Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα! Το κινητο δεν ανοιγει με τιποτα (ανοιγει και κολλαει στο logo της LG) Βημα, βημα πως εφτασα εκει:

1. Ξεκινησα να τον παραπανω οδηγο του φιλου RaZoR333 κανοντας root με το superoneclick.

2. Aφου εκανε το rootαρισμα εκανε επανεκκινηση τη σησκευη.

3. Εκανα ολες τις απετουμενες ενεργειες βημα προς βημα χωρις κανενα προβλημα και μετα την ολοκληρωση του οδηγου επανεκκινηση.

4. Ξανα ετρεξα το superoneclick νομιζοντας οτι η συσκευη ειναι ακομα root, πατησα unroot αλλα μου εγραψε οτι η σησκευη δεν ηταν root

5. Αφου λοιπον βλεποντας οτι ολα πηγαν καλα, διεγραψα ολες τις εφαρμογες και της ξαναεγκατεστησα.

6. Με την βοηθεια του moveapp2sd εκανα μεταφορα των εμαρμογων στην εξωτερικη sd. Ολα καλα μεχρι εδω.

7. Κανω διαγραφη των παλιων αρχειων απο εφαρμογες της υποτιθεμενης εξωτερικης sd και πλεον η χωριτηκοτητα της ειναι 5,47gb.

8. Μετα απο κατι ωρες χρησης της σησκευης ανοιγω το wi-fi και κολλαει η σησκευη. Το κλεινω και οταν το ξαν'ανοιγω κολλησε στο logo της lg. Εβγαλα την μπαταρια και παλι τα ιδια, το εκανα factory reset και παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα! Το κινητο δεν ανοιγει με τιποτα (ανοιγει και κολλαει στο logo της LG) Βημα, βημα πως εφτασα εκει:

1. Ξεκινησα να τον παραπανω οδηγο του φιλου RaZoR333 κανοντας root με το superoneclick.

2. Aφου εκανε το rootαρισμα εκανε επανεκκινηση τη σησκευη.

3. Εκανα ολες τις απετουμενες ενεργειες βημα προς βημα χωρις κανενα προβλημα και μετα την ολοκληρωση του οδηγου επανεκκινηση.

4. Ξανα ετρεξα το superoneclick νομιζοντας οτι η συσκευη ειναι ακομα root, πατησα unroot αλλα μου εγραψε οτι η σησκευη δεν ηταν root

5. Αφου λοιπον βλεποντας οτι ολα πηγαν καλα, διεγραψα ολες τις εφαρμογες και της ξαναεγκατεστησα.

6. Με την βοηθεια του moveapp2sd εκανα μεταφορα των εμαρμογων στην εξωτερικη sd. Ολα καλα μεχρι εδω.

7. Κανω διαγραφη των παλιων αρχειων απο εφαρμογες της υποτιθεμενης εξωτερικης sd και πλεον η χωριτηκοτητα της ειναι 5,47gb.

8. Μετα απο κατι ωρες χρησης της σησκευης ανοιγω το wi-fi και κολλαει η σησκευη. Το κλεινω και οταν το ξαν'ανοιγω κολλησε στο logo της lg. Εβγαλα την μπαταρια και παλι τα ιδια, το εκανα factory reset και παλι τα ιδια.

 

Αφου το κινητο ανοιξε μετα την διαδικασια και εβλεπε αναποδα τις sd οπως θα επρεπε δεν εκανες κατι λαθος σε αυτα που εγραψα.

Σιγουρα το κινητο ηταν root, αλλιως δεν θα δουλευε ο root explorer.

 

Μαλλον θα πρεπει να ακολουθησεις τα παρακατω για να φτιαξει:

http://www.lg-phones.org/how-to-fix-a-bricked-lg-optimus-3d.html

Link to comment
Share on other sites

Φιλε razor333 ευχαριστω για την απαντηση! Σημερα το πηγα στο service χωρις να τους πω την διαδικασια που εκανα, απλα τους ειπα οτι δεν ανοιγει! Το προβλημα μου ειναι αν ηταν ακομη root (αν ηταν θα ειχε ακομη μεσα την εμαρμογη superuser?) και δεν μου το καλειπτει η εγγυηση. Αν γινει κατι τετοιο θα το παρω πισω και θα ακολουθησω τον παραπανω οδηγο. Τι μπορει να εφταιξε? εχει τυχει ποτε σε κανεναν αλλον να κολλαει στο σημα της lg κατα το ανοιγμα της σησκευης?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Σημερα πειρα το lg optimus 3d (απο mobilehellas.gr). Ας ξεκεινισω με το προτω πραγμα που αντικρισα..

