Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

*4. Με το hacking τι παίζει, έχει καμία επίπτωση στο F/W που θα βάλω με τον φοίνικα ή είναι άσχετο, γιατί κάποια mods με ενδιαφέρουν.

 

*5. Επίσης ενδιαφέρομαι για τα bubbles, καταλαβαίνω πως είναι beta(γενικά τα αποφεύγω), αλλά γουστάρω αφανταστα! Να τα βάλω ή θα έχω προβλήματα?

 

Σας αυχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις σας και ζητώ συγγνώμη για το μακροσκελές μου post..

 

για να περασεις τα mods δεν χρειάζεται να το χακάρεις απλα τα κανεις sign. επίσης το Nokia Bubbles σε εμένα δεν έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα (nokia bubbles + sleeping screen και δουλευει αριστα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά αποφάσισα σημερα να περάσω την κανονική sim αυτή που χρησιμοποιώ κατα κόρον, της Cosmote.

Δεν ξέρω αν αυτο ήταν το έναυσμα,αλλά μετά απο 3 ώρες άρχισαν τα περίεργα.

Πρώτα απ'όλα αυτό:

http://img577.imageshack.us/img577/1766/29052011209.jpg

 

Σημειωτέον δεν συνδεσα κανένα καλώδιο usb εδω και 4 μέρες.Άλλαξα sim και έβαλα αυτή της Wind και τα κουλά συνεχίζονται μαζί με restart κλπ.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω...

Θεωρώ οτι δεν φταιει η sim της Cosmote,αφου τα προβλήματα συνεχίζονται και με αυτη της wind παρ'όλο που η τελευταία είναι ηλικίας ενός μόνο έτους.

Εχετε κάτι να προτείνετε;

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα τα κουλα ξεκινησαν με της κοσμοτε... παλιοτερα καποια παιδια ειχαν γραψει για προβληματα με παλιες σιμ... στου πατερα μου εκανε επισης κατι κουλα η σιμ του (Ν78) και την καθαρισα με γομα και εστρωσε...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα σημερα να περάσω την κανονική sim αυτή που χρησιμοποιώ κατα κόρον, της Cosmote.

Δεν ξέρω αν αυτο ήταν το έναυσμα,αλλά μετά απο 3 ώρες άρχισαν τα περίεργα.

Πρώτα απ'όλα αυτό:

http://img577.imageshack.us/img577/1766/29052011209.jpg

 

Σημειωτέον δεν συνδεσα κανένα καλώδιο usb εδω και 4 μέρες.Άλλαξα sim και έβαλα αυτή της Wind και τα κουλά συνεχίζονται μαζί με restart κλπ.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω...

Θεωρώ οτι δεν φταιει η sim της Cosmote,αφου τα προβλήματα συνεχίζονται και με αυτη της wind παρ'όλο που η τελευταία είναι ηλικίας ενός μόνο έτους.

Εχετε κάτι να προτείνετε;

Να περιμένουμε όλοι το Symbian Anna μπας και στρώσει το κινητό...

Προσωπικά αντιμετωπίζω ξαφνικούς τερματισμούς του ovistore και κολλήματα διάφορα.

Το Symbian Anna πότε θα βγει τελικά; Τελικά ο Elop δίκιο είχε ότι θα υποστηριχθεί το Symbian τουλάχιστον ως το 2016. Αν βγαίνουν αναβαθμίσεις με τέτοιους ρυθμούς η PR 3.0 φαίνεται με κυάλια στο βάθος του χρόνου.

Όλο το GUI θέλει ξήλωμα και ξανά στήσιμο από την αρχή. Έχει θεματάκια απόκρισης...

Edited by mirrorofsorrow

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς από flashing? Μάλλον έκανα @@ρα...

Το τηλ δεν ανταποκρινεται, αναβοσβήνει μόνο το λαμπάκι του usb και ο φοίνικας μου λέει να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβάλω μέχρι να είναι λειτουργικό το τηλ... Δοκίμασα hard reset, αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς από flashing? Μάλλον έκανα @@ρα...

Το τηλ δεν ανταποκρινεται, αναβοσβήνει μόνο το λαμπάκι του usb και ο φοίνικας μου λέει να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβάλω μέχρι να είναι λειτουργικό το τηλ... Δοκίμασα hard reset, αλλά τίποτα...

