Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα συνάδελφοι μοτορολιστες.

Εχω ένα φιλαράκι με defy και ειναι με eclair ακόμα.

Θέλω να του φλασάρω καμια πιο νεα ρομ.

Ο φιλος δεν ασχολείται καθόλου με modding οπότε οτι του βαλω,αυτό θα μείνει για καιρο.

Με ενδιαφέρει μια ρομ froyo η g.b. η οποία να μην κολλάει γενικά και να μην έχει bugs οσο γίνεται,οι επιδόσεις δεν ειναι πρωταρχικός μας σκοπός αλλά η σταθερότητα.

Με τίποτα δε θέλω bugs σε μυνηματα η κλήσεις.

Το πως θα τη βάλω και που θα τη βρω τη ρομ,πιστευω δε θα με δυσκολεψει,εκεί δεν εχω θέμα.

Έχετε κάτι να μου προτείνετε σαν πιο έμπειροι στο defy;

 

 

Sent from my Milestone

Πιστεύω αν ο φίλος σου δεν ασχολείται περνάς την official froyo και ξεμπερδευεις και γιατι οι CM7 ότι βγάλει θα τα ρίχνει σε σένα και γιατί θα πρεπει να συνηθισει πολλά πραγματα διαφορετικα και θα σου λεει γιατι αυτο ειναι ετσι και το αλλο αλλιώς και το θελω οπως το χα και γιατι αν πάθει κάτι δε θα τον καλύπτει η εγγύηση και θα τα φορτώσει σε σένα... οπότε official froyo με αναβαθμιση από το επίσημο site της motorola

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει πρόβλημα να μάθει καινούργιες λειτουργίες,δεν ασχολείται με το modding είπαμε ο άνθρωπος,δεν είναι τεχνολογικά αναλφάβητος,νεο παιδί είναι.

Η εγγύηση δε μας πολυνοιαζει,σιγά τη διαδικασία να το επαναφέρουμε.

Διαβάζω γενικά οτι δεν είναι και πολύ τσακμάκι η οριτζιναλ φρογιο,όπως και στο δικό μου άλλωστε,έχει κολληματακια βλέπω.

Νομίζετε οτι είναι η καλύτερή λύση;

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

εγω προτεινω να του περασεις την επισημη φρογιο και μετα να του βαλεις την εκδοση του demolition!σταθερη-γρηγορη-ομορφη
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις την official froyo για αρχή, την δοκιμάζει και αν δεν τον καλύψει περνάς κάποια gb.

Ούτος η άλλος οποια και να βάλεις αναγκαστικά θα περάσεις πρώτα την froyo.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παίδες.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

εγω προτεινω να του περασεις την επισημη φρογιο και μετα να του βαλεις την εκδοση του demolition!σταθερη-γρηγορη-ομορφη

 

Συμφωνώ και επαυξανω! @@@

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ρυθμιση για a-gps?

 

Ναι φιλε περασα την τελευταια εκδοση.Ελυσα και το προβλημα με Νavigon moυ εκανε fc,το wifi νομιζω ειναι προβλημα τοu defy γιατι και με την oficial rom αποσυνδεονταν τακτικα,αλλες φορες δεν συνδεονταν καν.Αυτο που κανω εγω ειναι το εξης,κλεινω το ρουτερ και το ανοιγω παλι.Ανοιγω το wifi του defy kαι συνδεεται κανονικα,τωρα δεν ειναι λυση αυτη αλλα απο το τιποτα,μεχρι να μας βρει τη λυση η μαμα motorola θα παιδευτουμε λιγο.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ρυθμιση για a-gps?

 

Ναι φιλε περασα την τελευταια εκδοση.Ελυσα και το προβλημα με Νavigon moυ εκανε fc,το wifi νομιζω ειναι προβλημα τοu defy γιατι και με την oficial rom αποσυνδεονταν τακτικα,αλλες φορες δεν συνδεονταν καν.Αυτο που κανω εγω ειναι το εξης,κλεινω το ρουτερ και το ανοιγω παλι.Ανοιγω το wifi του defy kαι συνδεεται κανονικα,τωρα δεν ειναι λυση αυτη αλλα απο το τιποτα,μεχρι να μας βρει τη λυση η μαμα motorola θα παιδευτουμε λιγο.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

τι ακριβώς έχεις περασμένο στο τηλεφωνό σου?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

ok.Προσπαθησα να σβησω το προηγουμενο μηνυμα για να μην εχω συνεχωμενα μηνυματα αλα δεν τα καταφερα.Εχω περασει cyanoged mod7 σε μοτορολα defy σαν βαση χρησειμοποιησα την froyo 2.2.Το μονο που δεν μου αρερεσει και θελω να το αλαξω ειναι το ημερολογιο,θελω να αλαξω την εμφανιση του,το backround να το κανω μαυρο και τα νουμερα λευκα.Οποιος γνωριζει κατι ας απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ρυθμιση για a-gps?

 

Ναι φιλε περασα την τελευταια εκδοση.Ελυσα και το προβλημα με Νavigon moυ εκανε fc,το wifi νομιζω ειναι προβλημα τοu defy γιατι και με την oficial rom αποσυνδεονταν τακτικα,αλλες φορες δεν συνδεονταν καν.Αυτο που κανω εγω ειναι το εξης,κλεινω το ρουτερ και το ανοιγω παλι.Ανοιγω το wifi του defy kαι συνδεεται κανονικα,τωρα δεν ειναι λυση αυτη αλλα απο το τιποτα,μεχρι να μας βρει τη λυση η μαμα motorola θα παιδευτουμε λιγο.

