Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, εγώ παρατήρησα την μείωση της μπαταρίας και κατεβασα το battery info , τα έκλεισα όλα δεν μπηκα internet καθόλου μόνο λιγες κλήσεις και σε 27 ώρες μου έδειχνε 16%.Εχω την επίσημη belle , και δεν είχα ποτέ πριν πρόβλημα με την μπαταρία.Γι αυτο το λογο το ανέφερα και γω.Με την ΑΝΝΑ είχε αυτονομία δυόμισυ με τρεις μέρες ανάλογα με την χρήση βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει μια γραμμη που κανει μπαμ...

 

Nαι και σε μενα ειναι δαχωριστικο απ την ωρα που εχει απο πανω...δηλ εμενα πανω απ τη γραμμη λεει την ωρα και αριστερα την καμπανουλα απ την αφυπνηση:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

Επιτελους εφασε και για μας η belle.Την περασα και εγω χτες και φυσικα το κινητο τρωει το σκαλισμα και το ψαξιμο του οπως τοτε..στην αρχη.

Σιγουρα αλλαξαμε ταχυτητα,σιγουρα βελτιωση σε πολλα θεματα,αλλα και καποια πραγματακια που μου λειπουν..Την βοηθεια σας λιγο παιδια θα χρειαστω..

Ειχαμε μια επιλογη πατωντας πανω δεξια στην ενδειξη μπαταριας για εξοικονομηση ενεργειας.Υπαρχει αυτη η επιλογη τωρα ρε παιδια ,και αν ναι που?

Επισης διαβαζοντας και αλλους φιλους να συμπερανω οτι μονο μεσα απο καποιο προγραμμα πλεον θα εχουμε ενδειξη για την μπαταρια μας?Αν ειναι ετσι ποιο ειναι το καλυτερο?ποιο προτεινετε?

Και ενα τελευταιο για την ωρα ..Κεγομαι παιδια για το ρολοι που ειχαμε μεχρι τωρα σαν screensaver οταν ειχαμε κλειστο το κινητο μας..Παρακαλω θερμα οποιος γνωριζει που θα το βρω να το κατεβασω ας μου στειλει ενα πμ...κατι..

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

Επιτελους εφασε και για μας η belle.Την περασα και εγω χτες και φυσικα το κινητο τρωει το σκαλισμα και το ψαξιμο του οπως τοτε..στην αρχη.

Σιγουρα αλλαξαμε ταχυτητα,σιγουρα βελτιωση σε πολλα θεματα,αλλα και καποια πραγματακια που μου λειπουν..Την βοηθεια σας λιγο παιδια θα χρειαστω..

Ειχαμε μια επιλογη πατωντας πανω δεξια στην ενδειξη μπαταριας για εξοικονομηση ενεργειας.Υπαρχει αυτη η επιλογη τωρα ρε παιδια ,και αν ναι που?

Επισης διαβαζοντας και αλλους φιλους να συμπερανω οτι μονο μεσα απο καποιο προγραμμα πλεον θα εχουμε ενδειξη για την μπαταρια μας?Αν ειναι ετσι ποιο ειναι το καλυτερο?ποιο προτεινετε?

Και ενα τελευταιο για την ωρα ..Κεγομαι παιδια για το ρολοι που ειχαμε μεχρι τωρα σαν screensaver οταν ειχαμε κλειστο το κινητο μας..Παρακαλω θερμα οποιος γνωριζει που θα το βρω να το κατεβασω ας μου στειλει ενα πμ...κατι..

Ευχαριστω..

 

Για να σου βγάλει την επιλογή της εξοικονόμησης ενέργειας πάτα το Power button.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

Επιτελους εφασε και για μας η belle....

 

1 πατα κουμπι power εκει στη λιστα ειναι

2 battery info

3 Nokia sleeping screen νομιζω

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

bikos68 και chem..Eυχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας..οντως την εξοικονομηση ενεργειας μετα τις υποδειξεις σας την βρηκα ,εκει που μου ειπατε..Για μπαταρια ανακαστικα παμε για προγραμμα ...εμεινε το ρολοι..

Δεν εννοω το sleeping screen..To ρολοι το μεγαλο εννοω που ειχαμε μεχρι τωρα σε ολες τις εκδοσεις πριν να ξεκλιδωσουμε το κινητο μας..Εκεινο ψαχνω και θελω να το βρω..