1. Η ζελατινα ητανε σαν να καπιως την εσκισε και την ξαναεκλισει με καποιο τροπο

2.Γερμανικο φουλ.. Ακομα και το κουτι του με γερμανικα ητανε.. και πισω ελεγε DEU αντι για GR...

3.Απο το κουτι μεσα ελειπε το hdmi και ητανε και διαφορετικο το micro usb με αυτο της lg

4.Προσπαθησα να το κανω αναβαθμησει αλλα δεν λεει να την κανει.. βρισκει πως υπαρχει νεα αναβαθμησει αλλα οταν παω να την κανω βγαζει σφαλμα!

Εχω ψιλοξενεροσει, βριτε μου μια λυση ρε παιδες πλς! :(

HTC HD 2 HyperDroid
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Σημερα πειρα το lg optimus 3d (απο mobilehellas.gr). Ας ξεκεινισω με το προτω πραγμα που αντικρισα..

1. Η ζελατινα ητανε σαν να καπιως την εσκισε και την ξαναεκλισει με καποιο τροπο

2.Γερμανικο φουλ.. Ακομα και το κουτι του με γερμανικα ητανε.. και πισω ελεγε DEU αντι για GR...

3.Απο το κουτι μεσα ελειπε το hdmi και ητανε και διαφορετικο το micro usb με αυτο της lg

4.Προσπαθησα να το κανω αναβαθμησει αλλα δεν λεει να την κανει.. βρισκει πως υπαρχει νεα αναβαθμησει αλλα οταν παω να την κανω βγαζει σφαλμα!

Εχω ψιλοξενεροσει, βριτε μου μια λυση ρε παιδες πλς! :(

 

Καταρχην φιλε γιατι το πηρες αφου ειδες οτι κατι δεν παει καλα.....?:rolleyes:

Στο mediamarkt ακομα εχουν κομματια στα 299,Ελληνικοτατο μαλιστα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα το πειρα και μετα ειδα πως κατι δεν παει καλα.. επιστροφες δεν γινοντε οποτε τωρα βλεποντας και κανοντας.. Επισεις δεν υπαρχει στο mediamarkt που πειγα στο ρεντη!
HTC HD 2 HyperDroid
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα το πειρα και μετα ειδα πως κατι δεν παει καλα.. επιστροφες δεν γινοντε οποτε τωρα βλεποντας και κανοντας.. Επισεις δεν υπαρχει στο mediamarkt που πειγα στο ρεντη!

 

Εδω στο Μαρουσι το εχει ακομα φιλε (πριν κανα 2 ωρο περασα απο εκει και πηρα το arc....249 !!):),δεν εκανες ενα τλφ να σου πουν.

Τεσπα ελπιζω να βρεις ακρη,(δεν καταλαβαινω γιατι δεν το κανει.....)στο πως θα κανεις το update.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στο forum.

Μετά από 2,5 χρόνια συμβίωσης με το NOKIA 5800 xpress music (εγώ) και με το LG GT505 (η γυναίκα μου) αποφασίσαμε κι εμείς να πάρουμε νέα κινητά.

Έτσι αγοράσαμε τα LG OPTIMUS 3D P920 και LG OPTIMUS BLACK P970.

Το θέμα είναι ότι ενώ για το OB η αναβάθμιση σε 2.3 έγινε άμεσα και εύκολα από το επίσημο site της LG (είναι αγορασμένo από τα PUBLIC και έχει χώρα προέλεσυσης GRC=Ελλάδα), για το 3D (είναι αγορασμένo από SKROUTZομάγαζο και έχει χώρα προέλευσης DEU=Γερμανία) μου έχει βγει το λάδι και τίποτα. Προσπάθησα και από το lg.com/de, αλλά μετά με πετάει στο ελληνικό μενού της αναβάθμισης και πάλι τίποτα. Σταματάει η διαδικασία μόλις τελειώσει τον έλεγχο και πάει να κάνει download στη νέα έκδοση, την οποία παρεπιμπτόντως βρίσκει προηγουμένως ότι υπάρχει διαθέσιμη για το κινητό μου

Κάνω κάτι λάθος?

