Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα οντως το μαρκετινκ της νοκια ειναι οτι χειροτερο σε εταιρεια... οχι απλα κακο αλλα αισχρο ! βγαζεις συσκευες με ποσες δυνατοτητες και δεν λες ουτε τις μισες ! απο το HD-Voice στο NFC και τωρα αυτο ! αν καταλαβα καλα λειτουργει στο να ενωνεται με διαφορες συσκευες, ισως σαν το δοντι... και χωρις σχεδον καθολου χρηση μπαταριας !:wacko::X

 

Εμα γιατι εγω φωναζω οτι τα παντα ειναι θεμα μαρκετινγκ; Επαναπαυμενη στις δαφνες της η Νοκια ξεχασε να προβαλεται και κατελληξε να θαυει ενα πολλα υποσχομενο λειτουργικο επειδη δεν το προωθησε σωστα. Κριμα και παλι κριμα αλλα δεν ειναι δουλεια των χρηστων του symbian να υπερασπιζονται παντου το λειτουργικο την στιγμη που η ιδια η εταιρια βγαζει τιτλους τελους! Προσωπικα σε οσους με ρωτανε για το αν αξιζει η αγορα του ν8, και ειναι αρκετοι αυτοι, το προτεινω μεν ως υπερπληρες και αρκετα σταθερο αλλα πλεον τους τονιζω τι ισχυει και με το symbian.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποτίθεται όπως είπες....γιατί δεν υπάρχει ούτε ΟΤΑ ούτε στο ovi

 

εμένα που είναι ουγγαρέζικο μου την έβγαλε σήμερα το πρωί γύρω στα 10Mb ήταν το αρχείο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οφείλεται στο ότι όταν ενεργοποιείς την εξοικονόμηση, καταργούνται λειτουργίες όπως 3g, effe θέματος και κάποιες άλλες που δε θυμάμαι, με αποτέλεσμα να είναι πιο "ελαφρύ" το λειτουργικό και να πηγαίνει πιο γρήγορα.

Στην εξοικονόμηση ενέργειας πως μπορείς να βάλεις την φωτεινότητα στο μέγιστο πάλι (και όλα τα άλλα στην εξοικονόμηση)?

Link to comment
Share on other sites

Στην εξοικονόμηση ενέργειας πως μπορείς να βάλεις την φωτεινότητα στο μέγιστο πάλι (και όλα τα άλλα στην εξοικονόμηση)?

 

στην εξοικονομηση εχεις κάποιες λειτουργίες σε μορφη συγκεκριμενη για να ειναι εξοικονομηση - αλλοιως δεν θα ηταν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσω του ovi suite υπάρχει file browser ή πρέπει να πάμε στο file browser των windows για να βάλουμε αρχεία στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση λογισμικού έχει βγεί, απλά δεν την έχουν λάβει όλοι. Στο δικό μου το ελληνικό dark grey την εγκατέστησα χτες, και η διαφορά που είδα ήταν κυρίως στους χάρτες και την πλοήγηση. Τίποτε άλλο σημαντικό! Χαλαρώστε και κάντε υπομονή...δεν χρειάζεται να δημιουργείται τέτοια σύγχυση για κάθε ενημέρωση που βγαίνει! Ούτε να λέμε συνέχεια "η Nokia εκείνο, η Nokia το άλλο..." μιά χαρά κινητό έχουμε και κανείς δεν μας ξέχασε!
Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση λογισμικού έχει βγεί, απλά δεν την έχουν λάβει όλοι. Στο δικό μου το ελληνικό dark grey την εγκατέστησα χτες, και η διαφορά που είδα ήταν κυρίως στους χάρτες και την πλοήγηση. Τίποτε άλλο σημαντικό! Χαλαρώστε και κάντε υπομονή...δεν χρειάζεται να δημιουργείται τέτοια σύγχυση για κάθε ενημέρωση που βγαίνει! Ούτε να λέμε συνέχεια "η Nokia εκείνο, η Nokia το άλλο..." μιά χαρά κινητό έχουμε και κανείς δεν μας ξέχασε!