 

 

ρε παιδια εγω εχω περασει οποια ρομ φανταζεστε κ με οποιο τροπο κ πειραματισμο τωρα CM7 RV1 ποτε μα ποτε δεν αρνηθηκε να συνδεθει

η εστω να αποσυνδεθει το εχω δοκιμασει σε αρκετα ρουτερ μπαουτεκ το αλλο της χολ, τομσον κ αλλα οχι μονο δεν αποσυνδεετε αλλα κατεβαζει κ ποιο γρηγορα κ απο το λαπτοπ ενα acer που εχω που αυτο πανω απο 800 900 δεν πιανει (κ αποσυνδεετε καμια φορα) ενω το defy παει 1- 1,2 σε ασυρματο download παντα κ αδιακοπα μηπως ειναι τιποτα αλλο το προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

εχει περάσει κανείς την cm7 RC1 v2 ?

απο την cm7 RC1 v1 πως μπορώ να την περάσω?

πρεπει να κάνω wipe data?:(

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Την GalnetMIUI την εχει βαλει κανεις??

Γενικα αξιζει να αφησω την cyanogen για MIUI??

Link to comment
Share on other sites

γενικα αν εχεις ορεξη δοκιμασε αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1161110

παρε ενα backup τη cm7 και αν δεν σαρεσει η miui γυρνας asap..:)

 

Edit: τεσταρω ηδη απο χθες τη παραπανω ρομ....ειναι οτι καλυτερο εχω βαλει μεχρι στιγμης απο πλευρας interface.μου αρεσει παρα πολυ ο dialer και ο music player.εχω ενα θεματακι με τη μπαταρια αλλα απο τοτε που την εβαλα δεν εχω κανει πληρη φορτιση και καλιμπραρισμα..οποτε επιφυλασομαι....αν παει καλα η μπαταρια θα τη κρατησω.

 

δεν περιμενα να μου αρεσει τοσο πολυ η miui..:)

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη ROM με τα ελληνικά, πώς τα πάει; Δεν αναφέρει υποστήριξη για την γλώσσα μας, γι αυτό ρωτάω...

Δεν έχω δοκιμάσει κάποια, είμαι με την official Froyo.

 

Το βάρεσα με το Defy μου.

Ένα κι Ένα -->
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κατι reboot. Προς το παρον ειμαι με cm7 και μολις βγαινει ενημερωση wakjui τη τεσταρω

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιακη η WajkIUI !!!

 

Ποιες οι εντυπωσεις σου σε σταθεροτητα-ταχυτητα-διαρκεια μπαταριας;; :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Εδω και περιπου 3 εβδομαδες χρησιμοποιω την CM7 χωρις κανενα απολυτως προβλημα . Ξαφνικα σημερα το wifi δεν συνδεεται καθολου μαλιστα δεν μπορει καν να εντοπισει κανενα δικτυο. Καμια ιδεα κανενας για το τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κατι reboot. Προς το παρον ειμαι με cm7 και μολις βγαινει ενημερωση wakjui τη τεσταρω

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Κι εμενα το εκανε αλλα προς το παρον την κραταω

 

Ποιες οι εντυπωσεις σου σε σταθεροτητα-ταχυτητα-διαρκεια μπαταριας;; :)

Αρκετα γρηγορη εντυπωσιακα μενου ... για μπατα ρια νωρις ειναι ... μιση μερα την εχω βαλει...

 

Εδω και περιπου 3 εβδομαδες χρησιμοποιω την CM7 χωρις κανενα απολυτως προβλημα . Ξαφνικα σημερα το wifi δεν συνδεεται καθολου μαλιστα δεν μπορει καν να εντοπισει κανενα δικτυο. Καμια ιδεα κανενας για το τι μπορει να συμβαινει?

κι εμενα το εκανε καποια στιγμη και την ξαναπερασα

Link to comment
Share on other sites

Ποια cm7 εχεις;περνα αν θες τη nigtly 110822—1650boot-179-4.ειναι πολυ καλη.κανεις μονο wipe data και wipe dalvik cache και δεν χανεις τιποτα απο ρυθμισεις.

Εγω απο χθες ειμαι με galnetmiui που φαινεται πολυ σταθερη.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια cm7 εχεις;περνα αν θες τη nigtly 110822—1650boot-179-4.ειναι πολυ καλη.κανεις μονο wipe data και wipe dalvik cache και δεν χανεις τιποτα απο ρυθμισεις.

Εγω απο χθες ειμαι με galnetmiui που φαινεται πολυ σταθερη.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Προσοχή λίγο τι γράφουμε, αν κάνει wipe data χάνει τα πάντα! Wipe Cache και Wipe Dalvik Cache φαντάζομαι ήθελες να γράψεις!

Για το WiFi, συνήθως αν σβήσεις το φάκελο /data/misc/wifi με κάποιο filemanager όπως Yaffs Explorer η Root Explorer και κάνεις reboot συνέρχεται.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Σωστος wipe cache ηθελα να πω...μη με μαλωνεις cca...

:P

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την chamaleon δοκιμασα..δεν εντυπωσιαστηκα!

τωρα ξαναεβαλα τη wajKIUI 1.8.27 και απο οτι φαινεται μεχρι στιγμης δεν μου εμαφανιζει τα προβληματα που ειχα με τη προηγουμενη εκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...