Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι τελευταιο...πωσ θα καταλαβουμε αν εχει εγκατασταθει το clockworkmod γιατι τοτε που το εκανα μου εγραψε successful αλλα δεν ξερω πωσ μπορω να δω εαν εχει εγκαταστα8ει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα όπως ειχα πει προχθες ειμε κατοχος ενως μεταχερισμενου<απο μαγαζι αλλα οχι εξοσιοδοτημενος αντιπροσωπος, αθηνα> τι γινετε τωρα ,εκανα την τριτη το βραδυ ενημερωση λογισμικου στις δωδεκα το βραδυ και εβαλα καποιες εφαρμογες μια απο αυτες η mp4 για τα βιντεο ,αρχισε να κολαει μετα απο ολα αυτα για 8 ωρες δουλευε<ειχε κανονικα σημα > μετα καμια υπηρεσια εβαλα μετα απο την επισημη σελιδα τις lg την τελευταια εκδοση λιγισμικου για cοsmote iounios 2012 αλλα και παλι καμια υπηρεσια κανω την απλη αναζητηση δικτυου και βγαζει σφαλμα η λιγοστεσ φορες εβγαλε οργανωση εσωτερικων λειτουργιων και δεν φταναν ολα αυτα δεν μ αναγνωριζει και το imei ουτε με καρτα ουτε χωρις,απο οτι διαβασα στο φορουμ και αλλοι το εχουν παθει σε samsung ,αν γνωριζει καποιος κατι ας το πει

 

 

καποιος να πει κατι δεν υπαρχει ?????????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να συνδέσω το κιν. με το pc suite αλλά μου βγάζει ότι δέν είναι δυνατή η λήψη IMEI. Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι;

 

Κανείς...?

Link to comment
Share on other sites

Format και την καρτα μνημης και την εσωτερικη μνημη, εμενα φιλε μου δεν αναγνωριζει καμια σιμ γραφει καμια υπηρεσεια , μπορεις να βοηθησεις στο φορματ ειμε λιγο ασχετος ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιοσ πωσ γινετε οταν βγαζω φοτο να αποθηκευονται στη sd καρτα μνημησ που εβαλα και επισησ πωσ γινετε να μεταφερο ταινιεσ ατην sd γιατι οταν παω να τισ μεταφερω μου λεει οτι δεν επαρκει ο χωροα ενω ειναι αδεια η sd? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιοσ πωσ γινετε οταν βγαζω φοτο να αποθηκευονται στη sd καρτα μνημησ που εβαλα και επισησ πωσ γινετε να μεταφερο ταινιεσ ατην sd γιατι οταν παω να τισ μεταφερω μου λεει οτι δεν επαρκει ο χωροα ενω ειναι αδεια η sd? Ευχαριστω.

 

φιλε το πρόβλημα είναι οτι η sd σου εχει fortat fat32 έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια, όταν λέει YOU MUST INSTALL "v21e GB BASEBAND" OR "v21e.KDZ" BEFORE YOU FLASH THE ROM.FLASHING A .KDZ FILE IS EASIER IMΟ εννοεί οτι πρέπει να έχω την V21e γενικά η να περάσω διαφορετική baseband? η v21e δεν εμπεριέχει εξ αρχής την baseband που μου ζητάει ?

ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ασ απαντησει καποιοσ αυτο που ρωτησα..πωσ γινετε να μεταφερω κατι με πολλα γιγα σε μια καρτα καινουρια που εβαλα...ειναι αδεια sd. Και δεν με αφηνει να βαλω μια ταινια που θελω..ειναι 16 γιγα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ασ απαντησει καποιοσ αυτο που ρωτησα..πωσ γινετε να μεταφερω κατι με πολλα γιγα σε μια καρτα καινουρια που εβαλα...ειναι αδεια sd. Και δεν με αφηνει να βαλω μια ταινια που θελω..ειναι 16 γιγα

 

Μέσω PC ή card reader...αλλιώς θα βαρεθείς....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω λίγες μέρες που άρχισα να βλέπω διαφημίσεις να εμφανίζονται ως notifications (βλέπε συνημμένο).

Κάποιες έχουν για σύμβολο το σταυρό και άλλες αστέρι σε διάφορα χρώματα.

Πως τις αφαιρώ; Ήρθαν μαζί με κάποια εφαρμογή που εγκατέστησα και δεν το κατάλαβα;

Φοράω original GB 2.3.5 v21e και είμαι root

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κανένα νέο για το πότε θα έρθει η αναβάθμιση σε ice cream sandwich??

Σεπτέμβριος μπήκε και δεν ακούγετε τίποτα και με ανησυχεί...

Link to comment
Share on other sites

κατι μου λεει οτι θα προβαλει ως δικαιολογια οτι τα 512 Mb ειναι πολυ λιγα για ics

 

Το nexus με a8 και 512ram τρέχει την gellybean σφαίρα, ούτε το galaxy s3 είναι τόσο smooth στο λειτουργικό. Το Bloatware σε όλο το μεγαλείο του. Και από ότι είδα και στο Optimus 4x το ίδιο μενού κράτησε η lg φαντασία μηδέν.

