Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα που με πήραν τηλέφωνο για να με ρωτήσουν για το service της Nokia? Μάλιστα στην αρχή νόμιζα μου κάνουν πλάκα γιατί ο τύπος που μιλούσε "den itan ellina" και μιλούσε κάπως περίεργα.

Το κάνουν πάντα αυτό. Σε παίρνουν τηλέφωνο από τα κεντρικά για να τους πεις πώς εξυπηρετήθηκες από το συγκεκριμένο service και να κάνουν αξιολόγηση. Γίνεται κι αλλού, πχ service αυτοκινήτων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά ειλικρινά αυτό το πράγμα με το wifi με έχει κουράσει κ με έχει νευριασει παρά πολύ.μπορεί να μου πει κάποιος για πιο λόγο μετά από 1-2 λεπτά κάνει αποσύνδεση μόνο του?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ειλικρινά αυτό το πράγμα με το wifi με έχει κουράσει κ με έχει νευριασει παρά πολύ.μπορεί να μου πει κάποιος για πιο λόγο μετά από 1-2 λεπτά κάνει αποσύνδεση μόνο του?

 

Φιλε μου πρεπει να εχει προβλημα το router σου δεν το κανει σε κανεναν αυτο:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πρεπει να εχει προβλημα το router σου δεν το κανει σε κανεναν αυτο:)

 

δεν το κανει μονο σπιτι μου. το κανει παντου οπου παω. υπάρχει περίπτωση να εχω κανει κάποια λαθος ρύθμιση η να δημιουργεί προβλημα καποια εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ειλικρινά αυτό το πράγμα με το wifi με έχει κουράσει κ με έχει νευριασει παρά πολύ.μπορεί να μου πει κάποιος για πιο λόγο μετά από 1-2 λεπτά κάνει αποσύνδεση μόνο του?

Φίλε εμένα το σηματάκι σβήνει όταν δεν το χρησιμοποιώ και ανάβει μόνο του όταν χρειασθεί.

Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια γνώμη για κάτι "παράξενο" που έχω παρατηρήσει. Εδώ και τόσο καιρό που έχω το τηλέφωνο, δεν μου έχει παρουσιάσει καμία επιπλοκή στη λειτουργία του, εκτός από 3 restart τα οποία έχουν γίνει τον τελευταίο μήνα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο! Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος, χρησιμοποιώντας την ταχεία κλήση που κρατάς πατημένο κάποιο πλήκτρο για να πάρει τον αριθμό που έχεις επιλέξει. Αυτό μου συμβαίνει από τότε που εγκατέστησα το sleeping screen! Λέτε να δημιουργεί κάποιο conflict? Όχι ότι είναι σοβαρό το πρόβλημα, αλλά θα ήθελα να μάθω αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλο, έτσι για να μου λυθεί η απορία...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου συμβαίνει από τότε που εγκατέστησα το sleeping screen! Λέτε να δημιουργεί κάποιο conflict? Όχι ότι είναι σοβαρό το πρόβλημα, αλλά θα ήθελα να μάθω αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλο, έτσι για να μου λυθεί η απορία...

 

μαλλον θα κανει επιπλοκη... αμα το βγαλεις λυνεται ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος, γιατί δεν συμβαίνει πάντα. Θα το κοιτάξω...απλά ήθελα να δω αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος! Δεν θα ήθελα να βγάλω το sleeping screen, είναι κορυφαίο!!:worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος, γιατί δεν συμβαίνει πάντα. Θα το κοιτάξω...απλά ήθελα να δω αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος! Δεν θα ήθελα να βγάλω το sleeping screen, είναι κορυφαίο!!:worry:

 

το βγαζεις μια επανεκινηση και βλεπεις αμα φταει αυτο... και μετα ξαναβαλτο :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος, γιατί δεν συμβαίνει πάντα. Θα το κοιτάξω...απλά ήθελα να δω αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος! Δεν θα ήθελα να βγάλω το sleeping screen, είναι κορυφαίο!!:worry:

 

Το κανει και σε μενα πριν βαλω το sleeping sreen αλλα οχι παντα. Μπορει να ειναι bug. Μαλιστα μου το εκανε και πριν την Pr 1.1. Ισως να παιζει και εμπλοκη με καποιο προγραμμα γιατι δεν θυμαμαι να μου το κανε απο την αρχη που ειχα το κινητο. Παντως το sleeping screen δε νομιζω να φταιει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορω να βγαλω μια εφαρμογη(pixelpipe) απο την καρτα μνημης του τηλεφωνου ( c );μου λεει αδυναμια διαγραφης αρχειου!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορω να βγαλω μια εφαρμογη(pixelpipe) απο την καρτα μνημης του τηλεφωνου ( c );μου λεει αδυναμια διαγραφης αρχειου!!

 

Tελικα ενταξει το διεγραψα απο εκει.το προβλημα που δεν με αφηνε να το απεγκαταστησω την εφαρμογη ηταν ενα θεμα που ειχα βαλει!