Έχει κανείς να προτείνει τίποτα, γιατί όπως καταλάβατε με adroid έχω ακόμη μαύρα μεσάνυχτα. Πριν λίγο για να καταλάβετε έμαθα ότι το ξυπνητήρι δε δουλεύει με το κινητό απενεργοποιημένο (άργησα και στη δουλειά) και ότι για να στείλεις κενό μήνυμα, πρέπει να στείλεις τελεία (έχω WIND και για να μάθω το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας στέλνω κενό msg στο 1212).

Επιπλέον θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι τελευταίο. Είδα στο techblog.gr ότι για τα κινητά που αγόρασα, θα γίνουν αναβαθμίσεις σε 4.0 ICS, στο ΟΒ (σκέτο χωρίς open market, Cosmote, Vodafone να γράφει μετά, αλήθεια η WIND που είναι?) και στο 3D αναφέρει 3D (COSMOTE) και 3D (VODAFONE). Αυτό σημαίνει ότι το δικό μου (3D) δε θα πάρει αναβάθμιση, που μάλλον είναι OPEN MARKET, γιατί δεν το αγόρασα από επίσημο δίκτυο COSMOTE ή VODAFONE, ενω της γυναίκας μου (ΟΒ) θα πάρει, παρόλο που είναι OPEN MARKET? Και τέλος πάντων, τι σχέση έχουν η αναβάθμιση που κάνουν οι τεχνικοί της LG για τα P920 3D σε όλο τον κόσμο, με το αν αγόρασες το κινητό από επίσημο δίκτυο COSMOTE ή VODAFONE?

Edited by magellan4779
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επιπλέον θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι τελευταίο. Είδα στο techblog.gr ότι για τα κινητά που αγόρασα, θα γίνουν αναβαθμίσεις σε 4.0 ICS, στο ΟΒ (σκέτο χωρίς open market, Cosmote, Vodafone να γράφει μετά, αλήθεια η WIND που είναι?) και στο 3D αναφέρει 3D (COSMOTE) και 3D (VODAFONE). Αυτό σημαίνει ότι το δικό μου (3D) δε θα πάρει αναβάθμιση, που μάλλον είναι OPEN MARKET, γιατί δεν το αγόρασα από επίσημο δίκτυο COSMOTE ή VODAFONE, ενω της γυναίκας μου (ΟΒ) θα πάρει, παρόλο που είναι OPEN MARKET? Και τέλος πάντων, τι σχέση έχουν η αναβάθμιση που κάνουν οι τεχνικοί της LG για τα P920 3D σε όλο τον κόσμο, με το αν αγόρασες το κινητό από επίσημο δίκτυο COSMOTE ή VODAFONE?

 

Δεν υπάρχει κάτι να σε προβληματίζει εδώ. Όλες οι συσκευές θα πάρουν ICS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τελικα εχει ή δεν εχει ραδιοφωνο το κινητο???εχω χασει την μπαλα!!!!

 

εδω λεει ναι

http://www.skroutz.gr/s/336899/LG-Optimus-3D-P920.html

 

εδω λεει οχι

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_3d_p920-3759.php

 

ας βοηθησει καποιος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλά για κάποιο λόγο ο κατασκευαστής δεν το έχει ενεργοποιημένο , ψάξε λίγες σελίδες πιο πίσω (δεν θυμάμαι πόσες ) και κάπου θα βρεις πως ενεργοποιείται .
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για την αναβάθμιση σε 2.3?

Ξέρει κάποιος κάτι, κάπου, κάποτε .........................

Σχετικό post 1028. Μέχρι και επαναφορά έκανα αλλά τίποτα.

Υπάρχει κάποιο site που να λέει επακριβώς, κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω ή πρέπει να περιμένω μέχρι την Tρίτη που θα ανοίξει

το MobileHellas να τους το πασάρω.

Οχι τίποτε άλλο. Δεν είμαι και από Αθήνα :(

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με τις χαμενες κλησεις παραμενει ή εχει λυθει με τις αναβαθμισεις?????

θελω να το παρω σχετικα αμεσα και αγχωνομαι λιγακι!!!!!