 

Φίλε μου, απαγορεύεται να πούμε τη γνώμη μας; διότι δεν κατάλαβα αυτά που γράφεις παραπάνω. Επειδή η γνώμη η δική μου λχ είναι διαφορετική από τη δική σου δεν θα πρέπει και να την εκφράσω; ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη γνώμη του και να την εκφράζει ελεύθερα εξάλλου για αυτό το λόγο υπάρχει και η συγκεκριμένη κοινότητα.

Επίσης η ενημέρωση λογισμικού δεν έχει βγει για το Ελληνικό Ν8 διότι δεν υπάρχει ούτε στο navifirm, τώρα πως το δικό σου τηλέφωνο έκανε την αναβάθμιση και όλα τα άλλα Ελληνικά Ν8 που έχουμε όλοι μας δεν την έχουνε κάνει δεν το γνωρίζω.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

frastgr δεν αναφερόμουν αποκλειστικά σε εσένα φίλε μου, αλλά γενικά στο ντόρο που γίνεται με τις αναβαθμίσεις. Είναι εύκολο να θάβουμε μια εταιρία, αλλά δεν ξέρουμε τους λόγους που γίνονται κάποια πράγματα...απλά σκεφτόμαστε όπως μας βολεύει! Και πάλι δεν αναφέρομαι σε σένα, όμως βλέπω ότι "σκοτωνόμαστε" για κάτι που δεν φέρνει και καμία ουσιαστική αλλαγή. Υπομονή. Εγώ έλαβα την ενημέρωση με wi-fi...τι και πως, θα σας γελάσω! Για την ακρίβεια, η έκδοση είναι η 014.002 και ο κωδικός του τηλεφώνου μου είναι 059F047 για του λόγου το αληθές!
Link to comment
Share on other sites

frastgr δεν αναφερόμουν αποκλειστικά σε εσένα φίλε μου, αλλά γενικά στο ντόρο που γίνεται με τις αναβαθμίσεις. Είναι εύκολο να θάβουμε μια εταιρία, αλλά δεν ξέρουμε τους λόγους που γίνονται κάποια πράγματα...απλά σκεφτόμαστε όπως μας βολεύει! Και πάλι δεν αναφέρομαι σε σένα, όμως βλέπω ότι "σκοτωνόμαστε" για κάτι που δεν φέρνει και καμία ουσιαστική αλλαγή. Υπομονή. Εγώ έλαβα την ενημέρωση με wi-fi...τι και πως, θα σας γελάσω! Για την ακρίβεια, η έκδοση είναι η 014.002 και ο κωδικός του τηλεφώνου μου είναι 059F047 για του λόγου το αληθές!

 

ποτε την πηρες ρε συ? σε εμενα ακομα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αυτη τη φορα δικαιολογημενα γκρινιαζουμε για τη νοκια η οποια δεν μας εχει δωσει (ακομα ελπιζω) τη νεα ενημερωση. δεν μπορω να καταλαβω τη λογικη σε καποιες χωρες δεν δινω. αυτα ειναι αστεια πραγματα. γιατι ρε σεις αυτες οι χωρες δεν σας πληρωσαν να παρουν το κινητο σας? αν δεν μας ερθει οποιαδηποτε μηδαμινη ενημερωση ειναι μεγαλη ξεφτιλα και ντροπη τους και το λεω εγω που παντα τους υποστηριζω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !είμαι νέο μέλος της κοινότητας αν και παρακολουθώ τη συζήτηση εδώ και πολύ καιρό.

Υστέρα από πολύ υπομονή από σήμερα είμαι κάτοχος και εγώ του N8:)

Το κινητό είναι απλά ΥΠΕΡΟΧΟ!!

