Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην WajkIUI_multilang_2.1.6 όταν είσαι με Ελληνικά στις ρυθμίσεις και στείλεις sms ανεξαρτήτως προγράμματος ξεκινάνε επανεκκινήσεις προσωρινή λύση είναι να έχετε τα μενού στα Αγγλικά και η ρόμ δουλεύει χαρτί αν ξέρει κάποιος κάτι με το θέμα δηλαδή πως με τα ελληνικά στα μενού να μην επανεκκίνηση ας γράψει

τρόπος να φύγετε από το restart loop κρατάτε πατημένο το πλήκτρο τερματισμου και κάντε clean cashe/davlic cashe

 

δηλαδή αυτό που λεει:

.... When I send an SMS/Accept Call with 3rd app (example HandcentSMS), my device freeze, hot boot!

- Set permission from "Always ask" to "Allow" for your app in Superuser app

- or Set disable Manage Permissions in Superuser app......

....δεν ισχύει για ελληνικά?

 

 

κατι αλλο:

η 2,1,20 stable (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1161110) κανει για το απλό defy?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2,1,20 stable κάνει στα απλά Defy

όσο για το θέμα με τα sms αν έχεις ρυθμίσεις στα Ελληνικά τρώει τρελό κόλημα και κάνει επανεκινήσεις μόνο όταν στείλεις sms και οχι όταν δέχεσαι

 

μόλις φλάσσαρα την 2,1,20 stable γύρισα στα Ελληνικά και έστειλα κανονικά sms χωρίς κανένα πρόβλημα τα μόνα που φλάσαρα είναι η ρομ και ο MIUI launcher και τίποτα άλλο

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

τα μόνα που φλάσαρα είναι η ρομ και ο MIUI launcher και τίποτα άλλο

 

δηλαδή περασες ξεχωριστά τον launcher? δεν περιλαμάνεται στην ρομ?:blink:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή περασες ξεχωριστά τον launcher? δεν περιλαμάνεται στην ρομ?:blink:

 

ο launcher που παίρνεις όταν εγκαθιστάς την συγκεκριμένη ρομ είναι ο Launcher pro άλλα αν δεν τον θες όπως εγώ κατεβάζεις και βάζεις τον πολύ καλύτερο κατά προσωπική άποψη MIUI launcher και αντικαθιστάς τον πρώτο

 

Μόλις ανακάλυψαν ένα bug όταν πας να τραβήξει. Βίντεο και πατας το κουμπί σταματάει με άλλη εφαρμογή που δοκιμασία videocamera illusion τράβηξε κανονικά με τις ενσωματωμένες με τίποτα

 

http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=868573&d=1327302431

για το μπάλωμα στο Θέμα του βίντεο

εγκατάσταση από boot menu και clean cashe/davlik

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by sokel
Συνεχόμενα μηνύματα
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω..όσο περίπου ρουφάνε

Και οι άλλοι

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αυτό που λεει:

.... When I send an SMS/Accept Call with 3rd app (example HandcentSMS), my device freeze, hot boot!

- Set permission from "Always ask" to "Allow" for your app in Superuser app

- or Set disable Manage Permissions in Superuser app......

....δεν ισχύει για ελληνικά?

 

 

κατι αλλο:

η 2,1,20 stable (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1161110) κανει για το απλό defy?

Σ' εμένα, στην 2.1.6 το πρόβλημα λύθηκε. Να 'σαι καλά, δεν το είχα δει το F.A.Q ποτέ.

Πλέον το GO SMS Pro δουλεύει άψογα!

:)

Ένα κι Ένα -->
Link to comment
Share on other sites

παίζει να ρουφάει μπαταριούλα ο go lancher ex? :confused:

 

εγω τον δουλεύω πολλούς μηνες τωρα σε cm7 και δεν εχω κανενα παράπονο.

 

 

ο launcher που παίρνεις όταν εγκαθιστάς την συγκεκριμένη ρομ είναι ο Launcher pro άλλα αν δεν τον θες όπως εγώ κατεβάζεις και βάζεις τον πολύ καλύτερο κατά προσωπική άποψη MIUI launcher και αντικαθιστάς τον πρώτο

τον launcer miui zip τοn παιρνάς κανονικά απο recovery στην διαδικασία εγκατάστασης της ρομ(install zip from sd card....)?

