Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές πλοήγησης για Bada OS


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΔΗΛΑΔΗ ΕΚΑΝΑ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ . ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΑDROID ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟΣ

 

δεν εκανες χαζομαρα.το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο.εχει τα παντα,βαλε το πλοηγο sygik εχει πολυ καλη χαρτογραφηση σε σχεση με το route 66,λιγο ψαξιμο θελει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι θελετε το sygic,ΨΑΞΤΕ λιγο στο google και ολο και κατι θα βρειτε,οσο για το πργ ειπαμε,αν γινει η διαδικασια οπως πρεπει παει σφαιρα.ΔΕΝ παιζει κανενα ρολο αν ειναι στην καρτα μνημης η στο τηλ.Οσο αφορα τουσ χαρτες ειναι περιπου ισαξιοι,η διαφορα ειναι οτι της TA εχουν περισσοτερες πληροφοριες που βγαινουν με ταμπελες(πινακιδες)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω παιδαι τι κανω λαθος...κατεβαζω τους χαρτες, βαζω το grc.pak στο φακελο Maps πεταω και το mlm που ανεβηκε εδω, σβηνω το nhs, ενργοποιω το προιον με επιτυχια αλλα γραφει οτ ιδεν φορτωθηκε χαρτης! αρχιζω να νιωθω οτι εχω μυαλο αγεννητων πιθηκων καθως ολοι το βρηκατε και εγω ακομα ψαχνομαι! τι μπορει να παει στραβα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω παιδαι τι κανω λαθος...κατεβαζω τους χαρτες, βαζω το grc.pak στο φακελο Maps πεταω και το mlm που ανεβηκε εδω, σβηνω το nhs, ενργοποιω το προιον με επιτυχια αλλα γραφει οτ ιδεν φορτωθηκε χαρτης! αρχιζω να νιωθω οτι εχω μυαλο αγεννητων πιθηκων καθως ολοι το βρηκατε και εγω ακομα ψαχνομαι! τι μπορει να παει στραβα;

 

Μέσα στο maps βάζεις τον φάκελο grc, ο οποίος περιέχει το grc.pak.

Δοκίμασε και αυτό το mlm.

Link to comment
Share on other sites

Για μας που δεν το προλαβαμε στο Αpp store, υπαρχει τροπος να το βαλουμε? Αν μπορει καποιος να μου στειλει pm με το πως..ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα στο δικτυο το sigyc mobile map 2010 αλλα κανενα δεν ειναι για βαda. αν ξερει καποιος κατι περισοτερο ας μου στειλει κ μενα παρακαλω pm
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ενεργοποίησα το Sygic κάνοντας όλα αυτά που λέτε, αλλά σε μένα το Sygic παραμένει αργό ότι και να κάνω. Και αυτό το nhs αρχείο που αναφέρετε σε μένα δεν υπάρχει πουθενά. Μέσα στον φάκελο grc υπάρχει μόνο το αρχείο grc.pak. Έχω ενεργοποιήσει στα windows να βλέπω κρυφά αρχεία.

Επίσης δεν έβρισκε σήμα με τίποτα και ας είχα ενεργοποιημένες τις επιλογές 1 και 4 ή και όλες μαζί στο μενού ρυθμίσεις->δυνατότητα σύνδεσης->θέση.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω παιδαι τι κανω λαθος...κατεβαζω τους χαρτες, βαζω το grc.pak στο φακελο Maps πεταω και το mlm που ανεβηκε εδω, σβηνω το nhs, ενργοποιω το προιον με επιτυχια αλλα γραφει οτ ιδεν φορτωθηκε χαρτης! αρχιζω να νιωθω οτι εχω μυαλο αγεννητων πιθηκων καθως ολοι το βρηκατε και εγω ακομα ψαχνομαι! τι μπορει να παει στραβα;

 

δοκιμασε αυτο το mlm ( SMM10_TA.WORLD.2012.03.mlm ) και γω το ιδιο προβλημα ειχα.. αλλα με αυτο το mlm μ δουλεψε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ενεργοποίησα το Sygic κάνοντας όλα αυτά που λέτε, αλλά σε μένα το Sygic παραμένει αργό ότι και να κάνω. Και αυτό το nhs αρχείο που αναφέρετε σε μένα δεν υπάρχει πουθενά. Μέσα στον φάκελο grc υπάρχει μόνο το αρχείο grc.pak. Έχω ενεργοποιήσει στα windows να βλέπω κρυφά αρχεία.

