Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάω αντιπρωσοπεία για ακουστικό για δεύτερη φορα:mad:

πώς να ξαναγυρίσω γρήγορα στην επίσημη φρογιο (αφου εχω κανει titanium ) απο cm7 με βάση νομίζω nordic!:blink:

 

να μπώ με power + volume - και να μπω στο recovery και απο κει κατω wipe data ?

Ή να μπω στο bootloader και να φλασάρω απο πάνω την επίσημη?

 

παρεπιπτώντως η επίσημη που είναι?

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με rsd πρεπει να φλασαρεις την ελληνικη 2.2.ειναι πολυ ευκολο...για οδηγιες μπορεις να ανατρεξεις και στη πρωτη σελιδα.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ολα καλά

με την επίσημη ανα "κινητό" πήγα σημερα το πρωί στην Αργυρούπολη και μετα απο μισή ώρα πήρα το defy μου και έφυγα!:happy:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

τελικα σου αλλαξαν την πλακετα η σου εφτιαξαν απλα το ακουστικο?
Link to comment
Share on other sites

να σου πώ την αλήθεια δεν ρώτησα!!!:wacko:

αλλά νομίζω τιο ακουστικό μόνο (το παραστατικό λέει: ανταλλακτικά TRANSDUSER.5X15MM 32 OHM RCVR PA):X

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Αρα μονο το βυσμα.αν σου αλλαζαν πλακετα θα ειχες αλλο ιμει

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να σου πώ την αλήθεια δεν ρώτησα!!!:wacko:

αλλά νομίζω τιο ακουστικό μόνο (το παραστατικό λέει: ανταλλακτικά TRANSDUSER.5X15MM 32 OHM RCVR PA):X

 

Αν ειμαι εκτος εγγυησης, ποσο κοστιζει η αλλαγη ακουστικου; Γνωριζει κανεις;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειμαι εκτος εγγυησης, ποσο κοστιζει η αλλαγη ακουστικου; Γνωριζει κανεις;

 

Πάρε καλύτερα τηλέφωνο,

λογικά δεν κοστιζει ακριβα... εδώ οθόνη απο milestone την αλλάζανε στον μπροστινό μου με 60€:!:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Αν ειμαι εκτος εγγυησης, ποσο κοστιζει η αλλαγη ακουστικου; Γνωριζει κανεις;

με δύο χρόνια εγγύηση νομίζω αργεί πολύ ακόμα αυτή τη στιγμή γι΄αυτό και φαντάζομαι και μένα δε μου ειχαν καν ζητησει αποδειξη αγοράς οταν έβγαλε βλάβη και μου άλλαξαν οθόνη

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

To θεμα δεν ειναι το χρονικο περιθωριο της εγγυησης, αλλα το οτι επεσε νερο στο ακουστικο και χαλασε... (water resistant σου λεει μετα αλλα τελος παντων...)

Γι αυτο και το ρωταω... Αν και ελπιζω να μην το εντοπισουν, η να κανουν τα στραβα ματια, και να μου το αλλαξουν τσαμπα :p

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To θεμα δεν ειναι το χρονικο περιθωριο της εγγυησης, αλλα το οτι επεσε νερο στο ακουστικο και χαλασε... (water resistant σου λεει μετα αλλα τελος παντων...)

Γι αυτο και το ρωταω... Αν και ελπιζω να μην το εντοπισουν, η να κανουν τα στραβα ματια, και να μου το αλλαξουν τσαμπα :p

 

Και να το εντοπίσουν επικαλέσου τα χαρακτηριστικά της συσκευής (water resistant) και επέμενε, ίσως βγάλεις άκρη.

 

Εντούτοις... να θυμίσω προς όλους ότι εδώ συζητάμε για το modding της συσκευής και τίποτε άλλο. Για συζητήσεις γενικότερου περιεχομένου πάνω στη συσκευή υπάρχει το άλλο θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To θεμα δεν ειναι το χρονικο περιθωριο της εγγυησης, αλλα το οτι επεσε νερο στο ακουστικο και χαλασε... (water resistant σου λεει μετα αλλα τελος παντων...)

Γι αυτο και το ρωταω... Αν και ελπιζω να μην το εντοπισουν, η να κανουν τα στραβα ματια, και να μου το αλλαξουν τσαμπα :p

εκεί φίλε μου αν σου πουν τίποτα να τσακωθεις αγρια και να επιμείνεις μεχρι να στο φτιάξουν, θα πεις ότι το πήρα γι΄αυτο το λόγο και μόνο το συγκεκριμένο τηλέφωνο και δε μπορεί επειδή έπεσαν μερικές σταγόνες στο ακουστικο αυτο να χαλάσει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ρυθμιση για a-gps?

 

Ναι φιλε περασα την τελευταια εκδοση.Ελυσα και το προβλημα με Νavigon moυ εκανε fc,το wifi νομιζω ειναι προβλημα τοu defy γιατι και με την oficial rom αποσυνδεονταν τακτικα,αλλες φορες δεν συνδεονταν καν.Αυτο που κανω εγω ειναι το εξης,κλεινω το ρουτερ και το ανοιγω παλι.Ανοιγω το wifi του defy kαι συνδεεται κανονικα,τωρα δεν ειναι λυση αυτη αλλα απο το τιποτα,μεχρι να μας βρει τη λυση η μαμα motorola θα παιδευτουμε λιγο.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

πως ελυσες το προβλημα με το navigon?Αν καταλαβα καλα μιλας για cyanogenmod 7. Εγω δεν μπορώ να τρέξω κανενα προγραμα πλοηγησης με την cyanogenmod.Eχω περασει την RC1 v2.Υπαρχει καποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

πώς απο cm7 μπορώ να βάλω nightly και ποιά?