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσω recovery...όχι μόνο όταν πρώτο κανείς εγκατάσταση αλλά οποιαδήποτε στιγμή θέλεις να το δοκιμάσεις

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Έχω βάλει στο δικό μου κινητό CyanogenMod 7- 2.3.7 Gingerbread και σήμερα προσπάθησα να κάνω ενός φίλου μου αλλά κόλλησε στο σήμα που κάνει κύκλους το έκανα reboot ξανά και ξανά αλλά τίποτα. Τώρα το ανοίγω και κολλάει στο σήμα με την σφήκα. Ξανά κάνω όλοι την διαδικασία από την αρχή και πάλι τίποτα. Μήπως υπάρχει τρόπος να βάλω ξανά την fryo έκδοση? Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων. (Βοήθεια!!!)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Έχω βάλει στο δικό μου κινητό CyanogenMod 7- 2.3.7 Gingerbread και σήμερα προσπάθησα να κάνω ενός φίλου μου αλλά κόλλησε στο σήμα που κάνει κύκλους το έκανα reboot ξανά και ξανά αλλά τίποτα. Τώρα το ανοίγω και κολλάει στο σήμα με την σφήκα. Ξανά κάνω όλοι την διαδικασία από την αρχή και πάλι τίποτα. Μήπως υπάρχει τρόπος να βάλω ξανά την fryo έκδοση? Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων. (Βοήθεια!!!)

 

Φυσικά μέσω του RDS lite της motorola, κατεβάζεις από δω την ελληνική froyo http://www.multiupload.com/0YCOXFJ1IJ και τη περνάς κανονικά, περιμένεις να ανοίξει το κινητο κάνεις root και στη συνέχεια ακολουθησε πάλι τις οδηγίες για την CM7

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πως όμως θα την περάσω δεν ανοίγει το κινητό κολλάει στο σηματάκι με την σφήκα. Πετάω το αρχείο που κατέβασα στην κάρτα του κινητού και ανοίγω το κινητό και πατάω το volume - για να το κάνω install from sd αλλά δεν μου το βρίσκει το αρχείο. Μέσω RDS lite δεν πρέπει να ανοίξει το κινητό?

Ευχαριστώ.

Άκυρο το έκανα φίλε να είσαι καλά.

Edited by lindos_87
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γνωρίζει κάποιος να μου πει εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή (ή συνδυασμός εφαρμογών) που να δίνουν στον χρήστη του τηλεφώνου τις εξής δυνατότητες:

- Χρονικός έλεγχος έναρξης λειτουργίας κάθε εφαρμογής ξεχωριστά, είτε εγκατεστημένης από το χρήστη, είτε του συστήματος (δημιουργία συγκεκριμένου προγράμματος λειτουργίας και παύσης σε 24ωρη βάση)

- Χρονικός έλεγχος κάθε εφαρμογής ξεχωριστά για άδεια χρήσης δικτύου – αποκλεισμός εφαρμογών μόνο για τη χρήση δικτύου (δημιουργία συγκεκριμένου προγράμματος επικοινωνίας και αποτροπής σε 24ωρη βάση)

- Χρονικός έλεγχος των διακοπτών 3g, wifi, b.t., gps (δημιουργία συγκεκριμένου προγράμματος λειτουργίας και παύσης σε 24ωρη βάση).

Αν υπάρχει κάτι θα μου ήταν πολύ χρήσιμο! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γνωρίζει κάποιος να μου πει εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή (ή συνδυασμός εφαρμογών) που να δίνουν στον χρήστη του τηλεφώνου τις εξής δυνατότητες:

- Χρονικός έλεγχος έναρξης λειτουργίας κάθε εφαρμογής ξεχωριστά, είτε εγκατεστημένης από το χρήστη, είτε του συστήματος (δημιουργία συγκεκριμένου προγράμματος λειτουργίας και παύσης σε 24ωρη βάση)

- Χρονικός έλεγχος κάθε εφαρμογής ξεχωριστά για άδεια χρήσης δικτύου – αποκλεισμός εφαρμογών μόνο για τη χρήση δικτύου (δημιουργία συγκεκριμένου προγράμματος επικοινωνίας και αποτροπής σε 24ωρη βάση)

- Χρονικός έλεγχος των διακοπτών 3g, wifi, b.t., gps (δημιουργία συγκεκριμένου προγράμματος λειτουργίας και παύσης σε 24ωρη βάση).

Αν υπάρχει κάτι θα μου ήταν πολύ χρήσιμο! Ευχαριστώ!

 

αν τα θες όλα αυτά άλλαξε ρομ και βάλε την WIUI 2.1.20.1 Stable (GB) (έχει φτιαχτεί και το θέμα της κάμερας)έχει προ εγκατεστημένο firewall και διακόπτη δεδομένων στην μπάρα καθώς και το ZDbox(https://market.android.com/details?id=com.zdworks.android.toolbox&hl=el)

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

αν τα θες όλα αυτά άλλαξε ρομ και βάλε την WIUI 2.1.20.1 Stable (GB) (έχει φτιαχτεί και το θέμα της κάμερας)έχει προ εγκατεστημένο firewall και διακόπτη δεδομένων στην μπάρα καθώς και το ZDbox(https://market.android.com/details?id=com.zdworks.android.toolbox&hl=el)

 

Αδερφέ, μου αρέσει ο ROM μου. Δε θέλω να την αλλάξω!!! Από εφαρμογές παίζει τίποτα? Γνωρίζουμε?