Link to comment
Share on other sites

μωρε και το galaxy s τρεχει custom 4.1.1 σφαιρα αλλα πιπιλισαν την καραμελα.Πλεον την φοβαμαι την lg.Θα επρεπε να μας δωσει απευθειας την jelly για να μας αποζημιωσει.....:mad:

 

αυτο λεω και εγω κατευθειαν jelly.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω λίγες μέρες που άρχισα να βλέπω διαφημίσεις να εμφανίζονται ως notifications (βλέπε συνημμένο).

Κάποιες έχουν για σύμβολο το σταυρό και άλλες αστέρι σε διάφορα χρώματα.

Πως τις αφαιρώ; Ήρθαν μαζί με κάποια εφαρμογή που εγκατέστησα και δεν το κατάλαβα;

Φοράω original GB 2.3.5 v21e και είμαι root

Ευχαριστώ

 

Παιδιά μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα με το θέμα μου. Με έχει πρήξει.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Απο την V20B official Cosmote που ειμαι, μπορω να παω σε 21Ε με πλαγιο τροπο ?

 

διοτι στο site μεχρι 20Β μου διχνει....... Ξερετε αν εχει θεμα η 20Β με ghost calls... ?

Link to comment
Share on other sites

αξιζει τελικα να παω στην 21Ε συμφωνα με τον οδηγο στην σελιδα 1 ?

 

εχει εξαλειφθει το θεμα με τα ghost calls ????

 

 

και οσοι το κανατε απο τον οδηγο σας πετυχε με την πρωτη ? υπαρχει περιπτωση να το μπρικαρουμε ?

 

thanks.

 

PS: που μπορω να βρω την 21Ε ? γιατι απο τον οδηγο ειναι διεγραμμενη.

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εμενα με την 20B δεν μου το εχει κανει ποτε αυτο με την οργανωση που λες......

 

επισης διπλα στην 20Β γραφει 28June2012 που σημενει οτι ειναι ποιο καινουργια απο την 21Ε.......

 

πφφφφφ, εχω μπερδευτει.......

 

Update: πηρα τηλεφωνο πριν 5 λεπτα περιπου στο service της LG να ρωτησω για την ics και μου ειπαν οτι δεν εχουν καποια ενημερωση επισημα απο την LG, παντως μεχρι τον Νοεμβριο θα εχει δωθει στο κοινο.

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια χρειαζομαι βοηθεια....παλεψα να βαλω μια rom με αποτυχια...το μονο που καταφερα να κανω μεσω το clockrecoverymod ηταν να γυρισει το κινητο στισ εργοστασιακεσ του ρυθμησεισ και απο τοτε οποτε το συνδεω στον υπολογιστη με το usb καλωδιο τομ μονο που κανει ειναι να φορτιζει το κινητο και οχι να συνδεετε με το pc....τι μπορω να κανω τωρα για να το συνδεσω με τον υπολογιστη χωρισ τα bluetooth αλλα με κλαλωδιο...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφεραααααα, περασα την 21e....

 

και δεν μου σβηστηκε τιποτα......

 

 

πρεπει να κανω hard reset μηπως ?

Link to comment
Share on other sites

εκανα τελικα full wipe, διοτι κολλουσε λιγο το wifi, αλλα τωρα πλεον το κινητο πεταει......

 

:)

Link to comment
Share on other sites

εκανα τελικα full wipe, διοτι κολλουσε λιγο το wifi, αλλα τωρα πλεον το κινητο πεταει......

 

:)

 

Γενικώς και μένα τόσο το wifi όσο και το bluetooth έχει κάποια θεματάκια (παρόλο που έχω κάνει full wipe). Μπορεί όσο δεν είναι ακόμα φορτωμένο με εφαρμογές το κινητό να πετάει, αλλά όταν αρχίζει και φορτώνεται, τρώνε τα κοληματάκια τους τα wifi/bluetooth. Δηλαδή μπορεί να μην ενεργοποιούνται ή να κολάνε και να τρώνε γρήγορα τη μπαταρία.

Μια rom της προκοπής με όλα τα βασικά (κλήσεις/wifi/bluetooth) να λειτουργούν άψογα, δεν έχει βγάλει (ακόμα) αυτή η lg.

Link to comment
Share on other sites

απο χθες το εχω φουλαρει με 3d παιχνιδια και καμια 150 περιπου εφαρμογες, και δεν παρατηρισα κολληματα με wifi και bt.

 

του εβαλα και καμια 5-6 launchers ετσι για να τους δοκιμασω και παλι δεν ειδα κατι μεμπτο.

 

εν αναμονη λοιπον της ics.(αν βγει ποτε για το 3D μας.) :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...