Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εκανα και αυτο... το θεμα ειναι οτι δεν συνδεεται σε κανενα ασυρματο...

μαλλον παμε για επανεγκατασταση ROM...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκιμασε wipe data and cache πριν κανεις επανεγκατασταση!

επισης οταν βλεπουμε οτι το κινητο λειτουργει ετσι οιπως το θελουμε καλο ειναι να παιρνουμε ενα nandbackup.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε wipe data and cache πριν κανεις επανεγκατασταση!

επισης οταν βλεπουμε οτι το κινητο λειτουργει ετσι οιπως το θελουμε καλο ειναι να παιρνουμε ενα nandbackup.

εκανα wipe και κολλησε στο logo της Motorola...Ετσι εβαλα παλι cyanogen

Οσο για το Nandroid backup εχεις απολυτο δικιο...

Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε μια ματια ΕΔΩ

http://forum.cyanogenmod.com/forum/375-motorola-defy/

Αντε με γεια μας!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε demo η χαρα δεν κρατησε για πολυ..φαγαμε ακυρο..χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άκυρο,απλά ο epsilon θα πρέπει να ανεβάσει τα nightly στον server του Cyanogen. Είναι θέμα χρόνου. Αν και να γίνει,δεν θα έχει κάποια διαφορά από τώρα. Μόνο που μπορούμε να κερδίσουμε από αυτό είναι ότι θα ασχοληθούν κ άλλοι developers που σημαίνει ότι θα μπορεί να υποστηρίζουν το defy για χρόνια! :-)

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άκυρο,απλά ο epsilon θα πρέπει να ανεβάσει τα nightly στον server του Cyanogen. Είναι θέμα χρόνου. Αν και να γίνει,δεν θα έχει κάποια διαφορά από τώρα. Μόνο που μπορούμε να κερδίσουμε από αυτό είναι ότι θα ασχοληθούν κ άλλοι developers που σημαίνει ότι θα μπορεί να υποστηρίζουν το defy για χρόνια! :-)

 

Sent from my MOTO Defy :-)

Καλησπερα!

Ερωτησεις:

Αυτη η cyanogen ειναι 2.3 ?

Τι λεει ειναι καλη?

Υπαρχουν σε καποιο μυνημα εδω χαρακτηριστικα υπερ κατα να μην σας πρηζω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ερωτησεις:

Αυτη η cyanogen ειναι 2.3 ?

Τι λεει ειναι καλη?

Υπαρχουν σε καποιο μυνημα εδω χαρακτηριστικα υπερ κατα να μην σας πρηζω?

 

http://www.cyanogenmod.com/about

 

Οδηγίες εγκατάστασης ΕΔΩ

 

Περασε την απο περιεργει κ θα δεις οτι παει σφαιρα.Αν δεν σου αρεσει μπορεις να γυρισεις σε οποια rom θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

http://www.cyanogenmod.com/about

 

Οδηγίες εγκατάστασης ΕΔΩ

 

Περασε την απο περιεργει κ θα δεις οτι παει σφαιρα.Αν δεν σου αρεσει μπορεις να γυρισεις σε οποια rom θες.

 

κ πως το γυριζω στην παλια μου 2.2 τωρα ?

κρασαρε μαλον. Εχω περασει το market αλλα μολις παω να το ανοιξω με πεταει εξω

Edited by Shoultaker
Link to comment
Share on other sites

Κανεις τα πάντα wipe απο custom recovery και στη συνέχεια φλασαρεις με rsd την μαμα 2.2

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανεις τα πάντα wipe απο custom recovery και στη συνέχεια φλασαρεις με rsd την μαμα 2.2

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

που βρισκω την μαμα 2.2 κ πως το κανω με το rsd plz λιγο εξηγησε

 

που βρισκω την μαμα 2.2 κ πως το κανω με το rsd plz λιγο εξηγησε

 

το εκανα κ μου κολαει στο 100% ελεος..

