Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορω να δω σε ποιο φακελο αποθηκευονται οι φωτος?

ποιος ειναι ο default και πως τον οριζω?

γιατι μου εμφανιζει μονο τα βιντεο στην εκθεση..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άνοιξε τα τραγούδια σου μέσω PC . Δεξί κλικ στο τραγούδι--->ιδιότητες--->details(καρτέλα) . Εκεί θα δεις πως θα έχουν μείνει κάποια στοιχεία του κομματιού σου στα ελληνικά . Τα αλλάζεις σε αγγλικά / greeklish

Ενταξει με τα αλαμπουρνεζικα γραμματα φιλε!!Τωρα πανω γραφει Αγνωστος κ απο κατω κανονικα με greeklish ομως αυτο που θελω.

Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι κινεζικα.Κανονικα greeklish ειναι.Για πες μου αναλυτικα αν μπορεις τι να κανω στον υπολογιστη;Εχω εναν φακελο στην μουσικη κ τον ονομαζω Μ.Χριστοδουλοπουλο(ας πουμε).Μεσα εχει διαφορα τραγουδια του μεμονομενα ομως κ κατεβασμενα απο youtube.

Eκει δεν καταλαβα τι να κανω;Και μετα που τα ριχνω στο n8.Eυχαριστω:wacko:

 

Λοιπόν οχι μόνο το Ν8 αλλά και όλλα τα mp3 player για να αναγνωρίζουν τα τραγούδια κανονικά, το κάθε τραγούδι στις ιδιότητες (δεξι κλικ, ιδιοτητες, σύνοψη) πρέπει να είναι όπως στην εικόνα που παραθέτω παρακάτω. Ολα τα στοιχεία τα παίρνουν απο εκει, αυτός ο φάκελος που έχεις δημιουργήσει είνα άχρηστος. Αυτο μπορεις να το κάνεις σε καθε τραγουδι ξεχωριστα η μαζικά (επιλεγεις οποια τραγουδια θελεις (δεξι κλικ, ιδιοτητες, σύνοψη) και γραφεις π.χ. αλμπουμ:χριστοδουλοπουλος διαφορα, αρτιστ: χριστοδουλοπουλος, ειδοσ μουσικης: λαικα και μετα οκ. μετα βάζεις και τον τίτλο του κάθε τραγουδιου ξεχωριστα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κ εγώ αυτό το πρόβλημα, δεν βρήκα τρόπο για να το διορθώσω.. Πάντως, φρόντισε τουλάχιστον τα αλμπουμς να έχουν τον ίδιο ακριβώς τίτλο, γιατί ακόμα κι αν είναι διαφορετικά σε κεφαλαία-πεζά τα γράμματα, τα αναγνωρίζει ως διαφορετικά και τα οργανώνει ξεχωριστά..

 

 

 

Το έκλεισες καθόλου το κινητό; Μπορεί να φτάει αυτό.. Άνοιξέ το και κάνε πάλι ανανέωση.. Αν δεν βγαίνει τίποτα συνδέσου σε pc και σε περίπτωση που τα αρχεία υπάρχουν πάλι διέγραψέ τα..

 

το κινητο το εκλεισα το ανοιξα αλλα τιποτα!

οι συντομεύσεις δεν σβηνουν!

γενικα παντως υπαρχει θεμα με τα mp3 στην αννα!

παιδια δεν ξερω αλλα τα ιδια ακριβως mp3 τα περασα σε αλλο n8 με το προηγούμενο φιρμ και τα διαβαζει κανονικα σαν αλμπουμ! σε αννα τα βγαζει "χυμα"...

καρατσεκαρισμενο αυτο! νομιζω οτι το προηγουμενο φιρμ λειτουργούσε καλυτερα στο θεμα αυτο!

την ειχα αυτη την υποψια απλα τωρα επιβεβαιώθηκα...

 

Για το δεύτερο (αν και πολύ πιθανό να φτιάξει και το πρώτο) η λύση είναι να συνδεθείς μέσω mass storage mode και να πας στον

φάκελο

E:\Private\10281e17\

εκεί σβήνεις και τα τρία αρχεία db. Μετά πας στο

E:\private\101ffca9

και σβήνεις το αρχείο harvesterdb.dat. Αποσυνδέεις το τηλέφωνο, ανοίγεις πάλι την μουσική, φτιάχνει πάλι την library και έτοιμος.

ΔΕΝ αρκεί να σκανάρεις πάλι την library, πρέπει να σβήσει την παλιά.

Επίσης, αν έχεις mp3 και στην κάρτα μνήμης, σβήνεις και από εκεί τα ίδια αρχεία.

