Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρουμε πότε θα βγει η 2.3.5 για όλους στην Πορτoγαλία; Για να ακολουθήσουμε τον επίσημο τρόπο..

 

Για να ακολουθήσεις τον επίσημο τρόπο πρέπει να βγει στην Ελλάδα. Στην Πορτογαλία έχει ήδη βγει η JVU.

To κινητό μου έχει product code Πορτογαλίας. Στην Πορτογαλία δόθηκε η jvu αλλά από πάροχο, απλά δεν ξέρω πότε θα δοθεί σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου αν έβαλες και το Ελληνικό CSC στο odin δε γίνεται να μην είχες EUR. Βέβαια μου είχε τύχει μια φορά να εμφανίζεται μόνο το KOR αλλά δε θυμάμαι γιατί, κάτι είχα κάνει σίγουρα λάθος, αλλά δε θυμάμαι πως το έλυσα (σίγουρα ξαναφλάσαρα, και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων)

 

Αν έβαλες την ελληνική jvi όπως δίνεται στο νήμα με τα επίσημα firmware, τότε θα πρέπει να έχει την επιλογή eur στο σημείο που βάζεις το imei σου.

 

παιδες εβαζα αυτο που υπηρχε στο samfirmwares...

δεν ειχα βαλει αυτο του νηματος (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645207#post3645207) που λεει ο mindfield..!

με αυτο απο εδω του Μyphone λυθηκε το προβλημα! ευχαριστω πολυ και τους δυο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To κινητό μου έχει product code Πορτογαλίας. Στην Πορτογαλία δόθηκε η jvu αλλά από πάροχο, απλά δεν ξέρω πότε θα δοθεί σε όλους.

ααα δεν το ήξερα αυτό. Αλλά σιγά αφού την περνάς από το Odin γιατί να κάθεσαι να περιμένεις? :p

παιδες εβαζα αυτο που υπηρχε στο samfirmwares...

δεν ειχα βαλει αυτο του νηματος (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645207#post3645207) που λεει ο mindfield..!

με αυτο απο εδω του Μyphone λυθηκε το προβλημα! ευχαριστω πολυ και τους δυο!

 

αα ναι στο samfirmwares δεν υπάρχουν τα Ελληνικά. Αυτά που έχουμε εδώ είναι σίγουρα παρμένα από το KIES :D

Link to comment
Share on other sites

ααα δεν το ήξερα αυτό. Αλλά σιγά αφού την περνάς από το Odin γιατί να κάθεσαι να περιμένεις? :p

Για να μη εχω κανενα θεμα με εγγυηση.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να μη εχω κανενα θεμα με εγγυηση.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δηλαδη το εχεις παρει απο Πορτογαλια και καλυπτεσαι απο την Ευρωπαικη εγγυηση? Αν ειναι ετσι κανονικα και με το branded παλ δει θα εχεις εγγυηση αφου ειναι απο Πορτογαλια? Οπως και εδω δε νομιζω να παιζει ρολο αν βαλεις την jvn η την jvi γιατι και οι δυο δωθηκαν επισημα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το εχεις παρει απο Πορτογαλια και καλυπτεσαι απο την Ευρωπαικη εγγυηση? Αν ειναι ετσι κανονικα και με το branded παλ δει θα εχεις εγγυηση αφου ειναι απο Πορτογαλια? Οπως και εδω δε νομιζω να παιζει ρολο αν βαλεις την jvn η την jvi γιατι και οι δυο δωθηκαν επισημα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Όχι, το έχω πάρει από ελληνικό κατάστημα. (πήραμε δυο, το ένα είχε εμφανίσει πρόβλημα, η ελληνική samsung το δέχτηκε κανονικά).

Link to comment
Share on other sites

χθες μου εγινε ενα κουλο πραγμα...

