Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Προφανώς ήθελε partinion σε 2.1. Γι' αυτό ζήτησα τη διευκρίνιση, νομίζω θα βοηθήσει αρκετούς.

 

Δεν προαπαιτείται ξεχωριστό partition για να δουλέψει και ακόμα και έτσι δουλεύει καλύτερα από το app2sd. Απλά με ext partition περνάει τα πάντα στην κάρτα μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
μπορει κανεις να μου πει ενα ελαφρυ προγραμμα για το galaxy mini για χρηση gps αντι για το google maps?

 

Όσα αναφέρονται εδώ δουλεύουν κανονικά... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το ηχείο (μεγάφωνο;) στο mini κάνει νερά...

Δεν ακούγεται κανένας ήχος κλήσης, ξυπνητήρι, μουσική κλπ.

Στα ακουστικά ακούγονται τα πάντα κανονικά.

Δοκίμασα ήδη επανεκκίνησεις, αλλαγές ρυθμίσεων, τα πλήκτρα στο δεξί μέρος καθώς και τα:

*#*#0283#*#* packet loopback

*#*#0673#*#* melody test

με τα ιδια αποτελέσματα (τίποτα στο μεγάφωνο - όλα καλά στα ακουστικά).

Έχει κανείς καμμιά ιδεά πριν πιάσω κατσαβιδάκι και κολλητήρι;

Πιστεύω οτι η επαφή του ηχείου έχει κάποιο πρόβλημα αφού μία στις 10-15 κλήσεις τις παίζεο κανονικά.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά!!

Έχω αναβαθμίσει το κινητό σε 2.3.5 official απο kies και το έχω ροοταρει.

 

Το πρόβλημα είναι όμως πως δεν συνδέεται πολλές φορές πλεόν σε wifi που παλιά έμπαινε!πχ.του σπιτιού μου!!

Δείχνει συνεχεια πως παει να συνδεθει και αρχίζει και ανβει-σβηνει το wifi απο μονο του.Αποτέλεσμα.,..?δεν συνδεεται ποτε?

Το εχουν παθει και αλλοι??

Τι γινεται?Ειναι καποιο bug?χωρις συνδεσεις σε wifi..το κινητο δεν χρησιμοποιειται... :(

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου μπαίνει κανονικά.

Δοκίμασε να σβησεις ολα τα δίκτυα που έχεις αποθηκεύσει,μάλλον αυτό θα δουλέψει.

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

πάω settings>about phone>status και δεν μου γράφει το ποσοστό της μπαταρίας σε %. Λείπει δηλαδή το battery level, γιατί συμβαίνει αυτό?

 

(S5570XWKS2

GINGERBREAD.BUKS2

και στο kies το εμφανίζει ως:

PDA KS2/PHONE:KS2/CSC:KS3(VGR))

 

αυτό έχω και γώ...είναι βλακεία της vodafone? μπορώ να το κσεvodafonisw? έχει νόημα? να περάσω το generic? Είναι εύκολο? Παίζει να φταίει αυτό που δεν βλέπω το battery level?

 

κανείς?????????

Edited by bezoss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μετα την αναβαθμιση σε 2.3.4 εχω ενα προβλημα με το internet της κοσμοτε. δηλαδη οταν ¨τικαρω¨ ενεργοποιηση δικτυου δεδομενων 1) δεν μου βγαζει την προειδοπηση που εβγαζε παλια για την επιπλεον χρεωση και 2) δεν συνδεεται στο internet. Το ιδιο και με το 3G δηλαδη συμβαινει το ιδιο με την επιλογη χρηση μονο δικτυων 2G. Εγινε κατι λαθος στην αναβαθμιση ή μπορει να φταιει κατι αλλο ?