 

εγινε φιλε μου thanks! θα το δοκιμασω το κολπο και θα σου πω αν πετυχε!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οχι μόνο το Ν8 αλλά και όλλα τα mp3 player για να αναγνωρίζουν τα τραγούδια κανονικά, το κάθε τραγούδι στις ιδιότητες (δεξι κλικ, ιδιοτητες, σύνοψη) πρέπει να είναι όπως στην εικόνα που παραθέτω παρακάτω. Ολα τα στοιχεία τα παίρνουν απο εκει, αυτός ο φάκελος που έχεις δημιουργήσει είνα άχρηστος. Αυτο μπορεις να το κάνεις σε καθε τραγουδι ξεχωριστα η μαζικά (επιλεγεις οποια τραγουδια θελεις (δεξι κλικ, ιδιοτητες, σύνοψη) και γραφεις π.χ. αλμπουμ:χριστοδουλοπουλος διαφορα, αρτιστ: χριστοδουλοπουλος, ειδοσ μουσικης: λαικα και μετα οκ. μετα βάζεις και τον τίτλο του κάθε τραγουδιου ξεχωριστα.

Mε αυτον τον συγκεκριμενο τροπο κ φωτο φιλε που εδωσες ολα ειναι τωρα ενταξει!!Δουλεψαν κανονικα οπως ηθελα.Ειδικα η φωτο πολυ κατατοπιστικη.Μπραβο σου.Ευχαριστω βεβαια κ τα αλλα παιδια που βοηθησαν.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Με το δωρεάν Mp3Tag φτιάχνετε εύκολα τα τραγούδια σας όπως θέλετε. Εχει δυνατότητα να του προσθέτετε ολόκληρο φάκελο με mp3 για ομαδική επεξεργασία. Πιο καλή και συμβατή μορφή είναι το ID3v2.3 για να παίζουν όσο γίνεται περισσότερα Mp3 σωστά.
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Έχει γενικότερα πρόβλημα το music library του Ν8 (ίσως και γενικότερα των Symbian^3) . Εγώ έχω περίπου 1000 κομμάτια στο κινητό μου. ΟΛΑ φτιαγμένα τέλεια, με album/artist/song title και μερικές φορές και year.. Και όμως , σε καμιά 10-15 , έτσι γιατί του χει καπνίσει μου βγάζει "ΑΓΝΩΣΤΟΣ" . Και δεν μου το κανε μια φορά , αλλά όσες φορές και να το χω φλασάρει, κάνει hard reset και λοιπά αυτό συνεχίζει να μου το χει σαν ΑΓΝΩΣΤΟΣ.

Το N8 δεν βλέπει τα mp3 tags όταν είναι στην έκδοση 2.4. Γύρνα τα σε 2.3 και θα τα δει μια χαρά. Οδηγίες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα εδώ και 1 εβδομάδα δεν λειτουργουν τα widgets του accueweather και των social networks. Τα απεγκατέστησα και τα εγκατέστησα ξανά. Τα ξανακατέβασα απο το νοκια store. Έκανα restart στο κινητό αλλά τίποτα! Έχεις κανείς το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Με το δωρεάν Mp3Tag φτιάχνετε εύκολα τα τραγούδια σας όπως θέλετε. Εχει δυνατότητα να του προσθέτετε ολόκληρο φάκελο με mp3 για ομαδική επεξεργασία. Πιο καλή και συμβατή μορφή είναι το ID3v2.3 για να παίζουν όσο γίνεται περισσότερα Mp3 σωστά.

Ακου φιλε τι μου κανει εμενα:εχω εναν φακελο με τον ιδιο τραγουδιστη,21 τραγουδια.Ενω τα περναω κανονικα,στην ανανεωση μετα της βιβλιοθηκης μου τα βγαζει 15 στον εναν φακελο κ 6 σε αλλον με το ιδιο ονομα ομως!!Με το προγραμμα αυτο τα φτιαχνω με ελληνικες γραμματοσειρες.Θελει εκει καποια ρυθμιση αλλη;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα της συσκευής-λειτουργικού αυτό.Κάπου στην ονοματολογία έχεις κάνει κάποιο λάθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα της συσκευής-λειτουργικού αυτό.Κάπου στην ονοματολογία έχεις κάνει κάποιο λάθος.

Ο φακελος που τα εχω μεσα ειναι ο ιδιος(ονομα) με αυτο που γραφω στο προγραμμα.Εκει στο προγραμμα τι ακριβως βαζουμε;

 

 

Οκ ηταν ρυθμιση του προγραμματος!Ευχαριστω.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

για καποι λογο το κινητο σημερα ανεβασε θερμοκρασια και τελειωσε πολυ γρηγορα η μπαταρια του....εψαξα να δω αν ηταν καποια εφαρμοφη ανοιχτη στο backround αλλα ηταν μονο ανοιχτος ο music player...
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

για καποι λογο το κινητο σημερα ανεβασε θερμοκρασια και τελειωσε πολυ γρηγορα η μπαταρια του....εψαξα να δω αν ηταν καποια εφαρμοφη ανοιχτη στο backround αλλα ηταν μονο ανοιχτος ο music player...