ευχαριστω πολυ παιδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

4.Προσπαθησα να το κανω αναβαθμησει αλλα δεν λεει να την κανει.. βρισκει πως υπαρχει νεα αναβαθμησει αλλα οταν παω να την κανω βγαζει σφαλμα!

Το θέμα είναι ότι ενώ για το OB η αναβάθμιση σε 2.3 έγινε άμεσα και εύκολα από το επίσημο site της LG (είναι αγορασμένo από τα PUBLIC και έχει χώρα προέλεσυσης GRC=Ελλάδα), για το 3D (είναι αγορασμένo από SKROUTZομάγαζο και έχει χώρα προέλευσης DEU=Γερμανία) μου έχει βγει το λάδι και τίποτα.

Λογικά τα κινητά που αγοράσατε, έχουν εγκαταστημένη την Android Froyo v2.2 κι όχι την Gingerbread v2.3 που θα εγκατασταθεί με την αναβάθμιση. Αν όντως έχετε ακόμα την v2.2 θα σας συνιστούσα προς το παρόν να μην αναβαθμίσετε τα κινητά σας εξαιτίας του γνωστού προβλήματος με τα ghost calls (χαμένες κλήσεις) που υποφέρει η νέα έκδοση. Θα βρείτε στις προηγούμενες σελίδες πολλούς που έχουν αυτό το πρόβλημα και πρόσθετες πληροφορίες στο νήμα εδώ. Όταν βγει μια Gingerbread έκδοση που δε θα εμφανίζει ghost calls, τότε σαφώς και να αναβαθμίσετε σε Gingerbread.

 

Έχω κι εγώ γερμανική έκδοση του κινητού και αναβάθμισα χωρίς πρόβλημα (όταν το πρόβλημα με τα ghost calls δεν ήταν ακόμα γνωστό και διαδεδομένο). Δεν ξέρω γιατί δεν μπορείτε να αναβαθμίσετε αυτή τη στιγμή αλλά έχω μια υποψία. Επειδή έχετε τη γερμανική έκδοση γι' αυτή βγήκε πρώτα η έκδοση 21A και πριν από ένα μήνα η 21D (η ελληνική έκδοση των κινητών έχει προς το παρόν μόνο την 21A). Επειδή όμως και η έκδοση 21D παρουσίασε ghost calls, η LG πριν μερικές μέρες την έβγαλε offline από τους server της, με συνέπεια τα (γερμανικά) κινητά σας να μην την βρίσκουν. Περισσότερα στο νήμα εδώ.

 

Τώρα άμα βγει η επόμενη Gingerbread έκδοση και συνεχίζετε να μην μπορείτε να αναβαθμίσετε, υπάρχουν κι άλλοι τρόποι στο XDA, όλοι αναλυτικοί και σχετικά εύκολοι.

 

το θεμα με τις χαμενες κλησεις παραμενει ή εχει λυθει με τις αναβαθμισεις?????

θελω να το παρω σχετικα αμεσα και αγχωνομαι λιγακι!!!!!

ευχαριστω πολυ παιδια!!!!

Το αντίστροφο συμβαίνει, όπως εξήγησα και παραπάνω. Αν το πάρεις άμεσα, θα έχει κατά 99% τη Froyo (v2.2) έκδοση που δεν παρουσιάζει χαμένες κλήσεις. Χαμένες κλήσεις εμφανίζονται μόνο με την Gingerbread (v2.3) έκδοση που εγκαθίσταται με την αναβάθμιση.

 

Οπότε αν έχει Froyo μην ανησυχείς καθόλου για χαμένες κλήσεις, μπορείς να το αγοράσεις άφοβα. Μετά απλά περιμένεις να βγει μια νέα έκδοση του Gingerbread που θα λύσει το πρόβλημα των χαμένων κλήσεων που έχουν οι τωρινές εκδόσεις Gingerbread.

Edited by nikosr78
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις.

Νikosr78, όταν προσπαθώ να του κάνω αναβάθμιση, βρίσκει τη νέα έκδοση και μετά,

αφού κάνει τον έλεγχο της συσκευής, στο επόμενο βήμα (download), μετά από 3-4 sec μου

βγάζει σφάλμα και με καθοδηγεί να επικοινωνήσω με την επίσημη LG.