 

Εκ των προταιρων ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό ενός φίλου που στη προσπάθεια να περάσει άλλη ρομ, το τηλέφωνο έχει νεκρώσει...Στο Odin αναγνωρίζεται η συσκευή..αλλά δε μπαίνει σε Download mode για να φλασαριστει...Το τηλέφωνο είναι τελείως νεκρό, δεν ανοίγει δε φορτίζει δε κάνει τίποτε...Ξέρει κανείς τρόπο για να ζωντανέψει??...
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

αγορασα το Samsung galaxy mini

μεχρι σημερα το μεσημερι ολα μια χαρα, απολυτα ικανοποιημενος!!!!

το μεσημερι καλω την κοσμοτε για να μου στειλεις τις ρυθμισεις ιντερνετ, μου τις στελνουν δεν μπαινει και παλι, τους ξαναπαιρνω, κατι αλλαξαμε στις ρυθμισεις στα δικτυα και μπηκε και στο τελος μου κανουν καντε ενα restart το κινητο και θα ειστε ενταξει μετα...

 

το κανω ρισταρτ και το ανοιγω και βλεπω μηνυμα στην οθονη Λυπουμαστε! η εφαρμογη Αρχικη οθονη (σε εξελιξη com.sec.android.app.twlauncher) τερματιστηκε απροσδοκητα. Δοκιμαστε ξανα.

 

και απο κατω γραφει αναγκαστικο κλεισιμο

παταω αναγκαστικο κλεισιμο η οθονη γινεται στιγμιαια μαυρη μετα εμφανιζεται η φωτο του θεματος με τα 4 εικονιδια κατω και παλι το ιδιο μνμ ξανα και ξανα....

 

εχω απελπιστει. ξερει κανεις τι ειναι αυτο?

 

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΙ.......

Link to comment
Share on other sites

Το samsung kies δεν υποστηρίζει windows 7? Το εγκατέστησα αλλά δεν ανοίγει!
I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Το samsung kies δεν υποστηρίζει windows 7? Το εγκατέστησα αλλά δεν ανοίγει!

Είναι και για windows 7. Κατέβασε την τελευταία εκδοση από εδώ:

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-S5570CWAEUR-support

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Κάνω αναβάθμιση μέσω kies! Κατέβασε όλα τα αρχεία για την αναβάθμιση αλλά τώρα έχει μείνει στο 0% εδω και 30 λεπτά! Στην οθόνη του κινητού έχει ένα εικονίδιο και γράφει downloading! Edited by thanosp5
I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά τι να βάλω για gps; Να μπορεί να το παίζει ανετα... Igo ή Sygic aura; Garmin δεν υπάρχει ακόμα;

 

Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Όποιο και να βάλεις δεν θα έχεις πρόβλημα. Garmin για android δεν υπάρχει (ακόμα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εχθες αναβαθμιση και ROOT στην 2.3.6

Ολα λειτουργουν αψογα και δεν εχω καποιο προβλημα μεχρι στιγμης , ομως νομιζω οτι ειναι ελαφρώς πιο ΄΄βαρια΄΄ (διαχειριση μνημης ? ) σε σχεση με την 2.3.4 που ειχα πριν , εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο ?

 

Παιδιά τι να βάλω για gps; Να μπορεί να το παίζει ανετα... Igo ή Sygic aura; Garmin δεν υπάρχει ακόμα;

 

Προσωπικα χρησιμοποιω 3 προγράμματα πλοηγησης , Ndrive - iGO - Sygic και εδω και 5 μηνες που εχω το τηλ ακομα δεν εχω καταληξει καπου :p και τα 3 προγραμματα ειναι σταθερα ,εχουν ακριβεια , βρίσκουν δορυφορο ταχυτατα και δεν με εχουν δυσκολεψει , οποτε χρησιμοποιω οτι μου κατεβει εκει την στιγμη :D

Edited by GGEORGEG
Link to comment
Share on other sites

πάω settings>about phone>status και δεν μου γράφει το ποσοστό της μπαταρίας σε %. Λείπει δηλαδή το battery level, γιατί συμβαίνει αυτό?

