Jump to content

[ΠΡΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ] Samsung Galaxy S II


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο optimus βλεπεις flash video 720p??? :rolleyes:

 

NAI :rolleyes::rolleyes:

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

NAI :rolleyes::rolleyes:

 

ενα σκετο ναι πιστευω θα εφτανε... :rolleyes:

επειδη μου φαινεται πολυ δυσκολο αυτο, μπορει να το επιβεβαιωσει και καποιος αλλος?

ευχαριστω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Vageli για δώσε λινκ ,γιατί δεν το βρίσκω στο digital life

 

Δεν εχει ανεβει ακομα, αυριο πιθανως ενα κομματι του...

Παντως δεν περιμενα τοσο καλη την καμερα του Galaxy S II (τουλαχιστον αναφορικα με φωτο, βιντεο δεν ειδα)...

Και το σημαντικοτερο: δεν την διαφημιζει, δεν την προβαλλει σαν "δυνατο" χαρακτηριστικο της συσκευης η samsung, αλλα ειναι...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

ενα σκετο ναι πιστευω θα εφτανε... :rolleyes:

επειδη μου φαινεται πολυ δυσκολο αυτο, μπορει να το επιβεβαιωσει και καποιος αλλος?

ευχαριστω

 

δεν βρισκω στα γρηγορα video που να δειχνει hd video streaming μεσα στο browser, το πιο κοντινο που βρηκα ειναι το prototype του galaxy s ii το οποιο ειναι μονο 1ghz (του λειπει το samsung logo μπροστα) και το κανει ανετα...

 

 

βαλε στο 4:20

 

 

και εδω περα κανει 700 ωρες το galaxy s 1

Edited by VirusSnake

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω στα γρηγορα video που να δειχνει hd video streaming μεσα στο browser, το πιο κοντινο που βρηκα ειναι το prototype του galaxy s ii το οποιο ειναι μονο 1ghz (του λειπει το samsung logo μπροστα) και το κανει ανετα...

 

 

βαλε στο 4:20

 

ναι οντως

αν και δεν το αφηνει να παιξει πολυ φαινεται οτι το τρεχει κανονικα

ευχαριστω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το LG τα βιντεο στο youtube σε ρυθμιση για επιτραπεζιο υπολογιστη δεν μου τα παιζει καλα..

Τα δείχνει σε στοπ καρε. Ο ηχος τελειος.

Δοκίμασα με original rom με custom και overclocked στα 1.3

ΤΙΠΟΤΑ.....

Edited by makinas
ορθογραφια...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το LG τα βιντεο στο youtube σε ρυθμιση για επιτραπεζιο υπολογιστη δεν μου τα παιζει καλα..

Τα δείχνει σε στοπ καρε. Ο ηχος τελειος.

Δοκίμασα με original rom με custom και overclocked στα 1.3

ΤΙΠΟΤΑ.....

 

και εγω αυτη την εντυπωση ειχα για αυτο ειπα οτι μου φαινεται δυσκολο...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι...οσο κυκλοφορησαν τα γαματα παιχνιδια του iphone (βλεπε Infinity Blade) στο android...αλλο τοσο θα κυκλοφορησουν και εκτος Tegra Zone...δυστυχως σαν το χρημα δεν εχει :) Καλυτερα να παιρνεις σιγουρα λεφτα απο την nvidia παρα να το βγαλεις για ολα τα android,να χανεις την επιχορηγηση και το 90% να το κατεβαζει πειρατικο...

Δες τι γινεται και στις κονσολες...οσο πεφτει το χρημα απο microsoft και sony,μερικοι σπουδαιοι τιτλοι δεν κυκλοφορουν στα pc

 

Ναι είναι σωστή η λογική που τα σκέφτεσαι όλα αυτά, αλλά σκέψου και αυτό.

 

Το ίδιο προσπάθησε να κάνει η Nvidia και στα pc με physx, cuda, και κάτι άλλες λοιπές π...ριες που δεν τις θυμάμαι όλες τώρα. Αλλά επειδή η ATI-τότε/AMD έβγαζε σοβαρές κάρτες και ίσως και σοβαρότερες σε σχέση με την nvidia, οι καταναλωτές λόγω επιλογής άλλης κάρτας "ανάγκασαν" την πλειοψηφία των devs να απευθύνονται σε όλους. Βγήκαν κάποιοι τίτλοι πιο παλια, αλλά τώρα πλέον οι περισσότεροι σοβαροι devs γειώνουν αυτά τα proprietary που προσπαθεί να καθιερώσει η nvidia. Ή τουλάχιστον τους δίνουν κάπου την επιλογή για λίγο καλύτερα γραφικά, αλλά ταυτόχρονα απευθύνονται και σε όλους τους άλλους... δηλαδή είναι ξεκάθαρο πλεον ότι δεν κατόρθωσε να το κάνει αυτό που λες η nvidia στην αγορά των pc και να καθιερώσει μόνο το δικό της hardware.