Δοκίμασες τις οδηγίες που αναφέρονται στον παρακάτω οδηγό, [ΟΔΗΓΟΣ] Επαναφορά νεκρής Nokia Symbian συσκευής? Αν όχι δοκίμασε το.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν αρκετοί από εμάς (με Ν8) με την ίδια έκδοση λογισμικού με εσάς και δεν έχουμε τα προβλήματα που λέτε. Οπότε αντί να τα ρίχνετε στο λογισμικό και στη νόκια όπως συνήθως που είναι και η εύκολη λύση, καλύτερα να προσέχετε τις εφαρμογές που βάζετε και τις sim που έχετε ή να αναρωτηθείτε αν και τι έχετε κάνει λάθος. Χωρίς παρεξήγηση.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να διορθωθούν οι χαρακτήρες που εμφανίζονται στην οθόνη όταν παίζονται κάποια τραγούδια,

σε κάποια έχω κανονικά ελληνικούς χαρακτήρες και σε κάποια άλλα βλέπω "κινέζικα" ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν αρκετοί από εμάς (με Ν8) με την ίδια έκδοση λογισμικού με εσάς και δεν έχουμε τα προβλήματα που λέτε. Οπότε αντί να τα ρίχνετε στο λογισμικό και στη νόκια όπως συνήθως που είναι και η εύκολη λύση, καλύτερα να προσέχετε τις εφαρμογές που βάζετε και τις sim που έχετε ή να αναρωτηθείτε αν και τι έχετε κάνει λάθος. Χωρίς παρεξήγηση.

 

Σωστος φιλε μου εχω το κινητο απο τον νοεμβρη και δεν μου εχει κανει το παραμικρο:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν αρκετοί από εμάς (με Ν8) με την ίδια έκδοση λογισμικού με εσάς και δεν έχουμε τα προβλήματα που λέτε. Οπότε αντί να τα ρίχνετε στο λογισμικό και στη νόκια όπως συνήθως που είναι και η εύκολη λύση, καλύτερα να προσέχετε τις εφαρμογές που βάζετε και τις sim που έχετε ή να αναρωτηθείτε αν και τι έχετε κάνει λάθος. Χωρίς παρεξήγηση.

 

Συμφωνω το χω απ τον Δεκεμβρη του 2010 δεν μου χει κανει το παραμικρο ουτε καν restart, εχω πανω οτι μου χρειαζετε και δεν εχω κανει τη συσκευη beta tester:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν αρκετοί από εμάς (με Ν8) με την ίδια έκδοση λογισμικού με εσάς και δεν έχουμε τα προβλήματα που λέτε. Οπότε αντί να τα ρίχνετε στο λογισμικό και στη νόκια όπως συνήθως που είναι και η εύκολη λύση, καλύτερα να προσέχετε τις εφαρμογές που βάζετε και τις sim που έχετε ή να αναρωτηθείτε αν και τι έχετε κάνει λάθος. Χωρίς παρεξήγηση.

 

Σωστος φιλε μου εχω το κινητο απο τον νοεμβρη και δεν μου εχει κανει το παραμικρο:happy:

 

Συμφωνω το χω απ τον Δεκεμβρη του 2010 δεν μου χει κανει το παραμικρο ουτε καν restart, εχω πανω οτι μου χρειαζετε και δεν εχω κανει τη συσκευη beta tester:)

 

Μαλλον ειστε πολυ καινουργιοι στο Symbian.

Το οτι η δικια σας συσκευη δεν εχει προβλημα δεν σημαινει αυτοματως οτι κανει κατι λαθος ο αλλος.

Ανεκαθεν στο Symbian αλλα και γενικα στα Νοκια καποιες εως αρκετες συσκευες απο το ιδιο μοντελο "δουλευαν" χαλια και μιλαμε μετα απο hard reset και να κανουν τρελα και επανεκκινησεις.

 

Τι να πρωτο πω, το Ν82 μου, το 6680, το Ε65 , μην τα πολυλογω, ΟΛΑ.

 

 

Οσο για τις ωραιες συμβουλες του στυλ δεν βαζω εφαρμογες , "Hellooooooo" γιατι να μην βαζω εφαρμογες, γιατι λεγεται smart τοτε το τηλεφωνο μου;;;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειστε πολυ καινουργιοι στο Symbian.