 

Μήπως έχεις βάλει custom firmware; Ψάξε και τις εφαρμογές σου. Ίσως να φταίει κάποια εφαρμογή εκτός Nokia Store. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

οχι....οτι εχω κατεβασει ειναι απο το νοκια store
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

οχι....οτι εχω κατεβασει ειναι απο το νοκια store

 

Χμ. Μήπως κάποια εφαρμογή συνδέεται συνέχεια στο ίντερνετ;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

για καποι λογο το κινητο σημερα ανεβασε θερμοκρασια και τελειωσε πολυ γρηγορα η μπαταρια του....εψαξα να δω αν ηταν καποια εφαρμοφη ανοιχτη στο backround αλλα ηταν μονο ανοιχτος ο music player...

 

Μήπως έχεις βάλει custom firmware; Ψάξε και τις εφαρμογές σου. Ίσως να φταίει κάποια εφαρμογή εκτός Nokia Store. ;)

Οτιδήποτε χρησιμοποιεί εντατικά τη σύνδεση δεδομένων καταναλώνει μπαταρία. Οτιδήποτε καταναλώνει μπαταρία ανεβάζει τη θερμοκρασία. Δεν είναι ανάγκη να είναι εκτός Nokia Store και δεν είναι κάτι μη φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ υποψιάζομαι το gps. Πιο ενεργοβόρο από τη σύνδεση δεδομένων. Άσε που μπορεί να τη χρησιμοποιεί κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ υποψιάζομαι το gps. Πιο ενεργοβόρο από τη σύνδεση δεδομένων. Άσε που μπορεί να τη χρησιμοποιεί κιόλας.

Το Battery Monitor δεν συμφωνεί.

 

http://img233.imageshack.us/img233/4332/batterymonitor.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει θέμα με τους χάρτες που δεν έχει διορθωθεί ακόμα! Η εφαρμογή άπαξ και ανοιχτεί, συνεχίζει να τρέχει στο background ακόμα και όταν την κλείσουμε, πράγμα που φαίνεται μόνο μέσα στο app stop...από το οποίο επίσης δεν κλείνει αν δεν απενεργοποιήσεις το κινητό!! Αυτό ίσως καταναλώνει μπαταρία χωρίς να το καταλάβουμε...να το θυμάστε όποτε ανοίγετε το gps!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει θέμα με τους χάρτες που δεν έχει διορθωθεί ακόμα! Η εφαρμογή άπαξ και ανοιχτεί, συνεχίζει να τρέχει στο background ακόμα και όταν την κλείσουμε, πράγμα που φαίνεται μόνο μέσα στο app stop...από το οποίο επίσης δεν κλείνει αν δεν απενεργοποιήσεις το κινητό!! Αυτό ίσως καταναλώνει μπαταρία χωρίς να το καταλάβουμε...να το θυμάστε όποτε ανοίγετε το gps!

 

αιώνιο bug των Nokia Maps(aka ovi maps) ... Όποτε ανοίγω αυτό ή το weather μετά κάνω restart :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει θέμα με τους χάρτες που δεν έχει διορθωθεί ακόμα! Η εφαρμογή άπαξ και ανοιχτεί, συνεχίζει να τρέχει στο background ακόμα και όταν την κλείσουμε, πράγμα που φαίνεται μόνο μέσα στο app stop...από το οποίο επίσης δεν κλείνει αν δεν απενεργοποιήσεις το κινητό!! Αυτό ίσως καταναλώνει μπαταρία χωρίς να το καταλάβουμε...να το θυμάστε όποτε ανοίγετε το gps!

 

αιώνιο bug των Nokia Maps(aka ovi maps) ... Όποτε ανοίγω αυτό ή το weather μετά κάνω restart :p

 

καλημερα. βαλτε το killme για να βλεπετε ολα οσα "τρεχουνε" στο κινητο σας, και να μπορειτε να τα "σκοτωνετε" χωρις restart :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. βαλτε το killme για να βλεπετε ολα οσα "τρεχουνε" στο κινητο σας, και να μπορειτε να τα "σκοτωνετε" χωρις restart :)

 

Καλημέρα.

Δεν μου το εγκαθιστά γιατί έχει κάποιο πρόβλημα το πιστοποιητικό.

Κάποια βοήθεια;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. βαλτε το killme για να βλεπετε ολα οσα "τρεχουνε" στο κινητο σας, και να μπορειτε να τα "σκοτωνετε" χωρις restart :)

Kαι πως δουλευει αυτο,τι κοιταζουμε;:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν μου το εγκαθιστά γιατί έχει κάποιο πρόβλημα το πιστοποιητικό.

Κάποια βοήθεια;

δυστυχως πρεπει να χακαρεις το κινητο σου για να δουλεψει:(

 

Kαι πως δουλευει αυτο,τι κοιταζουμε;:confused:

τρεχεις το προγραμμα και θα δεις την παρακατω εικονα. πατας μια φορα στην εφαρμογη που θελεις να "σκοτωσεις" -επιλογες-terminate ή terminate all αν θελεις να τις "σκοτωσεις" ολες μαζι :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...