πχ αυτή /jordan-nightly/cm7-110830-1037-NIGHTLY-Jordan.zip :cry:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

@pificos και εγω αυτη τη nightly τρεχω και ειναι μια χαρα...λοιπον κανεις απο recovery wipe cache και wipe dalvik cache( απο advanced) μετα περνας το zip και εισαι ετοιμος και δεν εχεις χασεις τιποτα απο data!!

 

@yiannisoooo επειδη η cm7 ειναι gingerbread πρεπει να βαλεις την εκδοση του navigon 3.6.0

Link to comment
Share on other sites

Μετά την CM7, δοκίμασα την BlurGinger του JBoogie3 και τώρα είμαι με την MotoGinger 2.3.4 του iaio72 και το GreenBread 1.1 mod για την κάμερα (έχω green lens).

Προσωπικά προτιμώ Motoblur rom και το κινητό πετάει (ενδεικτικά, Quadrant score 1800 με 1GHz O/C) οπότε δεν με βλέπω να ξαναγυρνάω σε CM7.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

εγω με 1ghz σε cm7 και miui βγαζω 2000-2150 στο quadrant!

εχω δει τη δουλεια του iaio72 αλλα δεν ψηνομαι καθολου..ειχε και προβληματα με τη καταναλωση απο οτι διαβαζα.

τον jboogie τον εμπιστευομαι και ειχα για καιρο την liquidarc.

Link to comment
Share on other sites

εγω με 1ghz σε cm7 και miui βγαζω 2000-2150 στο quadrant!

εχω δει τη δουλεια του iaio72 αλλα δεν ψηνομαι καθολου..ειχε και προβληματα με τη καταναλωση απο οτι διαβαζα.

τον jboogie τον εμπιστευομαι και ειχα για καιρο την liquidarc.

 

Το ξέρω ότι με CM7 βγάζει μεγαλύτερο σκορ. Δεν έχω δει όμως αισθητή διαφορά.

Μεγάλο πρόβλημα με την κατανάλωση (ειδικά με 3G ανοιχτό) είχα με του JBoogie3. Με του iaio φαίνεται να έχει διορθωθεί.

Δεν μου λείπει κάτι πάντως και δεν έχω βρει bug που να βγάζει μάτι, οπότε με βλέπω να το αφήνω για κανα τρίμηνο.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

@pificos και εγω αυτη τη nightly τρεχω και ειναι μια χαρα...λοιπον κανεις απο recovery wipe cache και wipe dalvik cache( απο advanced) μετα περνας το zip και εισαι ετοιμος και δεν εχεις χασεις τιποτα απο data!!

 

@yiannisoooo επειδη η cm7 ειναι gingerbread πρεπει να βαλεις την εκδοση του navigon 3.6.0

 

Καλησπερα. Γινεται να κανω την ιδια διαδικασια για μεταβιβαση απο M.I.H, στη συγκεκριμενη rom;

Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

πως ελυσες το προβλημα με το navigon?Αν καταλαβα καλα μιλας για cyanogenmod 7. Εγω δεν μπορώ να τρέξω κανενα προγραμα πλοηγησης με την cyanogenmod.Eχω περασει την RC1 v2.Υπαρχει καποια λύση?

 

Γιατί το λες τι πρόβλημα σου βγάζει;; εγώ εχω ακόμα την RC0 και τρέχω κανονικότα και άψογα Sygic, Ndrive και Ιgo (αυτό το πέρασα σήμερα μάλιστα) και μια δοκιμαστική έκδοση του don't panic επαιζε μια χαρά, το navigon μπαινει αλλά κανει fc οποτε δεν ασχολήθηκα γιατι εχω τοσα άλλα οπότε είμαι κομπλέ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

την chamaleon δοκιμασα..δεν εντυπωσιαστηκα!

τωρα ξαναεβαλα τη wajKIUI 1.8.27 και απο οτι φαινεται μεχρι στιγμης δεν μου εμαφανιζει τα προβληματα που ειχα με τη προηγουμενη εκδοση!

 

Βρηκα θεματακι με την wajkiui ... εβαλα το go sms και μολις παω να στειλω sms απο το go κανει επανεκκινηση

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες τι πρόβλημα σου βγάζει;; εγώ εχω ακόμα την RC0 και τρέχω κανονικότα και άψογα Sygic, Ndrive και Ιgo (αυτό το πέρασα σήμερα μάλιστα) και μια δοκιμαστική έκδοση του don't panic επαιζε μια χαρά, το navigon μπαινει αλλά κανει fc οποτε δεν ασχολήθηκα γιατι εχω τοσα άλλα οπότε είμαι κομπλέ

 

και εγω με RC1 v2 και τρέχει μια χαρα το NDRIVE!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα.Εβαλα την CM7 Nightly. Πρωτες εντυπωσεις, πολυ καλη, αλλα παρατγρω οτι δεν εχειandroid market. Wtf?

 

Το ιδιο και με χαρτες για το gps

Edited by apathya
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να εγκαταστησεις τα τελευταία gapps. http://goo-inside.me/gapps/ . τελευταία gapps 28-08-2011.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...