Κατι σαν να ειχε πει ο μοραλας για αυτο σε καποιο ποστ ,εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι..

Μοραλαςςςς..ακουει?Τα φωτα σου φιλε!!!!!HELPPP...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μετα την Belle, δε μου κανει με τιποτα εγκατασταση το Nokia sleeping screen...

Με διακοπτει και μου λεει αδυνατη η εγκατασταση...

Παλια με την Anna, χρειαζοταν να εχεις τις καινουργιες QT για για να τρεχουν καποια προγραμματα!

Ισχυει μηπως κι εδω το ιδιο...??

Κι αν ναι, ποιες....???

Δε θα' πρεπε με τη Belle να υπαρχουν...???

Ευχαριστω εκ των προτερων...!

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μετα την Belle, δε μου κανει με τιποτα εγκατασταση το Nokia sleeping screen...

Με διακοπτει και μου λεει αδυνατη η εγκατασταση...

 

Οι τελευταίες QT είναι ενσωματωμένες οπότε δεν είναι αυτό. Μπορείς αν θέλεις να το ελέγξεις με το QTInfo.

Το sleeping screen από το store το βάζεις ή από το betalabs?

Εγώ πάντως το φορτώνω από το store και σε παλαιότερες εκδόσεις belle (607) και στην τωρινή δεν μου έκανε το παραμικρό και είναι από τα πρώτα που βάζω μαζί με το battery info.

Link to comment
Share on other sites

menu settings themes screen saver big clock

 

Eκει παω φιλε μου αλλα δεν υπαρχει πλεον το παλιο μεγαλο ρολοι..Στην θεση του υπαρχει κατι αλλο που εμενα προσωπικα δεν μ αρεσει καθολου,και το θεωρω πολυ κακογουστο..Κατα την δικια μου κριση παντα..Σε αλλους μπορει να αρεσει..

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες QT είναι ενσωματωμένες οπότε δεν είναι αυτό. Μπορείς αν θέλεις να το ελέγξεις με το QTInfo.

Το sleeping screen από το store το βάζεις ή από το betalabs?

Εγώ πάντως το φορτώνω από το store και σε παλαιότερες εκδόσεις belle (607) και στην τωρινή δεν μου έκανε το παραμικρό και είναι από τα πρώτα που βάζω μαζί με το battery info.

Θα ηταν τρελο να μην ηταν ενσωματωμενες...

Και απο το betalaps το κατεβασα και προσπαθησα να το κανω εγκατασταση και απο το store!

Και στις δυο περιπτωσεις, κατα τη διαρκεις της εγκαταστασης, μου βγαζει μια μπαρα ''προετοιμασια εγκαταστασης'' (smart installer λογικα) και στη συνεχεια ''εγκατασταση αδυνατη''...

Το ιδιο ακριβως προβλημα εχω και με το Fmobi, το οποιο εχω αγορασμενο απ' το store...

Και ειναι και τα δυο apps απαραιτητα για μενα γμτ...:(

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

εχει μια γραμμη που κανει μπαμ...

 

Nαι και σε μενα ειναι δαχωριστικο απ την ωρα που εχει απο πανω...δηλ εμενα πανω απ τη γραμμη λεει την ωρα και αριστερα την καμπανουλα απ την αφυπνηση:)

 

 

 

παιδια να σας ρωτησω κατι οταν κλειδωνω το ν8 απτο πλαι και μετα παταω το κουμπι κατω αριστερα αναβει η οθονη φαινεται το φοντο που εχω αλλα πανω αποκει που λεει ξεκλειδωμα εχει μια γραμμη που κανει μπαμ... με οποια εικονα κ να εχω την εχει αυτη τη γραμμη... την εχει και σε σας? η κοκκινιλα εχω την εντυπωση οτι δε φαινεται λιγο που το κοιταξα σε μαυρο φοντο ειναι η ιδεα μου?

