Jump to content

ZTE V9 (Light) 7"


petran66
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,ενας φιλος εχει Ενα v9 απο cosmote εχει βγει επισημο update? γιατι το βρισκει μονο για wind

 

Καλησπέρα φιλέ. Εγώ αναβάθμισα σε ένα φίλο αφού πήραμε τηλέφωνο στην cosmote και μας την έστειλαν σε mail. Την πέρασα αλλά ορισμένα πράγματά δεν δούλευαν. Στις δέκα φορές η κουρτίνα των ειδοποιήσεων κατέβαινε τις μισές δεν υπήρχε βαθμονόμηση αφής και κάποια αλλά

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Edited by astronaytis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 187
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω φιλε,μου το εφερε το απογευμα να το δω αλλα εχει το ειχε κλειδωσει με μοτιβο και τωρα ζηταει το mail,που δεν το θυματε γιατι του το ειχε φτιαξει αλλος μονο για το market,:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα,

 

Ψάχνω τον τελευταίο καιρό να βρω μία θήκη για το εν λόγω tablet αλλά χωρίς αποτέλεσμα...

Μήπως έχει εσείς αγοράσει κάτι το οποίο (λόγω βάρους) να διαθέτει και stand ώστε να μην το κρατάω συνέχεια όταν βλέπω ταινίες?

Επιπλέον, παρατηρώ ότι ο ήχος δεν είναι ικανοποιητικός. Μιλάω για την ένταση. Στο full το έχω και μέσα στο μετρό με τα ακουστικά δεν ακούω τίποτα... Περίεργο γιατί σε μία παρουσίαση στο youtube έλεγαν ότι ο ήχος είναι στα δυνατά χαρακτηριστικά του.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Ευχαριστώ.

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σαν gps πως ειναι το v9 γιατι σκεφτομαι να παρω ενα για το αυτοκινητο, το βρηκα σχετικα φθηνα δηλαδη για αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Σαν gps πως ειναι το v9 γιατι σκεφτομαι να παρω ενα για το αυτοκινητο, το βρηκα σχετικα φθηνα δηλαδη για αυτο.

 

Το είχα δοκιμάσει λίγο στην αρχή με μια universal βάση. Έκατσε αλλά είναι λίγο μεγάλο και δεν ξέρω κατά πόσο σε βοηθάει για μόνιμο gps. Το σήμα του πάντως κλειδώνει αρκετά γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον, παρατηρώ ότι ο ήχος δεν είναι ικανοποιητικός. Μιλάω για την ένταση. Στο full το έχω και μέσα στο μετρό με τα ακουστικά δεν ακούω τίποτα... Περίεργο γιατί σε μία παρουσίαση στο youtube έλεγαν ότι ο ήχος είναι στα δυνατά χαρακτηριστικά του.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Ευχαριστώ.

 

Δοκίμασε την λειτουργία dolby (Ρυθμίσεις -> Ήχος και εικόνα -> Απενεργοποιήστε τον δυνατό ρυθμό ήχου).

 

Σαν gps πως ειναι το v9 γιατι σκεφτομαι να παρω ενα για το αυτοκινητο, το βρηκα σχετικα φθηνα δηλαδη για αυτο.

 

Θα συμφωνήσω με τον αποπάνω. Σε ακίνητο αμάξι, μετά από ενεργοποίηση του κινητού (να το έχω τελείως κλειστό και να το ανοίγω και εν συνεχεία να ανοίγω κάποιον πλοηγό) παίρνει περίπου 15-20 δευτερόλεπτα.

Ο καλύτερος χρόνος του είναι τα 2 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!!!!

χρειαζομαι τη βοήθειά σας! Πως μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές που κατεβάζω από το market, στην sd card? Τις αποθηκεύει αυτόματα στη μνήμη της συσκευής και έχει φουλάρει...

 

Επίσης, ενώ το είχα πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω (περίπου 4 μήνες δε το είχα ανοίξει καν) και πριν δούλευε κανονικά, τις τελευταίες μέρες που το δουλεύω και πάλι, κολλάει πολύ έντονα (πχ λειτουργώ μια εφαρμογή και πατιούντε πλήκτρα από μόνα τους από λάθος σημεία). Έκανα επαναφορά εργοστασιακών και πλέον το κάνει αλλά όχι τόσο συχνα. παίζει ρόλο ότι είναι 2,1?

 

ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα,

 

Ψάχνω τον τελευταίο καιρό να βρω μία θήκη για το εν λόγω tablet αλλά χωρίς αποτέλεσμα...

 

Ευχαριστώ.

 

σε καταστήματα Γερμανος υπάρχει θήκη δερμάτινη ειδική για το συγκεκριμένο μοντέλο. Τσιμπιμένη λίγο αλλά αν θες να το προσέχεις σωστά...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.Την βοήθεια σας.Εγκατέστησα την 2.3.4 αλλά έχω πρόβλημα με το wifi.Δν μπορεί να συνδεθεί με τίποτα ενώ το βλέπει.Κολλάει στο ανάκτηση Ip:(

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν έχετε υπόψιν σας κάποια απ αυτές τις θήκες που έχουν κ πληκτρολόγιο.