 

και που αυτό; στην αγορά των pc. που αν στο android πιστεύεις ότι τα πειρατικά είναι το 90%, τότε στην αγορά των pc μάλλον είναι το 99% πειρατικά...

 

Τεσπα ο καιρός θα δείξει. Ελπίζω πρωτίστως αλλά και νομίζω, κάτι ανάλογο να συμβεί και στην αγορά των android. Και λέω το ελπίζω γιατί ποτέ δε μου άρεσε γενικότερα σαν καταναλωτή η λογική του οτιδήποτε "κλειστού". Μ' αρέσει να έχω επιλογές. Και με κάτι τέτοιες λογικές που προσπαθεί να εφαρμόσει η nvidia για μονοπώληση στους επεξεργαστές, της εύχομαι να πάρει τον π... όπως πήρε και στα pc. Αν είναι μάγκες και θέλουνε ναναι πρώτοι και όλοι να παίρνουμε tegra, ας βγάλουνε τον σουπερ-ντουπερ επεξεργαστή που ρίχνει στ' αφτιά σε όλους και τα γ... όλα, και να τον αγοράσουμε όλοι γιατί όντως είναι ο καλύτερος από όλους τους υπόλοιπους. Αλλά "κλειστές" μονοπωλιακές λογικές και γενικότερα κλειστά οικοσυστήματα για να καταφέρουμε πωλήσεις, προσωπικά δεν τα πολυγουστάρω και προτιμώ να μην αγοράζω από εκεί για να μην τους επιβραβεύω γι' αυτό που κάνουν...

 

Οπότε προσωπικά δε μπαίνω καν στο τριπάκι του tegra zone γιατί πρώτον και κυριότερον δε μ' ενδιαφέρουν καθόλου μα καθόλου τα παιχνίδια, αλλά και δεύτερον ακόμα και να μ' ενδιέφεραν πάλι δε θ' αγόραζα για να μην τους περνάνε αυτές οι λαλακίες που κάνουν... :rolleyes:

 

Και για να μην παρεξηγηθώ, όλο αυτό είναι προσωπική άποψη πάντα... δε σημαίνει ότι είναι και σωστή. Ο καθένας δικαιούται να έχει τη δικιά του άποψη, διαφορετική από τη δικιά μου :)

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

 

WTF??

 

Δεν παίζεται ο Darky!!! Ισχύει άραγε?

Link to comment
Share on other sites

WTF??

 

Δεν παίζεται ο Darky!!! Ισχύει άραγε?

 

το έκανε ο ίδιος retweet :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

 

Και το σχολιακι απο κατω κλασσικο! Θα το βλεπει και στον υπνο του το σχολιο αυτο ο darky αν πιαστει με το developing του sII :p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Η αναμονή τελειώνει! Νέα εβδομάδα, νέος μήνας! Το Galaxy SII θα είναι σύντομα στα χέρια μας :D

 

Η μέρες θα περάσουν τόσο βασανιστηκά αργά.........:p

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχουν παραλάβει στα κεντρικα του Γερμανού , ακόμα δεν έχουν πει κάτι για ημερομηνία διάθεσης. Σε καμμία εβδομάδα το βλέπω
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησε η Amazon... Το ζουμί του e-mail:

 

Unfortunately, we are currently unable to dispatch "Samsung I9100 Galaxy S II 16 GB Sim Free Smartphone" to Greece.

 

For information on the destinations to which we can deliver our various product lines, please visit the following Help page:

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=524836

 

Από ότι φαίνεται πάντως Πλαίσιο και Γερμανός δε θα το αργήσουν πολύ, οπότε μικρή ζημιά :)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με κάποιο thread στο XDA οι 3 τελευταίου χαρακτήρες του Manufacturer code δείχνουν για ποιά χώρα προορίζεται η συσκευή. Οι κωδικοί του Samsung Galaxy SII μάλλον είναι ίδιοι με του Galaxy S, αποκλειστικά για τους 3 τελευταίους χαρακτήρες.

 

Οπότε το Expansys που δίνει αυτή την έκδοση με κωδικό GT-I9100LKAXEU και σύμφωνα με αυτό, απευθύνεται σε χώρες της Ευρώπης. Δηλαδή generic.