Το οτι η δικια σας συσκευη δεν εχει προβλημα δεν σημαινει αυτοματως οτι κανει κατι λαθος ο αλλος.

Ανεκαθεν στο Symbian αλλα και γενικα στα Νοκια καποιες εως αρκετες συσκευες απο το ιδιο μοντελο "δουλευαν" χαλια και μιλαμε μετα απο hard reset και να κανουν τρελα και επανεκκινησεις.

 

Τι να πρωτο πω, το Ν82 μου, το 6680, το Ε65 , μην τα πολυλογω, ΟΛΑ.

 

 

Οσο για τις ωραιες συμβουλες του στυλ δεν βαζω εφαρμογες , "Hellooooooo" γιατι να μην βαζω εφαρμογες, γιατι λεγεται smart τοτε το τηλεφωνο μου;;;

 

σωστος φιλε, αν ηταν να το χω σα τηλεφωνο επαιρνα ενα κατα πολυ φθηνοτερο και με καλυτερη μπαταρια, εγω ομως το πηρα για smartphone

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειστε πολυ καινουργιοι στο Symbian.

Το οτι η δικια σας συσκευη δεν εχει προβλημα δεν σημαινει αυτοματως οτι κανει κατι λαθος ο αλλος.

Ανεκαθεν στο Symbian αλλα και γενικα στα Νοκια καποιες εως αρκετες συσκευες απο το ιδιο μοντελο "δουλευαν" χαλια και μιλαμε μετα απο hard reset και να κανουν τρελα και επανεκκινησεις.

 

Τι να πρωτο πω, το Ν82 μου, το 6680, το Ε65 , μην τα πολυλογω, ΟΛΑ.

 

 

Οσο για τις ωραιες συμβουλες του στυλ δεν βαζω εφαρμογες , "Hellooooooo" γιατι να μην βαζω εφαρμογες, γιατι λεγεται smart τοτε το τηλεφωνο μου;;;

 

Καινουργιος στο Symbian:lol: :lol: Απλα λεω το βαλε βγαλε εφαρμογες δεν ειναι οτι καλυτερο οχι οτι δεν ξερετε να τα χειριζεστε εσεις φιλικα Ιασωνας...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειστε πολυ καινουργιοι στο Symbian.

Το οτι η δικια σας συσκευη δεν εχει προβλημα δεν σημαινει αυτοματως οτι κανει κατι λαθος ο αλλος.

Ανεκαθεν στο Symbian αλλα και γενικα στα Νοκια καποιες εως αρκετες συσκευες απο το ιδιο μοντελο "δουλευαν" χαλια και μιλαμε μετα απο hard reset και να κανουν τρελα και επανεκκινησεις.

 

Τι να πρωτο πω, το Ν82 μου, το 6680, το Ε65 , μην τα πολυλογω, ΟΛΑ.

 

 

Οσο για τις ωραιες συμβουλες του στυλ δεν βαζω εφαρμογες , "Hellooooooo" γιατι να μην βαζω εφαρμογες, γιατι λεγεται smart τοτε το τηλεφωνο μου;;;

 

ειχα πει δεν θα ξαναγραψω αλλα εδω φιλε μου εχεις αδικο. εχω βαλει πανω οτι μπορεις να φανταστεις και θα το καταλαβεις απο τα ποστ που προτεινω εφαρμογες και δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα. τα παιδια και ο φιλος Moralas ειπε οχι να μην βαζουμε εφαρμογες αλλα να προσεχουμε. σε ολα τα site υπαρχουν σχολια για εφαρμογες αποτε καλο θα ειναι να τα διαβαζουμε για να μην εχουμε προβληματα. αυτο που αναφερεις συμβαινει στα περισσοτερα λειτουργικα οποτε καλο θα ηταν να μην γενικευουμε. εσυ σαν πιο εμπειρος προτεινε μαε καποιο κολπο για τα παιδια που εχουν θεματα. γιαυτο νομιζω οτι γραφουμε οι περισσοτεροι:)

Link to comment
Share on other sites

Σωστος φιλε μου εχω το κινητο απο τον νοεμβρη και δεν μου εχει κανει το παραμικρο:happy:

 

Μια από τα ίδια!! Είναι από τα καλύτερα κινητά που είχα ποτέ!! Το HTC Desire που είχα πριν (και είχε τις μισές δυνατότητες από το N8) μου έκανε τα διπλάσια Restart στο ίδιο χρονικό διάστημα (6 μήνες).!! :mad::mad:

 

Αν και τώρα που το σκέφτομαι δεν θυμάμαι κάποιο restart στο Ν8...