ειχαμε παρτι σπιτι και ειχα στησει το κινητο και τραβαγε βιντεο 720p

αρχικα ελεγε οτι μπορει να τραβαει 1 ωρα και 8 λεπτα

το εστησα λοιπον και αρχισε να τραβαει

μετα απο καμποση ωρα πηγα να το κλεισω και ειδα οτι ειχε σταματησει να τραβαει στα 45 λεπτα ακριβως, ενω ειχε και αλλο χωρο

το βιντεο επιανε 4gb

τσεκαρω λιγα δευτερολεπτα το βιντεο που τραβηξα ολα καλα

το περναω στον υπολογιστη για να το δω και παρατηρησα οτι μετα απο καποια ωρα αρχισε και αποσυγχρονιζοταν ο ηχος απο την εικονα

στο τελος ο ηχος ειχε προχωρησει ενα λεπτο περιπου απο οτι θα επρεπε να ακουγετα κανονικα

μια φορα ειπα να βγαλω βιντεο και ο γαλαξιας με προδωσε (για αλλη μια φορα τις τελευταιες μερες... :mad:)

μετα πηγα να βρω το βιντεο στο κινητο για να δω αν και εκει ειναι αποσυγχρονισμενος ο ηχος αλλα μου εβγαζε μηνυμα οτι δεν μπορει να αναπαραγει το αρχειο με κανεναν player που δοκιμασα!!! :blink: :lol:

εκει τρελαθηκα

στην gallery και μαλλιστα δεν το βρισκει καν σαν αρχειο βιντεο, πρεπει να παω να το ψαξω εγω μεσα απο file manager

τι διαολο γινεται? το κινητο τραβαει βιντεο το οποιο δεν μπορει να αναπαραγει???

 

και στο αλλο θεμα στο οποιο με απογοητευει καθε μερα και περισσοτερο ο γαλαξιας, ειναι το multitusking

πολλες φορες αμα ανοιξω τον Opera χωρις καμια αλλη εφαρμογη και εχω καμια 10αρια tabs ανοικτα και βγω στην αρχικη οθονη, μου την κλεινει την εφαρμογη...

ενταξει τραγελαφικα πραγματα, πραγματικα...

τα 512Mb ram του κινητου δεν ειναι ειναι τιποτα αλλο απο μια Νεφελη

απο τα 512 μονο τα 100-140 mb τελικα ειναι διαθεσιμα στο χρηστη κατι το οποιο φυσικα με 2 ψιλοβαριες εφαρμογες σου κλεινει τη μια αναγκαστικα

ξερω, οι παλιοι θα μου πουνε οτι ολη την ωρα κλαιω για ατην μνημη αλλα στα αληθεια νομιζω ειναι πολυ χαλια τα πραγματα απο την ελευση της gb και μετα...

ελπιζω με την ελευση της custom ics να μην απαιτειται τοση μνημη, αν και κατι μου λεει οτι θα απαιτειται ακομη περισσοτερη... :(

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω με την ελευση της custom ics να μην απαιτειται τοση μνημη, αν και κατι μου λεει οτι θα απαιτειται ακομη περισσοτερη... :(

 

κι ομως προς το παρων αν και σε alpha stage το πορτ, η ραμ ειναι σε καλυτερα επιπεδα. πιστευω αν παρουμε επισημα ics το κινητο θα ειναι στα καλυτερα του και δεν θα μας κατσει βαρυ το παγωτο..!

Link to comment
Share on other sites

κι ομως προς το παρων αν και σε alpha stage το πορτ, η ραμ ειναι σε καλυτερα επιπεδα. πιστευω αν παρουμε επισημα ics το κινητο θα ειναι στα καλυτερα του και δεν θα μας κατσει βαρυ το παγωτο..!

 

Αν παρει επισημα ice cream [αν κ το θεωρω λιγο δυσκολο], βλεπω να εξαφανιζονται οι αγγελιες πωλησης. Δεν θα θελει να το δωσει κανενας. Εξαλλου τα specs του για μονοπυρηνο ειναι ακομη κορυφαια.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας & πάλι.

Πριν λίγο καιρό είχα ποστάρει ότι η ποιότητα ήχου στο video είναι άσχημη, & κάποιοι μου προτείνατε να εγκαταστήσω το Voodoo Control. Το έκανα, μα δε μου παίζει, επειδή μου λέει ότι ο Kernel της συσκευής μου δεν το υποστηρίζει. Κάποιος μου πρότεινε αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306732

ώστε να λυθεί το ρόβλημα. Το έκανα επιτυχώς, μα πάλι το Voodoo Control δε μου ανοίγει. Υπόψιν, έχω την εργοστασιακή Gingerbread 2.3.3 JVI.

