Jump to content

Sony PlayStation 2


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα DL(dual Layer) δισκακια που κυκλοφορουν ειναι DVD+R και δεν τα αναγνωριζει το ps2,πρεπει να υπαρχουν και DVD-R αλλα δεν εχω βρει πουθενα.Τωρα εσυ αν βρεις ενημερωσε και μενα

 

Φαντάζομαι ότι εννοείς κάτι τέτοιο. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω ενα προβλημα! Μου εχει χαλασει ενα καλωδιο απο το playstation 2 και δεν το βρισκω πουθενα μηπως ξερει καποιοσ κανα μαγαζι στην Αθηνα που να πουλαει ανταλλακτικα?

ειναι αυτο το καλώδιο http://imagenes.solostocks.com/media/5/0/0/media_1890005.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα! Μου εχει χαλασει ενα καλωδιο απο το playstation 2 και δεν το βρισκω πουθενα μηπως ξερει καποιοσ κανα μαγαζι στην Αθηνα που να πουλαει ανταλλακτικα?

ειναι αυτο το καλώδιο http://imagenes.solostocks.com/media/5/0/0/media_1890005.jpg

 

www.sonypsp.gr πανω πανω λεει τη διευθυνση του μαγαζιου,λογικα κατι θα εχουν

 

 

Υ.Γ Υπαρχει κανενας τροπος να συνδεσω το ps2 με την οθονη του υπολογιστη???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η πρωτη ερωτηση ειναι απλη...Υπαρχει ιστοσελιδα που να εχει Rapidshare links για "κατεβασμα" παιχνιδιων PS2 ?

Και η δευτερη ερωτηση...Αν εχω ενα image ενος παιχνιδιου σε εναν φακελο στον υπολογιστη μου, μπορω να το τρεξω στο playstation?Εχω καλωδιο δικτυου, καρτα δικτυου και το PS2 ειναι το slim...Α και εχω περασμενο το Matrix...Αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

re paidia pws mporw na perasw kati patch pou exw gia to pro evolution 2008?prepei na einai tsiparismeno gia na ta valw?

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

hi se olous antimetwpizw ena problem me to ps2 m , paw na balw to paixnidi gt4 k stin arxi tou paixnidioiu m petaei minuma oti ta arxeia tis memory exoun katastrafei .. uparxei tropos na to dior8wsw auto wste na min xreiastei na 3ekinisw apo tin arxi ???

thx in advance

Link to comment
Share on other sites

Kαι μενα μου το ειχε κανει αυτο το gt2 στο ps1,δεν καταφερα τιποτα,δεν αντιγραφοταν καν το αρχειο σε αλλη memory και τελικα το ξαναρχισα.Εχεις την αυυθεντικη καρτα μνημης της sony η καποια αλλη???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκλεισες/έβγαλες απο την πρίζα/έκανε διακοπή ρεύματος/έκανες επανεκίνηση την κονσόλα όταν έκανε save?

Τώρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ξεκινήσεις απο την αρχή το παιχνίδι σου κάνοντας ένα delete το αρχείο από την memory card :)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Άντε και σου εύχομαι μέχρι να το ξανατελειώσεις να έχεις ΤΗΝ κοσνόλα στα χέρια σου ;)
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μια βοήθεια όσοι ξέρουν

Έχω ψάξει παντού . Υπάρχει τρόπος να συνδεθεί το ps2 στην οθόνη tft tου υπολογιστή ; Είτε μέσω της κάρτας γραφικών ; Έχω κάρτα 6800 μόνο svideo υποδοχή έχει πίσω . Αλλιώς εκτός από εξωτερικό tv tuner , τι άλλος τρόπος υπάρχει ;