 

(S5570XWKS2

GINGERBREAD.BUKS2

και στο kies το εμφανίζει ως:

PDA KS2/PHONE:KS2/CSC:KS3(VGR))

 

αυτό έχω και γώ...είναι βλακεία της vodafone? μπορώ να το κσεvodafonisw? έχει νόημα? να περάσω το generic? Είναι εύκολο? Παίζει να φταίει αυτό που δεν βλέπω το battery level?

 

Δεν μπορει κανείς να το τσεκάρει στο κινητό του? είναι τόσο δύσκολο?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εχθες αναβαθμιση και ROOT στην 2.3.6

Ολα λειτουργουν αψογα και δεν εχω καποιο προβλημα μεχρι στιγμης , ομως νομιζω οτι ειναι ελαφρώς πιο ΄΄βαρια΄΄ (διαχειριση μνημης ? ) σε σχεση με την 2.3.4 που ειχα πριν , εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο ?

 

Τελικα ειχα πεσει σε προβληματικο firmware. Περασα αλλη εκδοση 2.3.6 και ολα λειτουργήσανε κανονικα ! :happy:

 

πάω settings>about phone>status και δεν μου γράφει το ποσοστό της μπαταρίας σε %. Λείπει δηλαδή το battery level, γιατί συμβαίνει αυτό?

 

(S5570XWKS2

GINGERBREAD.BUKS2

και στο kies το εμφανίζει ως:

PDA KS2/PHONE:KS2/CSC:KS3(VGR))

 

αυτό έχω και γώ...είναι βλακεία της vodafone? μπορώ να το κσεvodafonisw? έχει νόημα? να περάσω το generic? Είναι εύκολο? Παίζει να φταίει αυτό που δεν βλέπω το battery level?

 

και σε εμενα το ιδιο, δεν γραφει ποσοστο επι της % αλλα γραφει αποδορτιση ειμαι με 2.3.6

Δεν μπορει κανείς να το τσεκάρει στο κινητό του? είναι τόσο δύσκολο?

 

και σε εμενα δεν δεν γραφει ποσοστο, γραφει μονο '' αποφορτιση'' , ειμαι με oem 2.3.6 και οχι branded π.χ vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειχα πεσει σε προβληματικο firmware. Περασα αλλη εκδοση 2.3.6 και ολα λειτουργήσανε κανονικα ! :happy:

 

 

 

και σε εμενα δεν δεν γραφει ποσοστο, γραφει μονο '' αποφορτιση'' , ειμαι με oem 2.3.6 και οχι branded π.χ vodafone

 

Σε ευχαριστώ πολύ παλίκαρε! νόμιζα ότι έφταιγε το Branded! thanks:!::happy:

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα δεν δεν γραφει ποσοστο, γραφει μονο '' αποφορτιση'' , ειμαι με oem 2.3.6 και οχι branded π.χ vodafone

 

Σου λέει η samsung εκεί που να με κράζουνε με το ποσοστό full φόρτισης (άλλος 97%, άλλος 96% κτλ) το αφαιρώ και ας τους να βλέπουν αποφόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει ενα widget απο το market αλλά οκ ήθελα το Official :p χαχα μου τα λέει και λίγο περίεργα το widget. Δεν εχω βρεί ποιο είναι το καλύτερο! ευχαριστώ πολύ πάντως!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει έχω πάρει και εγώ το mini και το πήρα με επιδότηση από την voda και θέλω να σβήσω το λογισμικό της εταιρίας μπορεί κάποιος να βοηθήσει??????:worry::worry::worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έχω ένα πρόβλημα αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει έχω πάρει και εγώ το mini και το πήρα με επιδότηση από την voda και θέλω να σβήσω το λογισμικό της εταιρίας μπορεί κάποιος να βοηθήσει??????:worry::worry::worry::worry:

 

Θα χρειαστεί να αλλάξεις rom αλλά αυτό θα βγάλει τη συσκευή σου εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...