κάτι πολυ βασικό που πρέπει να ξεκαθαριστεί :)

με πνίγει το δικιο κύριε δικαστά! XD

Nokia N-gage Wasn't a bad phone...

it was a good console.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο εκτος απο το πως θα τσιπαρετε το ps2 συζητατε εδω περα?

 

Α, ρε ελληναραδες μου... :down:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια χαρα παιδια!!!!!!!

Εχω μια απορια.

 

Μπορω να συνδεσω το PS2 στην οθονη του υπολογιστη μου?

 

Η οθονη ειναι μια LG L1970R (tft-lcd 19'').

 

Ελπιζω να απαντησετε...

 

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια!!!!!!!

Εχω μια απορια.

 

Μπορω να συνδεσω το PS2 στην οθονη του υπολογιστη μου?

 

Η οθονη ειναι μια LG L1970R (tft-lcd 19'').

 

Ελπιζω να απαντησετε...

 

 

:D

 

Φίλε μου εγω το έχω κάνει μέσω ενός TV-BOX της Aver Media που εχω και εχει ικανοποιητικη ποιότητα. Μην δοκιμασεις με κάνα USB TV Tuner γιατι ειναι τελειως χαλια η εικόνα. Απ'οτι εχω διαβάσει ομως υπαρχει και ενας ειδικός adaptor για VGA οθόνες αλλά δεν το έχω δεί πουθενά στα μαγαζιά.

:geek:

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγω το έχω κάνει μέσω ενός TV-BOX της Aver Media που εχω και εχει ικανοποιητικη ποιότητα. Μην δοκιμασεις με κάνα USB TV Tuner γιατι ειναι τελειως χαλια η εικόνα. Απ'οτι εχω διαβάσει ομως υπαρχει και ενας ειδικός adaptor για VGA οθόνες αλλά δεν το έχω δεί πουθενά στα μαγαζιά.

:geek:

 

Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου.

Μηπως μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης???

 

Να μου δωσεις τιμουλα,κανα link κτλ...?????

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου.

Μηπως μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης???

 

Να μου δωσεις τιμουλα,κανα link κτλ...?????

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808028

 

Αυτό έχω. Έχω συνδέσει το PC στο VGAin την οθόνη στο VGAout και το PS2 στο AUDIO-VIDEOin που εχει μπροστα. Βολεύει αρκετά γιατι δε χρειάζεται να έχεις ανοιχτό το PC ουτε για να δείς TV ουτε για να παίξεις στο PS.

Για τον ειδικό αντάπτορα που ανεφερα πριν μπορεις να το ψαξεις και απο internet και ισως σου ερθει και πιο φθηνα. Εγω απλα το ειχα αυτο το TVbox και το χρησιμοποιησα. ;)

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μου τα φωτα σας!!!

Πριν ενα χρονο ειχα τσιπαρει το ps2 slim μου.Τωρα εχω το εξης : οταν το ανοιγω εμφανιζει την αρχικη οθονη του playstation με το system configuration και αλλη μια1 επιλογη αλλα οταν του βαζω οτιδηποτε cd-dvd μεσα αυθεντικο η μη δεν μου τα διαβαζει!Ακουω το cd η το dvd που γυριζει αλλα τιποτα.Σκεφτομαι οτι το ματακι τιναξε τα πεταλα και ηρθε η ωρα του.Ομως εκει που το πηγα για επισκευη μου εβγαλε ενα κονδυλι 120+ (τα εισητηρια για τiς διακοπες του μαλλον) λεγοντας μου οτι καηκε η μητρικη και οτι εχει παρει και λιγο το ματακι!Ποσο λιγο ειναι το λιγο δλδ μισο χιλιοστο κατι γραμμαρια τι?Σε τι το μετρανε?

Και σκεφτομαι εγω αν ειχε καει η μητρικη το ps2 δεν θα επρεπε να μην δουλευει καθολου?

Καθε αποψη δεκτη!(Θα του το κλεισω το μαγαζι του teddyboy!!!)

Link to comment
Share on other sites

Καινουργια κεφαλη (laser) exei 25 ευρω και ειναι πολυ ευκολο να την αλλαξεις εσυ.Κανε το εξης.Παρε μια μπατονετα (για τα αυτια) ριξε Μιση σταγονα οινοπνευμα καθαρο πανω στην μπατονετα και καθαρισε με πολυ μαλακες κινησεις το ματακι.Μετα βαλε ενα cd να δεις αν παιζει.Τωρα αν εχει καει η μητρικη δεν θα σου λειτουργουσε καθολου το ps2.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Πήρα μια τηλεόραση Samsung CRT 29" HD ready κτλ και όταν παίζω pro evolution η παιχνίδι με παρόμοια textures (πχ fifa) το χορτάρι μοιάζει πολύ θολό. Έψαξα στις ρυθμίσεις κ το μόνο που κατάφερα είναι να κάνω τα πράγματα ελάχιστα καλύτερα. Any help?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
paidia na rwthsw kati....???eimai katarxas asxeth apo playstation....kati filoi mou exoun to playstation 2 kai 8eloun na tous katebasw paixnidia apo torrents....ayta 8a paiksoun sth konsola h' 8eloun tipota chip kai tetoia???uparxei kati pou mporei na ta kanei na paiksoun xwris chipaki???
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

paidia na rwthsw kati....???eimai katarxas asxeth apo playstation....kati filoi mou exoun to playstation 2 kai 8eloun na tous katebasw paixnidia apo torrents....ayta 8a paiksoun sth konsola h' 8eloun tipota chip kai tetoia???uparxei kati pou mporei na ta kanei na paiksoun xwris chipaki???