Any help, πλιζ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας & πάλι.

Πριν λίγο καιρό είχα ποστάρει ότι η ποιότητα ήχου στο video είναι άσχημη, & κάποιοι μου προτείνατε να εγκαταστήσω το Voodoo Control. Το έκανα, μα δε μου παίζει, επειδή μου λέει ότι ο Kernel της συσκευής μου δεν το υποστηρίζει. Κάποιος μου πρότεινε αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306732

ώστε να λυθεί το ρόβλημα. Το έκανα επιτυχώς, μα πάλι το Voodoo Control δε μου ανοίγει. Υπόψιν, έχω την εργοστασιακή Gingerbread 2.3.3 JVI.

Any help, πλιζ;

 

εφοσον δεν εχεις custom kernel που να εχει voodoo sound, τοτε πρεπει να κατεβασεις το voodoo control plus (επι πληρωμη απο το μαρκετ) που φορτωνει τα modules στον kernel απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Ok, είχα κάνει λάθος. Δεν είχα εγκαταστήσει το Semaphore, αλλα το Cf-Root. Τελικά, πέρασα & το Semaphore & τώρα μου δουλεύει & το Voodoo Control!

Σας ευχαριστώ για την πολύτιμή σας βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο μέρες έβαλα μέσω odin την 2.3.5 JVU και όλα είναι πολύ καλά με τα ελληνικά μενού. Όμως, παρότι επιλέγω ελληνικά και αγγλικά για το πληκτρολόγιο και μάλιστα πατώντας παρατεταμένα το space bar με αφήνει να αλλάξω από αγγλικά σε ελληνικά και αντίστροφα, δεν αμφανίζονται καν τα ελληνικά γράμματα σε αυτό και προφανώς δεν με αφήνει να γράψω στα ελληνικά. Το Swype στα ελληνικά δουλεύει μια χαρά. Καμιά ιδέα??? :worry:
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο μέρες έβαλα μέσω odin την 2.3.5 JVU και όλα είναι πολύ καλά με τα ελληνικά μενού. Όμως, παρότι επιλέγω ελληνικά και αγγλικά για το πληκτρολόγιο και μάλιστα πατώντας παρατεταμένα το space bar με αφήνει να αλλάξω από αγγλικά σε ελληνικά και αντίστροφα, δεν αμφανίζονται καν τα ελληνικά γράμματα σε αυτό και προφανώς δεν με αφήνει να γράψω στα ελληνικά. Το Swype στα ελληνικά δουλεύει μια χαρά. Καμιά ιδέα??? :worry:

 

Από πού κατέβασες την JVU?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα :)

 

Ειμαι ευτυχης κατοχος ενος galaxy s 9000 εδω και 3 εβδομαδες. Ειμαι πραγματικα εντυπωσιασμενος μιας και ειναι το πρωτο μου smartphone μετα απο se c510, nokia 6300, και αλλα.

 

Εχω ενα προβλημα που δεν ξερω πως το δημιουργησα, οταν κανω εξερχομενη κληση την ωρα που το σηκωνει ο αλλος κανει μια δονηση το galaxy s μου , και ο συνομιλητης ακουει και αυτος ενας ασχημο θορυβο την δονηση του κινητου μου.

Αυτο ξεκινησε μαλλον μονο του, στις εισερχομενες οταν το απανταω δεν ακουγεται αυτη η δονηση.

 

Μηπως ξερετε τι εχει γινει ?

 

( Εχει android 2.3.3 )

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω ενα προβλημα που δεν ξερω πως το δημιουργησα, οταν κανω εξερχομενη κληση την ωρα που το σηκωνει ο αλλος κανει μια δονηση το galaxy s μου , και ο συνομιλητης ακουει και αυτος ενας ασχημο θορυβο την δονηση του κινητου μου.