Link to comment
Share on other sites

έχω φάει τον τόπο για να βρω fix για την μπαταρία του defy+ στην wiui (2.1.16 ICS έχω τώρα) αλλά τίποτα! :(

 

με έχει βολέψει πάρα πολύ η συγκεκριμένη ρομ για να την αλλάξω :cry:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

έχω μείνει λίγο πισω....

για wiui stable 2,1,20 λέει για να χρησιμοποιήσεις το gps μπορεί να οδηγηθείς σε hotboot....

προτείνει λύση να ρυθμήσουμε τις συχνότητες ...

...με πιο προγραμμα?:worry::O

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

παιδια η επισημη CM7 εχει το μονο μειονεκτημα οτι δεν τραβαει βιντεο σε 720Ρ?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

@pificos εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα

 

Γενικά η cm7 και η miui δεν γράφουν σε 720p

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω μείνει λίγο πισω....

για wiui stable 2,1,20 λέει για να χρησιμοποιήσεις το gps μπορεί να οδηγηθείς σε hotboot....

προτείνει λύση να ρυθμήσουμε τις συχνότητες ...

...με πιο προγραμμα?:worry::O

 

αν έχεις πειράξει τα ρεύματα και της συχνότητες στο recovery menu (οταν ανάβει το μπλε led που πατας το vol-)

εκεί πας και ανεβάζεις κατα μια μονάδα τα ρεύματα πχ αν είναι 1100@60 μπορεί να χρειαστεί να το κάνεις 1100@61

 

"παιδια η επισημη CM7 εχει το μονο μειονεκτημα οτι δεν τραβαει βιντεο σε 720Ρ?"

υπάρχει ένα τμήμα που καταφέρανε να τραβάει στα 720p αλλά όχι με cm ούτε με MIUI που λέει και ο saltofx_v αλλά με παραπειμένη την επίσημη το defy+ και μπάλωμα αν έχεις πράσινο φακό και όχι κόκκινο

πάντως και στις 2 ρομ τραβάει βίντεο όχι μόνο σε 4:3 άλλα και σε ολόκληρη την οθόνη και από τις 2 ρομ καλύτερες φωτογραφίες κατα προσωπική άποψη τραβάει η wiui stable 2,1,21

 

για pificos

την βάζουμε (πάνω στην 2. 1. 20.1)με απλό wipe cashe /dalvic

wiui stable 2,1,21 διαφορα από την wiui stable 2,1,20 είναι ότι έχει το patch του βίντεο αν έχεις περάσει το patch δεν χρειάζεται να φλασάρεις

 

για QalexisQ

"2. αν το κανω root γραφει καποιοσ μετρητης ποσες φορες εχει γινει root??? αν το κανω unroot θα εχω καποιο θεμα με την εγγυηση ή οτιδηποτε????"

 

το defy δεν έχει το μετρητή του galaxy που μετράει πειράγματα και έτσι δεν χρειάζεται" jit plug" όπως το S2

για το ροοτ νομίζω ότι θέλει άλλο τρόπο εξαιτίας του 2,3 κοιτά καλύτερα στο XDA

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1306808

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις πειράξει τα ρεύματα και της συχνότητες στο recovery menu (οταν ανάβει το μπλε led που πατας το vol-)

εκεί πας και ανεβάζεις κατα μια μονάδα τα ρεύματα πχ αν είναι 1100@60 μπορεί να χρειαστεί να το

Δεν εχω πειράξει πότε ρεύματα, αυτό που ρωτώ ,είναι αν χρησιμοποιούμε εδώ svsel (ή άλλο παρόμοιο) ή από recovery?

Κυκλοφόρησε η 2. 1. 21???

Και πως την βάζουμε (πάνω στην 2. 1. 20.1)με απλό wipe cashe /dalvic?

 

 

 

Sent from my MB525

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση θελω να κανω σχετικα με το defy + που φοραει 2.3.4

1. ποιον τροπο προτεινεται για root (με το superoneclick???)

2. αν το κανω root γραφει καποιοσ μετρητης ποσες φορες εχει γινει root??? αν το κανω unroot θα εχω καποιο θεμα με την εγγυηση ή οτιδηποτε????

 

ευχαριστω!!

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει μετρητης για το ροοτ και αν το κανεις unroot δεν χανεις εγγυηση.

 

@pificos πας bootmenu-cpu settings και απο εκει αλλαζεις ρευματα..για να βαλεις τη καινουρια εκδοση μονο wipe cache/dalvik cache και δεν χανεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να δώσει link για να κατεβάσω τα αρχεία που χρειάζονται για την εγκατάσταση της rom 2.3.4 - 4.5.3.-66 με μέθοδο nandroid backup ?

Στο xda δεν υπάρχουν πια.....

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να βαλουμε τη μπαταρια απο το + και να παιξει κανονικα? ή οπως διαβαζω δεν φορτιζει κανονικα παρα μονο μεχρι το 80%?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...