 

Οχι, χωρις τσιπακι δεν μπορουν να "τρεξουν" οι αντιγραφες.

Η διαδικασια που περιγραφεις ομως ειναι πολυ κοινη στους υπολογιστες οπου εκει δεν χρειαζεσαι ουτε chip ουτε τιποτα..

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αλανια μου εγω εχω τοποθετησει σκληρο δισκο στο ps2 και εχω βρει την υγεια μου περναω παιχνιδια μεσα απο το pc η απο ετοιμα dvd και τα παιζω με ενα απλο προγραμμα του σκληρου δισκου για να διαλεγεις παιχνιδια και να τα περνας ειναι πολυ ευκολο κ πολυ βολικο χωρις να εχεις 100 dvd πεταμενα απο εδω κ απο εκει κ να ψαχνεις να τα βρεις :p:p:p:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα πως το ειχε κανει κανεις αυτο στην ελλαδα. εισαι ο πρωτος που το ακουω :blink:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα πως το ειχε κανει κανεις αυτο στην ελλαδα. εισαι ο πρωτος που το ακουω :blink:

 

Μιλας σοβαρα:shock: εχω πιστευα πως πολλοι θα το ειχαν:confused: Ενα αλλο πλεονεκτιμα ειναι οτι μπορεις να παιξεις κ online εχει εισοδο για συνδεση κ επισης μπορεις να το γεφυρωσεις με αλλα ps2 και να παιζουν ολοι μεσα στο ιδιο παιχνιδι(ο καθενας στην δικη του tv παντα)εχει πολυ πλακα ειδικα αμα εχετε κ μεγαλη παρεα:p:p:p:p:D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλας σοβαρα:shock: εχω πιστευα πως πολλοι θα το ειχαν:confused: Ενα αλλο πλεονεκτιμα ειναι οτι μπορεις να παιξεις κ online εχει εισοδο για συνδεση κ επισης μπορεις να το γεφυρωσεις με αλλα ps2 και να παιζουν ολοι μεσα στο ιδιο παιχνιδι(ο καθενας στην δικη του tv παντα)εχει πολυ πλακα ειδικα αμα εχετε κ μεγαλη παρεα:p:p:p:p:D:D

 

Ελα ρε!! Μιλαμε εσυ εισαι μπροστα!! Εχεις ξεφυγει κανονικα:p

 

καλη φαση. τον σκληρο αποκλειεται να τον πηρες απο εδω παντως. δεν πωλειται

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε!! Μιλαμε εσυ εισαι μπροστα!! Εχεις ξεφυγει κανονικα:p

 

καλη φαση. τον σκληρο αποκλειεται να τον πηρες απο εδω παντως. δεν πωλειται

 

Εδω στην Καστορια παντως μονο εγω εχω αυτο το συστημα κ το ειχε φερει ο πατερας μου επειδη εχει μαγαζι με τετεια και μαλλον μονο εγω το εχω αυτο το συστημα!!!!αλλα σου λεω ειναι πολυ καλο και μειωνει και το χρονο loading κατα πολυ δεν περιμενεις καθολου περιπου :cool::cool::cool:less waiting more gaming :p ο ανταπτορας ειναι το θεμα ο σκληρος ειναι κανονικος οτι μεγεθος θελεις :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις τον σκληρο δισκο λοιπον, θα πρεπει να εχεις παιξει το final fantasy xi (11)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω οτι δν μου αρεσουν τα final fantasy θα το πιστεψεις?:blink:

ενα ειχα παιξει καποτε σε ηλικια 10 δεν θυμαμε κ εγω ποσο και απο τοτε δεν εχω ξανασχοληθει με αυτο το game!!!!!!ισως αμα το αρχισω τωρα να μου αρεσει:p:p:p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω οτι δν μου αρεσουν τα final fantasy θα το πιστεψεις?:blink:

ενα ειχα παιξει καποτε σε ηλικια 10 δεν θυμαμε κ εγω ποσο και απο τοτε δεν εχω ξανασχοληθει με αυτο το game!!!!!!ισως αμα το αρχισω τωρα να μου αρεσει:p:p:p:p

 

To συγκεκρμενο το παιζεις μεσω internet. Ειναι σε στυλ WoW, lineage κλπ...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...