 

Πάντως αυτό που με προβλημάτισε περισσότερο ήταν το post 1003 του sokrip από 2/4/2012, στο οποίο γράφει ότι

και ο ίδιος πήρε το ίδιο κινητό, από το ίδιο κατάστημα και παρόλα αυτά έκανε την αναβάθμιση. Δηλαδή πριν 2 εβδομάδες,

όχι πολύ παλιά. Βέβαια εδώ που τα λέμε μπορεί και να μην το αγόρασε 2/4, αλλά ίσως νωρίτερα.

Αν μπορεί ο sokrip ας μας γράψει πως τα κατάφερε και πότε

Edited by magellan4779
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα χωρίς πρόβλημα την πρώτη αναβάθμιση (v. 21A) πριν μερικούς μήνες και τη δεύτερη (v. 21D) πριν ένα μήνα που βγήκε. Το θέμα όμως είναι όπως είπα ότι η LG έσβησε από τους servers την 21D μόλις πριν μερικές μέρες, με αποτέλεσμα το κινητό σου να μην τη βρίσκει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1536452&page=8

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα κινητά που αγοράσατε, έχουν εγκαταστημένη την Android Froyo v2.2 κι όχι την Gingerbread v2.3 που θα εγκατασταθεί με την αναβάθμιση. Αν όντως έχετε ακόμα την v2.2 θα σας συνιστούσα προς το παρόν να μην αναβαθμίσετε τα κινητά σας εξαιτίας του γνωστού προβλήματος με τα ghost calls (χαμένες κλήσεις) που υποφέρει η νέα έκδοση. Θα βρείτε στις προηγούμενες σελίδες πολλούς που έχουν αυτό το πρόβλημα και πρόσθετες πληροφορίες στο νήμα εδώ. Όταν βγει μια Gingerbread έκδοση που δε θα εμφανίζει ghost calls, τότε σαφώς και να αναβαθμίσετε σε Gingerbread.

 

Έχω κι εγώ γερμανική έκδοση του κινητού και αναβάθμισα χωρίς πρόβλημα (όταν το πρόβλημα με τα ghost calls δεν ήταν ακόμα γνωστό και διαδεδομένο). Δεν ξέρω γιατί δεν μπορείτε να αναβαθμίσετε αυτή τη στιγμή αλλά έχω μια υποψία. Επειδή έχετε τη γερμανική έκδοση γι' αυτή βγήκε πρώτα η έκδοση 21A και πριν από ένα μήνα η 21D (η ελληνική έκδοση των κινητών έχει προς το παρόν μόνο την 21A). Επειδή όμως και η έκδοση 21D παρουσίασε ghost calls, η LG πριν μερικές μέρες την έβγαλε offline από τους server της, με συνέπεια τα (γερμανικά) κινητά σας να μην την βρίσκουν. Περισσότερα στο νήμα εδώ.

 

Τώρα άμα βγει η επόμενη Gingerbread έκδοση και συνεχίζετε να μην μπορείτε να αναβαθμίσετε, υπάρχουν κι άλλοι τρόποι στο XDA, όλοι αναλυτικοί και σχετικά εύκολοι.

 

Το αντίστροφο συμβαίνει, όπως εξήγησα και παραπάνω. Αν το πάρεις άμεσα, θα έχει κατά 99% τη Froyo (v2.2) έκδοση που δεν παρουσιάζει χαμένες κλήσεις. Χαμένες κλήσεις εμφανίζονται μόνο με την Gingerbread (v2.3) έκδοση που εγκαθίσταται με την αναβάθμιση.

 

Οπότε αν έχει Froyo μην ανησυχείς καθόλου για χαμένες κλήσεις, μπορείς να το αγοράσεις άφοβα. Μετά απλά περιμένεις να βγει μια νέα έκδοση του Gingerbread που θα λύσει το πρόβλημα των χαμένων κλήσεων που έχουν οι τωρινές εκδόσεις Gingerbread.

 

ευχαριστω πολυ φιλε!!!!!!αντε να δουμε...λεω να το χτυπησω απο media markt 300 euro!!!:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

βγήκε η 7.2 rc από cyanogenmod.Φαίνεται πολύ καλή αν και δεν δουλεύει το 3d,γι'αυτο εγώ συνεχίζω να έχω του thiaiz με titan kernel που θα έχει usb host στο μέλλον...

 

Για σου φιλε,χρειαζομαι την βοηθεια σου σχετικα με τη thiaiz...την περναω στο lg αλλα δεν εχω καθολου σημα...τι πρεπει να κανω????