θελω βοηθεια εχω κανει επανεγκατασταση της U3 342 179 002

αλλα μολις περασει το σκρειν της μοτορολα που τωρα εχει γινει κοκκινο

μου βγαζει το λογοτυπο android εκει κολαει κ δεν παει παραπερα πλεον.

Το rsdlite V531 που χρησιμοποιω μου λεει please manually power up this phone αλλα δεν μπορω να το κανω

με τιποτα επισης στο rsdlite sto device properties δεν μου βρισκει το imei του τηλ μου μου γραφει N\A

καθως κ στο software version γραφει N\A tecnology N\A flex version N\A.

Αυτα......

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Shoultaker
Link to comment
Share on other sites

που βρισκω την μαμα 2.2 κ πως το κανω με το rsd plz λιγο εξηγησε

 

 

 

το εκανα κ μου κολαει στο 100% ελεος..

θελω βοηθεια εχω κανει επανεγκατασταση της U3 342 179 002

αλλα μολις περασει το σκρειν της μοτορολα που τωρα εχει γινει κοκκινο

μου βγαζει το λογοτυπο android εκει κολαει κ δεν παει παραπερα πλεον.

Το rsdlite V531 που χρησιμοποιω μου λεει please manually power up this phone αλλα δεν μπορω να το κανω

με τιποτα επισης στο rsdlite sto device properties δεν μου βρισκει το imei του τηλ μου μου γραφει N\A

καθως κ στο software version γραφει N\A tecnology N\A flex version N\A.

Αυτα......

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Δες απο εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3659621#post3659621 Εως το 450 post, ο φιλος είχε το ιδιο πρόβλημα και λύθηκε!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Δες απο εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3659621#post3659621 Εως το 450 post, ο φιλος είχε το ιδιο πρόβλημα και λύθηκε!

 

Καλημερα!Το ελυσα κ γω χθες μετα απο παρα πολλα πειραματα ανακαλυψα πως μπορεις να το επαναφερεις σχεδον απο ολες τις

καταστροφες που μπορεις ν του προξενησεις τελικα τα καταφερα περασα την ρομ CM7 ομως τωρα αντιμετωπιζω ενα αλλο

προβλημα μολις παω να ανοιξω το market με πεταει εξω κ οταν μπαινω στο android market να τις κατεβασω manuall

τοτε οι εφαρμογες που ειναι εκει μεσα αυτες που με ενδιαφερουν λεει οτι τις εχω εγκαταστησει ηδη installed δηλαδη τι γινεται εδω?

Δοκιμασα την οδηγια απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1065798 αλλα ουτε κ εδω μπορω να βγαλω ακρη μολις εγκαταστω την εφαρμογη google talk.apk μου λεει η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε κ εχει κ δικιο οποτε πως μπορω να κανω login ? Ειχατε κ σεις προβλημα με το μαρκετ κ τις εφαρμογες του?

PLEASE HELP!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειχα κανενα θεμα τι να σου πω!

κανε μια επαναφορα σε εργοστασιακες γιατι σε ενα φιλο που ειχε θεμα με το μαρκετ μονο ετσι λυθηκε!

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειχα κανενα θεμα τι να σου πω!

κανε μια επαναφορα σε εργοστασιακες γιατι σε ενα φιλο που ειχε θεμα με το μαρκετ μονο ετσι λυθηκε!

εσυ χρησιμοποιεις αυτην JBoogie3 LiquidArc Gingerbread!?? αν ναι πως ακριβως την εβαλες αν ειναι να την δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησα τις οδηγιες απο το λινκ http://modmymobile.com/forums/640-motorola-defy-roms/562493-rom-jboogie3-liquidarc-gingerbread.html

 

ειναι σε μορφη nandbackup.....αρα τα παντα wipe και μετα κανιες restore to nandbackup.

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησα τις οδηγιες απο το λινκ http://modmymobile.com/forums/640-motorola-defy-roms/562493-rom-jboogie3-liquidarc-gingerbread.html

 

ειναι σε μορφη nandbackup.....αρα τα παντα wipe και μετα κανιες restore to nandbackup.