Επίσης δεν έβρισκε σήμα με τίποτα και ας είχα ενεργοποιημένες τις επιλογές 1 και 4 ή και όλες μαζί στο μενού ρυθμίσεις->δυνατότητα σύνδεσης->θέση.

 

Καμιά ιδέα;[

 

Απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση απο την αρχη και σβησε και τον φακελλο στο bada apps,θα ξανα δημιουργηθει.Το αρχειο αυτο που αναφερεται nhs ΔΕΝ χρειαζεται,οσο για το σημα του GPS ειπαμε,αφηστε το κιν σε ΑΝΟΙΧΤΟ χωρο,την πρωτη φορα ισως παρει και κανα τεταρτο να κλειδωσει δορυφορους αλλα μετα στο 2 λεπτο θα κλειδωνει,παντα σε ανοιχτο χωρο

Edited by OYGKA_3
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο το mlm ( SMM10_TA.WORLD.2012.03.mlm ) και γω το ιδιο προβλημα ειχα.. αλλα με αυτο το mlm μ δουλεψε...

 

φιλε το ψαχνω στο google αλλα 1-2 λινκ που βρηκα ειναι παλια και δε δουλευουν εσυ μπορεις να μου πεις απο που το κατεβασες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ενεργοποίησα το Sygic κάνοντας όλα αυτά που λέτε, αλλά σε μένα το Sygic παραμένει αργό ότι και να κάνω. Και αυτό το nhs αρχείο που αναφέρετε σε μένα δεν υπάρχει πουθενά. Μέσα στον φάκελο grc υπάρχει μόνο το αρχείο grc.pak. Έχω ενεργοποιήσει στα windows να βλέπω κρυφά αρχεία.

Επίσης δεν έβρισκε σήμα με τίποτα και ας είχα ενεργοποιημένες τις επιλογές 1 και 4 ή και όλες μαζί στο μενού ρυθμίσεις->δυνατότητα σύνδεσης->θέση.

 

Καμιά ιδέα;[

 

Απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση απο την αρχη και σβησε και τον φακελλο στο bada apps,θα ξανα δημιουργηθει.Το αρχειο αυτο που αναφερεται nhs ΔΕΝ χρειαζεται,οσο για το σημα του GPS ειπαμε,αφηστε το κιν σε ΑΝΟΙΧΤΟ χωρο,την πρωτη φορα ισως παρει και κανα τεταρτο να κλειδωσει δορυφορους αλλα μετα στο 2 λεπτο θα κλειδωνει,παντα σε ανοιχτο χωρο

 

Φίλε OYGKA_3 ευχαριστώ αλλά δεν έγιναν και πολλά πράγματα. Το μόνο που κατάφερα είναι να βρει δορυφόρους γρήγορα. Κατά τα άλλα παραμένει πολύυυ αργόοοοο...Για να διαλέξω τα σημεία ενδιαφέροντος μου έβγαλε την ψυχή...Το μενού δεν σκρολάριζε με τίποτα...Μεγάλη απογοήτευση. Άσε που από σημεία ενδιαφέροντος δεν τα πάει καλά. Έχω στην περιοχή μου 5 βενζινάδικα και 3 φαρμακεία και έδειχνε μόνο ένα βενζινάδικο και κανένα φαρμακείο. Το route66 έδειχνε 2 βενζινάδικα και ένα φαρμακείο. Η περιοχή μου είναι το Περιστέρι και όχι καμία παράξενη που δεν την ξέρει κανένας....Επίσης κάποιες διευθύνσεις που του έβαλα να μου δείξει δεν τις έβγαζε σωστά. Έκανε λάθος τουλάχιστον 300 μέτρα...Θα το δοκιμάσω και στην πλοήγηση αλλά ήδη είμαι απογοητευμένος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να σου πω,σε μενα παει σφαιρα,οπως και σε αλλα παιδια,οσο για τα poi ειναι θεμα χαρτη και περιοχης.Ο TA μπορει να εχει λιγοτερα poi και ο navteq περισσοτερα και το αντιστροφο,εγω δεν εχω κανενα πρβ ουτε με βενζιναδικα ουτε με pois.Οσοι θελετε να εχετε και τους 2 χαρτες ειναι δυνατον,στον φακελο maps δημιουργηστε 2 φακελους,ΤΑ και navteq πχ.Μεσα στον φακελο ΤΑ δημιουργηστε ενα φακελο grc και εκει μεσα βαλτε τον χαρτη και το αντιστοιχο για τον navteq,τα μλμ θα βρισκονται στον φακελο TA και navteq αντιστοιχα.Επισης μπορειτε να κατεβασετε τις καμερες απο το official site της sygic και να τους βαλετε εκει που ειναι ο χαρτης και σας ειδοποιει κανονικα με ηχο και εικονιδιο