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος του LG PTIMOUS εχω διαβασει παλαιοτερα ολες τις δημοσιευσεις του forum, και θα το ξανακανω , αλλα προς το παρον μια απλη ερωτηση , πως μπορω να περασω τα mp3 μου σαν ηχο κλησεις? μαλλον πρεπει να κατεβασω καπιον fiλe manager ? αλλα πως? και απο που? thanks πρωκαταβολικα , Sorry πρωτακι ειμαι :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νεος κατοχος του LG PTIMOUS εχω διαβασει παλαιοτερα ολες τις δημοσιευσεις του forum, και θα το ξανακανω , αλλα προς το παρον μια απλη ερωτηση , πως μπορω να περασω τα mp3 μου σαν ηχο κλησεις? μαλλον πρεπει να κατεβασω καπιον fiλe manager ? αλλα πως? και απο που? thanks πρωκαταβολικα , Sorry πρωτακι ειμαι :)

 

Για ήχους κλήσης, με το Music player, βρες το μουσικό αρχείο που θες, πάτα παρατεταμένα πάνω του, και στο μενού που εμφανίζεται επίλεξε "ορισμός ως"....

Οι ήχοι ειδοποίησης (μηνύματα κτλ.) "κατοικούν" στον φάκελο media/audio/notifications. Βάλε εκεί κάποιο δικό σου αρχείο ήχου, και θα μπορείς μετά να το διαλέξεις από των κατάλογο των ήχων ειδοποίησης. Αν δεν υπάρχουν οι φάκελοι audio/notifications, δημιούργησέ τους μόνος/η σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ήχους κλήσης, με το Music player, βρες το μουσικό αρχείο που θες, πάτα παρατεταμένα πάνω του, και στο μενού που εμφανίζεται επίλεξε "ορισμός ως"....

Οι ήχοι ειδοποίησης (μηνύματα κτλ.) "κατοικούν" στον φάκελο media/audio/notifications. Βάλε εκεί κάποιο δικό σου αρχείο ήχου, και θα μπορείς μετά να το διαλέξεις από των κατάλογο των ήχων ειδοποίησης. Αν δεν υπάρχουν οι φάκελοι audio/notifications, δημιούργησέ τους μόνος/η σου.

Thanksss Θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

...Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά...Έχετε ακούσει καθόλου για το πότε θα γίνει πιθανή αναβάθμιση στην 4;Ενας φίλος μου είπε το 2ρο τρίμηνο του 2012 (Απρ-Μαϊ-Ιούν) ισχύει κάτι τέτοιο;
Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Σας προτείνω να μην αναβαθμίσετε σε 2.3! Υπάρχει μεγάλη περίπτωση να αντιμετωπίσετε το πρόβλημα με τα ghost calls. Η LG ακόμα κοιμάται δυστυχώς και δεν έχει βγάλει κάποιο update που να διορθώνει το πρόβλημα. Εγώ την έπαθα έτσι και μετά με μια περίεργη διαδικασία γύρισα σε Froyo... Δεν αξίζει το ρίσκο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα πρόβλημα με το σήμα του κινητού. Υπάρχουν στιγμές που κάνει κάτι κουλά και το χάνει τελείως και στα καπάκια επανέρχεται φουλ πάλι. Στα ίδια σημεία με το προηγούμενο κινητό μου δεν είχα αυτά τα προβλήματα. Λέτε να είναι πρόβλημα της συσκευής και να πρέπει να το στείλω στο σέρβις ή υπάρχει τρόπος να το διορθώσω; Συγνώμη αν έχει αναφερθεί και δεν το διάβασα κάπου. Έχω διαβάσει τα περισσότερα ποστ αλλά δεν είδα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Αγορασα 32 Gb sd κάρτα για να βάζω 3D ταινιες να βλέπω στο κινητό μου, αλλά δεν μπορώ να βάλω αρχεία μεγαλύτερα απο 4Gb προφανώς γιατί είναι διαμορφωμένη σε fat32. Ξέρει κανείς τι format απο αυτά που υποστηρίζουν μεγάλα αρχεία υποστιρίζει το android, ή αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω εγώ να υποστηρίζει κάποιο απο αυτά? δοκίμασα και ntfs, ext4, ext3 και ext2 αλλά δεν την διαβάζει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...