αντιμετωπίζω όμως ένα πρόβλημα....Όταν συνδέω τα ακουστικά σε κάθε εφαρμογή που πηγαίνω μου ζητάει αυτόματα να του δώσω μια φωνητική εντολή...πώς γίνεται να το απενεργοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Αναφέρεσαι στα ακουστικά που υπάρχουν στα περιεχόμενα της συσκευασίας;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δν ξερω τι γινεται με αυτα τα ακουστικα...Οταν τα συνδεω στο κινητο εμφανιζεται πως τα εβαλα και ακουγεται κανονικα ο ηχος μεσω των ακουστικων ΜΟΝΟ που δν λειτουργουν τα πληκτρα τους(ουτε σε κλησεις,ουτε στη μουσικη ουτε πουθενα)...Αν ομως κλεισω και ξανανοιξω το κινητο λειτουργουν...Μηπως γνωριζεται τι προβλημα υπαρχει??δν μπορω συνεχεια να κλεινω το κινητο καθε φορα που συνδεω τα ακουστικα για να λειτουρησουν :( :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Αναφέρεσαι στα ακουστικά που υπάρχουν στα περιεχόμενα της συσκευασίας;

 

Ναι στης συσκευασίας αναφέρομαι!

Το πρόβλημα το προκάλεσα μάλλον εγώ γιατί πάτησα καταλάθος αποδοχή σε ενα μήνυμα που μου έβγαλε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δν ξερω τι γινεται με αυτα τα ακουστικα...Οταν τα συνδεω στο κινητο εμφανιζεται πως τα εβαλα και ακουγεται κανονικα ο ηχος μεσω των ακουστικων ΜΟΝΟ που δν λειτουργουν τα πληκτρα τους(ουτε σε κλησεις,ουτε στη μουσικη ουτε πουθενα)...Αν ομως κλεισω και ξανανοιξω το κινητο λειτουργουν...Μηπως γνωριζεται τι προβλημα υπαρχει??δν μπορω συνεχεια να κλεινω το κινητο καθε φορα που συνδεω τα ακουστικα για να λειτουρησουν :( :mad:

 

καλησπερα. δυστυχως θα πρεπει να τα πιεσεις ΠΟΛΥ για να μπουνε σωστα. εγω την πρωτη φορα που τα συνδεσα τα πατησα τοσο που ελεγα θα σπασει το κινητο :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. δυστυχως θα πρεπει να τα πιεσεις ΠΟΛΥ για να μπουνε σωστα. εγω την πρωτη φορα που τα συνδεσα τα πατησα τοσο που ελεγα θα σπασει το κινητο :lol:

 

Ευχαριστω πολυ...μου φαινεται πως ειχες δικιο:p τα πατησα πολυ και λειτουργουσαν χωρις να χρειαστει να το κλεισω...ελπιζω να μην ηταν τυχαιο...τωρα τα εβγαλα,θα τα ξαναβαλω το πρωι χωρις να το κλεισω και αμα λειτουργουν σημαινει πως επιασε το κολπακι :happy:

Link to comment
Share on other sites

δεν εμφανιζεται καμια αναβαθμιση σε σκουρο γκρι ελληνικο και απορω πως εμφανιστηκε σε καποιου μελους εδω. εχει καποιος καποια αλλη πληροφορια?
Link to comment
Share on other sites

δεν εμφανιζεται καμια αναβαθμιση σε σκουρο γκρι ελληνικο και απορω πως εμφανιστηκε σε καποιου μελους εδω. εχει καποιος καποια αλλη πληροφορια?

 

οχι φίλε μου ακόμα τίποτα άλλα και σε φίλους μου που έχουν και αυτοί Ελληνικό Ν8 δεν τους έχει εμφανίσει την ενημέωση έτσι και εγώ με τη σειρά μου έχω την ίδια απορία που έχεις και συ.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

το θυμαστε αυτο το βιντεακι?

το δοκιμασε κανεις?

Αυτο το βιντεο ειχε ανεβει κανα δυο μηνες πριν ερθει το Ν8 στην Ελλαδα...