 

ευχαριστώ

Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις σταθερή ip στο κινητό, όπως περιγράφεται εδώ http://www.trickswindows.com/2011/12/fix-obtaining-ip-address-android-wifi.html

(dns δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο να ορίσεις. )

 

Εχει παρατηρηθεί σε κάποια ρούτερ αυτή η συμπεριφορά. Με τι ρούτερ συνδέεσαι;

Αντίστοιχη συμπεριφορά είδα και σε Netfaster και με την παύλα που είχε στον κωδικό σύνδεσης σε WPA2. Οταν την έβγαλα λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

:yahoo::yahoo::clap::bow:

σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου :)..όλα οκ τώρα :)

 

edit:

δούλεψει για λίγο αλλά τώρα ενώ συνδέεται κανονικά στο ρούτερ (thomson)δεν κάνει load τις σελίδες

Edited by iliadis
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ευχαριστώ για τον οδηγό...

πλέον το μηχάνημα παίζει με 2.3

υπάρχει τρόπος να του περάσουμε τον flash player ?

 

Από ότι έχει ειπωθεί δεν το σηκώνει λόγω επεξεργαστή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Επισήμως δεν προκειται να πάρει ποτέ.

Ανεπισήμως υπάρχουν τρόποι.

Δοκίμασε αυτό Adobe Flash Player 11.1.102.59 ARMv6

Αν δεν δουλεύει βάλε κάτι από εδώ FLASH PLAYER 10.2 FOR ARMv6 AND ARMv7 ANDROID PHONES

Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά υπάρχουν αναφορές ότι δουλεύουν. (Στον στοκ browser του Android. Σε Οπερα μάλλον δεν παίζει)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά εγώ το έχω ρουτάρει και του έχω περάσει Cyanogemod 7 και πάει πραγματικά πολύ γρήγορα! :)

Αλλά όταν πάω να κάνω επαναφορά πάει να κάνει restart και κολλάει στο σήμα του ανδροιντ! Και δεν κάνει!

Καμία λύση κανείς? Καμία εφαρμογή για επαναφορά μήπως??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

'Εχω το V9 εδώ και ένα χρόνο (δεύτερο χέρι) και παρακολουθώ τις προτάσεις για αναβάθμιση σε διάφορα site.

θυμάμαι να αναφέρεται πως μετά από αναβάθμιση παύει να λειτουργεί το ραδιόφωνο ή/και το WiFi δεν συνδέεται κατά την έξοδο από stand-by.

Γιά τις 2.2 και 2.3 τι ισχύει?

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

χαιρετε !!!

πως μπορεί κανείς να δεί ταινίες στο tablet; πρέπει να γίνει μετατροπή του αρχείου;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με τον MXPlayer από το Play Store. ετσι δεν χρειάζονται μετατροπή. Βεβαια μην του βάλεις τίποτε 1080 ματρόσκες γιατί θα κλατάρει.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με τον MXPlayer από το Play Store. ετσι δεν χρειάζονται μετατροπή. Βεβαια μην του βάλεις τίποτε 1080 ματρόσκες γιατί θα κλατάρει.

 

Ποιο format είναι το πιο ελαφρύ από την εμπειρία σας ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mολις περασα την 2.2 και μετα περασα ζ4ροοτ και επειτα OneClickRecoveryV9-4.0.0.5.apk και μπηκα σε recovery mode και περασα την cm 7.2 και εκανα factory reset ,wipe cache,wipe devil , κτλ τωρα η ταμπλετα ξεκιναει και μενει στο logo zte με τα κινεζικα.Καμια βοηθεια;Με vol- και power δεν μπαινει σε recovery. Eπισης οταν παταω power vol+ η και vol - δεν μπαινει σε recovery αλλα ουτε σε FTM mode και βαζοντας το usb στο pc δεν το αναγνωριζει σαν com για να ξεκινησω να περναω me to sales multi dl ρομ καινουρια.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Υπάρχει τελικά ένας ασφαλής οδηγός εγκατάστασης της 2.2?

Πλέον οι περισσότερες εφαρμογές ζητούν από 2.2 και πάνω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Μόλις απέκτησα ένα ZTE V9. Είναι δώρο, αγορασμένο από "Γερμανος" και κλειδωμένο στην Cosmote. Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω σύνδεση Vodafone. Διάβασα διάφορα στο φόρουμ άλλα δεν έχω την εμπειρία και το χρόνο για να ασχοληθώ. Απ ότι καταλαβαίνω θα πρέπει να αναβαθμίσω το ANDROID από 2.1 σε 2.3 για να το ξεκλειδώσω. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να ασχοληθεί και να μου δώσει αναλυτικές οδηγίες βήμα βήμα για το τι πρέπει να κάνω?... Ξαναλέω είμαι εντελώς newbie στα tablets και στο Android...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας,

 

Μήπως υπάρχει κάποιο manual για αναβάθμιση σε Android 2.2 και πάνω του V9?

 

Εδώ και 1 χρόνο το έχω και οι περισσότερες εφαρμογές λειτουργούν σε 2.3 οπότε... χρειάζομαι μία αλλαγή...

:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V9 (Light) 7"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...