 

http://www.sygic.com/speedcameras

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάει; Εμένα μου έφαγε 8% και το είχα ανοικτό κανένα 20λεπτο. Μάλλον μεγάλη μου φαίνεται η κατανάλωση.
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάει; Εμένα μου έφαγε 8% και το είχα ανοικτό κανένα 20λεπτο. Μάλλον μεγάλη μου φαίνεται η κατανάλωση.

 

Απο μπαταρια ειναι πολυ ρουφηχτρα,1 ωρα πλοηγηση μου εφαγε περιπου 45%,

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια ειναι πολυ ρουφηχτρα,1 ωρα πλοηγηση μου εφαγε περιπου 45%,

 

2 1/2 ώρες πλοήγηση με ndrive μου έφαγε 60% μπαταρία.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το sygic έχει θέματα.

Στους περισσότερους κολάει απίστευτα και σε όλους καταναλώνει μπαταρία στο μπαμ.

Τσεκάρετε και την χρήση μνήμης όταν τρέχει ή αφού το κλείσετε είναι απίστευτα υψηλή.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το sygic έχει θέματα.

Στους περισσότερους κολάει απίστευτα και σε όλους καταναλώνει μπαταρία στο μπαμ.

Τσεκάρετε και την χρήση μνήμης όταν τρέχει ή αφού το κλείσετε είναι απίστευτα υψηλή.

Συμφωνώ. Σήμερα το δοκίμασα στην πλοήγηση. Απογοήτευση για μια ακόμη φορά. Η κίνηση του χάρτη είναι σπαστή κατά τη μετακίνηση, το εικονίδιο που δείχνει τη θέση σου πολλές φορές είναι τόσο μικρό που δεν φαίνεται με την πρώτη ματιά, άσε που κάποια στιγμή η "Δέσποινα" σταμάτησε να μιλάει !

Το κρατάω μόνο επειδή είναι τσάμπα...

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν το ίδιο πρόγραμμα (sygic) στο ίδιο φαινομενικά κινητό που έχουμε όλοι μας με την ίδια φαινομενικά εγκατάσταση να δουλεύει διαφορετικά σε όλους μας? Μήπως εξαρτάται από αυτά που το έχουμε φορτώσει? Περισσότερο κάποια "βαριά" widget. βλέπω συνέχεια ότι το sygic κολλάει στους περισσότερους σας και εγώ από την ημέρα που το έβαλα δουλεύει άψογα. Τόσο τυχερός να είμαι?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν το ίδιο πρόγραμμα (sygic) στο ίδιο φαινομενικά κινητό που έχουμε όλοι μας με την ίδια φαινομενικά εγκατάσταση να δουλεύει διαφορετικά σε όλους μας? Μήπως εξαρτάται από αυτά που το έχουμε φορτώσει? Περισσότερο κάποια "βαριά" widget. βλέπω συνέχεια ότι το sygic κολλάει στους περισσότερους σας και εγώ από την ημέρα που το έβαλα δουλεύει άψογα. Τόσο τυχερός να είμαι?