Ακομα δεν εχει κυκλοφορισει πουθενα αυτο το app...

 

Αυτο το bug,να μην ακουγεται η εκφωνηση ονοματος καλουντως, οταν το κινητο ειναι συνδεμενο με bluetooth, εχουν σκοπο να το φτιαξουν???

Δε βολευει καθολου που δε λειτουργει, ειδικα πανω σε μηχανη...

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω να κάνω μια ανόητη ερώτηση άλλα δεν μπόρεσα να βρω άκρη!

 

1ο πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να συνδεθώ απο το κινιτό μου με τον λογαριασμό μου στο ovi store. Μου έχει κρατήσει στην μνήμη ένα άλλο λογαριασμό που συνδέθηκα μια φορά και δεν μπορώ να συνδεθω με τον δικό μου

 

2ο Πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ δεν βρίσκω πως θα σβήσω παίχνιδια που έω βαλει.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Προκαταβολικά σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω να κάνω μια ανόητη ερώτηση άλλα δεν μπόρεσα να βρω άκρη!

 

1ο πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να συνδεθώ απο το κινιτό μου με τον λογαριασμό μου στο ovi store. Μου έχει κρατήσει στην μνήμη ένα άλλο λογαριασμό που συνδέθηκα μια φορά και δεν μπορώ να συνδεθω με τον δικό μου

 

2ο Πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ δεν βρίσκω πως θα σβήσω παίχνιδια που έω βαλει.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Προκαταβολικά σας ευχαριστώ.

 

1. πηγαινε εκει που λεει λογαριασμος και αλλαξε το λογαριασμο που θελεις.

2. εκει που ειναι τα εικονιδια του παιχνιδιου πατα οργανωση και μετα σε καθε εικονιδιο παρατεταμενα πατημα και θα σου βγαλει διαγραφη

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το bug,να μην ακουγεται η εκφωνηση ονοματος καλουντως, οταν το κινητο ειναι συνδεμενο με bluetooth, εχουν σκοπο να το φτιαξουν???

Δε βολευει καθολου που δε λειτουργει, ειδικα πανω σε μηχανη...

 

Εχεις δικo για το bug που λες ισχυει. Ο μοναδικος τροπος να ακουσεις το ονομα του καλουντος ειναι να επιλεξεις αυξανομενη ενταση ηχου στο προφιλ που επιλεγεις και ετσι δουλευει και με bluetooth δοκιμασμενα. Βεβαια το θεμα εδω ειναι οτι επειδη ακριβως εχεις αυξανμενη ενταση η πρωτη απο τις δυο φορες που θα εκφωνησει το ονομα σχεδον θε θα ακουγεται:wacko:. O ποιο σιγουρος τροπος παντως να αναγνωρησεις τον καλουντα μεσω bluetooth ειναι να βαλεις ξεχωριστους ηχους στις επαφες που σε καλουν συχνα;).

Επισης να αναφερω οτι παρατηρω ενα αλλο bug οταν η συσκευη ειναι συνδεδεμενη με bluetooth. Σε μερικες σπανιες περιπτωσεις οταν δεχομαι μια κληση και ενω εχω κανονικα αποθηκευμενο τον αριθμο στο κινητο μου τον εμφανιζει σαν αγνωστο δηλαδη γραφει μονο το νουμερο. Αυτο το κανει μονο οταν χρησιμοποιω bluetooth. Αν κανω πανεκινηση της συσκευης το προβλημα λυνεται. Εχει κανεις αλλος παρατηρησει αυτο το bug;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ζητώ συγνώμη γιατί προκάλεσα άδικα αναστάτωση. Η αναβάθμιση ήταν σε φίλου ουγγαρέζικο και εμένα ήρθαν απλά οι χάρτες! Εξακολουθώ να έχω την 13, απλώς αυτές τις μέρες ασχολιόμουν και με τις 2 συσκευές και μπλέχτηκα. Ελπίζω να μη μου κρατάτε κακία...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...