Ο κωδικός αυτός χρησιμοποιείται κυρίως για την αναγνώριση από το Android Market και αλλάζει εύκολα με custom firmwares.

 

Επίσης απ'ότι είδα, στο Galaxy S για την Ελλάδα υπήρχε product code μόνο για την Cosmote!!:X

 

 

Τέλος, μίλησα με expansys και Τετάρτη-Πέμπτη θα το έχω. :)

Edited by kostas_pav
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχουν παραλάβει στα κεντρικα του Γερμανού , ακόμα δεν έχουν πει κάτι για ημερομηνία διάθεσης. Σε καμμία εβδομάδα το βλέπω

 

Τώρα μίλησα με άνθρωπο στη Samsung Ελλάς και δεν γνωρίζουν τίποτα και φυσικά δεν έχουν παραλάβει τίποτα.

 

Καλό είναι να μην γράφονται "αρβύλες" του στιλ παρέλαβαν.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησε η Amazon... Το ζουμί του e-mail:

 

 

 

Από ότι φαίνεται πάντως Πλαίσιο και Γερμανός δε θα το αργήσουν πολύ, οπότε μικρή ζημιά :)

 

Περίεργο αυτό με το amazon. Ti τους ρώτησες, γιατί και εμένα που τους είχα στείλει email και ρώταγα αν το στέλνουν Ελλάδα αφού είναι mobile phone (και αυτά σύμφωνα με το link σου δεν τα στέλνουν) μου απάντησαν ότι είναι στην κατηγορία electronics and photo και στέλνουν κανονικά Ελλάδα.

 

Ελπίζω να μην περιμένω άδικα....

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ είμαι και εγώ σε αυτους που περιμένουν να το πάρετε πρώτοι (όσοι απο εσάς το πάρετε εν τέλη γιατί απο ότι βλέπω οι εταιρίες απο τις οποίες παραγγείλατε μερικοί έχουν προβλήματα με τις παραγγελίες σας) για να δούμε απο που θα το παραγγείλουμε και εμείς με σιγουριά.Αλλα απο ότι βλέπω μάλλον απο Ελλάδα θα το τσιμπήσω τουλάχιστον εγω γιατί καλύτερα να περιμένω και έναν μήνα ακόμη για να το πάρω παρά να είμε το άγχος αν θα έρθει πότε θα έρθει.Υπομονή μέχρη και την τετάρτη-παρασκευή που το περιμένουν κάποιοι.Αν όντος το παραλάβουν και είναι οκ θα πέσει παραγγελία αλλιώς Ελλάδα.:ninja:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μίλησα με άνθρωπο στη Samsung Ελλάς και δεν γνωρίζουν τίποτα και φυσικά δεν έχουν παραλάβει τίποτα.

 

Καλό είναι να μην γράφονται "αρβύλες" του στιλ παρέλαβαν.

 

Καλό είναι να ρώταγες κάποιον από τις κεντρικές αποθήκες του Γερμανού , πριν ποσταρεις.

Φυσικά και έχουν παραλαβει.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Εδω η Samsung δεν είχε φροντίσει να αλλάξει στα specs του τηλεφώνου τα hrz της συσκευής θα ήξεραν αν ο Γερμανός έχει παραλάβει συσκευές στις αποθήκες του? :p:lol:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησε η Amazon... Το ζουμί του e-mail:

 

 

 

Από ότι φαίνεται πάντως Πλαίσιο και Γερμανός δε θα το αργήσουν πολύ, οπότε μικρή ζημιά :)

συγνωμη το αμαζον δε στελνει ελλαδα? απο ποιο αμαζον ? com , uk ,de?

Link to comment
Share on other sites

Το amazon.co.uk αν δεις το link του PropheT δεν στέλνει mobile phones στην Ελλάδα.

Το θέμα είναι ότι από όσο μου είπαν στο email που τους ρώτησα, το Galaxy S II δεν είναι στην κατηγορία mobile phones αλλά electronics and photo, τα οποία τα στέλνουν Ελλάδα.

Αν κάνεις αναζήτηση στο amazon σου το βγάζει σαν electronics and photo.

 

Τους έστειλα πάλι email να σιγουρευτώ πάντως.

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια τελικα βλεπω να ακυρωνω την παραγγελια , εχει τα στραβα του αλλα ειναι απλο και δεν θελει στησιμο και εγω προσωπικα εχω βαρεθει το στησιμο , καλη παραλαβη σε οσους το παρουν

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...