μολις το αλλαξα ηταν ενταξει.Οποτε εαν σας τυχει κ σε εσας καντε οτι εκανα κ εγω!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πιθανοτητα μεσα σε καποια αναβαθμιση,να μπορει να τραβαει βιντεο, 1920χ 1080?,ειναι θεμα os η hardware?

 

 

οχι οτι εχω θεμα..απλα ειναι μια απορια που εχω...

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω εάν είναι πρόβλημα της συσκευής ή κάτι άλλο αλλά το Ν8 μου βγάζει αρκετά συχνά (κυρίως όταν ανοίγω ιστοσελίδες) το μύνημα "μνήμη πλήρης, κλείστε κάποιες εφαρμογές για να συνεχίσετε". Μάλιστα σήμερα που είχα ανοιχτό τον μαμίσιο browser μετά το μύνημα αυτό ο ιστός έκλεισε μόνος του.:(

Μήπως ξέρει να μου κανείς τι φταίει ή αν έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πιθανοτητα μεσα σε καποια αναβαθμιση,να μπορει να τραβαει βιντεο, 1920χ 1080?,ειναι θεμα os η hardware?

 

 

οχι οτι εχω θεμα..απλα ειναι μια απορια που εχω...

 

Νομιζω ειναι θεμα CPU . Για αυτο και δεν παιζει 1080 βιντεο.

 

Δε ξέρω εάν είναι πρόβλημα της συσκευής ή κάτι άλλο αλλά το Ν8 μου βγάζει αρκετά συχνά (κυρίως όταν ανοίγω ιστοσελίδες) το μύνημα "μνήμη πλήρης, κλείστε κάποιες εφαρμογές για να συνεχίσετε". Μάλιστα σήμερα που είχα ανοιχτό τον μαμίσιο browser μετά το μύνημα αυτό ο ιστός έκλεισε μόνος του.:(

Μήπως ξέρει να μου κανείς τι φταίει ή αν έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα.

 

αυτο το προβλημα το βγαζει συχνα o opera mobile (οχι ο Mini) . Τωρα για τον μαμισιο δεν ξερω, δεν τον χρησιμοποιω καθολου. Δοκιμασε οπερα μινι, θα μεινεις παρα πολυ ευχαριστημενος.

Edited by impreza_sti

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω εάν είναι πρόβλημα της συσκευής ή κάτι άλλο αλλά το Ν8 μου βγάζει αρκετά συχνά (κυρίως όταν ανοίγω ιστοσελίδες) το μύνημα "μνήμη πλήρης, κλείστε κάποιες εφαρμογές για να συνεχίσετε". Μάλιστα σήμερα που είχα ανοιχτό τον μαμίσιο browser μετά το μύνημα αυτό ο ιστός έκλεισε μόνος του.:(

Μήπως ξέρει να μου κανείς τι φταίει ή αν έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα.

 

αυτο το εχω δει μια φορα στους 3 μηνες που εχω το κινητο και το προβλημα ηταν ενα προγραμμα το mazelock με το που το απεγτατεστησα ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις την ευγενη καλοσυνη, να μας πει αν πρεπει να περασουμε την Qt 4.7.3 στις συσκευες μας?

Κι αν πρεπει, τοτε γιατι δεν εχει βγει ακομη σαν αναβαθμιση?

Ειναι ακομα σε μορφη beta απ'οσο γνωριζω, αλλα βλεπω οτι πολλες εφαρμογες στηρίζονται πανω σ'αυτην...

Να περιμενουμε...τι να κανουμε...?

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις την ευγενη καλοσυνη, να μας πει αν πρεπει να περασουμε την Qt 4.7.3 στις συσκευες μας?

Κι αν πρεπει, τοτε γιατι δεν εχει βγει ακομη σαν αναβαθμιση?

Ειναι ακομα σε μορφη beta απ'οσο γνωριζω, αλλα βλεπω οτι πολλες εφαρμογες στηρίζονται πανω σ'αυτην...

Να περιμενουμε...τι να κανουμε...?

 

φιλε μου εγω τις εβαλα και μεχρι τωρα δεν εχω καποιο θεμα. θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως την πέρασα έστω και σε beta και δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής, απλά αν την περάσεις θα πρέπει να το κάνεις στην c

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να εχει ορεξη να πει τι ειναι το qt και σε εμας τους ασχετους ρε παιδια?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Qt_(framework)

 

Eδω τα λεει ολα αναλυτικοτατα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παίδες , τα ακουστικά που είχε μέσα (handsfree) το Ν8 έχουν εγγύηση ? και αν ναι πόσο? Χάλασε το ένα γμτ ακούγεται μόνο το αριστερό και με βολεύανε:cry:
Link to comment
Share on other sites

Για προσπαθησε να σπρωξεις καλα μεσα το βυσμα στην υποδοχη μηπως δεν εχουν κουμπωσει καλα κ δεν εχουν χαλασει τελικα...:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα ασημένιο από birdphone άντε να δούμε :lol:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...