 

Eλα ντε,και μενα μου κανει εντυπωση!!!Εχω μονιμα 4 σελιδες με widgets χωεις να σβηνω κανενα και μου δουλευει αψογα

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν το ίδιο πρόγραμμα (sygic) στο ίδιο φαινομενικά κινητό που έχουμε όλοι μας με την ίδια φαινομενικά εγκατάσταση να δουλεύει διαφορετικά σε όλους μας? Μήπως εξαρτάται από αυτά που το έχουμε φορτώσει? Περισσότερο κάποια "βαριά" widget. βλέπω συνέχεια ότι το sygic κολλάει στους περισσότερους σας και εγώ από την ημέρα που το έβαλα δουλεύει άψογα. Τόσο τυχερός να είμαι?

εμενα που μου κολλαει η πλοηγηση και για να δουλεψει πρεπει πρωτα να ανοιξω το route66 τι να πω? :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους κολλαει,εχετε ακολουθησει σωστα τις οδηγιες?Πχ εχετε ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ τον φακελο maps με ολα τα περιεχομενα του μεσα??Διαγραφετε τον maps οταν κανετε install το πργ και τον ξανα δημιουργειτε εσεις και εκει μεσα στον κενο φακελλο πλεον κανετε ενα φακελο grc και εκει μεσα μπαινει ο χαρτης και το μλμ μπαινει στον maps,oxi στον grc.
Link to comment
Share on other sites

Σε οσους κολλαει,εχετε ακολουθησει σωστα τις οδηγιες?Πχ εχετε ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ τον φακελο maps με ολα τα περιεχομενα του μεσα??Διαγραφετε τον maps οταν κανετε install το πργ και τον ξανα δημιουργειτε εσεις και εκει μεσα στον κενο φακελλο πλεον κανετε ενα φακελο grc και εκει μεσα μπαινει ο χαρτης και το μλμ μπαινει στον maps,oxi στον grc.

Να πω την αλήθεια εγώ δεν έσβησα τον φάκελο maps. Έσβησα όλα τα περιεχόμενα μέσα στο φάκελο maps. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο αλλά μόλις βρω χρόνο θα το δοκιμάσω. Το έχω ήδη εγκαταστήσει 3-4 φορές, άλλη μια δεν πειράζει...

 

Πως είναι δυνατόν το ίδιο πρόγραμμα (sygic) στο ίδιο φαινομενικά κινητό που έχουμε όλοι μας με την ίδια φαινομενικά εγκατάσταση να δουλεύει διαφορετικά σε όλους μας? Μήπως εξαρτάται από αυτά που το έχουμε φορτώσει? Περισσότερο κάποια "βαριά" widget. βλέπω συνέχεια ότι το sygic κολλάει στους περισσότερους σας και εγώ από την ημέρα που το έβαλα δουλεύει άψογα. Τόσο τυχερός να είμαι?

Το έχω δοκιμάσει και χωρίς κανένα widget να τρέχει. Καμία αλλαγή, ήταν αργό όπως πάντα...

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

παιδια με τις φωνες τι γινεται,γιατι δεν τις βλεπει το ndrive?τις βαζω στο voices εκει που ειναι και οι αλλες αλλα τιποτα...σε λειτουργια mass storage βεβαια
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια εγώ δεν έσβησα τον φάκελο maps. Έσβησα όλα τα περιεχόμενα μέσα στο φάκελο maps. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο αλλά μόλις βρω χρόνο θα το δοκιμάσω. Το έχω ήδη εγκαταστήσει 3-4 φορές, άλλη μια δεν πειράζει...

 

Kακως δεν τον εσβησες,ειναι βασικο στο να δουλευει καλα το προγ και να μην κολλαει.Σβησε και τον φακελο του sygic μεσα στο bada applications της καρτας σου και μετα κανε ινσταλλ παλι,νομιζω θα σου δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τις φωνες τι γινεται,γιατι δεν τις βλεπει το ndrive?τις βαζω στο voices εκει που ειναι και οι αλλες αλλα τιποτα...σε λειτουργια mass storage βεβαια

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3487482#post3487482

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...