Aλήθεια το μόνο που με χει μπερδέψει λίγο ειναι όταν κάνω εγώ backup όπως έχω κανει τώρα μέσω του recovery τα πάντα, πάω να περάσω την εν λόγω έκδοση η κάποια άλλη και πάει κάτι στραβά η δε μου αρέσει μετά κάνοντας restore με το αρχείο που χω κάνει επανέρχονται τα πάντα οπως ήταν πριν;; λειτουργικό και δεδομένα μου η μονο το λειτουργικό;; γιατι πολλές φορες σκέφτομαι που να δοκιμάζω τωρα αλλα αν επανερχονται ολα δε χάνω και τίποτα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

οταν περνεισ nand back up επαναφερεις τα παντα . λες και δεν αλλαξες τιποτα στο κινητο σου.
Link to comment
Share on other sites

Aλήθεια το μόνο που με χει μπερδέψει λίγο ειναι όταν κάνω εγώ backup όπως έχω κανει τώρα μέσω του recovery τα πάντα, πάω να περάσω την εν λόγω έκδοση η κάποια άλλη και πάει κάτι στραβά η δε μου αρέσει μετά κάνοντας restore με το αρχείο που χω κάνει επανέρχονται τα πάντα οπως ήταν πριν;; λειτουργικό και δεδομένα μου η μονο το λειτουργικό;; γιατι πολλές φορες σκέφτομαι που να δοκιμάζω τωρα αλλα αν επανερχονται ολα δε χάνω και τίποτα

 

ρε παιδες προσπαθω να βαλω την cm7 αλλα οτι κ να εχω κανει παντα προβλημα με το μαρκετ εχω αυτο με το green led

αν εχει καποια σημασια οποτε εχω παραιτηθει απο αυτην.Ολες οι αλλες που εχω βρει της προκοπης ειναι σε nandbackup

πως γινεται αυτο το nandbackup πλζ ενας οδηγος η σε ποιο ποστ αν υπαρχει πλζ πριν το διαλυσω τελειως με αυτα που του εχω κανει

 

Οκ τελικα τα καταφερα ολα καλα πολυ καλη δουλεια κ το τηλ απλα τουρμπισε 1100 66 2129 quadrant

εποςς

Edited by Shoultaker
Link to comment
Share on other sites

Οταν θέλω να κάνω φλας τo firmware το βάζω στον υπολογιστή η στο κινητό;

 

Αναλόγως πως θα το περάσεις και από το κινητο γινεται και από τον υπολογιστη με το RSD lite απλά από τον υπολογιστη μονο οι official εκδοσεις

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα την cyanogen7 με τις οδηγιες του demolition22, ολα καλα.ευχαριστω παιδια

καλοφόρετη φίλε μου!!! Θα ενθουσιαστείς πιστεύω αν δεν έχεις ήδη! Να ρωτήσω πέρασες την RC1 v2? τη τελευταία δηλ που εχει στο xda?

Δοκίμασες το wifi παίζει απροβλημάτιστα;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συνάδελφοι μοτορολιστες.

Εχω ένα φιλαράκι με defy και ειναι με eclair ακόμα.

Θέλω να του φλασάρω καμια πιο νεα ρομ.

Ο φιλος δεν ασχολείται καθόλου με modding οπότε οτι του βαλω,αυτό θα μείνει για καιρο.

Με ενδιαφέρει μια ρομ froyo η g.b. η οποία να μην κολλάει γενικά και να μην έχει bugs οσο γίνεται,οι επιδόσεις δεν ειναι πρωταρχικός μας σκοπός αλλά η σταθερότητα.

Με τίποτα δε θέλω bugs σε μυνηματα η κλήσεις.

Το πως θα τη βάλω και που θα τη βρω τη ρομ,πιστευω δε θα με δυσκολεψει,εκεί δεν εχω θέμα.

Έχετε κάτι να μου προτείνετε σαν πιο έμπειροι στο defy;

 

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...