Αυτο ξεκινησε μαλλον μονο του, στις εισερχομενες οταν το απανταω δεν ακουγεται αυτη η δονηση.

 

Μηπως ξερετε τι εχει γινει ?

 

Δεν είναι πρόβλημα, όλα έτσι δουλεύουν. Για να απενεργοποιηθεί πρέπει να "κλείσεις" την Ανταπόκριση δόνησης που υπάρχεις στις Ρυθμίσεις / Ήχος στο κάτω μέρος αλλά θα απενεργοποιήσεις και το vibration των soft keys.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισει κλησεων > ολες οι κλησεις > δονηση εξερχομενων κλησεων

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω να πω ότι αν και τόσο καιρό στην κυκλοφορία το κινητό παραμένει η κορυφαία επιλογή στα μονοπύρηνα. (Οθόνη, gpu). Ένα μπράβο νομίζω αξίζει στη samsung.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω να πω ότι αν και τόσο καιρό στην κυκλοφορία το κινητό παραμένει η κορυφαία επιλογή στα μονοπύρηνα. (Οθόνη, gpu). Ένα μπράβο νομίζω αξίζει στη samsung.

 

Κλείνω σχεδόν 10 μήνες με το S και το γουστάρω όπως την πρώτη μέρα που το πήρα!!

Έχω αλλάξει περίπου 25 κινητά τα τελευταία 10 χρόνια και ΟΛΑ τα βαριόμουνα και τα έδινα σε 6 με 12 μήνες το πολύ!

(να τονίσω πως έχω σκοπό να πάρω sgs3 και πως το S θα είναι το πρώτο κινητό που θα κρατήσω και δεν θα το πουλήσω-δώσω..!)

:D

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω να πω ότι αν και τόσο καιρό στην κυκλοφορία το κινητό παραμένει η κορυφαία επιλογή στα μονοπύρηνα. (Οθόνη, gpu). Ένα μπράβο νομίζω αξίζει στη samsung.

 

εμ για να το επανακυκλοφόρησε πριν 2 μήνες μετά από 1μιση χρόνο πρώτης κυκλοφορίας κάτι θα ήξερε :happy:

Link to comment
Share on other sites

εμ για να το επανακυκλοφόρησε πριν 2 μήνες μετά από 1μιση χρόνο πρώτης κυκλοφορίας κάτι θα ήξερε :happy:

 

Το θέμα είναι οτι galaxy s κυκλοφορούν 6-7 εκδόσεις..

Σαν το δικό μας το Ι9000 ΚΑΝΕΝΑ!!

(αντε μονο το vibrant μαζι με το δικό μας :p )

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Εγω να σας πω την αληθεια σκεφτηκα να το δωσω αλλα πρωτη φορα λυπηθηκα κινητο..οποτε απο galaxy s (1o) και x10 mini pro (2o) η σειρα πλεον εγινε galaxy sii (1o) και galaxy s (2o).

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και το Galaxy SIII!:) Το μόνο που ελπίζω είναι να μην ξεφύγει πολύ στις διαστάσεις το SIII. Πιστεύω ότι το Galaxy S έχει τις ιδανικές διαστάσεις μήκους και πλάτους. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και το Galaxy SIII!:) Το μόνο που ελπίζω είναι να μην ξεφύγει πολύ στις διαστάσεις το SIII. Πιστεύω ότι το Galaxy S έχει τις ιδανικές διαστάσεις ύψους και πλάτους.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αν δουλέψεις λίγο με μεγαλύτερο, όλα τα μικρότερα φαίνονται μικρά! Τώρα που συνηθίζω το sii, το s μου φαίνεται μια χαρά! Ενώ όταν είχα πάρει το s μου φαινόταν τεράστιο!!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αν δουλέψεις λίγο με μεγαλύτερο, όλα τα μικρότερα φαίνονται μικρά! Τώρα που συνηθίζω το sii, το s μου φαίνεται μια χαρά! Ενώ όταν είχα πάρει το s μου φαινόταν τεράστιο!!

 

Εγώ πιάνω ώρες ώρες κινητά 3" και μου φαίνονται mini :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...