 

διαβασε φιλε πιο καλα τι λεω οταν το εχω κλειδωμενο και παταω το κουμπι κατω αριστερα ΤΟ ΠΑΤΑΣ και εκει που γρφαει Ξεκλειδ. ακριβως απο πανω μου εχει μια λεπτη εντονη γραμμη σε οποιο φοντο και να εχω μαλλον ειναι ελαττωμα του δικου μου..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ παρατήρησα την μείωση της μπαταρίας και κατεβασα το battery info , τα έκλεισα όλα δεν μπηκα internet καθόλου μόνο λιγες κλήσεις και σε 27 ώρες μου έδειχνε 16%.Εχω την επίσημη belle , και δεν είχα ποτέ πριν πρόβλημα με την μπαταρία.Γι αυτο το λογο το ανέφερα και γω.Με την ΑΝΝΑ είχε αυτονομία δυόμισυ με τρεις μέρες ανάλογα με την χρήση βέβαια.

 

 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο.

Επίσημη Belle σε γερμανικο ν8.

Τι να πώ?Με χάλασε πολύ. :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω κατι οταν κλειδωνω το ν8 απτο πλαι και μετα παταω το κουμπι κατω αριστερα αναβει η οθονη φαινεται το φοντο που εχω αλλα πανω αποκει που λεει ξεκλειδωμα εχει μια γραμμη που κανει μπαμ... με οποια εικονα κ να εχω την εχει αυτη τη γραμμη... την εχει και σε σας? η κοκκινιλα εχω την εντυπωση οτι δε φαινεται λιγο που το κοιταξα σε μαυρο φοντο ειναι η ιδεα μου?

 

διαβασε φιλε πιο καλα τι λεω οταν το εχω κλειδωμενο και παταω το κουμπι κατω αριστερα ΤΟ ΠΑΤΑΣ και εκει που γρφαει Ξεκλειδ. ακριβως απο πανω μου εχει μια λεπτη εντονη γραμμη σε οποιο φοντο και να εχω μαλλον ειναι ελαττωμα του δικου μου..

Kαταλαβα τι διαβασα...αν θες να γινεις πιο κατανοητος ανεβασε ki ενα screenshot να δουμε τι γινετε κι αν μοιαζει με το δικο μου...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Doukas_F αντιμετώπισα και εγώ κάποια προβλήματα με εφαρμογές που είχα αγοράσει/κατεβάσει και μια από αυτές ήταν το fMobi. Μου έβγαζε σφάλμα εγκατάστασης και έπρεπε να το ξεκινήσω απ΄την αρχή...και πάλι τα ίδια! Τελικά έφταιγε το ότι ήταν ρυθμισμένο να εγκαθιστά τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης. Κουλό, δεν ξέρω γιατί! Πάντως διορθώθηκε όταν πήγα στις ρυθμίσεις του store και το άλλαξα να αποθηκεύονται στην E::)

δεν υπαρχει πλεον το παλιο μεγαλο ρολοι..Στην θεση του υπαρχει κατι αλλο που εμενα προσωπικα δεν μ αρεσει καθολου,και το θεωρω πολυ κακογουστο..Κατα την δικια μου κριση παντα..Σε αλλους μπορει να αρεσει..

Δυστυχώς δεν υπάρχει το παλιό μεγάλο ρολόϊ που ήταν απλό και ωραίο. Όμως υπάρχει πάντα το Sleeping Screen που το κατεβάζεις δωρεάν απ΄το μαγαζάκι και έχει πολλές ενδιαφέρουσες επιλογές! ;)

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν τρελο να μην ηταν ενσωματωμενες...

Και απο το betalaps το κατεβασα και προσπαθησα να το κανω εγκατασταση και απο το store!

Και στις δυο περιπτωσεις, κατα τη διαρκεις της εγκαταστασης, μου βγαζει μια μπαρα ''προετοιμασια εγκαταστασης'' (smart installer λογικα) και στη συνεχεια ''εγκατασταση αδυνατη''...

Το ιδιο ακριβως προβλημα εχω και με το Fmobi, το οποιο εχω αγορασμενο απ' το store...

Και ειναι και τα δυο apps απαραιτητα για μενα γμτ...:(

 

Άνοιξε το wi-fi. Προσπαθεί το smart installer να τσεκάρει τις βιβλιοθήκες και αποτυγχάνει.

Link to comment
Share on other sites

Eκει παω φιλε μου αλλα δεν υπαρχει πλεον το παλιο μεγαλο ρολοι..Στην θεση του υπαρχει κατι αλλο που εμενα προσωπικα δεν μ αρεσει καθολου,και το θεωρω πολυ κακογουστο..Κατα την δικια μου κριση παντα..Σε αλλους μπορει να αρεσει..