Edited by iou
Link to comment
Share on other sites

εγω το μονο προβλημα που εχω δει ειναι οτι χανει το ovi store ανοιγει δηλαδη αλλα δε μπαινει στο καταστημα και γυριζει στην αρχικη οθονη, restart και αλλα κουλα ακομη δεν εχω δει
Link to comment
Share on other sites

Απαντώντας σε ενα πιο πάνω ποστ,θα πω οτι δεν βάζω οτι εφαρμογες μου καπνίσει και ούτε σκαλίζω το κινητο 100 φορές τη μέρα.Κάνω κανονικη και λογική χρήση.

Τα κουλά ξεκίνησαν μετα απο την PR 1.2 που μπήκε ΟΤΑ.

Σήμερα μου έβγαζε συνεχώς πρόβλημα με τη usb συνδεση είτε το είχα συνδεδεμένο είτε όχι στο καλώδιο.

Τελικά με τα πολλά βάλε βγαλε του καλωδίου πέτυχα μια σταθερή συνδεση και του ξαναπέρασα την PR 1.2 με το OVI suite.

Μεχρι στιγμης δεν βγάζει κανένα μήνυμα λάθους και λειτουργει άψογα.

Αν συνεχιστούν τα περίεργα με βλέπω προς NOKIA care...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως σβήνονται τα θέματα?

μενου>ρυθμίσεις>διαχ. εφαρμογών>εγκατ. εφαρμ. αφου βρεις την εφαρμογή -θέμα με παρατεταμένο πάτημα επανω της

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως σβήνονται τα θέματα?

 

Απεγκατάσταση του θέματος που θες από τις ρυθίσεις -> διαχείρηση εφαρμογών ->εγκατ. εφαρμ.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...σημερα περασα απο ΝΟΚΙΑ care γιατι σκεφτομαι να το 3αναπαω για αλλαγη οθονης και μου ειπαν οτι δν τους εχουν στειλει καινουριες οθονες...Επισης μου ειπε οτι σε λιγο καιρο θα εχουμε και την pr2.0 μονο που δεν θα γινεται να την περασουμε ΟΤΑ οπως τις προηγουμενες αλλα θα πρεπει να το παμε αναγκαστικα σε Nokia care για να μας την περασουν δωρεαν...:confused: Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο αλλα για να μου το πε κατι θα ξερει...εσεις τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Επισης μου ειπε οτι σε λιγο καιρο θα εχουμε και την pr2.0 μονο που δεν θα γινεται να την περασουμε ΟΤΑ οπως τις προηγουμενες αλλα θα πρεπει να το παμε αναγκαστικα σε Nokia care για να μας την περασουν δωρεαν...:confused: Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο αλλα για να μου το πε κατι θα ξερει...εσεις τι λετε?

Και να αναβάθμιση να μην μπορείς να κάνεις μέσω OTA, θα μπορείς να την κάνεις μέσω ovi suite. Οπότε είναι λίγο κουλό αυτό που σου είπαν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και να αναβάθμιση να μην μπορείς να κάνεις μέσω OTA, θα μπορείς να την κάνεις μέσω ovi suite. Οπότε είναι λίγο κουλό αυτό που σου είπαν.

 

Tο θεμα ειναι οτι το δικο μου ειναι παραεισαγωγης και αν κανω αναβαθμιση μεσω ovi suite χανω τα ελληνικα και αυτος που ειπε για την αναβαθμιση το ξερει πως το κινητο μου ειναι παραεισαγωγης..μπορει γι'αυτο να μου ειπε να το παω εκει:worry:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?ειναι λογικο να μην μπαινει η εξικονομηση ενεργειας μονη της οταν το κινητο πεφτει στις 3 γραμμες η μπαταρια.ουτε και στην μια μου μπαινει.παρα μονο αν μου γραψει αδυναμη μπαταρια μπαινει.σπανιο βεβαια να το αφησω να φτασει εκει.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...