Ευχαριστώ πολύ

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα παιδια εχει ασχοληθει κανενας με αυτο εδω Free MC Boot ειναι ενα προγραμμα για να περνας καποια αρχεια στην καρτα αλλα για ποιο λογο τι κανει?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Θελω να αγορασω μια παιχνιδομηχανη playstation 2 για να παιζω κυριως fifa και pro με κανα φιλαρακι, ομως ειμαι παντελως ασχετος και το τι παιζεται με αυτα.Εχω ακουσει για μεταχειρησμενα, για τσιπαρισμενα κλπ

Τι πρεπει να κανω ωστε να μην ξοδευτω αλλα κ να μην κανω καποια λαθος κινηση και παρω μουφα. Οσο ποιο αναλυτικα μου τα πειτε τοσο καλυτερα. Προτιμω να παρω κατι αξιοπιστο σε μεταχειρησμενο, αλλα φοβαιμαι επειδη ειμαι κ ασχετος. Επισησ δεκτες προτασεις κ αποψεις που θελετε στο pm μου αν ειναι κατι που δεν μπορει να υποθει δημοσια εδω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου γνωμη μου ειναι να παρεις καινουριο αφου η τιμη του εχει φτασει 99Ε αλλα και μεταχειρισμενα κατα καιρους εχω δει σε αγγελιες με 50 - 60Ε μαζι με καρτα μνημης η δευτερο χειριστηριο
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου γνωμη μου ειναι να παρεις καινουριο αφου η τιμη του εχει φτασει 99Ε αλλα και μεταχειρισμενα κατα καιρους εχω δει σε αγγελιες με 50 - 60Ε μαζι με καρτα μνημης η δευτερο χειριστηριο

 

το θεμα ειναι φιλε (οπως εγραψα και παραπανω) πως δεν γνωριζω τιποτα

σε καινουργιο

1. τι επιπλεον χρειαζομαι?

2. Θα παιζει σπασμενα παιχνιδια,ή πρεπει να τα σκαω για γνησια?

σε μεταχειρησμενο

1. ειναι αξιοπιστο'?

2. τινα προσεξω?

3. που θα ψαχτω για αγορα?

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα καρτα μνημης στο καινουριο ισως και ενα χειριστηριο ακομη αν ειναι να παιζεις με φιλους εκτος και αν εχουν και εκεινοι και φερνουν το δικο τους οταν ειναι να παιξεται

για μεταχειρισμενο ποτε δεν εισαι σιγουρος μπορεις ομως να ζητησεις απο αυτον που θα στο πουλησει να πας απο το σπιτι του να το δεις να παιζει για λιγη ωρα να τσεκαρεις οτι ειναι ενταξει σου εστειλα και pm

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα καρτα μνημης στο καινουριο ισως και ενα χειριστηριο ακομη αν ειναι να παιζεις με φιλους εκτος και αν εχουν και εκεινοι και φερνουν το δικο τους οταν ειναι να παιξεται

για μεταχειρισμενο ποτε δεν εισαι σιγουρος μπορεις ομως να ζητησεις απο αυτον που θα στο πουλησει να πας απο το σπιτι του να το δεις να παιζει για λιγη ωρα να τσεκαρεις οτι ειναι ενταξει σου εστειλα και pm

 

εχεις pm δες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν μπορώ να κάνω αναβαθμιση το matrix infinity v1.88 σε v1.82 ή σε v1.92 και όπως βάζω τα CD που έγραψα φορτώνει κανονικά και μετά γράφει press start to update firmwire πατάω το start και γράφει programming failed press any key. Γιατί δεν γίνεται, έχω κάνει κάτι λάθος ?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΩ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ PS2 ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΣΕ DVD? ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ NERO ΕΓΓΡΑΦΗ DVD ΔΕΔΩΜΕΝΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΙΛΟΓΗ?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΩ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ PS2 ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΣΕ DVD? ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ NERO ΕΓΓΡΑΦΗ DVD ΔΕΔΩΜΕΝΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΙΛΟΓΗ?

 

Το αρχείο που κατεβάζεις είναι iso ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...