 

Έχεις δίκιο! Είναι άσχημο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω κατι οταν κλειδωνω το ν8 απτο πλαι και μετα παταω το κουμπι κατω αριστερα αναβει η οθονη φαινεται το φοντο που εχω αλλα πανω αποκει που λεει ξεκλειδωμα εχει μια γραμμη που κανει μπαμ... με οποια εικονα κ να εχω την εχει αυτη τη γραμμη... την εχει και σε σας? η κοκκινιλα εχω την εντυπωση οτι δε φαινεται λιγο που το κοιταξα σε μαυρο φοντο ειναι η ιδεα μου?

 

διαβασε φιλε πιο καλα τι λεω οταν το εχω κλειδωμενο και παταω το κουμπι κατω αριστερα ΤΟ ΠΑΤΑΣ και εκει που γρφαει Ξεκλειδ. ακριβως απο πανω μου εχει μια λεπτη εντονη γραμμη σε οποιο φοντο και να εχω μαλλον ειναι ελαττωμα του δικου μου..

 

αυτη ειναι η γραμμη για να ξεχωριζει και καλα την πανω οθονη στο ξεκλειδωμα. πατησε να δεις λιγο πιο δεξια η αριστερα οτι πιανει παλι το ξεκλειδωμα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακριβώς το ίδιο.

Επίσημη Belle σε γερμανικο ν8.

Τι να πώ?Με χάλασε πολύ. :(

Υποθέτω πως κάποια εφαρμογή τρέχει και τρώει πολύ μπαταρία.

Στο μεταξύ,δεν απεγκατεστησα καμμιά εφαρμογή και όλες τρέχουν μια χαρά.

Η μπαταρία μου δείχνει ακόμη 55% (όπως το πρωί!!!) και μίλησα και λίγα λεπτά με ανάλογα sms.Συνολικά πλησιάζω στις 70 ώρες και το ποσοστό μπαταρίας είναι "καρφωμένο" στο 55%.Τoo good to be true για ΝΟΚΙΑ πάντως και είμαι περίεργος να δω που μπορεί να φτάσει το πράγμα.

Ουτως ή άλλως θα σας ενημερώνω,αν δεν γινομαι κουραστικός...:)

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Οτι εφαρμογές είχα στην Αννα,έχω και στην Belle.

Δηλαδή opera mobile,swype,spb weather με χειροκίνητη ανανέωση και Battery monitor.

Μόνο αυτα και με ακριβώς ίδια χρήση και εκεί που μου κρατούσε 3+ μέρες,τώρα μου κρατάει 1,5+.

Μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβαθμίστηκα και εγώ.

Έκανα back up μετά hard reset και πέρασα την Belle.

Τώρα τελειώνω το restore και εντυπώσεις από αύριο, που θα έχω χρόνο να το σκαλίσω.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβαθμίστηκα και εγώ.

Έκανα back up μετά hard reset και πέρασα την Belle.

Τώρα τελειώνω το restore και εντυπώσεις από αύριο, που θα έχω χρόνο να το σκαλίσω.

 

 

Εκανες φορματ μονο Στην C η και στην Ε

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πέρασα εχθές την γνήσια belle (έχω Product number 059F047 , δεν έχω περάσει ποτέ μου κάτι μη ‘’μαμίσιο’’) πριν την περάσω έκανα μορφοποίηση της κάρτας Ε και της κάρτας F και μετά έκανα το *#7370# , ήθελα το κινητό καθαρό πριν, δεν ξέρω αν έκανα καλά η όχι. Το πρόβλημα που έχω (για αυτό έγραψα και τα παραπάνω) είναι πως όταν περνάω από το pc μου βίντεο και εικόνες (σαν δεδομένα τα ‘’πετάω’’ μέσα) δεν φαίνονται στην έκθεση, σε όποιο φάκελο και να πειραματίστικα να τα μεταφέρω, αν τραβήξω βίντεο η φωτογραφίες από το κινητό φαίνονται κανονικά, ξέρει κανείς να μου πει γιατί; τι έκανα-κάνω λάθος; Edited by aris206xs
iPhone 11
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...